Mage Wars / Mage Wars Arena (Bryan Pope, Benjamin Pope)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Pasza26
Posty: 345
Rejestracja: 09 cze 2013, 20:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mage Wars

Post autor: Pasza26 »

Z tego co widziałem to niedawno wypuścili samą planszę do Mage Wars - pustynna arena. Do tego za 30-40 zl można kupić zestaw znaczników. Chyba lepiej pójść w spell packi
Wosho
Posty: 1443
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Mage Wars

Post autor: Wosho »

Pasza to ten Pasza co dziś kupił ode mnie karty? :P
Adeptus
Posty: 11
Rejestracja: 24 wrz 2013, 10:54
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mage Wars

Post autor: Adeptus »

Ja to sie cieszę że w tym temacie coś się dzieje i że jest szansa że bedzie polskie wydanie bo gra jest świetna i chciałbym żeby się rozwiajała w Polsce :D

Może ktoś z Wawy chętny jest na jakieś starcie?

Wosho swego czasu grywalismy razem na turniejach w inwazję. Fajnie byłoby również zagrać w turnieju Mage Wars... kto by się pisał?
Wosho
Posty: 1443
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Mage Wars

Post autor: Wosho »

Ją na pewno i mój znajomy też z inwazji :)
Myślę że po nowym roku coś spróbujemy zorganizować testowo, zobaczymy ilu będzie chętnych :)
Awatar użytkownika
Pasza26
Posty: 345
Rejestracja: 09 cze 2013, 20:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mage Wars

Post autor: Pasza26 »

Ten sam :) Sprzedalem Mage Wars bo nikt nie gral i kupilem WH:I ;)
Wosho
Posty: 1443
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Mage Wars

Post autor: Wosho »

O masz a to pech...
Zły wybór :P
Wosho
Posty: 1443
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Mage Wars

Post autor: Wosho »

Zagraliśmy ze znajomym i rewelacja :)
1.Ilu byłoby chętnych w wawie na spotkania luźne granie/turniej?
2.Czy quick casta można użyć na atak? Bo juz różne wersje widziałem..Czyli czy można nie ruszyć się bohaterem i zaatakować normalnie a potem drugi raz z quick casta?
Adeptus
Posty: 11
Rejestracja: 24 wrz 2013, 10:54
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mage Wars

Post autor: Adeptus »

1. Ja jestem chetny i może jeszcze bym namówił jedna osobę ale moj czas w nadchodzącym okresie bedzie bardzo ograniczony (zblizajace się narodziny potomka). na poprzedniej stronie jest link do facebooka do grupy warszawskiej MW i tam kolega starał się coś zorganizować. moze jakby połączyć siły to moze udalo by sie wystarczajacą ilość osob zebrać na taki turniej.
2. nie mozna
Awatar użytkownika
prz22
Posty: 339
Rejestracja: 17 wrz 2012, 23:12
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Mage Wars

Post autor: prz22 »

To będzie w końcu ta polska wersja czy nie;)?
Coraz mocniej wkręcam się w świat gier planszowych, ale od zawsze i na zawsze największą pasją pozostanie muzyka;)
Wosho
Posty: 1443
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Mage Wars

Post autor: Wosho »

Jestem na grupie, ale nic si jak do tej pory nie udało zorganizować Zalexowi więc może nam się uda.
Wstępnie w sobotę na politechnice, ok 11 np, kto byłby chętny?
Solar
Posty: 35
Rejestracja: 06 maja 2012, 11:47

Re: Mage Wars

Post autor: Solar »

Ktoś cos pisał o mozliwosci wydania gry po polsku??? z kąd taki pomysł?? gra ktoś gdzieś w katowicach lub okolicy??
Adeptus
Posty: 11
Rejestracja: 24 wrz 2013, 10:54
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mage Wars

Post autor: Adeptus »

pare stron wczesniej ktoś pisał że kontaktował sie z ISA i napisali mu że planują wydać polska wersję.

Wosho ja na turniej jestem chetny ale moja obecność jest niepewna. proponuje napisać również na tej grupie FB bo nie kazdy tutaj zaglada a na FB dostana powiadomienie.
Wosho
Posty: 1443
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Mage Wars

Post autor: Wosho »

Dodałem info na fejsie :)
Neoko
Posty: 60
Rejestracja: 08 gru 2010, 15:41
Lokalizacja: Gliwice

Re: Mage Wars

Post autor: Neoko »

cos wiadomo na temat polskiego wydania nowego ?
ZalexWwa
Posty: 14
Rejestracja: 09 paź 2013, 12:43

Re: Mage Wars

Post autor: ZalexWwa »

