Summoner Wars (Colby Dauch)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
wojo
Posty: 751
Rejestracja: 20 sie 2008, 13:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 3 times

Re: Summoner Wars

Post autor: wojo »

Ja ostatnio stałem się właścicielem tej gry. Do tej pory właśnie wygląd skrajnie mnie od niej odrzucał. Teraz widzę to tak:
- Karty na żywo w jakiś sposób wyglądają nieco lepiej niż na zdjęciach
- Nowsze frakcje (np. te z Master Seta) zdają się wyglądać trochę lepiej niż te które pojawiły się jako pierwsze
- Całość jest spójna graficznie i to sprawia że wygląda to w całości lepiej niż pojedyncze części.
- Są pojedyncze jednostki które wyglądają bardzo dobrze.

Niemniej jednak nie ma się co czarować, nawet przy pozytywach które wspomniałem wyżej, Mulek18 ma rację, taki "urok" tej gry.

PS. Przy okazji może kogoś zainteresuje sprzedanie mi papierowej planszy do SW (więcej info TUTAJ)
Kolekcja na BGG, sprzedam
Jestem (współ)autorem: Bitwa pod Grunwaldem, Ora et Labora, Proch i Stal, Metallum
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Wassago »

Jak tam sprawa FAQ?
Rafal75
Posty: 304
Rejestracja: 21 gru 2012, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Rafal75 »

Kurde, jakoś wygląd (grafika) tej gry mnie nie przekonuje.. Dlatego pewnie jeszcze jej nie mam...
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Summoner Wars

Post autor: Dabi »

Gra w grze wygląda lepiej niż na zdjęciach. Faktycznie szata graficzna w pierwszym momencie mnie również odpychała ale po bliższym przyjrzeniu się nie tyle może ją polubiłem jakoś szczególnie co dostrzegłem jej zalety. Jest dość przejrzysta i rasy od odróżnialne. Poza tym wygląd jednostek nawiązuje moim zdaniem do serii HoM&M. Jest ok.
Rafal75
Posty: 304
Rejestracja: 21 gru 2012, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Rafal75 »

Poza tym wygląd jednostek nawiązuje moim zdaniem do serii HoM&M. Jest ok.
Już mnie powoli przekonujesz...
Awatar użytkownika
JimmyPL
Posty: 263
Rejestracja: 30 sty 2013, 19:11
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 53 times
Been thanked: 51 times

Re: Summoner Wars

Post autor: JimmyPL »

Rafal75 pisze:Kurde, jakoś wygląd (grafika) tej gry mnie nie przekonuje.. Dlatego pewnie jeszcze jej nie mam...
Duży błąd bo mieć się powinno. Grafiki nie są wcale złe ja bym nazwał je oldschoolowymi :D A radość z gry jest taka, że z każdym dniem niegrania niepotrzebnie tkwisz w tej niewiedzy :wink:
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Summoner Wars

Post autor: Dabi »

Już mnie powoli przekonujesz...
Sam nie byłem przekonany - musiałem zobaczyć na własne oczy, Siąść i zagrać. Najlepsza metoda bo jak się gra to jakoś wcale oczy nie bolą. Mogło by być lepiej nie ma co ukrywać ale nie jest źle jak się spodziewałem a na brzydkie gry mam z definicji alergię.
A propos wykonania to ostatnio dane mi było mieć w rękach master set i jego planszę.
Na to zdecydowanie warto poczekać -jakość i wygoda gry zdecydowanie wzrośnie.

Jak już się czepiać to czepiałbym się tłumaczenia niektórych terminów. Sam nie jestem zwolennikiem - angielskie lepsze ale widząc tłumaczenie Fighter na Fajter to jakoś mimowolnie się wzdrygam. O ile jeszcze przy Goblinach to mi pasuje to już w przypadku orków nie za bardzo.
To tłumaczenie jakoś mi śmierdzi galą MMA o plastikowy pas Polsatu gdzie zawodnicy się "graplują wykonując loł kiki aby zakończyć walkę nokdałnem". Ale tak to jest ok ;)
Awatar użytkownika
Karh
Posty: 166
Rejestracja: 13 lis 2011, 13:01
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 14 times
Been thanked: 1 time

Re: Summoner Wars

Post autor: Karh »

Wassago pisze:Jak tam sprawa FAQ?

