Tash-Kalar: Arena of Legends / Legendarna Arena (Vlaada Chvatil)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1752
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1438 times

Re: Tash-Kalar: Arena of Legends

Post autor: Leser »

sorfal pisze:T-K kupiłem, jak dobrze pójdzie, to za parę dni włączę się do walecznej dyskusji 8)
Ja kupiłem tylko po to, by się włączyć :twisted:
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8801
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2711 times
Been thanked: 2396 times

Re: Tash-Kalar: Arena of Legends

Post autor: Curiosity »

Leser pisze:
sorfal pisze:T-K kupiłem, jak dobrze pójdzie, to za parę dni włączę się do walecznej dyskusji 8)
Ja kupiłem tylko po to, by się włączyć :twisted:
Pierwszy!
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8801
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2711 times
Been thanked: 2396 times

Re: Tash-Kalar: Arena of Legends

Post autor: Curiosity »

Właśnie dostałem koszulki z Rebela. Pasują doskonale, chociaż górę trzeba będzie przyciąć (ale na szerokość idealnie!)

Obrazek
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Baartoszz
Posty: 836
Rejestracja: 27 sty 2010, 13:35
Lokalizacja: Komorów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 19 times

Re: Tash-Kalar: Arena of Legends

Post autor: Baartoszz »

konev pisze:Ja powiem, że nie masz zielonego pojęcia o szachach :twisted: .
Rzucam rękawicę! Spotkamy się na kurniku :twisted:

EDIT:
No dobra, moi mili, po dokształceniu się na Wikipedii zamierzam poniekąd bronić tego co powiedziałem. Otóż owszem, szachy są grą strategiczną kiedy rozpatrujemy pojęcie strategii w teorii gier. Natomiast taktyka w teorii gier nie występuje (lub jest po prostu synonimem strategii). Jeśli mówimy o porównaniu taktyki i strategii to odnosimy do tematyki militarnej. Ujmując porównanie w jednym zdaniu: "Taktyka bitwy, a strategia wojny." W tym kontekście w szachach nie ma strategii ponieważ szachy to tylko pojedyncza bitwa, w której jest taktyka.

Żeby usprawiedliwić mój offtop wrócę z moimi definicjami do Tash-Kalara. Ponieważ w teorii gier nawet Kółko i Krzyżyk jest grą strategiczną ("w grze tej obaj gracze mają setki tysięcy możliwych strategii" - cytat z Wiki) no to Tash-Kalar też będzie. Najwygodniej jednak będzie nam graczom mówić o grach strategicznych w rozumieniu dla nas potocznym, czyli grach, które zawierają element planowania na kilka ruchów do przodu, czy nawet do końca gry. Wniosek prosty, tego w T-K nie ma. Można próbować ustawiać się tak żeby ewentualnie w kolejnym ruchu coś się udało (licząc, że przeciwnik tego nie zniszczy), ale dalej, to już raczej nie.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Tash-Kalar: Arena of Legends

Post autor: Bea »

Baartoszz pisze: Natomiast taktyka w teorii gier nie występuje (lub jest po prostu synonimem strategii). Jeśli mówimy o porównaniu taktyki i strategii to odnosimy do tematyki militarnej. Ujmując porównanie w jednym zdaniu: "Taktyka bitwy, a strategia wojny." W tym kontekście w szachach nie ma strategii ponieważ szachy to tylko pojedyncza bitwa, w której jest taktyka.
Ale wydaje mi się, że w innych, bardziej rozbudowanych grach można mówić zarówno o strategii jak i taktyce. Na przykład taki Tzolkin. Strategią może być wygranie partii przez inwestowanie w świątynie a taktyką robienie w kółko jednego komba np stawianie jednego pionka na kole z drewnem, a drugiego na kole co pozwala za ten surowiec zdobyć budynek, który nam da zwiększenie poziomu w świątyni. Czy nie o to chodzi w tych pojęciach?
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Tash-Kalar: Arena of Legends

Post autor: pan_satyros »

Bea pisze: Ale wydaje mi się, że w innych, bardziej rozbudowanych grach można mówić zarówno o strategii jak i taktyce. Na przykład taki Tzolkin. Strategią może być wygranie partii przez inwestowanie w świątynie a taktyką robienie w kółko jednego komba np stawianie jednego pionka na kole z drewnem, a drugiego na kole co pozwala za ten surowiec zdobyć budynek, który nam da zwiększenie poziomu w świątyni. Czy nie o to chodzi w tych pojęciach?
Czyli taktyka oznaczałaby tu "działania podejmowane w celu realizacji strategii"?
Awatar użytkownika
Baartoszz
Posty: 836
Rejestracja: 27 sty 2010, 13:35
Lokalizacja: Komorów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 19 times

