(Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia - chwilowo Krolm)

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
hancza123
Posty: 3660
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 52 times
Been thanked: 152 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: hancza123 »

Valarus pisze:
Ok, to najwyraźniej trzeba będzie przełożyć o tydzień. Pozostałym taki termin pasuje?
...
Mi w pracy przywalili taką ilością wyjazdów że tracę pewność że dam radę w TI. Piszę się na ten termin ale lepiej znajdźcie więcej chętnych abyście nie byli zależni od mojego przyjścia. W niedzielę 9.02 rano znowu wyjeżdżam na cały tydzień. Jak żona powie mi abym nie szedł na gry bo za dużo tego wszystkiego to nie pójdę. Żarty żartami ale najważniejsza jest żona :)

Z wolnym czasem jak z pieniędzmi, albo go wydasz na to albo na to. TI = granie w czwartek + ścianka + łyżwy czyli droga sprawa :D
annajak
Posty: 100
Rejestracja: 03 sty 2014, 02:09

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: annajak »

Za to ja się chętnie dołączę na 7.02. A jeśli nie, to 21.02 (15.02 odpada). Przeczytanie instrukcji mnie nie przeraża.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Valarus »

hancza123 pisze: Piszę się na ten termin ale lepiej znajdźcie więcej chętnych abyście nie byli zależni od mojego przyjścia.
Spoko, nie jesteśmy. Z góry zakładałem, że nieobecność jednej osoby jest dopuszczalna, zdaje sobie sprawę, że nie tak łatwo tak długą sesję zorganizować.
annajak pisze:Za to ja się chętnie dołączę na 7.02. A jeśli nie, to 21.02 (15.02 odpada). Przeczytanie instrukcji mnie nie przeraża.
A zapraszamy, zapraszamy, tylko od razu ostrzegam, że planowaliśmy gdzieś tak od 18 do 02:00, więc trzeba być na to mentalnie przygotowanym :wink:

Co do instrukcji - jeżeli to komuś pomaga, link do polskiej wersji: http://www.rebel.pl/repository/files/in ... rukcja.pdf
annajak
Posty: 100
Rejestracja: 03 sty 2014, 02:09

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: annajak »

8 godzin to chyba i tak optymistycznie... Daje radę z angielskim ale wydrukuje na wszelki wypadek tłumaczenia elementów...


Sent from my iPhone using Tapatalk
anatolina
Posty: 540
Rejestracja: 26 sty 2012, 14:51
Has thanked: 1 time

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: anatolina »

To nowe forum dziwnie wygląda. Też się nie możecie przyzwyczaić (czy to tylko ja mam urojenia)? :?
hancza123
Posty: 3660
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 52 times
Been thanked: 152 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: hancza123 »

na forum nastąpiły jakieś zmiany? coś przeoczyłem chyba :roll:
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Valarus »

annajak pisze:8 godzin to chyba i tak optymistycznie... Daje radę z angielskim ale wydrukuje na wszelki wypadek tłumaczenia elementów...
Taki ze mnie niepoprawny optymista :mrgreen: Witamy na pokładzie, jak Hancza się jakimś cudem załapie, to mamy nawet 6 osób (na 8 możliwych).
hancza123 pisze:na forum nastąpiły jakieś zmiany? coś przeoczyłem chyba :roll:
Chyba trochę wielkość ikonek się pozmieniała, ale też się musiałem długo zastanawiać, czy mi się przypadkiem tylko nie wydaje. Czyli żadna różnica;)
hancza123
Posty: 3660
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 52 times
Been thanked: 152 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: hancza123 »

rzucam wolną myśl (wcale nie wiem czy dobrą!) - nie myśleliście "przenieść" Polufkę na facebooka (jako forum zamknięte)?

Schron kiedyś przeniósł się z tego publicznego forum na facebooka, byłem tam krótko "członkiem" i pamiętam że u nich działa to bardzo sprawnie:

plusy: lepsza komunikacja i integracja między członkami, umawianie się na konkretne tytuły, większa dyskusja o grach, inicjatywy poza grami, ludzie lepiej się znają, krąg jest zamknięty i nie czujesz że piszesz "na całą Polskę" ale do ludzi których znasz

minusy: klub traci swoją całkowitą otwartość (choć każdy może przystąpić), robi się nieco "sekciarsko" :D

tak mi akurat do głowy przyszło jak Szała zapytała o zmiany na forum :) a wszystko ma plusy i minusy
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Valarus »

hancza123 pisze:rzucam wolną myśl (wcale nie wiem czy dobrą!) - nie myśleliście "przenieść" Polufkę na facebooka (jako forum zamknięte)?

Schron kiedyś przeniósł się z tego publicznego forum na facebooka, byłem tam krótko "członkiem" i pamiętam że u nich działa to bardzo sprawnie:

plusy: lepsza komunikacja i integracja między członkami, umawianie się na konkretne tytuły, większa dyskusja o grach, inicjatywy poza grami, ludzie lepiej się znają, krąg jest zamknięty i nie czujesz że piszesz "na całą Polskę" ale do ludzi których znasz

minusy: klub traci swoją całkowitą otwartość (choć każdy może przystąpić), robi się nieco "sekciarsko" :D

tak mi akurat do głowy przyszło jak Szała zapytała o zmiany na forum :) a wszystko ma plusy i minusy
Mój głos:

Nie. Nie. Nie, nie, nie, nie, nie, nie. Nie.
Nie lubię Facebooka. Bardzo nie lubię. Od lat skutecznie unikam zakładania konta i tak już zostanie.

