[Warszawa] Środowe wieczory planszowe w BUW 16:00 - 22:00

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
sztafeta18
Posty: 46
Rejestracja: 17 kwie 2013, 16:24

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: sztafeta18 »

"Z tego co kojarzę mamy więc dwóch nowicjuszy: Pawła i Roberta. Uwaga, bo BSG wciąga! Ta gra nie toczy się na planszy....."

Filip też jest nowy w temacie, a ja gralem tylko raz w podstawe + Exodus :)

daje to 4 nowych graczy (>50%) proszę wziąc to pod uwagę przy ustalaniu wariantów;))

No to lecim na Szczecin, tj. Ziemie :)
Awatar użytkownika
Pasza26
Posty: 345
Rejestracja: 09 cze 2013, 20:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Pasza26 »

Panowie, na pierwszy raz z BSG radzę naprawdę dobrze przeczytać instrukcję, bo wasz ostatni lot skończy się naprawdę szybko :P

I pamiętać, że nie można ufać nikomu :)
berem
Posty: 1218
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: berem »

Z BSG powinniśmy się uwinąć swobodnie do 22:00 - ja dłużej nie mogę zostać.
Awatar użytkownika
djedi gamer
Posty: 482
Rejestracja: 27 mar 2012, 10:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: djedi gamer »

Pasza26 pisze:Panowie, na pierwszy raz z BSG radzę naprawdę dobrze przeczytać instrukcję, bo wasz ostatni lot skończy się naprawdę szybko :P

I pamiętać, że nie można ufać nikomu :)
Nie ufamy Ci Pasza z tą instrukcją... :lol:
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Rocy7 »

_Berenice_ pisze:Okej to lista na A Study in Emerald 9.01.2013 18.40 Proszę wszystkich chętnych o potwierdzenie udziału w rozgrywce. Przypominam, ze zaczynamy o 18.40
Jak dla mnie trochę późno zaczynamy, ale oki:) postaram się być tak na 75%. Sesja z tłumaczeniem zasad, czy czytać instrukcje? Ile potrwa rozgrywka?
Awatar użytkownika
Doreen
Posty: 34
Rejestracja: 18 lis 2013, 18:19

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Doreen »

_Berenice_ pisze:
_Berenice_ pisze:Okej to lista na A Study in Emerald 9.01.2013 18.40

1. _Berenice_
2. Marek
3. Doreen
4. Rocky7
5. jolietjake

Rezerwa : jax
Rozgrywka trwa tylko 1,5 więc jeśli znajdzie się jeszcze parę osób lub ktoś będzie chciał się zamienić z jax'em to spokojnie rozegramy dwie partie.
Proszę wszystkich chętnych o potwierdzenie udziału w rozgrywce. Przypominam, ze zaczynamy o 18.40

Skoro fenomenalna jest otwarta dłużej można znajda się jacyś chętni na Rokoko? Mogę tez przynieść jakieś krótsze tytuły na filterki- CV, Ewolucja pochodzenie gatunków, Bohaterów wykletych...
Ja potwierdzam, plus chętnie z Ewą zagramy w Rokoko i CV o której bądź godzinie.
Awatar użytkownika
_Berenice_
Posty: 766
Rejestracja: 17 lis 2012, 14:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 62 times
Been thanked: 479 times

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: _Berenice_ »

Rocy7 pisze:
_Berenice_ pisze:Okej to lista na A Study in Emerald 9.01.2013 18.40 Proszę wszystkich chętnych o potwierdzenie udziału w rozgrywce. Przypominam, ze zaczynamy o 18.40
Jak dla mnie trochę późno zaczynamy, ale oki:) postaram się być tak na 75%. Sesja z tłumaczeniem zasad, czy czytać instrukcje? Ile potrwa rozgrywka?
Niestety prawie zawsze jestem o tej porze, gdyż parę chwil wcześniej kończę zajęcia. Wytłumaczę zasady - rozgrywka trwa od 90 do 120 minut.

Na pewno przyniosę CV - Doreen - może w końcu uda się zagrać;) Jeżeli macie więcej czasu, to postaram się też być z Rokoko:)
Moja kolekcja

Planszówkowy PKS - gdzie planszówki kupujemy sami, a wy decydujecie, czy również chcecie wydać na nie swoje pieniądze!

ZnadPlanszy.pl - zapraszamy też do naszego bloga, gdzie także dzieją się różniste rzeczy :>
Awatar użytkownika
Pasza26
Posty: 345
Rejestracja: 09 cze 2013, 20:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Pasza26 »

Ja w tym tygodniu niestety też odpadam bo mam wyjazd. Do miłego za tydzień!
Awatar użytkownika
raajon
Posty: 63
Rejestracja: 11 gru 2012, 09:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: raajon »

Pasza26 pisze:Ja w tym tygodniu niestety też odpadam bo mam wyjazd. Do miłego za tydzień!
@Pasza Udanej zabawy na wyjeździe!

