Władca Areny (Sebastian Grabski)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Władca Areny
Posty: 221
Rejestracja: 29 wrz 2010, 15:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Władca Areny

Post autor: Władca Areny »

Chyba rozumiem, aczkolwiek nadal nie podobają mi się obecne opisy na kartach, moim zdaniem są one mylące.
Opisy na kartach muszą być krótkie. Pociąga to za sobą możliwość mylnej interpretacji. Dlatego podaję to wszystko w takiej formie, zanim trafi do graczy.
Czy dobrze rozumiem, że jeśli przeznaczyliśmy parę akcji na ofensywę i już je wykorzystaliśmy (tzn. zostały nam same defensywne), to amuletu szybkości można użyć?
Dobrze rozumiesz. Chodzi o stan akcji na dany moment użycia amuletu.
@amulet jadu: czyli draśnięcie w praktyce oznacza +1 poziom rany w danej lokacji? Czy kilka znaczników może trafić w to samo miejsce?
Tak. Może trafić w to samo miejsce, lub w miejsce już zranione, a to pociąga za sobą kumulację i pogorszenie rany na konkretnej lokalizacji.
Panoramixomix
Posty: 2
Rejestracja: 20 mar 2013, 19:54

Re: Władca Areny

Post autor: Panoramixomix »

Ja mam zaś następujące pytania...
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2013, 18:18 przez Panoramixomix, łącznie zmieniany 1 raz.
,,Czarodzieje, Idioci! Znowu poszli tą samą drogą!
Panoramixomix
Posty: 2
Rejestracja: 20 mar 2013, 19:54

Re: Władca Areny

Post autor: Panoramixomix »

Witam, ja mam następujące pytania, które nurtują mnie już od jakiegoś czasu:

1. Czy wąż może ukąsić psa w przelocie? Pies za jedną akcję może skoczyć o dwa pola. Czy jeśli skoczy na pierwsze pole ( stykające się np.: rogiem z wężem ), a potem na drugie z wężem się niestykające, to wąż go ukąsi czy nie?

2. Co się dzieje z wężem, gdy wejdzie na pułapkę? Na kolczastą ścianę, na ostrza czy węgle... ja tam zdejmuję go z planszy...

3. Czy są mody do odskoku w tył? W instrukcji napisane jest że do akcji kierowanych w swój tył dostajemy mod -2. To jasne, jeśli chodzi o ciosy, bloki i strzały, ale jeśli chodzi o odskok? Według instrukcji, gdy stoję twarzą do przeciwnika i wykonuję odskok, powinienem mieć mod -2 do testu. Ale to bez sensu :( No a jeśli stoję plecami do przeciwnika, i wykonuję odskok przed siebie, dostaję mody czy nie?

4. Które to pola przylegające? Na gotowej planszy w instrukcji widzimy, że psy Sae-Thana stoją po jego przodzie i boku. Czy pola stykające się rogami również są przylegające? Czy można na takim polu ustawić na początku psy, czy można z takiego pola podnieść wytrąconą broń? Oby to drugie na pewno tak...
,,Czarodzieje, Idioci! Znowu poszli tą samą drogą!
Awatar użytkownika
Władca Areny
Posty: 221
Rejestracja: 29 wrz 2010, 15:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Władca Areny

Post autor: Władca Areny »

O Matko!
Wybacz Panoramixomixie, ale jakoś przegapiłem pojawienie się Twoich pytań. :shock:
Ad. 1. Tak. Pies nie teleportuje się tylko przechodzi przez kolejne pola.
Ad. 2. Wąż chodzi pod kolcami, więc nic mu one nie robią. Węża należy zdjąć z planszy jeśli wejdzie na dół z kolcami.
Ad. 3. Nie. Test odskoku testuje się na tych samych wartościach, niezależnie od tego w którą stronę go wykonujesz.
Ad. 4. Wszystkie pola stykające się z polem na którym stoisz są przylegające. Także te stykające się jedynie rogami.

