CIEKAWY temat lub WYJĄTKOWA mechanika

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Odp: CIEKAWY temat lub WYJĄTKOWA mechanika

Post autor: Rocy7 »

Wydaje mi sie ze niebyli jeszcze wiec podaje Navajo Wars gra wojenna, w ktorej kierujemy plemieniem Nawajow starajac sie przezyc. Gra dla 1 lub 2 graczy w kooperacji.
Merigold
Posty: 81
Rejestracja: 02 sty 2014, 13:40

Re: CIEKAWY temat lub WYJĄTKOWA mechanika

Post autor: Merigold »

To może jeszcze Goblin inc http://www.boardgamegeek.com/boardgame/ ... oblins-inc
Mechanika nietypowa i temat też
Z pozdrowieniami
1% dla psów ratowniczych
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: CIEKAWY temat lub WYJĄTKOWA mechanika

Post autor: rastula »

Maria - gra w której jeden z graczy gra na jednym kawałku planszy przeciwko drugiemu graczowi a na drugim jest jego sojusznikiem - i choć wielu tego nie ogarnia , to jak piszą w instrukcji "it all works fine" - temat zresztą też bardzo ciekawy historycznie
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8801
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2708 times
Been thanked: 2395 times

Re: CIEKAWY temat lub WYJĄTKOWA mechanika

Post autor: Curiosity »

Merigold pisze:To może jeszcze Goblin inc http://www.boardgamegeek.com/boardgame/ ... oblins-inc
Mechanika nietypowa i temat też
Goblins Inc. to trochę kopia Galaxy Truckera, ale swego czasu sporo w nią grałem (zanim nie kupiłem GT). Ja bym jeszcze polecał Letters From Whitechapel. I tematyka jest ciekawa i mechanika fajnie pomyślana.

A całą grę można streścić klimatycznie w formie opowieści :)
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
ShinMe
Posty: 72
Rejestracja: 24 gru 2013, 21:23

Re: CIEKAWY temat lub WYJĄTKOWA mechanika

Post autor: ShinMe »

"Dawno, dawno temu..."
Stałem się fanem Portal Games... bo Robinson, bo Tezeusz, bo Hex 3.0
Awatar użytkownika
charlie
Posty: 1001
Rejestracja: 14 wrz 2011, 13:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 59 times
Been thanked: 54 times

Re: CIEKAWY temat lub WYJĄTKOWA mechanika

Post autor: charlie »

Przejrzałem kolekcję i gry, w które grałem pod kątem. Ze względu na wyjątkowość mechaniki/tematu do niniejszego zestawu dodałbym:

Gloom - masz dziwną rodzinę, którą nękasz różnego typu tragediami, a członków rodziny należących do przeciwników rozweselasz i umilasz życie. Oczywiście wygrywa rodzina doświadczona największymi nieszczęściami. Unikatowy temat, mechanika już mniej, ale za to wydanie jedno z najdziwniejszych jakie widziałem.

Ladies & Gentlemen - gra się w parach, w których panowie zarabiają, a panie wydają, jak w życiu :D. Zarówno tematycznie jak i mechanicznie gra jest co najmniej wyjątkowa. Niestety gorzej ze skalowaniem.

Ostatnia Wola - tu również wydajemy kasę walcząc o spadek, kto szybciej wyda największąilość pieniędzy wygrywa. Temat na pewno ciekawy, o wyjątkowej mechanice nie można mówić, ale gra skonstruowana jest świetnie i ma kilka działających patentów

Turandot - karcinka o pozyskiwaniu śpiewaków operowych.

Tajemnicze Domostwo - rozwiązywanie zagadek morderstwa za pomocą skojarzeń, które w postaci snów podpowiada nam duch, podobieństwa Dixitowe, ale gra na tyle oryginalna, że zasługuje na uwagę

Room 25 - planszowy Cube, czyli swego rodzaju survival w sześcianie złożonym z pomieszczeń, w których różnego rodzaju śmiertelne pułapki czyhają na graczy - ciekawy temat i fajne rozwiązanie zamknięte w grze kafelkowej

Mystery of the Abbey - tym razem Imię Róży na planszy, mechanika trochę podobna do znanego Cluedo, jednak te zadawanie pytań sprawia, że gra jest jedyna w swoim rodzaju

Kolejka - nikt o niej nie wspomniał, a ma i świetny temat, i mechanikę, która jest silnie z nim związana, dodatkowo pomysłowe wydanie z dopracowanymi detalami (jak plamy po rozlanej kawie na odwrocie planszy)

Jeżeli chodzi o oryginalny temat to również wpisują się jeszcze: Wiochmen Rejser (wyścig furmanek), Wiochmen Wesele (zabawa na weselu), Na Sygnale (walka o pacjentów w kiepskiej służbie zdrowia), Inwigilacja (odkrywanie afer polityków), Biblios (rozwijanie biblioteki w opactwie)
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: CIEKAWY temat lub WYJĄTKOWA mechanika

