Lacerta na 2016

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Lacerta na 2014

Post autor: KubaP »

Dziedzic!
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Lacerta na 2014

Post autor: romeck »

Nad wszystkim czuwa gospodarz domu, nie da on krzywdy zrobić nikomu...
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Awatar użytkownika
Malash
Posty: 197
Rejestracja: 18 sty 2012, 22:49
Lokalizacja: Warszawa Praga Płd.
Has thanked: 14 times
Been thanked: 19 times

Re: Lacerta na 2014

Post autor: Malash »

właściciel ziemski? pan na włościach? to może jeszcze "TAN"? :P
WImięZasad.ZnadPlanszy.pl
także na: Facebooku , YouTube, Spotify i Apple Podcasts.
Analizujemy gry i ich mechaniki. Nie boimy się wytykać im błędów.
Często je naprawiamy, bądź przebudowujemy za pomocą prostych home rules.
Awatar użytkownika
krupnik86
Posty: 54
Rejestracja: 20 cze 2012, 13:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lacerta na 2014

Post autor: krupnik86 »

KubaP pisze:Dziedzic!
Dziedzic pruski!
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Lacerta na 2014

Post autor: FortArt »

Rozumiem, że chodzi o tę grę:
http://www.boardgamegeek.com/boardgame/ ... s-landlord
W takim razie Kamienicznik.
Albo jak to wiek temu mówiono w Krakowie "właściciel realności". :)

Ale, że kamienicznik brzmi źle bo kojarzy się z tymi okropnymi ludźmi co to nie chcą dofinansowywać pobytu lokatorów w swojej własności to prościej będzie grę nazwać "Kamienica".
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Lacerta na 2014

Post autor: AkitaInu »

W sumie dziwne że chcą wydać tą grę akurat, nie zbiera pozytywnych opinii z tego co widziałem
Awatar użytkownika
bartek_mi
Posty: 655
Rejestracja: 13 sie 2008, 20:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lacerta na 2014

Post autor: bartek_mi »

AkitaInu pisze:W sumie dziwne że chcą wydać tą grę akurat, nie zbiera pozytywnych opinii z tego co widziałem
Lacerta po prostu lubi gry FF :)
Dice Hate Me :(
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Lacerta na 2014

Post autor: mig »

Nie kombinowali z Mage Knight, to może zdecydują się zostawić nazwę oryginalną (oby)?
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4139
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 317 times
Been thanked: 347 times

Re: Lacerta na 2014

Post autor: tomb »

FortArt pisze:Rozumiem, że chodzi o tę grę:
http://www.boardgamegeek.com/boardgame/ ... s-landlord
W takim razie Kamienicznik.
Albo jak to wiek temu mówiono w Krakowie "właściciel realności". :)

Ale, że kamienicznik brzmi źle bo kojarzy się z tymi okropnymi ludźmi co to nie chcą dofinansowywać pobytu lokatorów w swojej własności to prościej będzie grę nazwać "Kamienica".
Popieram kamienicznika - z wszystkimi negatywnymi konotacjami: cwaniactwem, wyciskaniem ostatniego grosza, oferowaniem bulwersujących jakościowo lokali po cenach możliwie wysokich, zaniedbywaniem dziedzicznych budynków i dojeniem spuścizny rodzinnej, póki się nie zawali. Bo o takich też jest ta gra (wg opisu na BGG).
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Lacerta na 2014

Post autor: kwiatosz »

Najlepsze są ceny możliwie wysokie ustalane przez wojewodę, np. w Lublinie 7zł/m2 dla lokatorów, których nie da się zmusić do płacenia ani do opuszczenia lokalu - tutaj Frese ma rację umieszczając możliwość zabijania lokatorów, bo to jedyne sensowne wyjście. Niestety to także jedyny jasny punkt tego tytułu... (polecam swoją reckę na stronie ŚGP)
Widać też w tym tytule bardzo ładnie, że nawet w humorystycznej grze Friese nie wymyślił czegoś takiego, czym popisał się ustawodawca w Polsce, czyli dziedziczeniem przydziału w czyimś prywatnym budynku. W Polsce nie dałoby się zrobić humorystycznej gry na ten temat, bo nic głupszego od naszego prawa wymyślić w tej kwestii się niestety nie da.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Svartisen
Posty: 176
Rejestracja: 09 wrz 2013, 19:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lacerta na 2014

