"Konserwacja planszówek"

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: "Konserwacja planszówek"

Post autor: RunMan »

domyślnie nie, zablokowany ppm, a po wyłączeniu JavaScriptu GDrive nie działa. Być może są jakieś rozszerzenia/wtyczki/dodatki do przeglądarek, które pozwalają to obejść, nie wgłębiałem się w to
Awatar użytkownika
piwoslaw
Posty: 194
Rejestracja: 16 sty 2013, 10:04
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Been thanked: 1 time

Re: "Konserwacja planszówek"

Post autor: piwoslaw »

Ja jak już wrzucałem foty to przez photobucket
Awatar użytkownika
Desaix1800
Posty: 284
Rejestracja: 01 mar 2011, 18:07
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: "Konserwacja planszówek"

Post autor: Desaix1800 »

Ok dzięki postaram się wiec wrzucić :)
Awatar użytkownika
Desaix1800
Posty: 284
Rejestracja: 01 mar 2011, 18:07
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: "Konserwacja planszówek"

Post autor: Desaix1800 »

A to fotki Wsiąść do pociągu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
piwoslaw
Posty: 194
Rejestracja: 16 sty 2013, 10:04
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Been thanked: 1 time

Re: "Konserwacja planszówek"

Post autor: piwoslaw »

i to jest tym lakierem motip ?? Zacnie wygląda
Awatar użytkownika
Desaix1800
Posty: 284
Rejestracja: 01 mar 2011, 18:07
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: "Konserwacja planszówek"

Post autor: Desaix1800 »

Tak zgadza się :) jedyna wada ze troszke trzeba powietrzyc :)

Wysłane z mojego GT-I9105P przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Desaix1800
Posty: 284
Rejestracja: 01 mar 2011, 18:07
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: "Konserwacja planszówek"

Post autor: Desaix1800 »

Co do oklejania pudełek używam takiej folii :

http://allegro.pl/folia-samoprzylepna-p ... 41185.html
Awatar użytkownika
Bombloslav
Posty: 57
Rejestracja: 11 cze 2013, 11:52
Lokalizacja: Gdynia

Re: "Konserwacja planszówek"

Post autor: Bombloslav »

Mnie tam się takie zboczenie podoba. O ile samą konserwację pudełek bym olał, tak zabezpieczenie planszy i kart to ciekawa opcja. Z drugiej strony laminować wszystkie karty do np. Dominiona... Koszta przerosłyby chyba samą grę.
Awatar użytkownika
Desaix1800
Posty: 284
Rejestracja: 01 mar 2011, 18:07
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: "Konserwacja planszówek"

Post autor: Desaix1800 »

Laminuje tylko karty postaci, do zwykłych kart używam zwyczajowo standardowych koszulek :) Co do pudełek mnie wkurza jak te od ffg po kilku użyciach wyglądają jak by je ktoś za samochodem ciągnął, poza tym po oklejeniu ładnie i błyszcząco się prezentują, a grafiki nabierają kolorów :)
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4042
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 262 times
Been thanked: 147 times

Re: "Konserwacja planszówek"

Post autor: lacki2000 »

Desaix1800 pisze:Laminuje tylko karty postaci, do zwykłych kart używam zwyczajowo standardowych koszulek :) Co do pudełek mnie wkurza jak te od ffg po kilku użyciach wyglądają jak by je ktoś za samochodem ciągnął, poza tym po oklejeniu ładnie i błyszcząco się prezentują, a grafiki nabierają kolorów :)
Wg mojego szalonego umysłu Bombloslav jest botem, który tylko czyha, by za jakiś czas uraczyć nas reklamą. Czuwaj!
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
Bombloslav
Posty: 57
Rejestracja: 11 cze 2013, 11:52
Lokalizacja: Gdynia

Re: "Konserwacja planszówek"

Post autor: Bombloslav »

Lacki2000, sugerujesz, że tylko botowi może się podobać pomysł "konserwacji" planszówki? :wink:

Desaix1800, ja jakoś nie mam zastrzeżeń co do pudeł FFG. I "Horror w Arkham", i "Bitwy Westeros" były otwierane/grane wiele razy, przeżyły już kilkukrotny transport w różne miejsca i śladu na nich nie ma! Martwię się jedynie o planszę. Niestety właśnie to błyszczenie nie bardzo mnie przekonuje. Żywsze kolory ok, trwałość ok, ale połysk? Sam nie wiem.
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4042
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 262 times
Been thanked: 147 times

