(Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia - chwilowo Krolm)

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Valarus »

Dr Bobaz pisze:Umknelo mi że masz dodatek. Zapoznam się z nim i dam znać vp myślę, choć wstępnie lubie poznawać grę taka jak została stworzona. Chyba że dodatek istotnie poprawia grę.
Ps. @Valarus Możesz nie jechać samochodem, bo ja i tak mam po drodze przez przymorze w obie strony, to cię wezmę wraz z dobytkiem.

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
Git, to się z Tobą zabiorę. Ogólna opinia o dodatku jest taka, że jest wręcz obowiązkowy, głównie właśnie ze względu na karty strategii. Jest cały nowy zestaw, lub, jeżeli chce się grać ze starym to wydrukowali nowego imperiala, tylko dlatego, że ludzie tak bardzo pierwszej wersji nie lubili.
annajak
Posty: 100
Rejestracja: 03 sty 2014, 02:09

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: annajak »

TI: który przystanek komunikacji miejskiej jest najbliżej? Mostostal? No chyba ze mnie zgarniecie z Wrzeszcza ;)

Jestem zadodatkiem ale w "czystej" formie na pierwszy raz (bez house rules) albo chociaż wymiana tego nieszczęsnego +2VP co rundę dla każdego po polei.

Wymienmy sie numerami jutro albo tu przez PW tak na wszelki wypadek.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Awatar użytkownika
mnowaczy
Posty: 2021
Rejestracja: 25 mar 2011, 16:11
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 18 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: mnowaczy »

Oddam buty wspinaczkowe w dobre ręce :) Rozmiar 43. Lewy trochę przetarty ale na ściankę się nadaje. Ktoś załapał bakcyla na tyle, żeby spróbować nowej jakości wspinu?
Mickey

Spotkania planszówkowe we Wrzeszczu
Mogę się podzielić rabatem do Rebel.pl (10%)
Awatar użytkownika
Giliarwe
Posty: 99
Rejestracja: 18 wrz 2012, 11:09

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Giliarwe »

annajak pisze:TI: który przystanek komunikacji miejskiej jest najbliżej? Mostostal? No chyba ze mnie zgarniecie z Wrzeszcza ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk

najbliżej: PGE Arena Gdańsk :)
anatolina
Posty: 540
Rejestracja: 26 sty 2012, 14:51
Has thanked: 1 time

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: anatolina »

mnowaczy pisze:Oddam buty wspinaczkowe w dobre ręce :) Rozmiar 43. Lewy trochę przetarty ale na ściankę się nadaje. Ktoś załapał bakcyla na tyle, żeby spróbować nowej jakości wspinu?


Gdyby to było 36 :roll:
Awatar użytkownika
mnowaczy
Posty: 2021
Rejestracja: 25 mar 2011, 16:11
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 18 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: mnowaczy »

anatolina pisze: Gdyby to było 36 :roll:
Kopciuszek normalnie ;)
Mickey

Spotkania planszówkowe we Wrzeszczu
Mogę się podzielić rabatem do Rebel.pl (10%)
hancza123
Posty: 3660
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 52 times
Been thanked: 152 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: hancza123 »

jak sprzedasz buty to boso będziesz się wspinał?

kiedy idziemy na ściankę?
Awatar użytkownika
mnowaczy
Posty: 2021
Rejestracja: 25 mar 2011, 16:11
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 18 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: mnowaczy »

hancza123 pisze:jak sprzedasz buty to boso będziesz się wspinał?

kiedy idziemy na ściankę?
Wydawało mi się, żeś mocno zajęty. Ten piątek? Z dzieciakami?

Butów mi nie zabraknie, nie martw się.
Mickey

Spotkania planszówkowe we Wrzeszczu
Mogę się podzielić rabatem do Rebel.pl (10%)
hancza123
Posty: 3660
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 52 times
Been thanked: 152 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: hancza123 »

ok, to idziemy jutro! no jak idę z dzieckiem to mogę :D

Szała, Kazik i Markus idziecie z nami?
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Valarus »

Kto dzisiaj będzie? Jakieś propozycje co do tytułów?
gabione
Posty: 147
Rejestracja: 01 sie 2011, 12:51

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: gabione »

Ja i Marcin wpadniemy na chwilę, może uda się zagrać z Karolem w potwornie suchą Brukselkę :wink:
Awatar użytkownika
Dr Bobaz
Posty: 437
Rejestracja: 10 mar 2011, 13:18
Lokalizacja: Gdynia

Re: Odp: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Dr Bobaz »

gabione pisze:Ja i Marcin wpadniemy na chwilę, może uda się zagrać z Karolem w potwornie suchą Brukselkę :wink:
annajak pisze:TI: który przystanek komunikacji miejskiej jest najbliżej? Mostostal? No chyba ze mnie zgarniecie z Wrzeszcza ;)

Jestem zadodatkiem ale w "czystej" formie na pierwszy raz (bez house rules) albo chociaż wymiana tego nieszczęsnego +2VP co rundę dla każdego po polei.