Na przyszłość proszę też o PW, jeśli ktoś zada pytanie w wątku. Na forum zaglądam codziennie, ale jestem już stary i jak widać tracę czujność. :wink:
Awatar użytkownika
Władca Areny
Posty: 221
Rejestracja: 29 wrz 2010, 15:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Władca Areny

Post autor: Władca Areny »

Na stronie BGG poświęconej grze
:arrow: http://boardgamegeek.com/boardgame/126550/wladca-areny
w zakładce FILES, można znaleźć karty amuletów do samodzielnego wydrukowania.
To pierwszy z mini dodatków print & play.
Następny na tapecie, to możliwość włączenia trzeciego gracza.
Zapraszam do pobierania. 8)
Awatar użytkownika
Władca Areny
Posty: 221
Rejestracja: 29 wrz 2010, 15:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Władca Areny

Post autor: Władca Areny »

Tym razem recenzja gry pojawiła się w portalu swiatgry.pl
Zapraszam do przeczytania, jeśli wciąż zaliczasz się do nieprzekonanych. :lol:
:arrow: http://swiatgry.pl/publicystyka/gramy_i ... adca_areny
okon
Posty: 508
Rejestracja: 28 kwie 2013, 15:32
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Władca Areny

Post autor: okon »

będą jeszcze jakieś oficjalne dodatki???
albo chociaż jakieś wersje do pobrania które trzeba samemu druknąć ???
Awatar użytkownika
Władca Areny
Posty: 221
Rejestracja: 29 wrz 2010, 15:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Władca Areny

Post autor: Władca Areny »

będą jeszcze jakieś oficjalne dodatki???
albo chociaż jakieś wersje do pobrania które trzeba samemu druknąć ???
A chcecie? :lol:
Szczerze mówiąc to nie wiem. Mam trochę materiałów na dodatki, które urozmaicają rozgrywkę, ale Władca Areny to niszówka. Wchodzi więc w grę jedynie samodzielne drukowanie. Na takie z kolei musi być zapotrzebowanie.
Gra zaczęła się dobrze sprzedawać dopiero niedawno. Mogę na razie obiecać, że te wyczerpane nakłady w sklepach za kilka dni powinny się uzupełnić.
Na koniec zapraszam do lektury świeżej recenzji:
http://wpajeczejsieci.blogspot.com/2014 ... areny.html
okon
Posty: 508
Rejestracja: 28 kwie 2013, 15:32
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Władca Areny

Post autor: okon »

no jasne że chcemy
niszówka a nie ma gdzie kupić drugiej podstawki ??
:)
poza tym ta gra ma wszędzie świetne recenzje + świetny klimat + dobra cena = chyba dobra sprzedaż

dla mnie to jest trochę dziwne żeby taki tytuł się nie sprzedawał , liczyłem też na jakieś oficjalne dodatki ( zwłaszcza na ten z figurkami o którym była mowa w wywiadzie ) i cały czas trzymam za niego kciuki

fajnie gdyby dodać może w jakiś sposób możliwość czarowania albo giermka do pomocy gra by miała jeszcze większy potencjał taktyczny tak naprawdę możliwości jest cała masa a gra wydaje się studnią bez dna powtarzam że nie rozumiem jak taki tytuł nie móże stać się hitem na Polskim rynku
okon
Posty: 508
Rejestracja: 28 kwie 2013, 15:32
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Władca Areny

Post autor: okon »

można liczyć na jakieś dodatkowe materiały do pobrania ?
Awatar użytkownika
Władca Areny
Posty: 221
Rejestracja: 29 wrz 2010, 15:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Władca Areny

Post autor: Władca Areny »

można liczyć na jakieś dodatkowe materiały do pobrania ?
Można liczyć. :wink:
Natomiast nie jestem w stanie podać terminu, kiedy taka publikacja nastąpi.
Na tapecie mam opracowanie dodatkowych kart istot.
Można się więc spodziewać kart karłów, które będzie można wynająć jako pokracznych pomocników w walce i wyposażyć w wybrany przez siebie sprzęt.
Szykuje się też dodatkowa bestia z dzikich stepów. Rodzaj szablozębego tygrysa, który będzie potężniejszy od psów bojowych, jest za to nieco mniej przewidywalny.
Wielość tych dodatkowych istot pozwoli w przyszłości wprowadzić kontrolującego je trzeciego gracza, który stanie się mistrzem ceremonii i będzie czynnie uczestniczył w pojedynku, ubarwiając widowisko dla żądnej emocji widowni.
okon
Posty: 508
Rejestracja: 28 kwie 2013, 15:32
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Władca Areny

Post autor: okon »

W takim razie czekam z niecierpliwością .
Aha z tego co pisałes wcześniej wynika że w sklepach gra ma być znowu ogólnodostępna ?
Awatar użytkownika
Władca Areny
Posty: 221
Rejestracja: 29 wrz 2010, 15:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Władca Areny