Re: "Konserwacja planszówek"

Post autor: lacki2000 »

Bombloslav pisze:Lacki2000, sugerujesz, że tylko botowi może się podobać pomysł "konserwacji" planszówki? :wink:
o kurna, to jeden z tych inteligentniejszych botów, przechodzi test Turinga lepiej niż niejeden student :) Jak nie jesteś botem to kajam się w popiele i życzę ci owocnej aktywności na tym forum.
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
Desaix1800
Posty: 284
Rejestracja: 01 mar 2011, 18:07
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: "Konserwacja planszówek"

Post autor: Desaix1800 »

To ja chyba mam szczęście co do pudełek, bo mój battlestar po 3 otwarciach miał mocno przetarte grafiki na bokach wieczka, dla niektórych to nic ale ja mam swoje zboczenie :D Co do plansz ten połysk jest minimalny :) chętnie udostępnię na żywo graczom ze stolicy. Mogę zrobić zdjęcia w jakimś ostrym świetle. Lakier dodany jest odrobinę bardziej błyszczący od tego fabrycznego.
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: "Konserwacja planszówek"

Post autor: Pierzasty »

To ja się piszę na udostępnienie, bo chcę to zobaczyć na żywo. Szukam jakiegoś pancernego a mało błyszczącego lakieru na heksy planszy. Nie wykluczam polakierowania błyszczącym dla ochrony a potem satyno-matem dla zbicia połysku.
Awatar użytkownika
Desaix1800
Posty: 284
Rejestracja: 01 mar 2011, 18:07
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: "Konserwacja planszówek"

Post autor: Desaix1800 »

Twoj pomysł może się sprawdzić jesli ci zależy na matowej planszy :) pytanie czy i kiedy chciałbyś na żywo zibaczyc plansze :)

Wysłane z mojego GT-I9105P przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: "Konserwacja planszówek"

Post autor: Pierzasty »

Zależy mi na:
1. wytrzymałej ochronie (drukowana plansza i żetony)
2. elementach które nie będą się kleić do siebie nawzajem (żetony)
3. żeby się wszystko nie świeciło jak psu jaja.

Kolory nadal istniejące po potraktowaniu matowym lakierem byłyby miłym dodatkiem :v

Co do zobaczenia na żywo, ostatnio często bywam na czwartkowych spotkaniach w BUW-ie.
Mir4ge
Posty: 116
Rejestracja: 05 maja 2013, 18:24
Lokalizacja: Wrocław

Re: "Konserwacja planszówek"

Post autor: Mir4ge »

Pierzasty jeśli możesz to wrzuć potem, zdjęcia ze swojego eksperymentu;)
Desaix1800 czyli schodzi Ci 500 ml lakieru na 2 plansze? W jakim celu lakierujesz tył planszy?
dawiata
Posty: 15
Rejestracja: 20 sty 2014, 00:03
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Re: "Konserwacja planszówek"

Post autor: dawiata »

Desaix1800 a od dawna stosujesz lakierowanie plansz polecanym lakierem? Chodzi mi o to czy nie zachodzi z czasem jakas negatywna reakcja z papierem (typu bable czy odchodzace platy, slowem czy z czasem to nie popsuje planszy miast ja zabezpieczyc)?

No i ja wyglada lakierowana plansza na skladaniach? Ewentualnie jak lakierujesz skladania (na rozlozonej planszy?) aby nie bylo zadnych uszkodzen lakieru przy wielokrotnym skladaniu/rozkladaniu?
www.mrlock.pl - inny świat emocji
Awatar użytkownika
Desaix1800
Posty: 284
Rejestracja: 01 mar 2011, 18:07
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: "Konserwacja planszówek"

Post autor: Desaix1800 »

Witaj ! Plansze mam polakierowne juz od dwoch lata na zgieciach wyrabiaja sie dokładnie tak samo jak oryginały kazdy lakier z czasem w zalamaniach sie wyrabia :) platami nic nie schodzi jak na razie w koncu to lakier samochodowy :) co do pytania pierzastego dol planszy polakierowalem na próbę bo np moja plansza do battlestara (nie lakierowana ) po zalaniu piwem właśnie od spodu namokla i dzis sklada się z 4 czesci :/ pdzy lakierze z obu stron latwiej walczyc z przeciwnosciami losu ;) Lakier do decoupage jest nieco elastyczniejszy ale zostawia smugi co jest prz planszach do filarów ziemi lub kupców i korsarzy jest nawet bardziej klinatyczne mozna nawet lakier pekajacy i postarzajacy uzyc :) wsadze jeszcze fotki sesons super lakier wyglada mozna elementy w wannie moczyc ;)