Ale ważniejszy powód jest taki - forum ma też sprowadzać do lokalu nowe osoby, pisanie na "całą Polskę" jest więc zaletą, nie wadą. Wszystkie pozostałe plusy już właściwie masz - jak piszesz o ściance, to nikt nie krzyczy, jak dyskutujemy o grach to właściwie narzekasz tylko Ty ( :wink: ), ludzie się znają. Nic by się zasadniczo nie zmieniło, oprócz odcięcia się od świata, jestem przeciwny takiemu rozwiązaniu.
hancza123
Posty: 3660
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 52 times
Been thanked: 152 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: hancza123 »

no 9 x nie to bardzo wyraźne NIE :wink:

nie no spoko, możesz mieć rację, ja też naszej klasy i facebooka i innych twitterów nie używam, jednak pamiętam jak dobrze to działało w przypadku Schronu (choć to jednak inny przypadek niż Polufka)
Awatar użytkownika
Majek10
Posty: 782
Rejestracja: 15 wrz 2012, 11:29
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 1 time

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Majek10 »

Valarus pisze:
Mój głos:

Nie. Nie. Nie, nie, nie, nie, nie, nie. Nie.
Nie lubię Facebooka. Bardzo nie lubię. Od lat skutecznie unikam zakładania konta i tak już zostanie.
+100
anatolina
Posty: 540
Rejestracja: 26 sty 2012, 14:51
Has thanked: 1 time

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: anatolina »

Zgadzam się Zbyszku z chłopakami.
Tu jesteśmy bardziej otwarci na świat i jak widać wcale nie musimy już pisać tylko o planszówkach.
Fakt, że potrafimy się spotkać poza Polufką powinien tylko zachęcać :)

Co do fejsa. Owszem- jest szybszą formą komunikacji. Zwłaszcza jak się nie ma czyjegoś numeru telefonu, ale Ci którzy mają konto na facebooku już chyba mają się w znajomych (ewentualnie zawsze można dodać), żeby w razie czego mieć bardziej prywatny kontakt niż to forum ;)



pees: co do zmian forum, to mój layout jest jakiś bardziej kanciasty i nie ma belek bocznych (albo mam przywidzenia, jak już wspominałam) :?
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2466
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 572 times
Been thanked: 279 times

[Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Markus »

Tylko nie fejsik. Nieeeeee
Niezamykajmy sie na nowych ludzi
Polufka
Posty: 114
Rejestracja: 17 gru 2011, 00:25
Lokalizacja: Gdańsk-wrzeszcz
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Polufka »

NA facebooku dochodzą dodatkowo algorytmy, które pokazują (albo nie) powiadomienia o nowych wypowiedziach. Generalnie korzystam z kilku grup na FB ale raczej zadowolony z nich nie jestem.
Awatar użytkownika
mnowaczy
Posty: 2021
Rejestracja: 25 mar 2011, 16:11
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 18 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: mnowaczy »

Pozdrowienia z Istebnej! Pierwszy dzień szusowania zaliczony. Córka nie chciała zejść ze stoku :)
Mickey

Spotkania planszówkowe we Wrzeszczu
Mogę się podzielić rabatem do Rebel.pl (10%)
Awatar użytkownika
Dr Bobaz
Posty: 437
Rejestracja: 10 mar 2011, 13:18
Lokalizacja: Gdynia

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Dr Bobaz »

Szybkie pytanko. Ma ktoś "Mice and Mystics", Pathfinder: Adventure Card Game, zombiecide, Firefly albo Spartacusa - of blood and trechery? :>

Mam cisnienie na kupienie sobie ameritrasha, z kostkami i figurkami... Ale nie wiem jakiego :D.
Embrace Eternity!
annajak
Posty: 100
Rejestracja: 03 sty 2014, 02:09

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: annajak »

Generalnie jestem za pozostaniem na forum, bo gdybyscie (gdybyśmy?) byli zamkniętą grupą na fb to bym w czwartek do Polufki nie trafiła.

Nie rozumiem argumentu ze fb jest lepszy do komunikacji. Posiadacze smartphone'ow zazwyczaj maja Tapatalk, gdzie przychodzi powiadomienie ze ktoś napisał w wątku, w którym bierze sie udział / chce się śledzić. Jedno kliknięcie i można odpowiadać. Dokładnie jak fb.

Ci, którym "telefon służy do dzwonienia" i korzystają z komputera to albo muszą wejść na forum albo na fb. Odległość (liczba kliknięć) podobna.

Podobnie nie rozumiem argumentu anty fb - ze trzeba założyć konto. Żeby pisać na forum tez trzeba założyć konto. Na fb nikt wam nie każe od razu wrzucać zdjęcia kota, tego co zjedliscie na śniadanie czy ile udało wam się przebiec na treningu.