Re: Tash-Kalar: Arena of Legends

Post autor: Baartoszz »

Bea pisze:Ale wydaje mi się, że w innych, bardziej rozbudowanych grach można mówić zarówno o strategii jak i taktyce. Na przykład taki Tzolkin. Strategią może być wygranie partii przez inwestowanie w świątynie a taktyką robienie w kółko jednego komba np stawianie jednego pionka na kole z drewnem, a drugiego na kole co pozwala za ten surowiec zdobyć budynek, który nam da zwiększenie poziomu w świątyni. Czy nie o to chodzi w tych pojęciach?
Nie. Taktyka jest pojęciem ewidentnie odnoszącym się do bitwy i można o niej mówić w kontekście gier bitewnych lub ewentualnie mocno konfrontacyjnych takich jak szachy czy (naciągając) Tash-Kalar. Oba przykłady, które podałaś odnoszą się do strategii w kontekście teorii gier.

EDIT:
Bea pisze:Ale wydaje mi się, że w innych, bardziej rozbudowanych grach można mówić zarówno o strategii jak i taktyce.
W zasadzie to można, ale nie w Tzolkinie, tylko ewentualnie w jakichś ogromnych bitewniakach, w których staczamy kilka bitew (może Orzeł i Gwiazda? - nie jestem pewien, bo nie grałem), albo na przykład w Juncie, w której taktyka w trakcie bitwy przeplata się z planem długofalowym i innym knuciem (może tak być, że chcemy specjalnie przegrać jakieś starcie).
Ostatnio zmieniony 04 gru 2013, 14:21 przez Baartoszz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1752
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1438 times

Re: Tash-Kalar: Arena of Legends

Post autor: Leser »

Bea pisze:
Baartoszz pisze: Natomiast taktyka w teorii gier nie występuje (lub jest po prostu synonimem strategii). Jeśli mówimy o porównaniu taktyki i strategii to odnosimy do tematyki militarnej. Ujmując porównanie w jednym zdaniu: "Taktyka bitwy, a strategia wojny." W tym kontekście w szachach nie ma strategii ponieważ szachy to tylko pojedyncza bitwa, w której jest taktyka.
Ale wydaje mi się, że w innych, bardziej rozbudowanych grach można mówić zarówno o strategii jak i taktyce. Na przykład taki Tzolkin. Strategią może być wygranie partii przez inwestowanie w świątynie a taktyką robienie w kółko jednego komba np stawianie jednego pionka na kole z drewnem, a drugiego na kole co pozwala za ten surowiec zdobyć budynek, który nam da zwiększenie poziomu w świątyni. Czy nie o to chodzi w tych pojęciach?
Bartek wyraźnie napisał, że strategia występuje "sama" jedynie w nomenklaturze teorii gier. Abstrahując od niej w każdej grze strategicznej musi być taktyka (realizowanie poszczególnych problemów - elementów strategii) - ja przynajmniej nie wyobrażam sobie, aby mogło być inaczej.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Tash-Kalar: Arena of Legends

Post autor: Bea »

Baartoszz pisze:
Bea pisze:Ale wydaje mi się, że w innych, bardziej rozbudowanych grach można mówić zarówno o strategii jak i taktyce. Na przykład taki Tzolkin. Strategią może być wygranie partii przez inwestowanie w świątynie a taktyką robienie w kółko jednego komba np stawianie jednego pionka na kole z drewnem, a drugiego na kole co pozwala za ten surowiec zdobyć budynek, który nam da zwiększenie poziomu w świątyni. Czy nie o to chodzi w tych pojęciach?
Nie. Taktyka jest pojęciem ewidentnie odnoszącym się do bitwy i można o niej mówić w kontekście gier bitewnych lub ewentualnie mocno konfrontacyjnych takich jak szachy czy (naciągając) Tash-Kalar. Oba przykłady, które podałaś odnoszą się do strategii w kontekście teorii gier.
Wydaje mi się, że nic nie stoi na przeszkodzie zastosowania ogólnej definicji tych pojęć również w odniesieniu do gier, nawet tych mało konfrontacyjnych.
Wydaje mi się, że ta definicja dość fajnie oddaje sedno:
A strategy is a larger, over all plan that can comprise several tactics, which are smaller, focused, less impactful plans that are part of the over all plan. While the original usage of the terms strategy and tactic was in a military context, they are now used in a wide variety of everyday language, including business.
http://www.diffen.com/difference/Strategy_vs_Tactic

