Potwory w Tokio / King of Tokyo (Richard Garfield)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: King of Tokyo (Potwory w Tokio)

Post autor: RunMan »

Egmont miał dosłać tym, którzy kupili grę, a nie mieli dodatkowych kart - w tym przypadku można do nich napisać. Niektóre kopie gry miały dołączone dodatkowe karty, jednak nie znajdują się one w pudełku.
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: King of Tokyo (Potwory w Tokio)

Post autor: Tycjan »

Bea pisze:Gdzieś słyszałam, że w niektórych sklepach dają przy zakupie dodatkowe karty. Czy te karty są już zapakowane w pudełku, czy dostaje się je osobno?
Tutaj info od wydawnictwa: http://goo.gl/52F0be

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: King of Tokyo (Potwory w Tokio)

Post autor: RunMan »

Właśnie kurier przyniósł upragnioną paczkę. Gra zamówiona ze sklepu merlin.pl w ramach statoilowej promocji.

Niestety kostki w moim egzemplarzu gry nie są świetnej jakości. Farba wychodzi poza wgłębienia, zielone kostki mają jakieś czarne, niezmywalne smugi. Dodatkowych kart nie było, napisałem do wydawnictwa, czekam na odpowiedź
Awatar użytkownika
grzemek
Posty: 291
Rejestracja: 17 mar 2013, 14:07
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: King of Tokyo (Potwory w Tokio)

Post autor: grzemek »

W 3trollach mieli wysyłać po tygodniu od premiery dołączone do innego zamówienia więc lecą już do mnie z odnowioną Neuroshimą ;)
Awatar użytkownika
Sarna
Posty: 316
Rejestracja: 21 lut 2013, 19:29
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 104 times
Been thanked: 43 times

Re: King of Tokyo (Potwory w Tokio)

Post autor: Sarna »

Te karty dołączone są osobno.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: King of Tokyo (Potwory w Tokio)

Post autor: rastula »

otrzymałem karty ( oddzielna paczuszka) wraz z egzemplarzem PzT ( zakup w 3 trollach)


na jednej kości mała nadlewka plastiku w wgłębieniu - do wyskrobania szpliką... poza tym wszystko OK - potwory na ostrych rogach widzę będą się rozwarstwiać ale przy takim wykrojniku nie dziwię się
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: King of Tokyo (Potwory w Tokio)

Post autor: Bea »

rastula pisze:potwory na ostrych rogach widzę będą się rozwarstwiać ale przy takim wykrojniku nie dziwię się
Pewnie lepsze byłyby takie:
Obrazek
Od Hobolda, widzieliście już? Są genialne! http://hoboldsgrotte.blogspot.com/
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3421
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1177 times
Been thanked: 627 times
Kontakt:

Re: King of Tokyo (Potwory w Tokio)

Post autor: piton »

Bea pisze: Od Hobolda, widzieliście już? Są genialne! http://hoboldsgrotte.blogspot.com/
genialne figurki, ale potworna cena :|
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
zielok
Posty: 98
Rejestracja: 27 sie 2012, 11:13
Lokalizacja: Bobrowniki/Chorzów

Re: King of Tokyo (Potwory w Tokio)

Post autor: zielok »

Dzisiaj otrzymałem grę i od razu udało się zagrać w trzy osoby. Świetna szybka gra przy której naprawdę miło spędziłem czas. Wydanie bardzo ładne. Po negatywnych opiniach na forum co do jakości przyglądałem się kościom i farba wychodzi poza wgłębienia ale gdybym nie przeczytał tego wcześniej to bym nie zauważył. Nie wiem może innym bardziej wychodzi ale ja nie mam się do czego przyczepić.
Awatar użytkownika
Shin Ryu
Posty: 86
Rejestracja: 19 mar 2013, 16:08
Lokalizacja: Piła
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: King of Tokyo (Potwory w Tokio)

Post autor: Shin Ryu »

Myślał ktoś z Was o zrobieniu swoich potworów? Mam pomysł na jednego i zaraz się za niego zabieram, ale może macie jeszcze jakieś propozycje?