Wysłane z mojego GT-I9105P przy użyciu Tapatalka
dawiata
Posty: 15
Rejestracja: 20 sty 2014, 00:03
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Re: "Konserwacja planszówek"

Post autor: dawiata »

dzieki za odp!
No wiadomo, ze na skladaniu sie wyrobi lakier, zastanawialem sie tylko czy nie peknie w jakis nieladny sposob (w koncu twarda jest jego powloka). Patent wyprobuje :)
www.mrlock.pl - inny świat emocji
Renifer91
Posty: 38
Rejestracja: 01 cze 2013, 13:24
Lokalizacja: Poznań

Re: "Konserwacja planszówek"

Post autor: Renifer91 »

A ja mam inne pytanie. Czy w/w lakiery można użyć do zabezpieczenia własnoręcznie robionych gier, czytaj wydrukowanych planszy na papierze samoprzylepnym i naklejonych na tekturę? Sam papier z wierzchu niczym nie odbiega od zwykłego papieru do druku, jednak obawiam się że lakierowanie suchego papieru a już wcześniej pokrytego jakąś warstwą może przynieść negatywne efekty. Co sądzisz?
Awatar użytkownika
Desaix1800
Posty: 284
Rejestracja: 01 mar 2011, 18:07
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: "Konserwacja planszówek"

Post autor: Desaix1800 »

Trudno mi powiedzieć :) Ale myślę że nie powinno być problemu:) Mam nowe zdjęcia Znaku Starszych Bogów. Postaram się wstawić :)
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4089
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2601 times
Been thanked: 2533 times

Re: "Konserwacja planszówek"

Post autor: Gizmoo »

Nekromancja! Odkopuję temat, bo minęło trochę czasu od ostatniego postu i pewnie pojawiło się kilka nowych rozwiązań. ;)

Też mam lekkiego świra na punkcie ochrony swoich planszówek (koszulki we wszystkich planszówkach to absolutne minimum :lol: ) i też zauważyłem niestety zużycie kafli, które losuje się z woreczka (np. Isle of Skye). W związku z typ kilka pytań do ekspertów w temacie lakierowania kafelków.

Czy pojawił się jakiś nowy, dobry lakier, który możecie z czystym sercem polecić?

Chodzi mi głównie, by spełniał trzy warunki:

1. Był trwały i wytrzymały.
2. Nie powodował sklejania się komponentów. Dobrze by było, żeby nie trzeba było czekać wieki na wyschnięcie.
3. No i żeby był w sprayu. Bo na pokrywanie kilkuset kafelków pędzelkiem nie bardzo mam czas.

Czy po latach używania takich lakierowanych kafelków widać jakieś uszkodzenia?
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: "Konserwacja planszówek"

Post autor: alpha »

To i ja się dopytam autora wątku, bo ciekawi mnie jak po blisko 6 latach ma się sprawa z lakierem na planszy, i ze zdejmowaną folią z pudełka, a właściwie z samym pudełkiem. Czy zdjęcie folii po 6 latach (a właściwie 8 latach, bo 2 lata już to miałeś wcześniej) nie spowoduje pociągnięcie za sobą farby z pudełka? Nie chciałbym po jakimś czasie się zdziwić i zerwać obrazek z pudełka :roll:
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7875
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: "Konserwacja planszówek"

Post autor: kwiatosz »

alpha pisze: 23 lip 2019, 15:59 To i ja się dopytam autora wątku, bo ciekawi mnie jak po blisko 6 latach ma się sprawa z lakierem na planszy, i ze zdejmowaną folią z pudełka, a właściwie z samym pudełkiem. Czy zdjęcie folii po 6 latach (a właściwie 8 latach, bo 2 lata już to miałeś wcześniej) nie spowoduje pociągnięcie za sobą farby z pudełka? Nie chciałbym po jakimś czasie się zdziwić i zerwać obrazek z pudełka :roll:
Zdejmowalem niedawno folie z gry co najmniej siedmioletniej I nie bylo problem.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
ODPOWIEDZ