(Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia - chwilowo Krolm)

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Giliarwe
Posty: 99
Rejestracja: 18 wrz 2012, 11:09

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Giliarwe »

hancza123 pisze:
Giliarwe pisze:Neta mam slabego, ale moge streamowac twilighta :P http://www.twitch.tv/giliarwe - tylko kompa bede musial podstawic blizej ^^

ja tam nie idę spać, będę śledził rozgrywkę. podpowiedzi i sugestie prześlę sms-em!
Zawsze mozna na czacie pisac :P
Awatar użytkownika
mnowaczy
Posty: 2021
Rejestracja: 25 mar 2011, 16:11
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 18 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: mnowaczy »

Giliarwe pisze:Zawsze mozna na czacie pisac :P
Na czacie nie odpowiadacie.
Mickey

Spotkania planszówkowe we Wrzeszczu
Mogę się podzielić rabatem do Rebel.pl (10%)
Awatar użytkownika
Giliarwe
Posty: 99
Rejestracja: 18 wrz 2012, 11:09

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Giliarwe »

mnowaczy pisze:
Giliarwe pisze:Zawsze mozna na czacie pisac :P
Na czacie nie odpowiadacie.
Odpowiadamy :P Aplikacja na smarcie mi padla, wiec tyle co do kompa podchodzilem to odpowiadalem :D

Rozgrywka zakonczona.... Kajetan... no to dobranoc... :P
hancza123
Posty: 3660
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 52 times
Been thanked: 152 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: hancza123 »

szybko zasnąłem przy transmisji TI, chyba zabrakło jakiejś narracji :)

a jak się grało?? ta gra jest równie dobra jak Eclipse? kondycyjnie daliście radę 8h?
sirkozi
Posty: 407
Rejestracja: 08 mar 2013, 23:28
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 1 time

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: sirkozi »

W sumie szybko Wam poszło. Widziałem, że dopiero koło 20.30 skończyliście tłumaczenie i setup. Do ilu VP graliście?
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Valarus »

Moim zdaniem gra jest bardzo fajna a wieczór zleciał szybko i w miłej atmosferze, za co też dziękuję współgraczom:D Jeżeli dobrze kojarzę, to zaczęliśmy grać ok 20, więc sama rozgrywka zajęła 6 godzin - mogło być zdecydowanie gorzej. Elementów w grze jest jednak ogrom, co też wyszło podczas rozgrywki - łatwo było coś przeoczyć, czytanie technologii sporo trwało, wybieranie kart strategii też zawsze wymagało chwili zastanowienia. Następnym razem będzie lepiej;)

Porównanie do Eclipse - TI to ciężki potwór, z mnóstwem szczegółów, Eclipse jest bardziej skondensowany a tym samym bardziej przyjazny dla gracza. Ostatecznie wydaj mi się, że prezentują podobny "poziom" jakościowo, a dalej to już kwestia gustu, które elementy pasują Ci bardziej. Mi chyba jednak TI pasuje bardziej i wydaje się mieć o wiele więcej możliwości, ale wiem też, że zapewne więcej razy zagram w Eclipse, bo najzwyczajniej w świecie łatwiej go przepchnąć na stół. Wszystko ma swoje plusy i minusy.

Kajetan zaraz się pojawi i będzie narzekał na politykę, ale ja dalej uważam, że jest fajna - fakt, w nasze grze nic specjalnego nie pokazała, ale była fajnym, dodatkowym elementem, fajnym urozmaiceniem.

Podsumowując - rozpoczynam zapisy na kolejną partię, może jakoś w marcu lub kwietniu? :wink:
sirkozi pisze:W sumie szybko Wam poszło. Widziałem, że dopiero koło 20.30 skończyliście tłumaczenie i setup. Do ilu VP graliście?
Do 9, tak jak zasady mówią o graniu ze strategiami z SE. A skończyło się szybko bo graliśmy jak głąby i nikt nie zabrał Bobazowi speakera, przez co potem ciągle brał biurokrację i szybko zbierał punkty.