Post autor: Svartisen »

Wybaczcie że przerwę Waszą dyskusję na temat LL. Będzie pierwszy dodatek do Pandemii po polski. Super, a co z drugim? Czy Lacerta też go wyda? Kiedy?
Ashes to ashes, dice to dice...
Awatar użytkownika
Malash
Posty: 197
Rejestracja: 18 sty 2012, 22:49
Lokalizacja: Warszawa Praga Płd.
Has thanked: 14 times
Been thanked: 19 times

Re: Lacerta na 2014

Post autor: Malash »

Wypuszczając dwa dodatki naraz wydawca sam robiłby sobie konkurencję - klient nie kupi dwóch, kupi jeden.
(omijamy oczywiście przypadek nas - wariatów, którzy muszą mieć wszystkie dodatki natychmiast. Wbrew pozorom nie jesteśmy w tej kwestii grupą czysto docelową). Przeciętny klient widząc dwa dodatki na półce weźmie jeden, a drugi innym razem (o ile nie zapomni). Przez to duża część gier przekibluje sporo czasu w magazynach.

Żądanie wydania drugiego dodatku od razu jest jak żądanie dziecka o obiad, zaraz po śniadaniu. Jasne - jedno z dzieci jest głodne i chce zjeść od razu, ale reszta rodzeństwa woli poczekać, bo mają pełne brzuszki. Zanim im się zachce - obiad ostygnie... a stół będzie zastawiony i nieużytkowy przez kilka godzin.

Tak samo jest przecież z Mage Knightem. Tak samo jest z każdą inną linią gier. Czy ktoś pamięta by na rynek trafiło naraz kilka dodatków do tej samej gry?
Jeśli rentowność sprzedaży podstawek Pandemii i MK jest tak wysoka, że Lacerta postanowiła wydać im pierwsze dodatki, to jestem pewien, że pod koniec roku, lub w I połowie 2015 wyjdą kolejne.

Smacznego.
WImięZasad.ZnadPlanszy.pl
także na: Facebooku , YouTube, Spotify i Apple Podcasts.
Analizujemy gry i ich mechaniki. Nie boimy się wytykać im błędów.
Często je naprawiamy, bądź przebudowujemy za pomocą prostych home rules.
Awatar użytkownika
premek
Posty: 362
Rejestracja: 05 lis 2012, 14:23
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Lacerta na 2014

Post autor: premek »

Malash pisze:Wypuszczając dwa dodatki naraz wydawca sam robiłby sobie konkurencję - klient nie kupi dwóch, kupi jeden.
(omijamy oczywiście przypadek nas - wariatów, którzy muszą mieć wszystkie dodatki natychmiast. Wbrew pozorom nie jesteśmy w tej kwestii grupą czysto docelową). Przeciętny klient widząc dwa dodatki na półce weźmie jeden, a drugi innym razem (o ile nie zapomni). Przez to duża część gier przekibluje sporo czasu w magazynach.

Żądanie wydania drugiego dodatku od razu jest jak żądanie dziecka o obiad, zaraz po śniadaniu. Jasne - jedno z dzieci jest głodne i chce zjeść od razu, ale reszta rodzeństwa woli poczekać, bo mają pełne brzuszki. Zanim im się zachce - obiad ostygnie... a stół będzie zastawiony i nieużytkowy przez kilka godzin.

Tak samo jest przecież z Mage Knightem. Tak samo jest z każdą inną linią gier. Czy ktoś pamięta by na rynek trafiło naraz kilka dodatków do tej samej gry?
Jeśli rentowność sprzedaży podstawek Pandemii i MK jest tak wysoka, że Lacerta postanowiła wydać im pierwsze dodatki, to jestem pewien, że pod koniec roku, lub w I połowie 2015 wyjdą kolejne.

