Android: Netrunner LCG - zasady, pytania, wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Android: Netrunner - zasady

Post autor: Andy »

To jest po prostu pierwsza i jak dotąd jedyna karta neutralna z wartością wpływu. Jestem przekonany, że za nią pójdą inne. ;)
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
autoexec
Posty: 71
Rejestracja: 06 mar 2013, 15:20

Re: Android: Netrunner - zasady

Post autor: autoexec »

może ktoś potwierdzić że runner wbijając się 3 klikiem na serwer i napotykając enigme (ETR, runner traci klik jeśli może) może wykorzystać klika na np skeszowanie Keti i w następstwie tego nie traci klika na podprogramie?
siawq
Posty: 167
Rejestracja: 25 kwie 2013, 10:58
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Android: Netrunner - zasady

Post autor: siawq »

Runner traci klik gdyż jest to skok podczas ktorego runner może używać jedynie zdolności płatnych (credit, trash).

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 809 times
Been thanked: 1262 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner - zasady

Post autor: mat_eyo »

Nikt nie może tego potwierdzić bo nie jest to prawdą :P

W instrukcji masz opisaną jedną z głównych zasad gry, mianowicie podczas wykonywania akcji nie możesz rozpocząć kolejnej akcji, najpierw musisz skończyć poprzednią.

Robisz skok <klik> napotykasz lód (więc skok nadal trwa), nie możesz zdjąć kasy z Kati <klik> bo jesteś już w trakcie wykonywania akcji (skok), więc najpierw musisz ją zakończyć ;)
autoexec
Posty: 71
Rejestracja: 06 mar 2013, 15:20

Re: Android: Netrunner - zasady

Post autor: autoexec »

O!

dzięki !
autoexec
Posty: 71
Rejestracja: 06 mar 2013, 15:20

Re: Android: Netrunner - zasady

Post autor: autoexec »

jeszcze jedno pytanko, czy mogę przez Personal Workshop instalować Personal Touch ?
siawq
Posty: 167
Rejestracja: 25 kwie 2013, 10:58
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Android: Netrunner - zasady

Post autor: siawq »

Tak. Na karcie jest napisane, że możesz hostować program lub sprzęt więc nie widzę przeciwskazań.
whst
Posty: 26
Rejestracja: 01 lis 2013, 23:35

Re: Android: Netrunner - zasady

Post autor: whst »

Cześć!

Co się dzieje z żetonami zaawansowania projektu, które już leżą na projekcie, w momencie, gdy wykradnie go runner? Wracają jako $ do Korp czy przepadają?

Dzięki ;)
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Android: Netrunner - zasady

Post autor: Andy »

Przepadają.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
maciekm
Posty: 1
Rejestracja: 22 sty 2014, 09:39

Re: Android: Netrunner - zasady

Post autor: maciekm »

Jako, że to mój pierwszy post na tym forum państwo pozwolą, że się przywitam: dyg!

Tłuczemy z żoną od tygodnia w Androida (co za gra, co za gra!!!), ale co jakiś czas pojawia nam się pytanie na które instrukcja, faq ani net nie potrafi nam jasno odpowiedzieć, więc spróbuję zapytać Was:
1.
http://netrunnerdb.com/pl/card/01081
Hostowany znacznik projektu: Połóż 1 żeton zaawansowania na karcie, którą można awansować.
Czy żeton zaawansowania powinno się brać z banku, czy z własnej puli kredytów?

2.
W czasie instalacji karty dającej nam kredyty odnawialne (np http://netrunnerdb.com/pl/card/01041) te kredyty bierzemy z banku, czy z własnej puli kredytów?

Z góry dziękuję za wyjaśnienia:)
Awatar użytkownika
hsiale
Posty: 1263
Rejestracja: 14 paź 2012, 20:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Android: Netrunner - zasady

Post autor: hsiale »

W obu przypadkach z banku.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 809 times
Been thanked: 1262 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner - zasady

Post autor: mat_eyo »

1. Z banku, jest to darmowy advance, za który nie płacisz ani klikiem ani kredytem. Świetna sprawa i podstawa talii Fast Advance w NBN.

