Summoner Wars (Colby Dauch)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
tomiz123
Posty: 150
Rejestracja: 16 sty 2013, 22:37
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 5 times

Re: Summoner Wars

Post autor: tomiz123 »

Został zapowiedziany. http://www.gamesfanatic.pl/2014/01/24/z ... -of-ideas/ Najpierw wyjdzie kilka małych dodatków z drugimi taliami frakcji oraz zestawy uzupełniające a następnie master set.
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Summoner Wars

Post autor: kudlacz135 »

Czy mata premium board, to ta sama plansza, która jest w Master Secie?
http://www.planszomania.pl/akcesoria/27 ... Board.html
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Summoner Wars

Post autor: rattkin »

Tak.
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Krwawisz »

Nie masz racji. Premium board to tak naprawdę dwie osobne połówki planszy, które składa się w jedną. W obecnej edycji Master Seta plansza stanowi jedną, składającą się na cztery, całość.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Summoner Wars

Post autor: rattkin »

Technicznie rzecz biorąc, to Master Setów były dwie edycje i Premium Board trochę też ewoluowało z tym. Dlatego można trafić na różne zestawy.

W najstarszym Master Secie, plansza składała się z dwóch połówek, które składały się na pół. Potem wyszły Premium Boards, które właśnie też tak się składają - pewnie myślisz o takiej. Są to te same plansze.

W nowszych edycjach Master Seta, plansza jest "w jednym kawałku" i tak się fikuśnie składa 8 razy, finalnie do jednej ćwiartki.

Przed Master Setem z kolei były Premium Boardy, które chyba składały się jeszcze inaczej, miały dwie połówki, a potem każda na pół i jeszcze jakoś tam, już nie pamiętam.

Ostatnio z kolei spotkałem Premium Boardy, które składają się już tak jak w nowym Master Secie...

... więc, wybierz sobie, która odpowiedź jest prawidłowa :)

W ogólności, wszystkie plansze wyglądają tak samo, diabeł tkwi w ew. składaniu. Te z nowego Master Seta są najwygodniejsze (nie rozjeżdzają się i łatwiej złożyć/przechować).
Awatar użytkownika
Arkadiusz
Posty: 1289
Rejestracja: 23 lis 2010, 08:54
Lokalizacja: Toruń

Re: Summoner Wars

Post autor: Arkadiusz »

Teraz mogę już z doświadczenia powiedzieć, że starter z Elfami i Orkami jest tym bardziej przyjaznym dla początkujących :p , granie Goblinami okazało się dla mnie dość męczącym doświadczeniem.

Na tej stronie można się zapoznać z kartami poszczególnych frakcji, przydatne przy zakupie dodatków :

http://www.plaidhatgames.com/games/summoner-wars
"Those who don't believe in magic, will never find it."

BGG
Awatar użytkownika
mckil
Posty: 598
Rejestracja: 13 cze 2008, 18:44
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 49 times
Been thanked: 57 times

Re: Summoner Wars

Post autor: mckil »

Mówiłem, zależy kto co lubi. Ale każdy powinien coś dla siebie znaleźć.
Mała uwaga, jeżeli granie goblinami Cię męczy to unikaj talii plugastwa. To chyba najcięższa talia z mi znanych do prowadzenia.

Przy okazji zapytam się czy Plaid Hat ma jakieś plany wydawnicze dotyczące nowych ras? Czy na razie poprzestają na tych dotychczas wydanych i je będą rozwijać?
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Summoner Wars

Post autor: pan_satyros »

mckil pisze:Mała uwaga, jeżeli granie goblinami Cię męczy to unikaj talii plugastwa. To chyba najcięższa talia z mi znanych do prowadzenia.
Potwierdzam, chociaż przy okazji to jedna z moich ulubionych od strony tematu/mechaniki.
Unikalna i wymagającą.
Ale gdy się rozkręci to żonglowanie mutacjami daje masę frajdy.
sirias
Posty: 212
Rejestracja: 17 sty 2014, 13:18
Been thanked: 4 times