Więcej Ci się tak Kajetanie nie uda, lesson learned :wink:
hancza123
Posty: 3660
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 52 times
Been thanked: 152 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: hancza123 »

Eclipse to świetna gra ale ma jedną dużą wadę: jak przegrasz pierwszą poważną bitwę to przeciwnik (jeśli chce) zniszczy ciebie do zera i już nie wrócisz do gry. Czy w TI jest podobnie?
annajak
Posty: 100
Rejestracja: 03 sty 2014, 02:09

[Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: annajak »

Nie grałam w eclipse ale myśle ze nie lub raczej nie zdarza sie to zbyt często. W TI nie wygrywa sie militarne. VP są za cele a wiele z nich polega np. na rozwinieciu sie technologicznym, nazbieraniu czegos, wybudowaniu.
Jeden przeciwnik raczej nie, bo ciezko to zrobic w jednej turze ze wzgledu na ograniczona predkosc i zasade o nieruszaniu statkow, ktore przylecialy do aktywowanego systemu. Ale jesli ktoś cie srogo w jednej bitwie osłabi (albo sam sie oslabisz) a ktoś inny (lub dwoch innych razem) moze Cię wykończyć zanim zdarzysz sie pozbierać, jeśli zrobią to szybko + maja blisko + maja wystarczająca liczbę zetonow dowodzenia w tej turze. Mogliscie to zrobić w pewnym momencie ze mną, a potem była szansa zeby wysłać do domu Mariusza. Myśle ze gdyby ktoś miał cel związany z Home System przeciwnika to tak by sie stało.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Valarus »

hancza123 pisze:Eclipse to świetna gra ale ma jedną dużą wadę: jak przegrasz pierwszą poważną bitwę to przeciwnik (jeśli chce) zniszczy ciebie do zera i już nie wrócisz do gry. Czy w TI jest podobnie?
Ania ma rację, w TI nie ma takich sytuacji. W Eclipse nawet jak przeciwnik Cię nie zniszczy, to ciężko Ci wrócić do gry, jak masz pecha (nawet w początkowym ustawieniu) to możesz większość gry siedzieć i nic nie robić. Jędrzej eksplorując pierwsze planety miał sporo pecha w żetonach, a nie przeszkodziło mu to swobodnie grać dalej. Majek i Jędrzej atakowali naszą drogą koleżankę, ale nie dało im to za wiele. Inaczej mówiąc, TI nie karze graczy tak mocno za porażki militarne lub pecha w losowaniu.
annajak
Posty: 100
Rejestracja: 03 sty 2014, 02:09

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: annajak »

Najlepsza była ich walka nad moimi planetami. Wystrzelili się w powietrzu i moi bezbronna piechota ostała sie niemal bez szwanku.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Awatar użytkownika
Giliarwe
Posty: 99
Rejestracja: 18 wrz 2012, 11:09

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Giliarwe »

Gdybym chciał to pewnie poleciałbym dalej na Anie i zniszczyłbym wszytko moim pięknym, rybim War Sunem ;p
Niepotrzebnie przez 2 tury warsun stal i nic nie robił... Mogłem go szybciej przemieścić pod Kajtka i dałbym nawet rade przejąć Artefakt mhm, no i prawdopodobnie związanie walką Kajetana zmusiłoby go do porzucenia strategii biurokracji... :) Ja z chęcią zapisuje się na kolejnE partie i oferuje miejscówkę -.- Poddaje pod glosowanie: ustalamy przed gra, że robimy przerwę na jedzenie jakieś porządne Za: jędza pizze, tosty czy co tam będzie Przeciw: jedzą tylko paluszki, żelki, ciasteczka itp.

annajak pisze:Najlepsza była ich walka nad moimi planetami. Wystrzelili się w powietrzu i moi bezbronna piechota ostała się niemal bez szwanku.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Twoimi?? Miałaś tylko dwie! Ja tam miałem, aż jedną! no ale mnie to nie bolało... 2cruisery, 1carrier, fighter vs 2 dreadnoughty, 2 Destroyery, Carrier, fightery i co tam jeszcze miał ;p dzięki Ani PDSom i nieogarnięciu własnych bonusów bitewnych Majka, udało się zniszczyć Jego flotę (no się ostał te jeden dread z poważnymi uszkodzeniami co go i tak Ania dobiła PDSami) 7,5 jednostek straciłem, a Majek co najmniej 15,5


PS. Jakby co, następną rozgrywkę u mnie też będę streamował i ustawię kamerę w takim miejscu coby plansze było lepiej widać + zapiszę kopię streamu ;)
annajak
Posty: 100
Rejestracja: 03 sty 2014, 02:09

[Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: annajak »

Giliarwe pisze:Gdybym chciał to pewnie poleciałbym dalej na Anie
Przecież podobno na mnie nie lecisz ;). Wszystko było na streamie. Na pewno są świadkowie tej wypowiedzi!
Giliarwe pisze: Mogłem go szybciej przemieścić pod Kajtka
a to juz jak tam lubisz...