O jeszcze mi się coś przypomniało ;)
http://www.filmweb.pl/film/Stalowy+gigant-1999-915
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Odp: King of Tokyo (Potwory w Tokio)

Post autor: Rocy7 »

Hobold zrobil wlasne wersje efekty sa na blogu grota Hobolda.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: King of Tokyo (Potwory w Tokio)

Post autor: Bea »

zielok pisze:Wydanie bardzo ładne. Po negatywnych opiniach na forum co do jakości przyglądałem się kościom i farba wychodzi poza wgłębienia ale gdybym nie przeczytał tego wcześniej to bym nie zauważył. Nie wiem może innym bardziej wychodzi ale ja nie mam się do czego przyczepić.
Ja wczoraj odpakowałam mój egzemplarz i muszę przyznać że wszystko jest tak jak powinno być. Nie widzę żadnych wad w kostkach. Co więcej, jestem pod wrażeniem bardzo fajnych grafik na kartach. Na odwrocie pudełka jest grafika z gry przestawiająca Nowy Jork, gdyby tam były nadrukowane pola akcji w zasadzie plansza byłaby zbędna. Wizualnie gra się przedstawia rewelacyjnie i co najważniejsze rozgrywka spodobała sie mojemu 12 letniemu synowi, który ostatnio coś się uprzedził do innych gier i w nic nie chciał z nami grać :)
Awatar użytkownika
zbajszek
Posty: 530
Rejestracja: 18 sie 2012, 19:18
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 7 times
Been thanked: 17 times

Re: King of Tokyo (Potwory w Tokio)

Post autor: zbajszek »

U mnie też jakościowo wszystko w porządku jest. Jedynie do czego mógłbym się przyczepić, to do nie przetłumaczonych nazw potworów, toż to 2 minuty roboty, a można by powiedzieć że jest w pełni spolszczone. Nie rozumiem dlaczego tego nie zrobili.
--------------------Zbajchu Plays--------------------
---Moja Planszoteczka --- Sprzedam/Wymienię Topic ---
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4092
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 299 times
Been thanked: 178 times

Re: King of Tokyo (Potwory w Tokio)

Post autor: lacki2000 »

zbajszek pisze:U mnie też jakościowo wszystko w porządku jest. Jedynie do czego mógłbym się przyczepić, to do nie przetłumaczonych nazw potworów, toż to 2 minuty roboty, a można by powiedzieć że jest w pełni spolszczone. Nie rozumiem dlaczego tego nie zrobili.
Może prawa autorskie? W sensie, że twórca zabrania zmiany nazw własnych. Często tak jest np. w zabawkach czy filmach. Tylko książki są wyjątkiem (tłumacz książek ma chyba większe moce zwalczające prawa autorskie).
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: King of Tokyo (Potwory w Tokio)

Post autor: Bea »

zbajszek pisze:U mnie też jakościowo wszystko w porządku jest. Jedynie do czego mógłbym się przyczepić, to do nie przetłumaczonych nazw potworów, toż to 2 minuty roboty, a można by powiedzieć że jest w pełni spolszczone. Nie rozumiem dlaczego tego nie zrobili.
Bo może uznali nazwy potworów za nazwy własne.
Awatar użytkownika
uocie
Posty: 151
Rejestracja: 15 lip 2012, 22:47

Re: King of Tokyo (Potwory w Tokio)

Post autor: uocie »

myślę że to by było już kombinowanie na siłę, Król nie kojarzyłby się tak jednoznacznie z King Kongiem, a Przybyszoid to też lipa ciut :P
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 810 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: King of Tokyo (Potwory w Tokio)

Post autor: mat_eyo »

Dziś odebrałem swój egzemplarz Potworów. Po pierwsze zdziwiła mnie instrukcja, a mianowicie jej umiejscowienie. Na początku myślałem, że to jakaś ulotka i chciałem wyrzucić :D
Wykonanie jest świetne, wszystko ładnie posegregowane w wyprasce, niektóre elementy nawet od razu spakowane w woreczki strunowe! Niestety rysą na całości są kości. Fajnie, że są takie duże, jednak miejscami wyglądają jakby do ich malowania użyto tyle farby, ile potrzebne jest do tych standardowych :/
Co do samej rozgrywki to wiele nie mogę powiedzieć, bo udało się raz zagrać we dwójkę z żoną. Dwuosobówka to nie jest na pewno. Po przeczytaniu instrukcji i tej jednej grze widać jednak potencjał na świetną zabawę przy większej liczbie graczy. No i gra się na prawdę szybko, my swoją partię rozegraliśmy podczas trwania reklam na Polsacie :D
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4092
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 299 times
Been thanked: 178 times

Re: King of Tokyo (Potwory w Tokio)

