Lewis & Clark (Cédrick Chaboussit)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Borek224
Posty: 348
Rejestracja: 25 lis 2010, 13:35
Been thanked: 1 time

Re: Lewis & Clark

Post autor: Borek224 »

Czytając takie wątki forum wygląda jak zbiór narkomanów w którym kązdy chce rzucić, ale społeczność wciąga do spowrotem... ja specjalnie nic nie czytam ani nie oglądam o L&C - na razie priorytet to remont miejsca do gry.
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Lewis & Clark

Post autor: RunMan »

E, ja też poczekam, ludzię hypują, a już raz się na tym przejechałem, kupiłem zachwalaną grę i jakimś wielkim jej fanem nie zostałem
redrum1906
Posty: 64
Rejestracja: 17 lip 2013, 14:22

Re: Lewis & Clark

Post autor: redrum1906 »

Czytając takie wątki forum wygląda jak zbiór narkomanów w którym kązdy chce rzucić, ale społeczność wciąga do spowrotem... ja specjalnie nic nie czytam ani nie oglądam o L&C - na razie priorytet to remont miejsca do gry.
Ja tydzień temu powiedziałem do dziewczyny..."ostatni zakup w tym roku!" po tozlkinie oraz Suburbii. Trzeba ograć co się ma!
Co teraz?
Włącza się uzależnienie.
Lewis and Clark...
A może by dozbierać do 200zł i kupić cos z wishlisty...Le havre?
Potrzebuję detoksu.
Awatar użytkownika
Maciek Mazgaj
Posty: 81
Rejestracja: 29 gru 2012, 14:11
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: Lewis & Clark

Post autor: Maciek Mazgaj »

mckil pisze:Jakie koszulki do wersji pl będą pasować?
Podbijam pytanie. Ktoś ? Coś ?
Awatar użytkownika
zedd
Posty: 331
Rejestracja: 24 sty 2007, 21:09
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 1 time

Re: Lewis & Clark

Post autor: zedd »

Maciek Mazgaj pisze:
mckil pisze:Jakie koszulki do wersji pl będą pasować?
Podbijam pytanie. Ktoś ? Coś ?
Takie same jak do angielskiej wersji. Na 99%. Zdziwiłbym się gdyby się zmieniły, bo to wymaga przerabiania wszystkich grafik. A, że każda karta jest inna to kosztuje to sporo czasu i $.
W angielskiej wersji jest to standard CCG. 63,5 x 88 mm.

Nie mniej poczekałbym jak będzie wydrukowana i się upewnił, bo nie takie rzeczy widziano w branży ;)
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Lewis & Clark

Post autor: RunMan »

Rebel na swojej stronie jako pasujące koszulki również podaje standard ccg, także chyba można zaufać informacji
redrum1906
Posty: 64
Rejestracja: 17 lip 2013, 14:22

Re: Lewis & Clark

Post autor: redrum1906 »

Ja chyba jednak wstrzymam się z zakupem(poczekam na kolejne recenzje, poza tym nie widaomo czy wydawca cos nie namiesza) i "łyknę" w marcu razem z Listami z Whitechapel.
Dziami
Posty: 289
Rejestracja: 18 maja 2012, 15:43
Lokalizacja: Stalowa Wola
Has thanked: 201 times
Been thanked: 75 times

Re: Lewis & Clark

Post autor: Dziami »

redrum1906 pisze:
...
Włącza się uzależnienie.
Lewis and Clark...
A może by dozbierać do 200zł i kupić cos z wishlisty...Le havre?
Potrzebuję detoksu.
+1

Miałem ten sam dylemat. Nawet tytuły te same... L&C i LH

Uległem :roll:
Awatar użytkownika
JAskier
Posty: 728
Rejestracja: 16 kwie 2006, 15:31
Lokalizacja: Toruń
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Lewis & Clark

Post autor: JAskier »

Ja jego, kupiłem u wydawcy w preorderze (myślę sobie - najtaniej będzie). A tu na trollach (domyślnym moim sklepie) 20zł taniej. Straciłem kasę. Masakra.
Awatar użytkownika
Qlaqs
Posty: 493
Rejestracja: 17 lut 2008, 18:38
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 7 times
Been thanked: 14 times

Re: Lewis & Clark

Post autor: Qlaqs »

Będzie można porównać obie wersje ;) - JaSkier
Moja skromna kolekcja to co mam, czego chce sie pozbyc i to co w drodze!
Rumburak
Posty: 96
Rejestracja: 12 gru 2012, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Re: Lewis & Clark

Post autor: Rumburak »