Smacznego.
W tym samym czasie wyjdą dwa dodatki do małej Agricoli
Awatar użytkownika
Misio205
Posty: 418
Rejestracja: 30 lis 2012, 11:18
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 2 times

Re: Lacerta na 2014

Post autor: Misio205 »

Wszyscy wiedzą, że chodzi o kasę. Jeżeli Agricola i jej podobne sprzedają się najlepiej to nic dziwnego, że w tym kierunku podąża wydawnictwo. Jeżeli komuś bardzo zależy na polskich wydaniach gier, to będzie "krzyk i płacz bo Lacerta się nami interesuje" itd. Ci którym do końca nie zależy na PL (np. mi do MK) i tak prędzej czy później kupią dodatki. A to komu zapłacą nie robi żadnej różnicy, byle było najtaniej :P
Awatar użytkownika
syfon
Posty: 209
Rejestracja: 30 wrz 2013, 20:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lacerta na 2014

Post autor: syfon »

Cieszy Caverna i Glass Road, jednak zupełnie nie rozumiem funf gurken i landlorda. Rozumiem że dla dywersyfikacji portfolio chcą wrzucić kilka mniejszych gier ale czemu takie kasztany? Pięć ogórków ma prostacką nieciekawą mechanikę która zainteresować może bodaj jedynie dzieci, z tym że dla dzieci są dziesiątki ciekawszych gier (również graficznie). Zaś Landlord, pomijając jakoś samej rozgrywki, jest zwyczajnie obrzydliwy graficznie. Okładka jest totalnie odpychająca.
Na pewno znalazło by się kilka ciekawszych małych gier. Sushi Go na ten przykład.
Awatar użytkownika
Vester
Posty: 956
Rejestracja: 19 lis 2010, 11:12
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 26 times
Been thanked: 44 times

Re: Lacerta na 2014

Post autor: Vester »

Może to była transakcja wiązana? FF przedłużył licencję na Wysokie Napięcie w zamian za okazyjny zakup dwóch chwilerów?
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Lacerta na 2014

Post autor: kwiatosz »

Ja się z oceną grafiki Landlorda nie zgodzę - taki styl tego akurat rysownika - ja tam go uwielbiam od czasu Fiese Freunde Fette Feten (niemieckiego wydania). O, to jest gra, którą Lacerta mogła wziąć zamiast Landlorda, bo ostatnio jakby zapomniana jest, a dalej dostarcza solidnej porcji rozrywki :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2623
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 142 times

Re: Lacerta na 2014

Post autor: sqb1978 »

==> Rentier <==
Malin
Posty: 30
Rejestracja: 13 mar 2014, 11:54
Been thanked: 11 times

Re: Lacerta na 2014

Post autor: Malin »

Jestem zadowolony, że Lacerta wypuści dodatek do Pandemica po polsku. Nie mogę doczekać się podrasowanej rozgrywki :)
Awatar użytkownika
sorfal
Posty: 245
Rejestracja: 23 paź 2012, 15:39
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 15 times
Been thanked: 2 times

Re: Lacerta na 2014

Post autor: sorfal »

Aktualizacja
http://www.lacerta.pl/content/view/213/7/

Czyli może jednak MK:LL będzie ;)
"Krwiopijca" :D
Łowca anegdot
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Lacerta na 2014

Post autor: RunMan »

Szkoda, że nie zasugerowali się odpowiedziami w tym wątku, bo jak dla mnie Kamienicznik zdecydowanie lepiej pasowałby od obecnej propozycji.
Awatar użytkownika
Misio205
Posty: 418
Rejestracja: 30 lis 2012, 11:18
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 2 times

Re: Lacerta na 2014

Post autor: Misio205 »

"Oczekujemy na innych wydawców, aby uruchomić wspólną produkcję"

Taka odpowiedź nie zobowiązuje do niczego z ich strony, jest równie bezwartościowa jak ta poprzednia. Ale wersja angielska jeszcze jest na rynku, więc można poczekać :wink:
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Lacerta na 2014

Post autor: Karit »

RunMan pisze:Szkoda, że nie zasugerowali się odpowiedziami w tym wątku, bo jak dla mnie Kamienicznik zdecydowanie lepiej pasowałby od obecnej propozycji.
To ja się cieszę że się nie sugerowali tym forum, bo jak bym zobaczył w sklepie Kamienicznika - omijałbym go szerokim łukiem...
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
sorfal
Posty: 245
Rejestracja: 23 paź 2012, 15:39
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 15 times
Been thanked: 2 times

Re: Lacerta na 2014

Post autor: sorfal »

Łowca anegdot
okon
Posty: 508
Rejestracja: 28 kwie 2013, 15:32
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Lacerta na 2014

Post autor: okon »

może jak nie wydadzą to chociaż udostępnią instrukcję i tłumaczenie kart do LL
Zablokowany