Generalnie ja to pojmuję tak: Strategia to plan potrzebny do osiągnięcia celu a taktyka to metoda jaką realizujemy naszą strategię. To tak w uproszczeniu.
Wydaje mi się że definicja ta jest na tyle uniwersalna, że można ją stosować do wszystkiego, nie tylko działań militarnych.
pan_satyros pisze:
Bea pisze: Ale wydaje mi się, że w innych, bardziej rozbudowanych grach można mówić zarówno o strategii jak i taktyce. Na przykład taki Tzolkin. Strategią może być wygranie partii przez inwestowanie w świątynie a taktyką robienie w kółko jednego komba np stawianie jednego pionka na kole z drewnem, a drugiego na kole co pozwala za ten surowiec zdobyć budynek, który nam da zwiększenie poziomu w świątyni. Czy nie o to chodzi w tych pojęciach?
Czyli taktyka oznaczałaby tu "działania podejmowane w celu realizacji strategii"?
Tak mi się wydaje. Wikipedia podaje, że synonimem słowa taktyka jest "metoda".
Awatar użytkownika
konev
Posty: 2094
Rejestracja: 22 gru 2006, 12:39
Lokalizacja: Tewkesbury (UK)

Re: Tash-Kalar: Arena of Legends

Post autor: konev »

Żeby nie było, że toczycie wojnę o coś nowego. Bardzo pięknie to wtedy wytłumaczyłem ;)

Odległa dyskusja: http://forum.gry-planszowe.pl/viewtopic ... 38#p177038
Ostatnio zmieniony 04 gru 2013, 14:41 przez konev, łącznie zmieniany 1 raz.
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych
Monsoon Group :: Aktualne Spotkania :: Facebook
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Tash-Kalar: Arena of Legends

Post autor: RUNner »

Czyli reasumując w każdej grze są elementy strategii (celem jest przecież zwycięstwo poprzez spełnienie pewnych wymagań) i taktyki (czyli sposoby dojścia do celu).
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Tash-Kalar: Arena of Legends

Post autor: Bea »

RUNner pisze:Czyli reasumując w każdej grze są elementy strategii (celem jest przecież zwycięstwo poprzez spełnienie pewnych wymagań) i taktyki (czyli sposoby dojścia do celu).
Tylko się zastanawiam, czy w grze, w której jest tylko jedna droga prowadząca do zwycięstwa też można mówić o strategii? To znaczy wtedy powiedziałoby się, że jest tylko jedna strategia prowadząca do zwycięstwa, ale czy wtedy to ma sens? Według mnie możemy dopiero mówić o grze strategicznej, jeśli wybór strategii zależy od nas, jeśli w ogóle mamy jakiś wybór...
Awatar użytkownika
Baartoszz
Posty: 836
Rejestracja: 27 sty 2010, 13:35
Lokalizacja: Komorów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 19 times

Re: Tash-Kalar: Arena of Legends

Post autor: Baartoszz »

Baartoszz pisze:Taktyka jest pojęciem ewidentnie odnoszącym się do bitwy i można o niej mówić w kontekście gier bitewnych lub ewentualnie mocno konfrontacyjnych takich jak szachy czy (naciągając) Tash-Kalar.
Bea pisze:Wydaje mi się, że nic nie stoi na przeszkodzie zastosowania ogólnej definicji tych pojęć również w odniesieniu do gier, nawet tych mało konfrontacyjnych.
Wydaje mi się, że ta definicja dość fajnie oddaje sedno:

"A strategy is a larger, over all plan that can comprise several tactics, which are smaller, focused, less impactful plans that are part of the over all plan. While the original usage of the terms strategy and tactic was in a military context, they are now used in a wide variety of everyday language, including business."
http://www.diffen.com/difference/Strategy_vs_Tactic

Generalnie ja to pojmuję tak: Strategia to plan potrzebny do osiągnięcia celu a taktyka to metoda jaką realizujemy naszą strategię. To tak w uproszczeniu.
Wydaje mi się że definicja ta jest na tyle uniwersalna, że można ją stosować do wszystkiego, nie tylko działań militarnych.
Zgadzam się. Można. Ale wtedy w każdej (każdej!) grze, która jest bardziej złożona niż Kółko i Krzyżyk znajdziemy zarówno strategię jak i taktykę. A jeśli w każdej grze jest strategia i jest taktyka, to po co pytać czy one tam są? Pozostając przy oryginalnym, militarnym znaczeniu możemy rozważać czy te elementy w grze są czy ich nie ma.