2. Oczywiście, że z banku, inaczej karta by była niegrywalna ;)
Awatar użytkownika
kruker
Posty: 436
Rejestracja: 27 gru 2008, 00:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 18 times
Been thanked: 55 times

Re: Android: Netrunner - zasady

Post autor: kruker »

Może pytanie już było, ale użyłem googla i forumowego "szukacza" i nie znalazłem... Czy przed punktowaniem projektu trzeba go zrezować?
whst
Posty: 26
Rejestracja: 01 lis 2013, 23:35

Re: Android: Netrunner - zasady

Post autor: whst »

Projektów się nie rezuje, aktywne stają się w momencie zapunktowania. Awansujemy projekty niezrezowane (zakryte).
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Android: Netrunner - zasady

Post autor: Andy »

Nie sposób się zresztą pomylić, bo projekty nie mają kosztu rezowania. ;)
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
kruker
Posty: 436
Rejestracja: 27 gru 2008, 00:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 18 times
Been thanked: 55 times

Re: Android: Netrunner - zasady

Post autor: kruker »

Fakt... dopiero jak zacząłem grać to to zauważyłem.
Kolejne pytanie mi się nasunęło podczas gry. Uzyskuję dostęp do R&D i odsłaniam jedną kartę. Ta karta to operacja "Prekognicja" ZP73. Czy runner może wykonać tekst z karty czy po prostu odkłada ją z powrotem?
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 809 times
Been thanked: 1262 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner - zasady

Post autor: mat_eyo »

Runner nie może odpalać kart korpa ;) przy dostępie do R&D runner ma trzy możliwości w zależności od karty, do jakiej uzyska dostęp:
-wykrada projekt (jeśli to projekt)
-kasuje kartę (jeśli karta ma podany koszt kasowania, ewentualnie w wyniku działania innych kart - Imp, Demolition Run itp)
-ogląda kartę i odkłada ją/przechodzi do następnej (dla wszystkich kart nie będących projektami i nie mających kosztu kasowania)
Awatar użytkownika
szutek
Posty: 430
Rejestracja: 17 wrz 2011, 17:42
Has thanked: 16 times
Been thanked: 32 times

Re: Android: Netrunner - zasady

Post autor: szutek »

Czwarta opcja: mówi "Snare" i płacze :)
Awatar użytkownika
hsiale
Posty: 1263
Rejestracja: 14 paź 2012, 20:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Android: Netrunner - zasady

Post autor: hsiale »

szutek pisze:Czwarta opcja: mówi "Snare" i płacze :)
Na dzisiejszym turnieju grałem przeciwko Jinteki i wszedłem w:
- 3x Snare! (na szczęście raz przeciwnik nie miał kredytów żeby odpalić)
- 3x Fetal AI (w tym raz nie miałem kredytów żeby zabrać)
- 5-6x Shock! (w tym raz we wszystkie 3 naraz w archiwum, oczywiście nie znajdując tam żadnych punktów).

Szczęśliwie po tym jak szybko zagrałem 3x Compromised Employee przeciwnik w ogóle nie miał ochoty rezować lodu, więc moje karty nie były mi raczej potrzebne i mogłem je zrzucać, po długim szukaniu w końcu wyciągnąłem 7 punktów :)
Awatar użytkownika
Inermis
Posty: 735
Rejestracja: 04 maja 2008, 12:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Android: Netrunner - zasady

Post autor: Inermis »

To przeciwnik nie umie grać jinteki. :roll: Przecież kasy właśnie możesz mieć jak lodu, to chodzi o to abyś nie miał kart ;)
Inermis - Blog netrunner.znadplanszy.pl
Chętnie zagram: Android: Netrunner LCG, Mage Wars, Battlestar Galactica
Chętnie poznam: Rex
Kolekcja | Want to Trade
Awatar użytkownika
tmajczak
Posty: 63
Rejestracja: 14 lis 2013, 12:08

