Front Wschodni w planszówkach

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Stonewall
Posty: 2
Rejestracja: 16 kwie 2007, 01:04
Lokalizacja: Opole

Front Wschodni w planszówkach

Post autor: Stonewall »

Szanowni Gracze! Czy interesuje Was rozgrywanie na planszy walk na Froncie Wschodnim 41-45? W jakie gry z tego tematu grywacie? jakie znacie? Czy znana jest Wam anglojęzyczna strategia p.t: Defiant Russia?
Look at the Jackson's brigade! It stands there like a stone wall!
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5229
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 287 times
Been thanked: 901 times
Kontakt:

Post autor: raj »

interesuje ale malo jest okazji
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
lokhgard
Posty: 80
Rejestracja: 27 sty 2006, 22:34
Been thanked: 1 time

Post autor: lokhgard »

z tej kategorii mam Charków i Bagration od Dragona, pierwszy przeraza ilością żetoników i ponad półgodzinnym rozkładaniem, Bagrtion jest całkiem przyjemny i jak tylko uda mi sie znalesc chetnego (a to problem) to gram z przyjemnością:)
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5229
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 287 times
Been thanked: 901 times
Kontakt:

Post autor: raj »

Bagration jest bardzo fajna gra.
Obaj gracze maja mozliwosci ofensywne, duze sily i miejsce na manewry...
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3080
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 91 times

Post autor: cezner »

Witamy gracza z Opola :D
W Opolu Ozy gra w jakieś bardziej hardcorowe strategie, więc może i o wschód zahaczył w jakiejś grze :)
I taki mały OT...
Zapraszam na wątek o spotkaniach w Opolu. Na razie bitwy prowadziliśmy w kosmosie, ale kto wie co będzie w przyszłości :)
Raleen
Posty: 869
Rejestracja: 29 cze 2004, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Witaj Stonewall'u

U nas na forum jest tego trochę o froncie wschodnim i nie tylko. Zarówno gry zachodnie, krajowe, jak i własne produkcje. Z Opola są ozy i Lord Voldemort - polecam skontaktowanie się z nimi, to rasowi stratedzy - nie powinieneś się nudzic :wink: .

Pozdrawiam
Stonewall
Posty: 2
Rejestracja: 16 kwie 2007, 01:04
Lokalizacja: Opole

Post autor: Stonewall »

:D Dziękuję, dziękuję dzielni wojowie! Od razu widać, że ma się z fachowcami od oręża do czynienia. Pytam o Fr Wsch, bo to oprócz paru innych frontów mój ulubiony temat (jak widzicie z mojego podtekstu grywa się również w wojnę secesyjną, a to głównie w fenomenalny A House Divided Franka Chadwicka w odświeżonej wersji Phalanxa). Mówiąc o II WŚ mam na myśli takie gry jak Panzer Leader, Panzer Blitz dawnego Avalon Hill'u oraz parę nowych produkcji, jak Defiant Russia i Red Vengeance, produkcji Avalanche Press. Szczególnie Defiant Russia (czyli Barbarossa od czerwca do grudnia 41), którą kilka razy ostatnio rozgrywałem, jest godna polecenia. 140 pięknych żetonów, szybka rozgrywka - no miodzio. Ciekawe czy ktoś z Was jej próbował. Pozdrawiam serdecznie. Aha - drodzy opolanie - łączcie się!
Look at the Jackson's brigade! It stands there like a stone wall!
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Post autor: ozy »

Witaj:)

Po pierwsze zerknij tutaj - http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewtopic.php?t=3151

A ad rem - swego czasu grywaliśmy z Voldemortem w : http://boardgamegeek.com/game/5171

Bardzo dobra gra w bardzo dobrej skali (jeśli chodzi o front wschodni), tyle że to raczej poważna strategia.
Raleen
Posty: 869
Rejestracja: 29 cze 2004, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Stonewall pisze::D Dziękuję, dziękuję dzielni wojowie! Od razu widać, że ma się z fachowcami od oręża do czynienia. Pytam o Fr Wsch, bo to oprócz paru innych frontów mój ulubiony temat (jak widzicie z mojego podtekstu grywa się również w wojnę secesyjną, a to głównie w fenomenalny A House Divided Franka Chadwicka w odświeżonej wersji Phalanxa). Mówiąc o II WŚ mam na myśli takie gry jak Panzer Leader, Panzer Blitz dawnego Avalon Hill'u oraz parę nowych produkcji, jak Defiant Russia i Red Vengeance, produkcji Avalanche Press. Szczególnie Defiant Russia (czyli Barbarossa od czerwca do grudnia 41), którą kilka razy ostatnio rozgrywałem, jest godna polecenia. 140 pięknych żetonów, szybka rozgrywka - no miodzio. Ciekawe czy ktoś z Was jej próbował. Pozdrawiam serdecznie. Aha - drodzy opolanie - łączcie się!
Do wojny secesyjnej z mi znanych, najlepiej kontaktowac się z:

-Nico
-JednoSlowo (nie wiem czy tu bywa)
-tstaszkiem (chyba tu nie bywa, ale często bywa u nas)
wz
Posty: 14
Rejestracja: 07 paź 2006, 15:30

Post autor: wz »

W temacie frontu wschodniego istnieją jeszcze gry:
Stalingrad 1942-43
Tygrysy w Śniegu (Charków 1943)

Saturn jako rozszerzenie do Stalingradu w TiS nr 14
Rozszerzenie do Tygrysów w nr 18

zapraszam tez na forum Taktyki (http://www.taktykaistrategia.pl)
Awatar użytkownika
Larry
Posty: 167
Rejestracja: 28 kwie 2006, 13:42
Lokalizacja: Poznań Wilda

Post autor: Larry »

No i zawsze można zagrać w Memoir '44 z dodatkiem Eastern Front ;) .
Wojpajek
Posty: 64
Rejestracja: 21 gru 2004, 15:06

Post autor: Wojpajek »

Chyba największa seria gier o Froncie Wschodnim to Barbarosa: Army Group: North/ South/ Center- masa planszy, masa żetonów. Gigant! Ale out of print :/
Awatar użytkownika
Mały brzydki pędrak
Posty: 984
Rejestracja: 24 sty 2006, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 11 times

Post autor: Mały brzydki pędrak »

Wojpajek pisze:Chyba największa seria gier o Froncie Wschodnim to Barbarosa: Army Group: North/ South/ Center- masa planszy, masa żetonów. Gigant! Ale out of print :/
Tak gigant, ale trudy do rozegrania. Można zacząć ale ciężko skończyć.
ODPOWIEDZ