Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Arbaal
Posty: 55
Rejestracja: 13 lip 2011, 11:19
Lokalizacja: Kraków / Alwernia

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Arbaal »

150 - 180.
Stan
Posty: 73
Rejestracja: 21 lis 2013, 23:10

Re: Odp: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Stan »

150-200

Powodzenia :)

Pozdrawiam,
Stan
budzo
Posty: 92
Rejestracja: 16 lis 2012, 17:17

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: budzo »

Ja bym dał 140. Jak sam myślę o kupnie gry to w głowie pojawia się coś takiego:

do 100zł gra tania

100-150 gra średnio droga ale jak dobra to warto kupić

powyżej 150 - gra bardzo droga kupuję tylko jeśli naprawdę bardzo mi się podoba.

Myślę że jeśli gra będzie się znajdować w przedziale 100-150 to jest szansa że więcej ludzi ją kupi.
tomiz123
Posty: 150
Rejestracja: 16 sty 2013, 22:37
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 5 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: tomiz123 »

A kiedy możemy spodziewać się startu projektu ?
adonix
Posty: 36
Rejestracja: 21 gru 2013, 01:52
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: adonix »

130
Kiran
Posty: 65
Rejestracja: 22 lis 2013, 08:04

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Kiran »

xelos80 pisze:Jeśli byłyby figurki (nie totemy) to dla ,mnie cena wtedy nie gra dużej roli pewnie koło 200 mógłbym dać.
Co do totemów jestem raczej negatywnie nastawiony. Render przykładowy parę postów powyżej jest jak najbardziej ładny ale wydaje mi się ze po zmniejszeniu skali do faktycznej oraz po paru redukcjach innych detali wyjdzie zwykły słupek z paroma wypustkami który się mało różni od drugiego (może kolorem i wielkością). W takiej sytuacji to juz wolę grę tańszą ze zncznikami kartonowymi zamiast totemów. Dałbym wtedy ok 100zł i później dokupił same figurki za kolejne 100 zł np. Jeśli jednak się mylę i ten totem będzie faktycznie taki ładny jak render to dałbym troche powyżej 150 zł.
Figurki wg mnie dają jeszcze jeden fajny bonus. Zwiększają klimat co będzie bardzo ważne w tej grze. Totem mi się kojarzy raczej z magicznym przedmiotem który powoduje jakieś klątwy albo błogosławieństwa w okolicy a nie jednostkę która moze zrobic jakąś krzywdę.
Może zwiększą skalę tych totemów i będzie idealnie. RedImp wspominał wyżej coś o stopniowaniu wysokości w zależności od poziomu jednostki. Może to podali wysokość tych najmniejszych totemów. Nie wiem jakby miały być stopniowane poziomy jednostek w przypadku figurek - też rozmiarem ?

Tak się zastanawiałam nad jakością potencjalnych figurek i widzę, że z detalami jest różnie w planszówkowych figurkach. Znalazłam kilka zdjęć i może potraficie określić jakiej jakości będą figurki jeśli będą:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Podawać datę kiedy startuje projekt - i to już :!:
Awatar użytkownika
Bartekwts
Posty: 40
Rejestracja: 05 gru 2012, 22:30

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Bartekwts »

Figurki, a tym bardziej totemy ani mnie ziębią, ani grzeją. Mam nadzieję, że gra będzie oddawać klimat PLO i nie spustoszy mojego portfela. Cena do 150 zł (mile widziane wszystko poniżej).
"Take my love, take my land. Take me where I cannot stand. I don't care, I'm still free. You can't take the sky from me."
Awatar użytkownika
RedImp
Posty: 603
Rejestracja: 03 maja 2012, 20:53
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: RedImp »

Widzę, że dyskusja przerosła nasze oczekiwania a podawane kwoty tworzą niezły przedział cenowy. :wink:
Co do terminu akcji to najprawdopodobniej wystartujemy początkiem marca i będzie ona trwałą 60 dni(szykujcie zatem portfele :twisted: ).
Spora jest też szansa, że gra w tym roku będzie dostępna tylko i wyłącznie na crowdfoundingowej akcji nie trafiając do zwykłej sprzedaży.

