AREA CONTROL

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: AREA CONTROL

Post autor: Bea »

Dwntn pisze:+1 dla Rex: Final Days of an Empire.

Niewiele osób zdaje sobie sprawę że Rex to przedruk klasycznej Diuny, tylko z przyczyn licencyjnych wydany pod logo Twilight Imperium.
A ja bym właśnie chętnie zagrała w Diunę. Krzysiek przeczytaj sobie tę książkę, to pewno nie odpuścisz Diunie ;)

A czy Shogun ma faktycznie takie złe opinie? Bo wygląda zachęcająco..
windziarz44
Posty: 828
Rejestracja: 17 lip 2012, 12:49
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 32 times
Been thanked: 88 times

Re: AREA CONTROL

Post autor: windziarz44 »

Myślę, że jak lubisz Twilight to Exodus Proxima jak najbardziej.
Rex jest genialny ale najlepiej chodzi na komplet. Ale to zacna gra jest. Sojusze można łamać, są różne ścieżki do wygranej. Ogólnie cool.
sirkozi
Posty: 407
Rejestracja: 08 mar 2013, 23:28
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 1 time

Re: AREA CONTROL

Post autor: sirkozi »

Bea pisze:
Dwntn pisze:+1 dla Rex: Final Days of an Empire.

Niewiele osób zdaje sobie sprawę że Rex to przedruk klasycznej Diuny, tylko z przyczyn licencyjnych wydany pod logo Twilight Imperium.
A ja bym właśnie chętnie zagrała w Diunę. Krzysiek przeczytaj sobie tę książkę, to pewno nie odpuścisz Diunie ;)
W necie można znaleźć pliki do samodzielnego przygotowania przedruku. Więc do dzieła. :)

@Warrior Knights. Miałem tę grę dość długo, ale w końcu ani razu nie zagrałem. Spotkałem się z opiniami, że bez dodatku, który naprawia parę spraw nie ma co grać. Z dodatkiem jest ponoć bardzo fajna. Mechanika trochę przypomina grę o tron (są karty rozkazów, coś jak żetony w got). Długość rozgrywki też podobna. Jest mocno zależna językowo, a polskiej wersji nie było. Podstawkę da się kupić bez większego problemu, zestaw podstawka + dodatek znajdziesz używkę, ale samego dodatku nie ma szans dostać. Między innymi dlatego pozbyłem się tej gry.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: AREA CONTROL

Post autor: schizofretka »

Warrior Knights jest przekombinowane, tonie w zbyt wielkiej ilości chromu. Grasz przez 4h+ a tak naprawdę niewiele się zdąży zdarzyć. RW znacznie lepsze, choć nie jest to też TI light. Dominant Species rewelacyjne jest, ale to jednak euro, do tego straszny móżgożer i długi. Może Szogun/Wallenstein? Nie wiem jakie negatywne opinie słyszałeś, to genialna gra jest.

Co do Clash of Cultures mam mieszne odczucia - na razie po 3 partiach bardzo mi się podobało i mam ochotę na więcej, ale cierpi na dwa problemy: nie da się podnieść po podbiciu większego miasta w pierwszej połowie gry i otwarcie jest schematyczne.

BTW, z wymienionych gier Area Control jest tylko El Grande, DS, oraz poniekąd AoEIII i Chaos ;)
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: AREA CONTROL

Post autor: Rocy7 »

Burning Suns, ale gra wyjdzie dopiero w sierpniu 2014 r. Gra 4X klimaty kosmiczne, mapą (budowaną z okręgów), wojsko, walka, rozwój, podbijanie, negatywna interakcja etc. wszystko jest :).

Grę można kupić przez http://www.suntzugames.com/buy-burning-suns.html

Dodatkowo na chwilę obecną możesz sobie wykonać finalny prototyp całej gry (dostępne 8 z 10 ras) po koszcie druku (nawet czarno biały się sprawdzi by ocenić jak pasuje mechanika)

Zasady https://www.dropbox.com/sh/5ef4nbsak095 ... ads%29.pdf

Gra do wydruku (wysoka jakość plików) https://www.dropbox.com/sh/x2gcfpcywvy4tyl/zjsjns_V25
ODPOWIEDZ