0 nowych szczegółów :(
Wosho
Posty: 1443
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Mage Wars

Post autor: Wosho »

Dostałem od Isy bezpośrednio potwierdzenie że będzie wersja pl, a nie tylko tłumaczenie kart i zasad.
Niestety bez podania jakiegoś terminu :(
okon
Posty: 508
Rejestracja: 28 kwie 2013, 15:32
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Mage Wars

Post autor: okon »

no to fajnie
nie grałem ale słyszałem mase pozytywnych opinii
Neoko
Posty: 60
Rejestracja: 08 gru 2010, 15:41
Lokalizacja: Gliwice

Re: Mage Wars

Post autor: Neoko »

no to zbieram hajs i licze dni
Awatar użytkownika
prz22
Posty: 339
Rejestracja: 17 wrz 2012, 23:12
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Mage Wars

Post autor: prz22 »

Kurcze planowałem w tym miesiącu angielską kupować a tak to już nie wiem... Wiadomo chociaż kiedy będzie coś więcej wiadomo;D?
Coraz mocniej wkręcam się w świat gier planszowych, ale od zawsze i na zawsze największą pasją pozostanie muzyka;)
Awatar użytkownika
Martin_Valdez
Posty: 329
Rejestracja: 29 gru 2008, 15:00
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Mage Wars

Post autor: Martin_Valdez »

Co do standardowego dylematu czy pl czy en to każdy powinien odpowiedzieć sobie na pytania:
- czy poziom języka wymaganego do grania jest dla mnie lub moich współgraczy barierą?
- czy patrząc na instrukcję ,relacje, recenzje, klimat itp jest duża szansa, że granie mnie wciągnie/pochłonie?
Jeśli na 1 pytanie odpowiedź brzmi nie a na drugie brzmi tak to nie ma sensu czekać na wersję pl. Mage Wars już dostało dwa większe dodatki i jeden mniejszy. Chyba znacie odpowiedź na pytanie jak duże są szanse na wydanie dodatków w wersji pl a pomijając ewentualny czas oczekiwania.
Wosho
Posty: 1443
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Mage Wars

Post autor: Wosho »

Kupowac i grac a jak wyjdzie wersja polska, sprzedac ang i kupic polska, jak ktos chce wprowadzac nie anglojezycznych graczy tudzien dokupic polska bo i tak trzeba miec wiecej kart ;)
Awatar użytkownika
Martin_Valdez
Posty: 329
Rejestracja: 29 gru 2008, 15:00
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Mage Wars

Post autor: Martin_Valdez »

Jeśli ktoś myśli o dodatkach to nie kupować :P Niestety wątpię mocno w dodatki w wydaniu pl :/ Już tutaj wielokrotnie i nie tylko tutaj wydawcy wypowiadali się o tym jak duża jest jest penetracja dodatków względem podstawki...niestety ekonomicznie ciężko uzasadnić wydawanie dodatków pl w szczególności przy dużym opóźnieniu wydania podstawki w języku ojczystym.....Wiele osób po prostu już zakupiło grę w wersji oryginalnej..... Oczywiście obym się mylił bo kibicuję oczywiście rodzimym wydawcom :)
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5244
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Mage Wars

Post autor: Gambit »

Szybkie pytanie.

Czy jeden zestaw Mage Wars - przez jeden zestaw rozumiem podstawka, dodatki, spell tomy i inne rzeczy kupione po jednym egzemplarzu - wystarczy do gry dla dwóch osób? Czy każda musi/powinna kupić sobie własne zabawki?
JB
Posty: 347
Rejestracja: 14 maja 2005, 19:09
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Mage Wars

Post autor: JB »

Wystarczy.
Tylko o sprawach, które nas zupełnie nie interesują, możemy wydać rzeczywiście bezstronną opinię, co niewątpliwie jest powodem, że opinia bezstronna jest zawsze absolutnie bezwartościowa.
Awatar użytkownika
gieniowski
Posty: 21
Rejestracja: 12 sie 2011, 19:58
Lokalizacja: Kraków

Re: Mage Wars

Post autor: gieniowski »

Gambit pisze:Szybkie pytanie.

Czy jeden zestaw Mage Wars - przez jeden zestaw rozumiem podstawka, dodatki, spell tomy i inne rzeczy kupione po jednym egzemplarzu - wystarczy do gry dla dwóch osób? Czy każda musi/powinna kupić sobie własne zabawki?
Na pewno Ci wystarczy. Chyba że chciałbyś grać tymi samymi magami na przeciwko sobie, ale wątpię żebyś miał taką potrzebę. Przynajmniej mi z żoną nie przyszło to do głowy.
ODPOWIEDZ