Na pewno Fb jest lepszy do promowania grupy lub zarzadzania wydarzeniami. Lepiej się tam śledzi kto będzie i można rzeczywiście dla kawalkow dyskusji robic osobne wydarzenia, gdzie rozmawiaja juz tylko zainteresowani. Np ustawka na TI, łyżwy, ścianka. Grupa na fb może pozostać otwarta tak jak jest tutaj. No chyba ze komuś chodziło o przeniesienie się do dyskusji na fb przez "wiadomości". To wtedy już zupełnie bez sensu (ani szybciej, ani lepiej, bo nie korzysta się z funkcjonalności fb, plus zamknięcie na resztę swiata).

Reasumujac +1 dla forum. Żaden moderator nas na razie za offtop nie goni. A hasłami do kont bankowych tez się tu nie wymieniamy, więc jeśli ktoś obcy poczyta kto komu podbił oko w Tokio, to dramatu nie ma.

[sorry za przydlugi post ale jadę PolskimBusem i brak mi innych rozrywek ;]


Sent from my iPhone using Tapatalk
hancza123
Posty: 3660
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 52 times
Been thanked: 152 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: hancza123 »

annajak pisze:
Na pewno Fb jest lepszy do promowania grupy lub zarzadzania wydarzeniami. Lepiej się tam śledzi kto będzie i można rzeczywiście dla kawalkow dyskusji robic osobne wydarzenia, gdzie rozmawiaja juz tylko zainteresowani. Np ustawka na TI, łyżwy, ścianka. Grupa na fb może pozostać otwarta tak jak jest tutaj.

[/url]
to jest przewaga fb, (wielowątkowość, nie że wszystko w jednym garze) która skłoniła mnie pytać was o opinię

myślę że sprawa jest jasna i zostajemy na forum.

ja kiedyś podobnie jak Valarus byłem zdecydowanym wrogiem fb no ale mi przeszło bo i co w tym złego jeżeli używa się fb z rozsądkiem, jako narzędzie do konkretnego celu
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6490
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 614 times
Been thanked: 971 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Odi »

Fb to bardzo fajne narzędzie komunikacji grupy osób kontaktujących się ze sobą codziennie, ale takie wątki spotkaniowe powinny być na forum :)

Bobaz, ja mam Spartacusa. Może przyniosę kiedyś.
hancza123
Posty: 3660
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 52 times
Been thanked: 152 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: hancza123 »

mnowaczy pisze:Pozdrowienia z Istebnej! Pierwszy dzień szusowania zaliczony. Córka nie chciała zejść ze stoku :)

no tylko pozazdrościć, tylko tydzień różnicy a ja śniegu wogóle nie miałem i musiałem rezygnować z gór a Ty masz go już chyba pod dostatkiem? no nie ma sprawiedliwości! :roll:
Awatar użytkownika
mnowaczy
Posty: 2021
Rejestracja: 25 mar 2011, 16:11
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 18 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: mnowaczy »

Z tym śniegiem to szału nie ma. Okolica lekko przysypana ale jest mróz więc cały czas dośnieżają. A jeśli chodzi o sprawiedliwość to miałeś swoją działkę na ściance :mrgreen:
Mickey

Spotkania planszówkowe we Wrzeszczu
Mogę się podzielić rabatem do Rebel.pl (10%)
poket
Posty: 344
Rejestracja: 15 wrz 2011, 17:19
Has thanked: 2 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: poket »

Przyszła do mnie świeża dostawa brukselki :)

Postaram się być i przynieść w ten czwartek jeszcze pachnącą brukselkę.
Także zapraszam 4 osoby lubiące pomóżdżyć w czwartek na 18:30.

Ktoś lubi suche warzywa? :P

P.S. To gra o budowie pałaców w Brukseli w stylu secesyjnym ;)
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 1517
Rejestracja: 12 lut 2012, 16:33
Lokalizacja: Gdynia / Gdańsk
Has thanked: 43 times
Been thanked: 194 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Wolf »

Czy ktoś wypowiedział magiczne słowo "suchar" ?
Piszę się na to :D
Awatar użytkownika
Majek10
Posty: 782
Rejestracja: 15 wrz 2012, 11:29
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 1 time

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Majek10 »

Ja bardzo lubię suchary bo mam zdrowe zęby, więc też zapisuję się na partyjkę.

Prawdopodobnie będę miał ze sobą jeszcze Snowdonię, pamięta ktoś taki tytuł?
Awatar użytkownika
mnowaczy
Posty: 2021
Rejestracja: 25 mar 2011, 16:11
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 18 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: mnowaczy »

Dawno nie jadłem nic suchego, więc może być i brukselka.

Zapomniałem, że jestem na nartach więc może za tydzień.
Ostatnio zmieniony 28 sty 2014, 15:19 przez mnowaczy, łącznie zmieniany 1 raz.
Mickey

Spotkania planszówkowe we Wrzeszczu
Mogę się podzielić rabatem do Rebel.pl (10%)
ODPOWIEDZ