Time's up

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
uocie
Posty: 151
Rejestracja: 15 lip 2012, 22:47

Time's up

Post autor: uocie »

Wie ktoś czy Time's up się wyprzedał świątecznie i już nie wróci przez dłuższy czas czy może jakoś będzie wkrótce? A jak nie będzie to czy warto kupować Time's up Family? Bo na zdjęciach były tylko karty z cyklu stół, żyrafa, okno, są tam jakieś ciekawe hasła, czy raczej tytuł mówi wszystko?
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: Time's up

Post autor: WRS »

Opinie są takie, że Family to zdecydowanie rodzinny tytuł.
Szukałbym tej poważniejszej wersji.
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Time's up

Post autor: Nataniel »

Family to wersja do grania z dzieciakami lub zupełnie niegrającą rodziną. Wzięliśmy na Gwiazdkę i sprawdziła się super w takim towarzystwie. Z graczami czy nawet znajomymi - raczej się nie sprawdzi, hasła są zbyt proste.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
uocie
Posty: 151
Rejestracja: 15 lip 2012, 22:47

Re: Time's up

Post autor: uocie »

Właśnie chodzi o grających znajomych. A wiadomo coś o dostępności "poważniejszej" wersji?
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Time's up

Post autor: KubaP »

Ja się zakochałem w "dorosłym" Time's Up, ale na Sylwka miałem okazję zagrać na 3 dorosłe, geekowskie pary + jedną parę dzieci w Time's Up Family. Zabawa wciąż była przednia, ale rzeczywiście, wersja Family jest familijna i koniec. Nie oznacza to, że jest zła, ale na dorosłych zdecydoewanie więcej frajdy sprawi niebieski Time's Up!
Awatar użytkownika
konev
Posty: 2094
Rejestracja: 22 gru 2006, 12:39
Lokalizacja: Tewkesbury (UK)

Re: Time's up

Post autor: konev »

Weź talię kart (albo dwie) i sobie napisz markerem niebieskim i czerwonym postacie, tak jak w wersji oryginalnej. Do tego klepsydra 30sek. z innej gry (jak masz), albo telefon ze stoperem (jak nie masz). I koniec. Możecie grać. My tak zrobiliśmy na sylwka i było super. Jak Times up wróci do sprzedaży to sobie kupisz. 30 minut roboty.
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych
Monsoon Group :: Aktualne Spotkania :: Facebook
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3241
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 16 times
Been thanked: 72 times
Kontakt:

Re: Time's up

Post autor: Veridiana »

U mnie nawet grające osoby molestowały mnie o ciągłe rozgrywki w Family. niektóre hasła są niezłe, np. Rozwój :D
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Time's up

Post autor: Nataniel »

Czekamy na dodruk wersji niebieskiej i kończy się przygotowywać kolejna wersja (także z osobami) - niestety nie znam jeszcze konkretnych terminów.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Time's up

Post autor: FortArt »

Nataniel pisze:(...) i kończy się przygotowywać kolejna wersja (także z osobami) (...)
A to szkoda. Zdecydowanie czekam na wersję z tytułami filmów i książek.

Ale może chociaż w tej nowej wersji zamiast nikomu normalnemu nieznanych celebrytów z Pudelka dalibyście jakiś sławnych naukowców?
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Time's up

Post autor: kwiatosz »

Miałem trochę przerwy od Tu (kurczę, ze 3 tygodnie normalnie ;) ), wyciągnąłem przedwczoraj z mało grającymi znajomymi i to jest jednak najlepsze co spotkało imprezy z grami :)

Z naukowcami jest ten problem, że są dosyć oczywiści w drugiej i trzeciej rundzie (bo wąska specjalizacja) - a "celebryci" są znani w zasadzie z nie wiadomo czego, więc przekazanie ich jest większym wyzwaniem intelektualnym :lol:
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
ODPOWIEDZ