Wymienmy sie numerami jutro albo tu przez PW tak na wszelki wypadek.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Po pierwsze- skąd z wrzeszcza? Myślę że ja albo majek(;p) cię zabierzemy. Mi z przymorza będzie średnio po drodze, ale jak co to wezmę cię.

Ty Gralas wcześniej w TI? Bo my, reszta pacholkow nie;).
Nie planujemy żadnych home rules, ale TI ma konstrukcje modularna, i znając polufkowe tendencje, to zagramy z większością modułów, bo sa fajne.

Częściowo zaznajomilem się z dodatkiem i nie mam nic przeciwko większości modułów. Zastanawiam się jednak nad strategiami. Niby nowe sa fajniejsze, ale stare sa... klasyczne. Imperial2 wymaga age of empire, które jest głupie(albo takie się wydaje). A imperial1 jest obowiązkowe... ciężki wybór;)

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
Embrace Eternity!
poket
Posty: 344
Rejestracja: 15 wrz 2011, 17:19
Has thanked: 2 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: poket »

gabione pisze:... w potwornie suchą Brukselkę :wink:
Nie przesadzaj, że taka sucha :P Przecież czuć rywalizację o miano najlepszego architekta budynków z brukselki ... ups w Brukseli :)
Ja będę od ok 18 i zagram w każdego mózgożera jakiego zaproponujecie na czele z Brukselką :D

P.S. Tym razem na prawidłowych zasadach :P
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 1517
Rejestracja: 12 lut 2012, 16:33
Lokalizacja: Gdynia / Gdańsk
Has thanked: 43 times
Been thanked: 194 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Wolf »

Wziąłem Terre i Yggdrasil i chętnie w coś przysucharze.

Zagram też z chęcią w Warhammer Diskwars.
poket
Posty: 344
Rejestracja: 15 wrz 2011, 17:19
Has thanked: 2 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: poket »

Terra ma za dużo klimatu :twisted:
Te niziołki, krasnoludy, pustynie, bagna, twierdze świątynie. Tam się czuje, że używasz łopaty by przekopać pustynie w bagno :P

Oczywiście chętnie zagram;)
Awatar użytkownika
mnowaczy
Posty: 2021
Rejestracja: 25 mar 2011, 16:11
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 18 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: mnowaczy »

O której się zjawiacie? Ja dziś mogę wcześnie przyjść. O 17 ktoś będzie?
Mickey

Spotkania planszówkowe we Wrzeszczu
Mogę się podzielić rabatem do Rebel.pl (10%)
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Valarus »

Ja pewnie jakoś po 17 będę.
annajak
Posty: 100
Rejestracja: 03 sty 2014, 02:09

[Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: annajak »

Ja po 18. Na suchara sie pisze jakiegoś ;).

TI: [jakos mi nie idzie cytowanie przez Tapatalka, eh... kobiety i technologia... niby brunetka ;)...]
- Wrzeszcz: najchętniej z Hellera przy Klinicznej, ale mogę gdzies podjechać.
- Nie, nie grałam jeszcze. Ogarnieta instrukcja do podstawki. Do dodatku jeszcze nie, bo najpierw była początkowa euforia, ze jednak te zasady nie są takie skomplikowane, a potem zabrakło czasu. Doczytam dodatek do jutra jak dam rade. W ogóle jak może mi ktoś podslac na annajak83(ad)gmail.com cos do ogarniecia dodatku w drukowalnej wersji (nie linka tylko juz pdf'a czy cos) to by było spoko i wtedy doczytam na pewno. Mam w pracy zablokowane wyjście na świat i nawet ściągnąć teraz nic nie mogę a googlowanie na komorce to jednak padaczka...

Sent from my iPhone using Tapatalk
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 1517
Rejestracja: 12 lut 2012, 16:33
Lokalizacja: Gdynia / Gdańsk
Has thanked: 43 times
Been thanked: 194 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Wolf »

Wczorajsze spotkanie przebiegło dla mnie pod znakiem drugich miejsc. Oczywiście nie liczę rozgrywki w Awanturników, w której spektakularnie zginąłem jako pierwszy, a Majek pokazał, że lubią go nie tylko eurokostki symbolizujące surowce, ale także te takie którymi się rzuca i mają jakieś cyferki hmmm coś tu jest ewidentnie nie tak... Nie liczę także rozgrywki w Trio, bo gra jest zupełnie niezbalansowana, to znaczy jest niezbalansowana konkretnie wtedy kiedy gra w nią Jędrzej, podejrzewam że jest coś na ten temat w erracie do gry.