Post autor: Władca Areny »

W takim razie czekam z niecierpliwością .
Aha z tego co pisałes wcześniej wynika że w sklepach gra ma być znowu ogólnodostępna ?
Już jest. Zobacz do sklepu na "R". :wink:
okon
Posty: 508
Rejestracja: 28 kwie 2013, 15:32
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Władca Areny

Post autor: okon »

Mogę prosić o dokładne wyjaśnienie akcji finta . Bo ilu graczy tyle słyszałem interpretacji i już
nie wiem jak to z nią jest ? Wykonujemy ja w obronie przyjmując cios żeby ułatwić trafienie następnego naszego ciosu ? Tak przynajmiej ja to rozumiem
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Władca Areny

Post autor: RUNner »

Przeczytałem instrukcję do tej gry i bardzo mi się spodobała mechanika... ale tylko jako silnik gry komputerowej. Za dużo turlania kośćmi i nie mam tutaj na myśli wynikającej z tego losowości. Nie jestem wrogiem losowości, wręcz przeciwnie, ale gracz nie może skupiać się tylko na testach bo się zamęczy. Jak komuś to nie przeszkadza, to może się WA zachwycić.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Władca Areny
Posty: 221
Rejestracja: 29 wrz 2010, 15:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Władca Areny

Post autor: Władca Areny »

Mogę prosić o dokładne wyjaśnienie akcji finta
Finta - to pozorowany atak, który ma wprowadzić oponenta w błąd. Wymusić na nim unik, który wytrąci go z rytmu, spowoduje, że odsłoni się przed właściwym ciosem.
Akcja FINTA jest więc pozorowanym atakiem (testujemy naszą WALKĘ z modyfikatorem -3) jeśli test tego pozorowanego ataku się powiedzie, to nasza następna akcja (będąca jakimkolwiek atakiem) będzie dużo trudniejsza do uniknięcia czy odparowania przez przeciwnika (-3 do jego testów obronnych). Warunkiem jest, aby te akcje (FINTY i ATAKU) nastąpiły bezpośrednio po sobie.
okon
Posty: 508
Rejestracja: 28 kwie 2013, 15:32
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Władca Areny

Post autor: okon »

RUNner pisze:Przeczytałem instrukcję do tej gry i bardzo mi się spodobała mechanika... ale tylko jako silnik gry komputerowej. Za dużo turlania kośćmi i nie mam tutaj na myśli wynikającej z tego losowości. Nie jestem wrogiem losowości, wręcz przeciwnie, ale gracz nie może skupiać się tylko na testach bo się zamęczy. Jak komuś to nie przeszkadza, to może się WA zachwycić.
Według mnie oparcie mechaniki na kościach jest dobrym pomysłem ( może dla tego że faktycznie mi to nie przeszkadza ) .
Na początku kupując grę miałem obawy o to że okaże się zbyt prosta i bedzie polegała tylko na podejsciu do przeciwnika paru rzutach kostką i część . Po otrzymaniu gry wszystkie moje wątpliwości rozmyły się momentalnie . Okazała się ona rozbudowanym symulatorem pojedynku który daje nam cały wachlarz możliwości . Zaczynając od wyboru ekwipunku do zbudowania planszy i naszego herosa a kończąc na rozgrywce . Jest krwawo , szybko i taktycznie :)
Jedyny minusem są tylko różne interpretacje reguł przez moich kolegów co prowadzi do burzliwych dyskusji na temat zasad .
Do tego dochodzi jeszcze cena gre mozna kupić za 69 zł w sklepie na R co jest naprawde bardzo atrakcyjna oferta .
ZA 69 ZŁ DOSTAJEMY PUDEŁKO PEŁNE ZNACZNIKÓW KART KOŚCI PLANSZ ITD. MIAZGA DO KWADRATU .


edit .
W trybie drużynowym 2 vs 2 albo każdy na każdego jak rozwiązujecie problem budowania planszy ????
Przy 4 graczach ma się bardzo dużo punktów psychiki do rozdysponowania a wielkość planszy pozostaje nie zmienna ???
My np dzielimy liczbe psychiki każdego zawodnika przez 2 zaokraglajac w góre redukując tym samym ich liczbe o połowe
są jakieś inne może lepsze rozwiązania ???