Ta dyskusja zaczęła się od Rochwalda:
Rochwald pisze:Czyli stwierdzasz, że taktyka jest, tylko strategii jakby niewiele.
Jeśli podejdziemy do tematu wg tej nowoczesnej definicji, to sprawiamy, że pytanie Rochwalda było zupełnie bez sensu. A podejrzewam, że pytając mnie o to miał właśnie na myśli kontekst militarny, bo tylko w tym kontekście mógł z mojej odpowiedzi się czegoś dowiedzieć.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4139
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 317 times
Been thanked: 347 times

Re: Tash-Kalar: Arena of Legends

Post autor: tomb »

Baartoszz pisze:
Rochwald pisze:Czyli stwierdzasz, że taktyka jest, tylko strategii jakby niewiele.
(...) A podejrzewam, że pytając mnie o to miał właśnie na myśli kontekst militarny, bo tylko w tym kontekście mógł z mojej odpowiedzi się czegoś dowiedzieć.
Ja rozumiem pytanie tak: czy w tej grze można planować na kilka ruchów do przodu celem realizacji założonego z góry planu (strategia) oraz jak bardzo/często mechanika gry wymaga porzucenia/modyfikowania owych planów, żeby odpowiadać na posunięcia przeciwnika (taktyka)?

Przy każdej grze można rozpatrywać jej oba walory, strategiczny oraz taktyczny, a być może przede wszystkim relacje występujące między nimi (np. wzajemne proporcje w grze).
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Tash-Kalar: Arena of Legends

Post autor: Bea »

Baartoszz pisze: Ale wtedy w każdej (każdej!) grze, która jest bardziej złożona niż Kółko i Krzyżyk znajdziemy zarówno strategię jak i taktykę. A jeśli w każdej grze jest strategia i jest taktyka, to po co pytać czy one tam są?
Bo gdy ludzie pytają czy gra jest strategiczna to mają na myśli więcej niż jedną możliwą ścieżkę prowadzącą do zwycięstwa, zależy im, aby można było rozwinąć własną unikalną strategię. W prostych grach raczej nie ma takiej możliwości.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8801
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2711 times
Been thanked: 2396 times

Re: Tash-Kalar: Arena of Legends

Post autor: Curiosity »

Ukazała się wideorecenzja Toma Vasela http://www.youtube.com/watch?v=YbdCa5i6B8c
I wiecie co? Mam wrażenie, jakbym słuchał Wookiego. Zadziwiająco podobne recenzje.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
sorfal
Posty: 245
Rejestracja: 23 paź 2012, 15:39
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 15 times
Been thanked: 2 times

Re: Tash-Kalar: Arena of Legends

Post autor: sorfal »

Przyszło, rozpakowałem i leciutkie rozczarowanie, bo miałem wrażenie, że graficznie będzie lepiej. Na zdjęciach arty wyglądały naprawdę ciekawie, a na żywo okazały się być faktycznie ładne, ale nieco może zbyt "komputerowe" (nie mówiąc już o torach punktów). Nie wiedzieć czemu liczyłem też na lepszą jakość kart. Może za bardzo się napatrzyłem na Mage Knight. Wypraska - żart. No i choć wiedziałem, co jest w środku, to jednak stosunek ilości komponentów do ceny gdzieś tam dał boleśnie zadrapał (wiem, wiem - przekładamy złotówki na godziny zabawy).

Mam nadzieję, że rozgrywka będzie miodna ;)
Łowca anegdot
Awatar użytkownika
Hipke
Posty: 554
Rejestracja: 05 lis 2012, 18:40

Re: Tash-Kalar: Arena of Legends

Post autor: Hipke »

Curiosity pisze:Ukazała się wideorecenzja Toma Vasela http://www.youtube.com/watch?v=YbdCa5i6B8c
I wiecie co? Mam wrażenie, jakbym słuchał Wookiego. Zadziwiająco podobne recenzje.
Nie zgodzę się. Owszem, na pierwszy rzut oka można odnieść wrażenie, że są podobne. Jednak Tom podszedł do tematu rzetelniej, przedstawiając jej plusy i minusy... no i jakoś nie odczułem niechęci do Vlaada, wręcz przeciwnie :wink:
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Tash-Kalar: Arena of Legends

Post autor: rattkin »

Recenzji Vasela nie można nic zarzucić. Po prostu mu się nie spodobała gra. Najbardziej go chyba wkurzyła "losowość". Ja nie jestem pewien ile w tym racji, muszę jeszcze trochę pograć, ale wydaje mi się, że to trochę jak z karciankami. Tam też się wydaje, że jest "losowość", są osoby które nad tym przeskoczą i takie co nie.