No, ale wracając do tego co wszyscy lubią najbardziej czyli przesuwanie różnokolorowych sześcianików...

Zaczęło się od Brukselki, w której jak się okazało kilka zasad działa trochę inaczej niż graliśmy w pierwszej rozgrywce. Można nawet powiedzieć, że te zmiany mają sens :P, także ruszyliśmy z kopyta, każdy z jakąś strategią jak tu zapunktować najwięcej. Najbardziej oryginalną strategią wykazał się Poket, co prawda jego awangardowy plan chyba nie przewidywał czegoś takiego jak zdobywanie punktów, ale kto by się takimi szczegółami przejmował, ważne że wyglądało to na prawdę dobrze... do czasu kiedy podliczyliśmy wyniki :D. Reszta zagrała trochę bardziej konserwatywnie (czytaj: jednak trochę skupili się na punktowaniu :P). Jędrzej obrał strategię punktowania za obszary + wspomaganie się postaciami, sprawiało to dobrze wrażenie, ale czegoś zabrakło żeby wyjść w ostatecznym rozrachunku na prowadzenie. Ja na samym początku wylicytowałem premię za budynki i dążyłem do jej maksymalnego wykorzystania uzyskując w ostatniej fazie gry 50 punktów za budynki (co stanowiło jakieś 40% zdobytych przeze mnie punktów także całkiem sporo). Wszystko wyglądało dobrze... tylko oczywiście Majek mnie oszukał i zdobył parę punktów więcej. Wyniki w drugiej rozgrywce udało się całkiem ładnie podrasować w porównaniu do pierwszej gry, po części dlatego, że źle graliśmy w pierwszej, a po części dlatego że tym razem grało się dużo bardziej świadomie.

Kolejną grą było Fresco. Dzięki wspaniałym różnokolorowym kosteczkom różnej wielkości idealnie wczułem się w klimat tej gry jakim jest zdobywanie punktów (to znaczy... eee... malowanie fresków czy coś... ale punkty ważniejsze :P). Właściwie gra nie jest skomplikowana (chociaż można dokładać moduły i poziom skomplikowania regulować) i chyba trochę przesadnie móżdzyliśmy mając jeszcze w pamięci Brukselki, ale gra prezentowała się bardzo dobrze i rozgrywka była przyjemna. Tutaj niestety ponownie mnie oszukali, niby Majka prześcignąłem, a tu proszę... Jędrzej wbija nóż w plecy... no nie dali wygrać :P.
hancza123
Posty: 3660
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 52 times
Been thanked: 152 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: hancza123 »

będzie dziś gdzieś w necie transmisja rozgrywki TI na żywo??

my tak od 18.15 będziemy się wspinać, jak ktoś się w ostatniej chwili zdecyduje to może nas zaskoczyć, jakby co to jesteśmy wysoko u góry więc krzyczeć głośno
Awatar użytkownika
Giliarwe
Posty: 99
Rejestracja: 18 wrz 2012, 11:09

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Giliarwe »

Neta mam slabego, ale moge streamowac twilighta :P http://www.twitch.tv/giliarwe - tylko kompa bede musial podstawic blizej ^^
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Valarus »

Giliarwe pisze:Neta mam slabego, ale moge streamowac twilighta :P http://www.twitch.tv/giliarwe - tylko kompa bede musial podstawic blizej ^^
:shock:
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: sirafin »

Ale czad! Jestem przykuty do biurka, więc fajnie będzie mieć możliwość odwiedzenia was co jakiś czas przy stole wirtualnie :D
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
anatolina
Posty: 540
Rejestracja: 26 sty 2012, 14:51
Has thanked: 1 time

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: anatolina »

Co prawda byłam tylko turystycznie, ale zdjęcia są i nawet wytłumaczyłam zasady Małego Księcia!
hancza123
Posty: 3660
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 52 times
Been thanked: 152 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: hancza123 »

Giliarwe pisze:Neta mam slabego, ale moge streamowac twilighta :P http://www.twitch.tv/giliarwe - tylko kompa bede musial podstawic blizej ^^

ja tam nie idę spać, będę śledził rozgrywkę. podpowiedzi i sugestie prześlę sms-em!
ODPOWIEDZ