Podbijam.
I was born too late
And I'll never be like you
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Summoner Wars

Post autor: rattkin »

mulek18 pisze: Master Set pojawi się w 2014- wydawca na razie nie podał konkretnej daty.
2014 Q2/Q3, okolice wakacji.
parasite
Posty: 249
Rejestracja: 26 lis 2012, 08:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Summoner Wars

Post autor: parasite »

Dabi pisze:Gra w grze wygląda lepiej niż na zdjęciach. Faktycznie szata graficzna w pierwszym momencie mnie również odpychała ale po bliższym przyjrzeniu się nie tyle może ją polubiłem jakoś szczególnie co dostrzegłem jej zalety. Jest dość przejrzysta i rasy od odróżnialne. Poza tym wygląd jednostek nawiązuje moim zdaniem do serii HoM&M. Jest ok.
od kilku dni jestem posiadaczem i mam takie same odczucia jak kolega Dabi. Obok leży pięknie wykonany warhammer, ale summonery też są fajne :).

p.s. słyszał może ktoś o wariancie solo ? przydałby się ... niestety :cry:
Rumcajs
Posty: 161
Rejestracja: 31 sie 2012, 09:24

Re: Summoner Wars

Post autor: Rumcajs »

Jeśli brakuje Ci graczy (tak jak mi) spróbuj wariantu przez komputer (program Vassal). Na początku rozgrywka wydaje się trochę dziwna ale po kilku partiach zwłaszcza kiedy nie ma z kim grać nie jest tak źle.
Awatar użytkownika
FactoryOfIdeas
Posty: 90
Rejestracja: 08 sty 2013, 12:30

Re: Summoner Wars

Post autor: FactoryOfIdeas »

Hej

Przepraszam, że tyle to trwało, ale poniżej link do FAQa i erraty w wersji 1.0. Plik na dniach pojawi się też na naszej stronie wraz z poprawionymi wersjami kilku kart, na których pojawiły się błędy - do pobrania.


https://drive.google.com/file/d/0B-VTop ... sp=sharing

Pozdrawiam
Tomek
Factory of Ideas
Summoner Wars:
Esensja.pl - 100% Świat Gier Planszowych #25 - 10/10
ZnadPlanszy - 10/10 Board Times - 5/5
Games Fanatic - 8/10 Polter - 8/10
....
Awatar użytkownika
8janek8
Blokada konta
Posty: 900
Rejestracja: 08 mar 2010, 21:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 14 times
Been thanked: 28 times

Re: Summoner Wars

Post autor: 8janek8 »

Czy poprawione karty będzie mozna otrzymać np. przy zakupie kolejnych talii, które są planowane?
Collection
Sprzedam
Kupię dodatki do: Runewars (Banners of War), Warhammer: Inwazja (Ukryte Królestwa), Battle Star Galactica (Świt), Revolution! (The Palace), Fresco, Scoville
Awatar użytkownika
FactoryOfIdeas
Posty: 90
Rejestracja: 08 sty 2013, 12:30

Re: Summoner Wars

Post autor: FactoryOfIdeas »

Tak jest. Pliki graficzne to rozwiązanie tymczasowe. Planujemy wydrukowanie poprawionych kart wraz z kolejnym "rzutem" dodatków. Karty będzie można otrzymać za pośrednictwem współpracujących z nami sklepów oraz na wszystkich imprezach z naszym udziałem.
Summoner Wars:
Esensja.pl - 100% Świat Gier Planszowych #25 - 10/10
ZnadPlanszy - 10/10 Board Times - 5/5
Games Fanatic - 8/10 Polter - 8/10
....
Awatar użytkownika
8janek8
Blokada konta
Posty: 900
Rejestracja: 08 mar 2010, 21:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 14 times
Been thanked: 28 times

Re: Summoner Wars

Post autor: 8janek8 »