Re: Summoner Wars

Post autor: sirias »

Przy okazji zapytam się czy Plaid Hat ma jakieś plany wydawnicze dotyczące nowych ras? Czy na razie poprzestają na tych dotychczas wydanych i je będą rozwijać?
W najbliższym czasie będą drugie talie dla płaszczy i elfów dżungli, a potem pewnie kolejne drugie talie, bo planują wydać dla każdej frakcji. Nic więcej na razie nie wiadomo.
there are currently 6 available, and over time all 16 factions will have a Second Summoner join the fray.
Awatar użytkownika
mckil
Posty: 598
Rejestracja: 13 cze 2008, 18:44
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 49 times
Been thanked: 57 times

Re: Summoner Wars

Post autor: mckil »

Plugastwem miałem najbardziej epicką rozgrywkę ze wszystkich do tej pory. Z emocji nie mogłem usiedzieć przy stole. Powiem tylko że też lubię nimi pograć.
Panie satyrosie kiedy recenzja drugich talii do krasnoludów i golinów?
Awatar użytkownika
Arkadiusz
Posty: 1289
Rejestracja: 23 lis 2010, 08:54
Lokalizacja: Toruń

Re: Summoner Wars

Post autor: Arkadiusz »

mckil pisze:Mówiłem, zależy kto co lubi. Ale każdy powinien coś dla siebie znaleźć.
Masz rację. Co prawda to była moja pierwsza rozgrywka Goblinami i druga w ogóle więc za szybko na jakieś daleko idące wnioski , wydaje mi się jednak, że styl gry Elfów i Orków bardziej do mnie przemawia. Przeglądałem sobie karty z dodatków i najbardziej do gustu przypadła mi Straż Przednia - zarówno pod względem grafik jak i mechaniki. Spodobało mi się również Upadłe Królestwo, te dwa dodatki kupię jako pierwsze.
"Those who don't believe in magic, will never find it."

BGG
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Summoner Wars

Post autor: pan_satyros »

mckil pisze: Panie satyrosie kiedy recenzja drugich talii do krasnoludów i golinów?
W połowie przyszłego tygodnia, niestety praca nie pozwala mi na należyte ogranie w wszystkiego w ODP czasie.
adalbert
Posty: 942
Rejestracja: 02 lis 2009, 14:15
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: Summoner Wars

Post autor: adalbert »

Mnie zastanawia taka rzecz. Czemu wśród tych wszystkich frakcji nie ma trolli?
Awatar użytkownika
Kasper
Posty: 210
Rejestracja: 04 gru 2010, 00:04
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Kasper »

STARSCREAM - zapewniam Cię, że jak pograsz dłużej, docenisz Gobliny, zwłaszcza po wymieszaniu dwóch dostępnych już talii. ;)

A co do Trolli - może autor stwierdził, iż są zbyt .... (tu wpisać co komu pasuje :D ) aby stworzyły własną frakcję... chociaż wśród krasnoludów z Master Seta (Deep Dwarves) jako Chempion występuję jeden Troll
Awatar użytkownika
Karh
Posty: 166
Rejestracja: 13 lis 2011, 13:01
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 14 times
Been thanked: 1 time

Re: Summoner Wars

Post autor: Karh »

Mi tam bardziej brakuje niziołków :)
I was born too late
And I'll never be like you
Awatar użytkownika
Maciek Mazgaj
Posty: 81
Rejestracja: 29 gru 2012, 14:11
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: Summoner Wars

Post autor: Maciek Mazgaj »

Karh pisze:Mi tam bardziej brakuje niziołków :)
ooo, niziołki/hobbity byłyby super. Norki pod polem bitwy :twisted:
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Odp: Summoner Wars

Post autor: Rocy7 »