Tak czy siak, pytałem Lance'a (UndeadViking), co sądzi o grze i czy można liczyć na recenzję, bo jego opinie cenię sobie najbardziej. Lance pisał, że czeka na swój egzemplarz i jak tylko dojdzie, można liczyć na kolejny film. Więc pewnie wkrótce.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Tash-Kalar: Arena of Legends

Post autor: Gambit »

Curiosity pisze:Ukazała się wideorecenzja Toma Vasela http://www.youtube.com/watch?v=YbdCa5i6B8c
I wiecie co? Mam wrażenie, jakbym słuchał Wookiego. Zadziwiająco podobne recenzje.
Moim zdaniem te recenzje się potężnie różnią. Vasel przedstawił swoją opinię o Tash-Kalar, a Wookie przedstawił prawdę objawioną o...sam nie wiem o czym.

Najlepszym tekstem z recenzji Vasela był nowy tytuł gry: Tash-Kalar: Arena of Pieces that form Patterns.

Osobiście po złożeniu razem, recenzji Vasela i materiału Rahdo, zaczynam się zastanawiać nad kupnem. To znaczy wiem, że mi ta gra się będzie podobać. Pytanie tylko czy znajdę kogoś do grania...:(
Awatar użytkownika
Baartoszz
Posty: 836
Rejestracja: 27 sty 2010, 13:35
Lokalizacja: Komorów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 19 times

Re: Tash-Kalar: Arena of Legends

Post autor: Baartoszz »

Bea pisze:
Baartoszz pisze: Ale wtedy w każdej (każdej!) grze, która jest bardziej złożona niż Kółko i Krzyżyk znajdziemy zarówno strategię jak i taktykę. A jeśli w każdej grze jest strategia i jest taktyka, to po co pytać czy one tam są?
Bo gdy ludzie pytają czy gra jest strategiczna to mają na myśli więcej niż jedną możliwą ścieżkę prowadzącą do zwycięstwa
Nie, na pewno nie to mają na myśli. "Więcej niż jedna możliwa ścieżka prowadząca do zwycięstwa" jest w każdej grze. Jaka gra wg Ciebie ma jedną ścieżkę? Czekam na przykłady.

Istnieją trzy konteksty (może nawet więcej, ale 3 omawiamy) dla definicji strategii i taktyki: militarny, z teorii gier i współczesny.

Jeśli ktoś mnie zapyta czy w grze jest taktyka, ale nie ma strategii, to w odpowiedzi nie mogę posłużyć się współczesnym kontekstem, bo odpowiedziałbym wtedy: "Strategia i taktyka są w każdej grze, więc w tej również". - bez sensu

Użyłem więc kontekstu militarnego jako, że to był jedyny sposób, aby nadać sens pytaniu, które otrzymałem.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8801
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2711 times
Been thanked: 2396 times

Re: Tash-Kalar: Arena of Legends

Post autor: Curiosity »

Customizacja żetonów, które lepsze?
Oczywiście finalnie będą pomalowane.
Sklejka 4mm.

Obrazek

Obrazek
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Tash-Kalar: Arena of Legends

Post autor: mig »

Curiosity pisze:Customizacja żetonów, które lepsze?
Oczywiście finalnie będą pomalowane.
Sklejka 4mm.

Obrazek

Obrazek
Oba śliczne. Super:)
Twoje? Moze jakiś biznesik na boku? Takie żetony pewnie by mnie do gry przekonały :)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8801
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2711 times
Been thanked: 2396 times

Re: Tash-Kalar: Arena of Legends

Post autor: Curiosity »

Kumpel "robi" w poligrafii i wytnie mi to "po kosztach" :) Wczoraj przyniósł mi próbki.
Chyba te wyższe wyglądają lepiej, ale jeszcze nie jestem do końca przekonany.
Plusem jest to, że sklejka jest bardzo lekka i gra nie zacznie nagle ważyć tony. Minus - pudełko może okazać się za małe...
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Tash-Kalar: Arena of Legends

Post autor: rattkin »

W przypadku takich gier, akurat im cięższy żeton tym lepszy.
ODPOWIEDZ