Post autor: lacki2000 »

mat_eyo pisze:No i gra się na prawdę szybko, my swoją partię rozegraliśmy podczas trwania reklam na Polsacie :D
Trochę słaby miernik bo w tym czasie można nawet Eclipsa czy innego Mage Knighta rozegrać :)
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
przemoo99
Posty: 310
Rejestracja: 26 gru 2010, 14:08
Lokalizacja: Sheffield/UK

Re: Odp: King of Tokyo (Potwory w Tokio)

Post autor: przemoo99 »

lacki2000 pisze:
mat_eyo pisze:No i gra się na prawdę szybko, my swoją partię rozegraliśmy podczas trwania reklam na Polsacie :D
Trochę słaby miernik bo w tym czasie można nawet Eclipsa czy innego Mage Knighta rozegrać :)
A czasami jak się rozpędzą to nawet Twilight Imperium poleci... ;-)
Planszówkowy maniak... :)
tomiz123
Posty: 150
Rejestracja: 16 sty 2013, 22:37
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 5 times

Re: King of Tokyo (Potwory w Tokio)

Post autor: tomiz123 »

Czy wiadomo coś o wydaniu dodatków po polsku ?
Awatar użytkownika
uocie
Posty: 151
Rejestracja: 15 lip 2012, 22:47

Re: King of Tokyo (Potwory w Tokio)

Post autor: uocie »

no jak żyć? jak grać żeby był z tego fun? bo zwykle nie mamy problemu z klimatem i głupawką przy graniu, a tutaj
odejmij 2 z dolnego kółka
3 łapy dwa serca
itd
jakieś rady?
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1385
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 192 times

Re: King of Tokyo (Potwory w Tokio)

Post autor: Brylantino »

Grać w to jak w grę imprezową, a nie przygodową? Tutaj nie ma miejsca na kliamt, chodzi o radosną sieczkę wśród znajomych: "klep go! nie lecz się, bo wygra!", "co mnie, co mnie...", "no bez jaj, 5 łapek w pierwszym rzucie?!", "hahaha! Ale zaraz was rozsmaruję po ścianach!" itp. itd. podobnych tekstów słyszałem podczas grania w KoT i powiem szczerze, że bawiłem się znakomicie bez silenia się na klimat, wczuwanie się itp. To po prostu nie taki tytuł.
Awatar użytkownika
Aduanath
Posty: 495
Rejestracja: 31 paź 2012, 18:55
Lokalizacja: Legnica
Been thanked: 1 time

Re: King of Tokyo (Potwory w Tokio)

Post autor: Aduanath »

uocie pisze:no jak żyć? jak grać żeby był z tego fun? bo zwykle nie mamy problemu z klimatem i głupawką przy graniu, a tutaj
odejmij 2 z dolnego kółka
3 łapy dwa serca
itd
jakieś rady?
Odsprzedaj mi za jakieś grosze :D
Nasza kolekcja - ciągle się rozwija :)
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: King of Tokyo (Potwory w Tokio)

Post autor: kwiatosz »

Jak to nie ma miejsca na klimat? Jestem oburzony, KoT świetnie realizuje ideę naparzanki potworów o zostanie Krakenem królem srebrnego ekranu - oczami wyobraźni zawsze widzę, jak od promieniowania podopiecznemu memu pojawiają się kły jadowe, kolce na ogonie. Jak niestabilne dna ma sensowne uzasadnienie. Jak faktycznie bierze ten tankowiec i nim rzuca - no naprawdę, przecież to klimat pełną gębą :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
konev
Posty: 2094
Rejestracja: 22 gru 2006, 12:39
Lokalizacja: Tewkesbury (UK)

Re: King of Tokyo (Potwory w Tokio)

Post autor: konev »

uocie pisze:no jak żyć? jak grać żeby był z tego fun? bo zwykle nie mamy problemu z klimatem i głupawką przy graniu, a tutaj
odejmij 2 z dolnego kółka
Rozumiem, że jakby były żetony życia to byś pisał "odrzuć dwa kartoniki", a jak życie zaznaczałoby się pionkiem na planszy "przesuń kawałek plastiku po zadrukowanym kartonie"? Jedyna rada dla Ciebie: jak dostaniesz obrażenia to spuszczaj sobie krew :twisted:

Kupiłem grę na urodziny 7-letniej córki i zabawa przednia. Na początku była zagubiona, ale zaczyna rozumieć, że w tej grze chodzi o nawalanie wszystkich ;)
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych
Monsoon Group :: Aktualne Spotkania :: Facebook
ODPOWIEDZ