Przyznam, iz Summoner Wars moze byc 1 karcianka, ktora jednak przekona mnie do tego gatunku planszowek:) Raz ze jest pole bitwy, czyli cos w stylu planszy a dwa ze w grze chyba nie ma przesadnej ikonologii? Z reguly 3 proste ikony na karcie i ewentualnie opis tekstowy? Pytam, bo od RFTG odrzucila mnie iknologia, o ile zasady nawet zlozone nie sa dla mnie problemem, o tyle koniecznosc zamamietania znaczenia masy ikon i symboli mnie odrzuca. Jak to wyglada w SW?
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Odp: Summoner Wars

Post autor: pan_satyros »

Rocy7 pisze:Przyznam, iz Summoner Wars moze byc 1 karcianka, ktora jednak przekona mnie do tego gatunku planszowek:) Raz ze jest pole bitwy, czyli cos w stylu planszy a dwa ze w grze chyba nie ma przesadnej ikonologii? Z reguly 3 proste ikony na karcie i ewentualnie opis tekstowy? Pytam, bo od RFTG odrzucila mnie iknologia, o ile zasady nawet zlozone nie sa dla mnie problemem, o tyle koniecznosc zamamietania znaczenia masy ikon i symboli mnie odrzuca. Jak to wyglada w SW?
Symboli w tej grze nie znajdziesz. Wszystko to kilka ogólnych zasad + tekst szczegółowy na kartach.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Odp: Summoner Wars

Post autor: Gambit »

pan_satyros pisze:Symboli w tej grze nie znajdziesz.
Są całe dwa :) Atak z dystansu i atak w zwarciu :)
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Odp: Summoner Wars

Post autor: pan_satyros »

Gambit pisze:
pan_satyros pisze:Symboli w tej grze nie znajdziesz.
Są całe dwa :) Atak z dystansu i atak w zwarciu :)
No ok - niech Ci będzie ;)
sirias
Posty: 212
Rejestracja: 17 sty 2014, 13:18
Been thanked: 4 times

Re: Summoner Wars

Post autor: sirias »

Dzisiaj odebrałem nowe talie i podczas przeglądania jak zobaczyłem "Kalon Lajtbringer" to zwątpiłem, czy dobrze widzę. Spolszczenie spolszczeniem - nie czepiam się terminów które według mnie można było przetłumaczyć lepiej, ale to jest imię znaczące i albo trzeba było zostawić oryginalne "Lightbringer" (wtedy każdy znający angielski wie o co chodzi), albo zrobić "Niosącego/przynoszącego światło/światłość" lub "Światłonośca" (tak przetłumaczono nazwę miecza Lightbringer w książkach Martina). Dziwi mnie to tym bardziej, że "Rachel Loveguard" zostało zmienione tylko imię (i to mi nie przeszkadza), mimo że wymowa drugiego członu też nadawała by się do zmiany na bliższą wymowie.
Awatar użytkownika
Don_Silvarro
Posty: 131
Rejestracja: 28 sty 2010, 20:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Summoner Wars

Post autor: Don_Silvarro »

sirias pisze:Dzisiaj odebrałem nowe talie i podczas przeglądania jak zobaczyłem "Kalon Lajtbringer" to zwątpiłem, czy dobrze widzę.
:shock: Oż w... :shock:
Awatar użytkownika
Karh
Posty: 166
Rejestracja: 13 lis 2011, 13:01
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 14 times
Been thanked: 1 time

Re: Summoner Wars

Post autor: Karh »

Serio jest "Lajtbringer" ? Grałem kilka razy tą talią i kilkam razy przeciw i tego nie zauważyłem. Wrócę do domu to obadam ale jeśli to prawda...to jest gorsze od "Fajtera" :/
I was born too late
And I'll never be like you
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Summoner Wars

Post autor: Gambit »

Wychodzi na to, że Fajter był przetarciem szlaków :)
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 810 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Summoner Wars

Post autor: mat_eyo »

O ile popieram kreatywne słowotwórstwo przy tłumaczeniach (np. Netrunner: Shaper - Kształcerz, miodzio!) to takie słowne kalki-potworki są straszne. O ile jeszcze Fajtera jakoś mogę znieść to Lajtbringer brzmi koszmarnie!
ODPOWIEDZ