@Logan, Pisful, Wlodek - Panowie, dajcie znać czy jesteście jutro? Gramy w zaplanowane Mansion of Madness czy czekamy na Paszę, a jutro w coś innego?

P.
Awatar użytkownika
Pisful
Posty: 49
Rejestracja: 16 wrz 2013, 09:31

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Pisful »

Pasza26 pisze:Logan, Pisful, Wlodek - Panowie, dajcie znać czy jesteście jutro? Gramy w zaplanowane Mansion of Madness czy czekamy na Paszę, a jutro w coś innego?
My z Loganem gramy jutro od dawna planowany Netrunner Only :D...
"Life's a game, I cannot win..." - P. Steele

Posiadam :
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Odp: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:1

Post autor: Rocy7 »

[quote="_Berenice_]

Niestety prawie zawsze jestem o tej porze, gdyż parę chwil wcześniej kończę zajęcia. Wytłumaczę zasady - rozgrywka trwa od 90 do 120 minut.[/quote] na chwile obecna jestem na 99%, ale moge sie spoznic 5-10 minut.
Awatar użytkownika
raajon
Posty: 63
Rejestracja: 11 gru 2012, 09:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: raajon »

Szukam 2 osób chętnych do spróbowania sił w Imperial 2030 (pierwsza gra, więc z tłumaczeniem zasad). Start ok. 18:00
Gra ma proste zasady.

Lista:

1. Kasia
2. Pawel
3. Raajon
4. wolne
5. wolne

Link do zasad gry:
http://www.pd-verlag.de/spiele/im/regel ... _eng_k.pdf

Krótkie wprowadzenie:
https://www.youtube.com/watch?v=Uq4YhNxZ66c
Awatar użytkownika
Wojrad
Posty: 62
Rejestracja: 17 gru 2013, 22:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Wojrad »

W ostatni czwartek (2 stycznia) w składzie Kasia, Ania, Wojtek i ja zagraliśmy w Ticket to Ride Africa. Ja i Kasia podwajaliśmy trasy więc Wojtek przyspieszył zakończenie gry. Tym samy uniemożliwił Ani połączenie wagonów i zrobienie tras.
Potem zagrałem tylko z Kasią w Szwajcarię. To przykład na grę jak Kasia może być uparta - wolała mnie blokować niż robić swoje trasy. Efektem końcowym było zrobienie tylko 1 z 5 jej tras. Ja jakoś sobie poradziłem robiąc 9 z 10 tras.

W najbliższy czwartek będę ok. 19.00 i przyniosę Ticket to Ride Marklin.
Awatar użytkownika
Chmurnik
Posty: 282
Rejestracja: 25 sie 2010, 19:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Chmurnik »

djedi gamer pisze:
Pasza26 pisze:Panowie, na pierwszy raz z BSG radzę naprawdę dobrze przeczytać instrukcję, [ciach] I pamiętać, że nie można ufać nikomu :)
Nie ufamy Ci Pasza z tą instrukcją... :lol:
Ja chyba jednak zaufam: uf, uf. Przeczytałem instrukcję do podstawki i obu dodatków, qrka wodna. Jak na pierwszy raz jest trochę do ogarnięcia.
"Freedom's just another word for nothing left to lose" J.J.
Aetius
Posty: 7
Rejestracja: 28 gru 2007, 20:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Aetius »

Jak nowicjusz (ale tylko towarzysko-warszawski bo w gry gram od dobrych paru lat), spytam czy jutro jest możliwość zagrania w cokolwiek czy gry i obsada jest ustalona?
Chętnie pocisnąłbym coś w stylu Colosseum które mogę przywlec ze sobą, Ostatnia Wola, Piraci i Korsarze, Cytadela itd...
Chętnie bym spotkał parę osób z którymi można pograć bo w domu tak ciężko namówić kogoś na coś bardziej skomplikowanego od Ticket to Ride....
Awatar użytkownika
Mały brzydki pędrak
Posty: 984
Rejestracja: 24 sty 2006, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 11 times

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Mały brzydki pędrak »

A w coś wojennego byś nie zagrał jutro Aetiusie?
Awatar użytkownika
RobertGrom
Posty: 112
Rejestracja: 08 lip 2013, 13:40
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: RobertGrom »

Bardzo przepraszam ekipę od BSG, ale okazało się, że dołączy do mnie koleżanka, a po pewnym czasie jeszcze mój dawny lektor chińskiego. Wobec tego nie mogę się poświęcić jednej długiej grze, ponieważ będę musiał pełnić trochę rolę "gospodarza" :)

Zwalniam moje miejsce w pełni nadziei, że kogoś uda Wam się dokoptować na moje miejsce!
"What's in the box? WHAT'S IN THE BOOOX?!"
Awatar użytkownika
jolietjake
Posty: 849
Rejestracja: 21 lip 2012, 11:28
Lokalizacja: Warszawa / Sosnowiec
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: jolietjake »

Ja również niestety jutro odpadam (ze Study in Emerald). Przepraszam, że daje tak późno znać, mam nadzieję, że to nie problem :wink:
Joliet Jake na BGG
Awatar użytkownika
djedi gamer
Posty: 482
Rejestracja: 27 mar 2012, 10:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: Odp: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:1

Post autor: djedi gamer »

Załoga BSG:

1. djedi gamer
2. berem
3. Chmurnik
4. Fil
5. Sztafeta18
6. Borro
7. <------------- tu czeka na Ciebie wolne miejsce

Szkoda, że Robert z nami nie leci.