Re: Android: Netrunner - zasady

Post autor: tmajczak »

Rezowanie lodów akurat w tej sytuacji nie miało kompletnie sensu. Runner wchodził i tak jak w masło.
Ale wygrywającego Braintrusta Runner wyciągnął z HQ (1 na 5 kart) w swoim ostatnim kliku, gdzie na stole leżał Ice Wall z dwoma upgrade'ami a w ręku był Trick Of Light ;)
eiren
Posty: 4
Rejestracja: 08 mar 2014, 11:50

Re: Android: Netrunner - zasady

Post autor: eiren »

Cześć! Mam kilka pytań odnośnie Netrunnera:

1. Kolejność skoku wygląda następująco: deklaracja ataku na dany serwer; decyzja korpo czy rezuje lód; (jeśli tak) runner wybiera wówczas lodołamacz. Dobrze rozumiem tą część?

2. Co się dzieje, jeśli lodołamacz nie jest w stanie złamać lodu? Realizujemy podprogramy i kasujemy lodołamacz czy go wycofujemy?

3. Czy niezrezowany lód się discarduje jeśli korpo nie zdecyduje się w fazie skoku na zrezowanie?

4. Na jakiej zasadzie na jednym serwerze zdalnym może się znaleźć kilka kart? W instrukcji jest info: "Serwer zdalny: Runner uzyskuje dostęp do wszystkich kart na tym serwerze".
Na każdy serwer zdalny trzeba jednak robić skoki oddzielnie, a upgrady powstają na katalogu głównym.
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Android: Netrunner - zasady

Post autor: Andy »

eiren pisze:1. Kolejność skoku wygląda następująco: deklaracja ataku na dany serwer; decyzja korpo czy rezuje lód; (jeśli tak) runner wybiera wówczas lodołamacz. Dobrze rozumiem tą część?
Niby tak, ale pamiętaj, że runner nie musi mieć zainstalowanego żadnego lodołamacza. Ten jest potrzebny do łamania podprogramów zrezowanego lodu, co nie jest obowiązkowe.
2. Co się dzieje, jeśli lodołamacz nie jest w stanie złamać lodu? Realizujemy podprogramy i kasujemy lodołamacz czy go wycofujemy?
Łamie się podprogramy lodu, nie lód. Wszystkie niezłamane podprogramy odpalają się. Jeśli nie ma wśród nich podprogramu "Zakończ skok" i jeśli runner jeszcze żyje, skok jest kontynuowany. Lodołamacz pozostaje aktywny tak długo, jak jest zainstalowany.
3. Czy niezrezowany lód się discarduje jeśli korpo nie zdecyduje się w fazie skoku na zrezowanie?
Niezrezowany lód pozostaje na swoim miejscu.
4. Na jakiej zasadzie na jednym serwerze zdalnym może się znaleźć kilka kart? W instrukcji jest info: "Serwer zdalny: Runner uzyskuje dostęp do wszystkich kart na tym serwerze".
Na każdy serwer zdalny trzeba jednak robić skoki oddzielnie, a upgrady powstają na katalogu głównym.
Na serwerze zdalnym możesz zainstalować jeden projekt albo jedne aktywa oraz dowolną liczbę upgrade'ów. Katalogi główne posiadają tylko serwery centralne (każdy swój własny): HQ, R&D i Archiwa.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
eiren
Posty: 4
Rejestracja: 08 mar 2014, 11:50

Re: Android: Netrunner - zasady

Post autor: eiren »

Dzięki za odpowiedź, to bardzo pomogło :)
eiren
Posty: 4
Rejestracja: 08 mar 2014, 11:50

Re: Android: Netrunner - zasady

Post autor: eiren »

Jeszcze mam jedno pytanie.

Jeśli runner jest otagowany a korporacja decyduje się skasować mu zasoby, to kasuje zasoby zainstalowane czy z garści?
ODPOWIEDZ