Mały prezent dla Was w postaci ilustracji na której mamy Wywerne:
Obrazek
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3651
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: gafik »

:shock: Brawo! nareszcie widzę sztukę. Poprzednie arty zostawialy wiele do życzenia
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: xelos80 »

ciekawe czy nie lepsza by była taka wywerna jako kartonowa ilustracja na podstawce ala Horror w Arkham niż totemy ?
Cenowo by było taniej i bardziej klimatycznie.
elmer
Posty: 18
Rejestracja: 22 lut 2012, 21:59
Has thanked: 1 time

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: elmer »

xelos80 pisze:ciekawe czy nie lepsza by była taka wywerna jako kartonowa ilustracja na podstawce ala Horror w Arkham niż totemy ?
Cenowo by było taniej i bardziej klimatycznie.
Podobne rozwiązanie było także w Legendach Krainy Andor i tam sprawdziło się świetnie. Zwłaszcza te wielkie smoki, które naprawdę górowały nad planszą, a przy tym nie przytłaczały swoimi gabarytami, jak zapewne zrobiłaby to plastikowa figurka. Pomysł godny rozważenia :)
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: xelos80 »

elmer pisze:
xelos80 pisze:ciekawe czy nie lepsza by była taka wywerna jako kartonowa ilustracja na podstawce ala Horror w Arkham niż totemy ?
Cenowo by było taniej i bardziej klimatycznie.
Podobne rozwiązanie było także w Legendach Krainy Andor i tam sprawdziło się świetnie. Zwłaszcza te wielkie smoki, które naprawdę górowały nad planszą, a przy tym nie przytłaczały swoimi gabarytami, jak zapewne zrobiłaby to plastikowa figurka. Pomysł godny rozważenia :)

Wolałbym figurki :) zaś kartoniki (grafika musi byc napraede klimatyczna) wole nad totemy. Ale chyba uprzedzony jestem do totemów nie widząc ich jeszcze. Może nie będą takie złe.
Awatar użytkownika
RedImp
Posty: 603
Rejestracja: 03 maja 2012, 20:53
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: RedImp »

xelos80 pisze: Wolałbym figurki :) zaś kartoniki (grafika musi byc napraede klimatyczna) wole nad totemy. Ale chyba uprzedzony jestem do totemów nie widząc ich jeszcze. Może nie będą takie złe.
Może dlatego, że nie było czegoś takiego w planszówkach :roll: . Priorytetem dla nas jest oddanie klimatu świata PLO. W nim też było sporo klimatycznych rzeźb ;).
Totemy mają informować, że na danym obszarze występują jednostki konkretnego typu. Ilustracje jednostek będą na kartach postaci.

Postaramy się wkrótce przedstawić wam wizualizację takiego totemu z PLO - wysokość minimalna jaką bierzemy dzisiaj pod uwagę to:
- jednostki pierwszego poziomu ok 35mm wysokości a szerokość 1,2-1,5mm - totem umieszczony na jednym stopniu
- jednostki drugiego poziomu ok 40mm wysokości a szerokość 1,2-1,5mm - totem umieszczony na dwóch stopniach
- jednostki pierwszego poziomu 45mm wysokości a szerokość 1,2-1,5mm - totem umieszczony na trzech stopniach
Średnica podstawy ok 2cm
Ilość stopni w sposób łatwy oddaje którego poziomu jest to jednostka.
okon
Posty: 508
Rejestracja: 28 kwie 2013, 15:32
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: okon »

nie wiem chyba lepiej można by się wczuć właśnie w zwykłe figurki jednostek
a taki totem no nie wiem nigdy czegoś takiego nie było ( klasyczne figurki jednostek są już zakotwiczone w naszych umysłach ) więc nie wiadomo figurki spodobają się na pewno wszystkim totemy nie wiadomo
Kiran
Posty: 65
Rejestracja: 22 lis 2013, 08:04

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Kiran »

Marudzicie :P
Skoro Redimp wziął się za robienie gry na podstawie PLO uważam, że zrobią wszystko co w ich mocy, aby oddać klimat.
Awatar użytkownika
RedImp
Posty: 603
Rejestracja: 03 maja 2012, 20:53
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: RedImp »

Kiran dzięki za wiarę w projekt :oops:

Na szybko koncept totemu/posągu do gry - jeszcze trwają uzgodnienia z rzeźbiarzem 3D, ale o coś takiego nam chodzi. Jak będzie wizualizacja 3D to na pewno ją wam pokażemy.