Odnośnie finty czyli nie moge po niej zagrac akcji defensywnej w odpowiedzi na przykład na atak bez straty bonusu który dzięki niej zdobyłem .?
Czy na udana kontrę mogę odpowiedzieć unikiem ?
Awatar użytkownika
Władca Areny
Posty: 221
Rejestracja: 29 wrz 2010, 15:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Władca Areny

Post autor: Władca Areny »

W trybie drużynowym 2 vs 2 albo każdy na każdego jak rozwiązujecie problem budowania planszy ????
Przy 4 graczach ma się bardzo dużo punktów psychiki do rozdysponowania a wielkość planszy pozostaje nie zmienna ???
My np dzielimy liczbe psychiki każdego zawodnika przez 2 zaokraglajac w góre redukując tym samym ich liczbe o połowe
są jakieś inne może lepsze rozwiązania ???
W trybie 2 VS 2 do budowania planszy powinno się wykorzystać najwyższą PSYCHIKĘ z każdej pary.

Zasada naprzemiennego wydawania PUNKTÓW AKCJI nadal obowiązuje, ale powinien je wydawać najpierw ten gracz w parze, który ma ich więcej.

Niedługo opublikuję szczegółowe zasady dotyczące gry 2 VS 2, oraz (ale to nieco później) dodatkowe zasady dla wprowadzenia trzeciego gracza.
Odnośnie finty czyli nie moge po niej zagrac akcji defensywnej w odpowiedzi na przykład na atak bez straty bonusu który dzięki niej zdobyłem .?
Czy na udana kontrę mogę odpowiedzieć unikiem ?
Właśnie tak. Jeśli zagrasz po FINCIE jakąś akcję obronną stracisz ten bonus.
Na udaną kontrę można odpowiedzieć unikiem.
okon
Posty: 508
Rejestracja: 28 kwie 2013, 15:32
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Władca Areny

Post autor: okon »

Chyba już ostatnie pytanie obrażenia zadane to takie które pozostawiają ranę ? Czy obrażenia uznaje się za zadane gdy zostaną one zredukowane do 0 przy pomocy pancerza ?
Chodzi o efekty które następują w momencie gdy obrazenie jest zadane np pchniecie czy zatrucie .
Ja gram tak że tylko gdy rana przejdzie pancerz i nie uda się ciosu zbić do 0 uznaje się obrazenie za zadane. Wolę usłyszeć jednak oficjalną wykładnię bo chyba za dużo grałem w inwazję i teraz rzeczy nawet nieraz oczywiste wydają się takie nie być

Jeszcze pytanie odnośnie kolczastych ścian . Jeżeli przeciwnik zostanie na nie zepchnięty gdy stoi prostopadle do nich wszystko ok wpada centralnie na kolce dostaje kryta i cześć . ale jeżeli wpadnie na nie z boku ? Gdy walczymy wzdłuż ściany i on zostanie na nie zepchnięty ?


Ps wielkie dzięki za odpowiedzi
Awatar użytkownika
Władca Areny
Posty: 221
Rejestracja: 29 wrz 2010, 15:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Władca Areny

Post autor: Władca Areny »

Chyba już ostatnie pytanie obrażenia zadane to takie które pozostawiają ranę ? Czy obrażenia uznaje się za zadane gdy zostaną one zredukowane do 0 przy pomocy pancerza ?
Chodzi o efekty które następują w momencie gdy obrazenie jest zadane np pchniecie czy zatrucie .
Obrażenia zadane, to takie które pozostawiły po sobie ranę. Jeśli zostały uniknięte lub zmodyfikowane do zera, to nie działają efekty wywoływane przez obrażenia (np zatrucie).
Jeszcze pytanie odnośnie kolczastych ścian . Jeżeli przeciwnik zostanie na nie zepchnięty gdy stoi prostopadle do nich wszystko ok wpada centralnie na kolce dostaje kryta i cześć . ale jeżeli wpadnie na nie z boku ? Gdy walczymy wzdłuż ściany i on zostanie na nie zepchnięty ?
Po wepchnięciu na kolce otrzymujemy ranę krytyczną i przesuwamy ranionego wojownika na wolne pole. Figurka/żeton nie może pozostać na polu z kolcami. Pchnięcie wzdłuż ściany powoduje (po otrzymaniu rany) wyrzucenie wojownika przed kolce.
Awatar użytkownika
Bardias
Posty: 303
Rejestracja: 19 sty 2014, 04:07
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: Władca Areny

Post autor: Bardias »

Zamówiłem na wspomnianej przecenie Władcę Areny, bo gra prezentuje się naprawdę ciekawie. Być może teraz zyska trochę na popularności, sam bym się o niej nie dowiedział, gdybym nie kupował kości i z ciekawości nie wszedł w zakładkę "promocje".