Glosowanie: +17 ZA.

BTW dzięki za gościnne i przygotowanie strefy uzupełnień racji żywieniowych ;)
Giliarwe pisze:Twoimi?? Miałaś tylko dwie! Ja tam miałem, aż jedną!
"Moje" bo były mi potrzebne. Niech bedzie zatem, że naszymi. W ogóle przez przypadek mi zlądowałeś akurat na jedynej planecie w tym systemie bez specjalności technologicznej, co mnie tez bardzo nie bolało, z punktu widzenia celu.

Ten pamietny ostrzał PDSami to chyba jedyne moje rzuty, gdzie na kościach były jakieś wyższe cyfry. W kości mi wybitnie wczoraj nie szło. Dobrze ze chociaż pierwsze zetony okazały sie szczęśliwe...



Sent from my iPhone using Tapatalk
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: sirafin »

Prawie cały czas miałem was włączonych w tle, był dobry podkład muzyczny pod taką grę ;) Na wizję zerkałem bardzo sporadycznie, jak ktoś głośniej coś krzyknął. Pod tym kątem praktycznie nie było widać co się dzieje, ale doceniam heroiczne wysiłki z dodatkowym oświetleniem w trakcie "Walki o Anię" :D Dobry widok na planszę następnym razem, na pewno skuteczniej przykuje uwagę obserwujących. Fajnie, że padł pomysł streamowania rozgrywki, sympatycznie było z wami choć trochę wirtualnie posiedzieć, skoro nie mogłem wpaść do Polufki :)
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Valarus »

Giliarwe pisze: Za: jędza pizze, tosty czy co tam będzie Przeciw: jedzą tylko paluszki, żelki, ciasteczka itp.

Za, tak z 15 :wink:
sirafin pisze:Prawie cały czas miałem was włączonych w tle, był dobry podkład muzyczny pod taką grę ;) Na wizję zerkałem bardzo sporadycznie, jak ktoś głośniej coś krzyknął. Pod tym kątem praktycznie nie było widać co się dzieje, ale doceniam heroiczne wysiłki z dodatkowym oświetleniem w trakcie "Walki o Anię" :D Dobry widok na planszę następnym razem, na pewno skuteczniej przykuje uwagę obserwujących. Fajnie, że padł pomysł streamowania rozgrywki, sympatycznie było z wami choć trochę wirtualnie posiedzieć, skoro nie mogłem wpaść do Polufki :)
Skoro nawet widzowie mieli z tego trochę radochy, to wieczór trzeba uznać za udany :mrgreen: Zagraj z nami następnym razem, to będziesz miał lepszą jakość niż stream.
hancza123
Posty: 3660
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 52 times
Been thanked: 152 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: hancza123 »

trzeba przyznać że wygląda to wszystko zachęcająco: TI nie ma wad Eclipsa, rozgrywka trwa 6h czyli w granicach rozsądku, zasady nie są trudne do ogarnięcia choć gra nie jest łatwa, miejscówka do grania idealna, nawet transmisja live jest więc żona może sprawdzić że faktycznie grzecznie gram a nie włóczę się gdzieś po pijaku, no same plusy! :D

jak będzie kolejna edycja to postaram się załapać
Polufka
Posty: 114
Rejestracja: 17 gru 2011, 00:25
Lokalizacja: Gdańsk-wrzeszcz
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Polufka »

Hej, wzbogaciliśmy górę o dwie punktowe lampy. Mam nadzieję, że poprawi to komfort gry :)
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: sirafin »

@Valarus
Na pewno będę próbował dołączyć na jakieś przyszłe edycje, jak tylko będę miał czas.