Tak trzymać! Żeby jeszcze koszulki poprawionych kart się nie wyróżniały w talii, wtedy Cube będzie kojarzony z solidną marką:)
Collection
Sprzedam
Kupię dodatki do: Runewars (Banners of War), Warhammer: Inwazja (Ukryte Królestwa), Battle Star Galactica (Świt), Revolution! (The Palace), Fresco, Scoville
parasite
Posty: 249
Rejestracja: 26 lis 2012, 08:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Summoner Wars

Post autor: parasite »

grając tundrowymi orkami, mogę za pomocą murów otoczyć innego czepiona ( z 4 stron, żeby nie miał wyjścia ) i zniszczyć go za pomocą specjalnej zdolności Grognaka - muru lodowych ostrzy ??
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Summoner Wars

Post autor: rattkin »

Niby możesz, ale a) mało prawdopodobne żeby jakiś Champion tak się władował, b) tracisz elastyczność przetrzymując walle na ręku, c) zanim zdąższ skosić czempiona, jest duża szansa, że on wyjdzie pierwszy, szczególnie jak mur będzie atakowany z dwóch stron.
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Krwawisz »

Teoretycznie mozesz ale pamietaj ze nawet jesli atakowana jednostka sasiaduje z kilkoma murami to i tak otrzymuje tylko 1 obrazenie
Awatar użytkownika
Kasper
Posty: 210
Rejestracja: 04 gru 2010, 00:04
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Kasper »

Ludzie proszę jest odpowiedni dział z pytaniami...
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Summoner Wars

Post autor: Yavi »

Miałem okazję grać w SW w przerwie świątecznej i rozwiałem swoje obawy o wygląd kart - nie powalają, ale nie są tak szkaradne na jakie wyglądają w internecie.
Generalnie podczas rozgrywki nie rażą w oczy, ot karty jak karty :)
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Summoner Wars

Post autor: TTR_1983 »

w jaki sposób używa się drugich talii frakcji? z 70 kart wybiera się 35?
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Krwawisz »

Drugie talie to pelnoprawne niezalezne talie o SW dlatego opcje sa dwie: 1. Wyjmujesz z pudelka i grasz tymi nowymi 35 kartami 2. Wybierasz czesc kart ktore wydaja ci sie bardziej przydatne i wymieniasz je z tymi w "starej" talii tworzac zupelnie nowa wlasna talie. Pamietaj ze obowiazuja wowczas reguly budowy talii z instrukcji - m.in. mistrz przywolan ma niewymienialne karty wydarzen i poczatkowe jednostki, musisz miec w talii 3 czempionow i 18 jednostek podstawowych a jednej jednostki nie wiecej niz 10 kopii
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Summoner Wars

Post autor: pan_satyros »

mulek18 pisze:w jaki sposób używa się drugich talii frakcji? z 70 kart wybiera się 35?
Druga talia frakcji to nic innego jak kolejna grywalna frakcja.
Ale owszem pozwala już na modernizację armii na modłę zasad deckbuildingu opisanych w instrukcji.
Co bardzo fajne karty te zazębiają się z nowymi jednostkami z Uzupełnień, które zapewne niebawem zagoszczą w sklepach.
Między innymi o tym aspekcie przeczytacie w recenzji/charakterystyce drugich tali frakcji, która zapewne w przeciągu najb 1,5 tygodnia pojawi się na moim blogu.
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Summoner Wars

Post autor: TTR_1983 »

dzięki za odpowiedzi :)
Czy do wszystkich frakcji, które już wyszły po polsku istnieją drugie talie frakcji?
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Krwawisz »

mulek18 pisze:dzięki za odpowiedzi :)
Czy do wszystkich frakcji, które już wyszły po polsku istnieją drugie talie frakcji?
Drugie talie jak na razie wydane zostaly do. 4 frakcji z zestawow startowych. W marcu pojawia sie kolejne 2 - do upadlego krolestwa i strazy. Angielskie wersje drugich talii do elfow dzungli i plaszczy sa zapowiedziane i polskie wersje pojawia sie rownoczesnie badz niedlugo pozniej. Do reszty frakcji jeszcze nic nie ma
ODPOWIEDZ