Mam pytanie w związku z instrukcją, bo widzę, że była modyfikowana i ulepszana. Czy w pudełku będzie stara, nieaktualna instrukcja i czy ewentualnie nowe zasady można ściągnąć w pdfie?

Dodatkowe pytanie - czy można się WA spodziewać w większej ilości sklepów z planszówkami? Bo chyba słaba dostępność towaru jest powodem jej popularności. Przecież gra wydaje się być naprawdę świetna, na dodatek jest bardzo tania.
okon
Posty: 508
Rejestracja: 28 kwie 2013, 15:32
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Władca Areny

Post autor: okon »

Polecam zrobić figurki wtedy gra wygląda naprawdę imponująco . Ja za 15 zł kupiłem całą masę staroedycyjnych figurek z wfb i d&d i za 100 mam grę która wygląda jak by kosztowała co najmiej 180 zł
Ostatnio zmieniony 19 sty 2014, 13:39 przez okon, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Bardias
Posty: 303
Rejestracja: 19 sty 2014, 04:07
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: Władca Areny

Post autor: Bardias »

A gdzie figurki pasujące do WA (najlepiej pomalowane) można kupić i jak ich szukać? Bo przeglądałem allegro i aukcji jest mnóstwo, ale żadnych psów czy czegoś na wzór bestii nie mogłem znaleźć. Najchętniej bym na sztuki kupił "zestaw" używanych figurek (może być drożej niż 15 zł :P) ale szukam od wczoraj i na nic wartego uwagi nie trafiłem.
okon
Posty: 508
Rejestracja: 28 kwie 2013, 15:32
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Władca Areny

Post autor: okon »

na psy najlepiej nadają się psy bojowe chaosu z wfb bestia u mnie jest stara figurka smoka z d&d a wojownikami również krasnolud i wojownik z D&d i elf z Warhammer Fantasy battle

u mnie w mieście jest dużo osób które kiedyś grały w bitewniaki i mają one całe kartony starych figurek więc nie musiałem szukać w necie najlepiej popytaj albo daj oferte na forum poświęconym wfb

http://forum.wfb-pol.org/

wystarcza ci pojedyncze figurki piechurów imperium ewentualnie wysokich elfów bedzie to kosztowac grosze


jako psy już pisałem że najlepiej sprawdzają sie psy chaosu z wfb

albo np

http://www.rebel.pl/product.php/1,639/1 ... oes-1.html

http://isa.pl/p1201-Manannan-Champion-W ... 2334U.html
http://isa.pl/p1206-Culann-Swordsman-Ch ... 2339U.html
http://isa.pl/p1197-Female-Warrior-Cham ... 2329U.html
http://isa.pl/p1250-Elf-Guards-Set-3-3-IKC12126U.html
http://isa.pl/p1247-Elf-Retainers-Set-3 ... 2123U.html
http://isa.pl/p1238-Elf-Archers-Set-2-IKC12112U.html
Awatar użytkownika
Władca Areny
Posty: 221
Rejestracja: 29 wrz 2010, 15:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Władca Areny

Post autor: Władca Areny »

Mam pytanie w związku z instrukcją, bo widzę, że była modyfikowana i ulepszana. Czy w pudełku będzie stara, nieaktualna instrukcja i czy ewentualnie nowe zasady można ściągnąć w pdfie?
W grach dostępnych w sklepach jest oczywiście nowa instrukcja. Jedynie w początkowej fazie sprzedaży jakieś dwa lata temu gra miała starą instrukcję.

Odsyłam też wszystkich nowych graczy do strony internetowej gry, gdzie można znaleźć wiele dodatkowych materiałów. :arrow: http://wladcaareny.pl/

Gier nie ma teraz w innych sklepach (z paroma wyjątkami), ponieważ gra nie miała dystrybutora, który powinien o to zadbać.
Na ten moment jest wątpliwe by gra pojawiła się gdzieś jeszcze, bo nakład prawie się wyczerpał.
ODPOWIEDZ