Post autor: pan_satyros »

Rampage - ciekawa wariacja na temat pstrykania.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: CIEKAWY temat lub WYJĄTKOWA mechanika

Post autor: mig »

Mechanika:
Saint Malo - zdobywane/kupowane elementy miasta zamiast oznaczać przed dokładanie żetonów/kart/figurek rysuje się na ścieralnej planszy

Temat:
Dungeon Lords, Dungeon Petz, Fasolki ;), Gilonyna, 1655:Habemus Papam, Pret-a-porter, Alcatraz, Hoity Toity, Kolejka ;)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: CIEKAWY temat lub WYJĄTKOWA mechanika

Post autor: Bea »

Niedługo będzie wydana gra Dice Brewing. Ma naprawdę fajny temat (warzenie piwa), a i mechanika jest ciekawa (zarządzamy kośćmi, coś w stylu Alien Frontiers plus dawka negatywnej interakcji), Polecam, bo gra się bardzo fajnie :).
Awatar użytkownika
SaszaPL
Posty: 361
Rejestracja: 06 maja 2014, 15:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: CIEKAWY temat lub WYJĄTKOWA mechanika

Post autor: SaszaPL »

Pod względem WYJĄTKOWEJ mechaniki definitywnie wygrywa gra Dungeon Fighter (spróbuj trafić w środek tarczy rzucając kostką trzymaną na łokciu spod stołu - szaleństwo i mnóstwo świetnej zabawy).

Pod względem wyjątkowego klimatu to warto sprawdzić Mice and Mystics, czyli średniowieczne myszy walczace z karaluchami w tej bajkowo-baśniowej produkcji. Pod koniec roku ma być dostępna w polskiej wersji językowej z tego co widziałem.
Moje gry: Board Game Geek.
Poszukuję Kilku tytułów - sprawdź!
S/W:CampRoskilde i inne (chętniej wymienię)

If you don't know where you're going, any road will get you there.
Awatar użytkownika
SaszaPL
Posty: 361
Rejestracja: 06 maja 2014, 15:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: CIEKAWY temat lub WYJĄTKOWA mechanika

Post autor: SaszaPL »

Wybaczie dwa posty pod rząd ale nie mogę nie wspomnieć o wyjątkowym temacie w grze Chicken Ceasar. Dużo negocjacji, polityki i kombinowania jak tu wepchnąć swojego kurczaka na tron Cezara i nie dać się zjeść Lisowi. :) Polecam!
Moje gry: Board Game Geek.
Poszukuję Kilku tytułów - sprawdź!
S/W:CampRoskilde i inne (chętniej wymienię)

If you don't know where you're going, any road will get you there.
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: CIEKAWY temat lub WYJĄTKOWA mechanika

Post autor: Karit »

@SaszaPL - Dungeon Fighter mam i to z wszystkimi dodatkami - mogę potwierdzić ze mechanika jest super i gra idealnie sprawdza się jako lekka kooperacja z kupą zabawy, no nie ma problemu lidera :)

Na Myszy i Mistyków (?) czekam aż wydadzą w PL, mam nadzieje że już niedługo

Chicken Ceasar brzmi dobrze absurdalnie :D
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: CIEKAWY temat lub WYJĄTKOWA mechanika

Post autor: rattkin »

A mnie się właśnie bardzo podoba, przewrotne, fajne.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: CIEKAWY temat lub WYJĄTKOWA mechanika

Post autor: rastula »

wiadomo w jaki rynek celuje wydawca :) - magia i miecz to w końcu jest marka jak scrabble w PL
Fuser.exe
Posty: 741
Rejestracja: 11 lip 2014, 13:11
Lokalizacja: Chiang Mai
Has thanked: 28 times
Been thanked: 18 times

Re: CIEKAWY temat lub WYJĄTKOWA mechanika

Post autor: Fuser.exe »

charlie pisze: Gloom - masz dziwną rodzinę, którą nękasz różnego typu tragediami, a członków rodziny należących do przeciwników rozweselasz i umilasz życie. Oczywiście wygrywa rodzina doświadczona największymi nieszczęściami. Unikatowy temat, mechanika już mniej, ale za to wydanie jedno z najdziwniejszych jakie widziałem.
must buy :mrgreen:
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: CIEKAWY temat lub WYJĄTKOWA mechanika

Post autor: Karit »

Do gry z ciekawym tematem dołączam KUNE v LAKIA: A Chronicle Of A Royal Lapine Divorce Foretold
https://boardgamegeek.com/boardgame/155 ... rce-foreto

2 osobowa karcianka w której jesteśmy rozwodzącą się parą królewska królików :D
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
ODPOWIEDZ