JAskier pisze:Ja jego, kupiłem u wydawcy w preorderze (myślę sobie - najtaniej będzie). A tu na trollach (domyślnym moim sklepie) 20zł taniej. Straciłem kasę. Masakra.
Wyrazy współczucia, ale od kiedy w Rebelu jakakolwiek gra jest najtańsza lub choćby opłacalna w porównaniu z innymi sklepami (nawet po rabatach)?
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2806
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 361 times
Been thanked: 639 times

Re: Lewis & Clark

Post autor: bogas »

JAskier pisze:Ja jego, kupiłem u wydawcy w preorderze (myślę sobie - najtaniej będzie). A tu na trollach (domyślnym moim sklepie) 20zł taniej. Straciłem kasę. Masakra.
Po pierwsze możesz anulować zamówienie :roll: A po drugie temat wałkowany był milion razy i rebel jako dystrybutor/hurtownik i wydawca nie może mieć w swoim sklepie taniej niż w sklepach do których gry sprzedaje.
Cierń
Posty: 602
Rejestracja: 15 gru 2008, 11:53
Lokalizacja: Gliwice/Sośnica
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Lewis & Clark

Post autor: Cierń »

L&C to przyjemny tytuł - ładnie wydany, szybki ze zgrabną mechaniką... Kupiłbym ale brak miejsca na półce, a losowość dojścia kart sprawia (podobnie jak w Nations), że jest to jedynie "chętnie zagram u kolegi", a nie "zamawiam w preorderze"...
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3387
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1055 times
Been thanked: 2063 times

Re: Lewis & Clark

Post autor: Ardel12 »

pan_satyros pisze:
BartP pisze:Ta gra ma malusi wtręt worker placementa. Ale w życiu nie powiedziałbym, że jest to "gra worker placement".
Dokładnie - dużo więcej w tym zarządzania ręką i budowania silniczka między kartami.
No akurat o tym zdałem sobie sprawę po obejrzeniu jednego z 30min filmików zamieszczonych na bgg i to mnie przekonało. Gra moim zdaniem ma proste zasady, ale oferuje wiele możliwości prowadzenia gry. Dodatkowo dobrze, że jest jakiś wpływ na innych graczy (znaczniki pozwalające odpalać umiejętność razy X znaczników). Po CO2 zaczynają mnie wkręcać takie euro gry;p
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Lewis & Clark

Post autor: mig »

Rumburak pisze:
Wyrazy współczucia, ale od kiedy w Rebelu jakakolwiek gra jest najtańsza lub choćby opłacalna w porównaniu z innymi sklepami (nawet po rabatach)?
Do niedawna choćby Awanturnicy lub Hotel Samoa. Obecnie na przykład Fight!Brawl, Władca Areny, Galapagos, Yedo czy Sutter's Mill. Szczurolap tez pierwszy miał przecenę na Rebelu i przez pewien czas tylko tam był poniżej 10zl.
Niemal identyczne ceny bazowe (co przy doliczeniu 15% rabatu które jest do uzyskania bezproblemowo czyni z oferty Rebela ofertę najlepsza) maja np Mil 1049, king of Tokyo: Power up, Power grid: China, Korea, nightfall.
A to tylko te pozycje które mam w Rebelu w koszyku lub przechowalni albo w ciagu ostatniego miesiąca u nich kupowałem.
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Rumburak
Posty: 96
Rejestracja: 12 gru 2012, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Re: Odp: Lewis & Clark

Post autor: Rumburak »

Zgadzam się, że jakieś gry się znajdą, ale popatrz na tytuły, które wymieniłes. To 2 albo nawet 3 liga, zalegają na półkach, więc to nic niezwykłego, że je obniżyli. A teraz znajdź zestaw takich gier, które cieszą się uznaniem wśród ludzi. Ceny będą zgoła "rebelowskie" ;)
Kosma
Posty: 349
Rejestracja: 01 gru 2013, 12:40
Lokalizacja: Festung Breslau
Has thanked: 9 times
Been thanked: 5 times

Re: Lewis & Clark

Post autor: Kosma »

Już wrzuciłem do koszyka w sklepie na 3 ,ale przyszło otrzeźwienie ,że pewnie porobią błędów i znowu będzie jęk zawodu.