Obrazek
tomiz123
Posty: 150
Rejestracja: 16 sty 2013, 22:37
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 5 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: tomiz123 »

Wygląda świetnie : ) Nie mogę się doczekać tej gry.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 809 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: mat_eyo »

Mi się niestety nie podoba, wolałbym figurki. Grę i tak najprawdopodobniej kupię, chyba że mechanika okaże się nie tak fajna jak w dotychczasowych opisach.

Mam też pytanie, czy totemy będą już pomalowane? Nie musi to być malowanie w wielu kolorach z detalami. Albo czy będą wykonane z różnokolorowego plastiku? Chciałbym wiedzieć, czy totemy różnych frakcji (jednostek) będą się różniły kolorami.
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: xelos80 »

Jak tak bedzie faktycznie wyglądać w grze to jestem za takim totemem.
Mam tylko wątpliwości czy uda się cos dokłądnie takiego zrobic. Np prześwity między skrzydłami a korpusem. Mam nadzieję ze w finalnej wersji nie będzie tylko zarysów tego smoka w porównaniu ze szkicem :)
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 809 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: mat_eyo »

Nie nastawiałbym się zbytnio na taką finezję, ale jeśli uda im się to zrobić to najpewniej koszt gry będzie przerażał.

Trzeba znaleźć równowagę między wyglądem, kosztem i użytecznością wybranego rozwiązania. Dlatego ja bym wolał figurki, które nawet jeśli są małe i niezbyt szczegółowe to bez problemu można je odróżnić. Totemy, które będą najprawdopodobniej (?) podobnego kształtu muszą być szczegółowe żeby nie myliły się ze sobą. Wzrost szczegółowości to najprawdopodobniej wzrost ceny... Zobaczymy, mimo narzekań i wątpliwości mocno kibicuję temu projektowi!
Awatar użytkownika
RedImp
Posty: 603
Rejestracja: 03 maja 2012, 20:53
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: RedImp »

Figurki należące do konkretnego gracza będą jednolicie barwione do koloru zgodnego z posiadanymi znacznikami z drewna.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 809 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: mat_eyo »

Figurki czyli totemy? Czy figurki będą barwione, a totemy nie? Co wtedy z totemami? Nie mogę się doczekać, aż kampania ruszy i w końcu będzie to można wszystko zobaczyć ;)
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4091
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 299 times
Been thanked: 177 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: lacki2000 »

RedImp pisze:Na szybko koncept totemu/posągu do gry
Spoiler:
Czy ta sylwetka człowieka pokazuje jaka będzie wielkość tych totemów? Trzeba będzie grać w PLO tylko w plenerze albo na hali...
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Kiran
Posty: 65
Rejestracja: 22 lis 2013, 08:04

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Kiran »

lacki2000 pisze:Czy ta sylwetka człowieka pokazuje jaka będzie wielkość tych totemów? Trzeba będzie grać w PLO tylko w plenerze albo na hali...
Dobre tak samo jak Skamieniałe Cuda w książce :)

A wiecie, że powieść Pan Lodowego Ogrodu w głosowaniu Fabryki Słów "Top Wszech Czasów" zajęła pierwsze miejsce :mrgreen:
Czerwony Impie to teraz macie podkręconą śrubę co do oczekiwań fanów.
adonix
Posty: 36
Rejestracja: 21 gru 2013, 01:52
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: adonix »

Tak się dobrze składa, że jestem w połowie 4 tomu - tylko miałem jakiś wadliwy wydruk, bo po s. 392 przed ilustracją z zabitym odmieńcem i koniem balonem, następna strona z tekstem dotyczy czego innego.

Nie mogę doczekać się gry, mam nadzieję, że nie będzie za droga, a będzie typu "kupić i nie sprzedawać za żadne skarby".
ODPOWIEDZ