@Polufka
Dzięki! Teraz będzie się jaśniej myślało nad planszami :D
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
hancza123
Posty: 3660
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 52 times
Been thanked: 152 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: hancza123 »

o kurcze już sto stron zapisano, ten kto to rozpoczął niech przyniesie torta!

tak zaglądam na początek i widzę że to ewidentnie była wina Mikiego i Serafina, szybko pojawiła się też Szała, niektórzy już chyba nie przychodzą
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Valarus »

sirafin pisze:@Valarus
Na pewno będę próbował dołączyć na jakieś przyszłe edycje, jak tylko będę miał czas.
hancza123 pisze:jak będzie kolejna edycja to postaram się załapać
Tak trzymać panowie, tak trzymać :D
Polufka pisze:Hej, wzbogaciliśmy górę o dwie punktowe lampy. Mam nadzieję, że poprawi to komfort gry :)
Fantastycznie! Wielkie dzięki, chwała Wam i sława! :mrgreen:
Awatar użytkownika
Dr Bobaz
Posty: 437
Rejestracja: 10 mar 2011, 13:18
Lokalizacja: Gdynia

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Dr Bobaz »

Najważniejszą różnicą między TI a Eclipse jest fakt, że TI rozgrywki będą się od siebie bardziej różniły. Niby obie gry są o tym samym, ale w Eclipse jest jedna strategia do zwycięstwa, a w TI dzięki kartom celów jest spora szansa, że przepychanki będą się od siebie różnić. I to jest mega zaleta TI.
Dalej uważam, że karty polityki i głosowania nad nimi to ciekawostka, ale nic ponad to. prawdopodobnie dlatego złączone są karty "weź speakera" i głosowań - bo tak nikt by ich nie brał. Ciężko jest przepchnąć korzystną dla siebie ustawę która udupia innych (nawet jeżeli się ją dobrze przeczyta... co mi się nie zdarzyło;P), a reszta ustaw (w zakresie tych które widzieliśmy, czyli ułamek) - nic nie zmienia, ot ciekawostka meteorologiczna.
Mega podoba mi się setup gry, choć rzeczywiście następnym razem rozdałbym po 2-3 rasy i wybralbym jedną z nich a nie zupełny los.
Następną moją grę w Eclipse spróbuję zagrać setupem galaktyki z TI, być może poprawi to jakość i wrażenia z tej paskudnie losowej (ale zajebistej;P) gry.
Rzeczywiście, wygrałem dzięki błędom przeciwników, choć muszę przyznać, że do 6 czy 7 punktów byłem pewien, że to nie tyle błędy przeciwników, co moja genialna i niezaprzeczalnie zwycięska taktyka i że to w całości moja zasługa ;P.
Podejrzewam że spora zasługa tkwi w również w tym, że coś skopaliśmy i nurofenowi od annajak. :D

To jak, ktoś reflektuje na Eclipse w wariancie TI w ten albo następny czwartek? A TI w następny weekend albo za 3 tygodnie :D?
Embrace Eternity!
Awatar użytkownika
mnowaczy
Posty: 2021
Rejestracja: 25 mar 2011, 16:11
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 18 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: mnowaczy »

Mickey

Spotkania planszówkowe we Wrzeszczu
Mogę się podzielić rabatem do Rebel.pl (10%)
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Valarus »

Dr Bobaz pisze:To jak, ktoś reflektuje na Eclipse w wariancie TI w ten albo następny czwartek? A TI w następny weekend albo za 3 tygodnie :D?
Ja chętnie zagram, ale wolę w następny czwartek - mieliśmy w końcu w Aśkę grać, a dodatkowo zaproponowałbym chaos, bo też dawno go nie było widać;) Jeżeli chodzi o TI, to dla mnie najszybciej za te 3 tygodnie, wcześniej nie dam rady. Jak innym pasuje?
mnowaczy pisze:Poproszę na urodziny ;)
I nastaje niezręczna cisza, bo nikt nie wie, kiedy masz urodziny:P
Awatar użytkownika
mnowaczy
Posty: 2021
Rejestracja: 25 mar 2011, 16:11
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 18 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: mnowaczy »

W chaosa zawsze chętnie zagram
mnowaczy pisze: I nastaje niezręczna cisza, bo nikt nie wie, kiedy masz urodziny:P
12 luty :mrgreen:
Mickey

Spotkania planszówkowe we Wrzeszczu
Mogę się podzielić rabatem do Rebel.pl (10%)
annajak
Posty: 100
Rejestracja: 03 sty 2014, 02:09

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: annajak »

Za 3 tyg jest ok.
Przypomnijcie mi jeszcze raz co to Aska, bo skoro i tak macie tłumaczyć zasady Jedrzejowi to może sie tez zalapie jednym zamachem.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Valarus »

annajak pisze:Za 3 tyg jest ok.
Przypomnijcie mi jeszcze raz co to Aska, bo skoro i tak macie tłumaczyć zasady Jedrzejowi to może sie tez zalapie jednym zamachem.
Służę! :mrgreen: A Study in Emerald
ODPOWIEDZ