Sam nie wiem. Czy dobrze zrobiłem? :D
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Odp: Lewis & Clark

Post autor: mig »

Rumburak pisze:Zgadzam się, że jakieś gry się znajdą, ale popatrz na tytuły, które wymieniłes. To 2 albo nawet 3 liga, zalegają na półkach, więc to nic niezwykłego, że je obniżyli. A teraz znajdź zestaw takich gier, które cieszą się uznaniem wśród ludzi. Ceny będą zgoła "rebelowskie" ;)
Ja się zgadzam, że Rebel najtańszym sklepem nie jest, ale spokojnie można wyszukiwać sensowne pozycje w normalnej cenie (po rabacie) lub gry, których nigdzie indziej się nie dostanie. A poza tym swoim wpisem sugerowałeś, że w Rebelu takich gier nie ma w ogóle, a to nieprawda. Ja tych wymienionych gier nie musiałem nawet szukać - pewnie gdyby zrobić analizę to byłoby ich wielokrotnie więcej. A czy to 2 czy 3 liga? Hm, cóż - pewnie od gustów to zależy. No ale nawet jeśli to gry drugiej kategorii i zalegają na półkach, to chyba zalegają też w innych sklepach a nadal pozostają na wyższym poziomie (np. Awanturnicy czy Władca Areny).
EOT
Kosma pisze:Już wrzuciłem do koszyka w sklepie na 3 ,ale przyszło otrzeźwienie ,że pewnie porobią błędów i znowu będzie jęk zawodu.

Sam nie wiem. Czy dobrze zrobiłem? :D
Rebel zazwyczaj wpadek wydawniczych nie ma, a jeśli się zdarzają to reagują zwykle na nie bardzo profesjonalnie (Pyramidy, Claustrophobia itd).
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Qlaqs
Posty: 493
Rejestracja: 17 lut 2008, 18:38
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 7 times
Been thanked: 14 times

Re: Lewis & Clark

Post autor: Qlaqs »

Tak? Seasons - czyt. Pory Roku i nieszczęsna karta na której jest błąd i nie została poprawiona do dnia dzisiejszego!
Moja skromna kolekcja to co mam, czego chce sie pozbyc i to co w drodze!
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Lewis & Clark

Post autor: mig »

Qlaqs pisze:Tak? Seasons - czyt. Pory Roku i nieszczęsna karta na której jest błąd i nie została poprawiona do dnia dzisiejszego!
Napisałem "zwykle reagują" :)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Qlaqs
Posty: 493
Rejestracja: 17 lut 2008, 18:38
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 7 times
Been thanked: 14 times

Re: Lewis & Clark

Post autor: Qlaqs »

Tylko o ile w przypadku Seasons to naprawią jak wydadzą dodatek... To do L&C dodatku raczej nie będzie ;)
Moja skromna kolekcja to co mam, czego chce sie pozbyc i to co w drodze!
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Lewis & Clark

Post autor: Bea »

Bardzo mnie kusi ta gra i chyba się zdecyduję na walentynkowy preorder, ale wcześniej chciałam zapytać o nurtujące mnie kwestie.
- Czy gra dobrze się skaluje na 2 osoby? Czy w grze na 2 osoby zmieniają się jakieś zasady?
- Czy dużo jest drobnych, nieintuicyjnych reguł do spamiętania, czy raczej po przeczytaniu instrukcji wszystko się układa w logiczną całość i nie trzeba do niej ciągle zerkać przy pierwszych partiach? Czyli generalnie jaki jest próg wejścia?
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4139
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 317 times
Been thanked: 347 times

Re: Lewis & Clark

Post autor: tomb »

W L&C do tłumaczenia jest (chyba) tylko instrukcja. Gdyby nie ten fakt to też bym się zastanawiał na kupnem wersji anglojęzycznej.

W Kupcach i Korsarzach też zaliczyli błędy na katach i nie było żadnych poprawek.
Bea pisze:- Czy gra dobrze się skaluje na 2 osoby? Czy w grze na 2 osoby zmieniają się jakieś zasady?
Tycjan w swojej recenzji na ZnadPlanszy pisał bardzo pozytywnie na podstawie rozgrywek głównie dwuosobowych.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
zielok
Posty: 98
Rejestracja: 27 sie 2012, 11:13
Lokalizacja: Bobrowniki/Chorzów

Re: Lewis & Clark

Post autor: zielok »

Do tłumaczenie jest tylko instrukcja która jest już dostępna od dłuższego czasu. Więc tutaj się nie obawiam. Zasady są łatwe do zapamiętania i do instrukcji sięga się tylko po to aby w przypadku gdy symbole na karcie są niezrozumiałe wiedzieć co dana karta robi. Ja swoją kopie zamówiłem (cena jeszcze bardziej mnie do tego zachęciła).
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2083
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 147 times
Been thanked: 393 times

Re: Lewis & Clark

Post autor: walkingdead »

TomB pisze: Tycjan w swojej recenzji na ZnadPlanszy pisał bardzo pozytywnie na podstawie rozgrywek głównie dwuosobowych.
Ze dwie strony wcześniej pytałam o to samo i równiez potwierdzono,że dobrze działa na 2. :D
ODPOWIEDZ