Może znajdzie się jakiś chętny na zastępstwo?
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: jax »

jolietjake pisze:Ja również niestety jutro odpadam (ze Study in Emerald). Przepraszam, że daje tak późno znać, mam nadzieję, że to nie problem :wink:
o! to jednak dobrze, że zaplanowałem wizytę na dziś
zatem zaklepuję zwolnione miejsce przy SiE - powinienem być na 18:40
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
djedi gamer
Posty: 482
Rejestracja: 27 mar 2012, 10:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: Odp: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:1

Post autor: djedi gamer »

Dzięki za wspólny lot w kosmos.

Niestety, tym razem ludzkość została eksterminowana przez centuriona, który dostał się na pokład Bartlestara (z moją malutką pomocą).
Fantastycznie, że Filip cudem uniknąl zagłady losujac w przedostatniej turze kartę lojalności wobec Cylonów. :lol:
Ja, jako ujawniony prawie od początku Cylon, podczas gry podejrzewalem wszystkich innych graczy oprócz Pawła i Filipa (który mnie zresztą najpierw wykrył, a później wykonał na mnie egzekucję). Drugim Cylonem okazał się jednak berem, który przy newralgicznym kryzysie rzucił chyba z pięć kart na minus, a później efektywnie odwracał uwagę od istotnych problemów floty. Nie wykryty przez nikogo, chociaż pod koniec pojawiły się pierwsze jawne oskarżenia w jego kierunku.

Ludzkości zabrakło chyba trochę więcej optymalizacji i zaufania do innych graczy. No, ale z tym zaufaniem to tak właśnie w tej grze jest...
berem
Posty: 1218
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: berem »

Ludzkość została upokorzona. Tak wiem jesteśmy podli itd ale jednak efektywniejsza rasa zwyciężyła i będzie z tego większy pożytek dla wszechświata.
Jak było mi miło powitać moje żeleźniaki (Centuriony) na pokładzie Galactiki (wyszedłem do nich naprzeciw ze zbrojowni) podczas gdy ludzie deliberowali nad działaniami w przestrzeni za pancerzem battlestara.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: jax »

Dzięki _Berenice_, Doreen i rocy7 i Markowi za miłe boje w Study in Emerald. Uff... sporo zasad i szczególików, ale poszło sprawnie w 2h 20min. Wieloosobowe przeciąganie liny jest niepokojącą (dla mnie) mechaniką, klimat na plus. Jak będzie kiedyś okazja, to chętnie zweryfikuję ile z tej gry da się wyciągnąć, grając już w pełni świadomie. Wczoraj lojaliści mieli trudno, bo nie było kart skrywania Przedwiecznych a i tak popełnili samobójstwo dzięki Markowi :) Jeszcze raz dzięki za grę.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Fil
Posty: 28
Rejestracja: 03 gru 2013, 15:54

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Fil »

Ja chciałem podziękować ekipie BSG za niezły odlot z Pegassusem i Exodusem(który notabene wprowadził z mojego punktu widzenia największe zamieszanie w grze :) ). Przyznam szczerze, że natłok zasad i specjalnych umiejętności, możliwości(może to fakt, że mianowałem się Admirałem) przyprawiły mnie w sumie o lekki zawrót głowy.
Niemniej jednak dziękuję jeszcze raz wszystkim za grę i liczę na powtórkę za jakiś czas :wink:
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Rocy7 »

jax pisze: Jak będzie kiedyś okazja, to chętnie zweryfikuję ile z tej gry da się wyciągnąć, grając już w pełni świadomie. Wczoraj lojaliści mieli trudno, bo nie było kart skrywania Przedwiecznych a i tak popełnili samobójstwo dzięki Markowi :) Jeszcze raz dzięki za grę.
Również dziękuje wszystkim za grę a Berenice za wprowadzenie w zasady :).

Mechanika z przeciąganiem liny i wygrywaniem jako tajny zespół jest ciekawa, osobiście jednak wkurza mnie trochę losowość, daje pewnie zwiększenie regrywalności gry, lecz kosztem poczucia kontroli nad rozgrywką. Były tury w których po prostu złe karty na ręku/mało ciekawe do kupna nie pozwalały mi na realizacje planu. Możliwe jednak że powinienem ostrożniej dobierać talię i zainwestować w te karty, które pozwalałyby wymieniać karty na ręku.

Z innej beczki widziałem kiedyś kogoś na Fenomenalnej z Zombicide, chętnie wypróbuje jeśli będzie partia:)
ODPOWIEDZ