Lewis & Clark (Cédrick Chaboussit)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Lewis & Clark

Post autor: romeck »

aspo pisze:
Blacksad pisze:A tak przy okazji jeśli chodzi o naklejki to znalazłem na stronie wydawcy możliwość zamówienia:
http://www.ludonaute.fr/?page_id=551
1,5 ojro to taniej niż na BGG. Czy ktoś umie znaleźć na tej stronie koszt wysyłki?
No właśnie o tym miejscu mówiłem, ale najpierw chciałem je sprawdzić. 1,5 euro za arkusz to rewelacyjna cena, tym bardziej, że wg odpowiedzi na maila który wysłałem, wysyłka jest... w cenie naklejek! Oczywiście wspomniałem, że jestem z Polski. Ale zanim się rozpłynę, to jednak najpierw poczekam na efekt końcowy. Ten sklep wygląda jakby dopiero się urodził i był na etapie nauki mówienia.
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Lewis & Clark

Post autor: rastula »

Jak ktoś pisał :


http://www.ludonaute.fr/?page_id=551


w sklepie wydawcy po 1,5 Euro za arkusz - zapłaciłem pay pal za 2 arkusze 13 ,50 PLN - wysyłka wychodzi na to że gartis - albo się pomylili - ale to już nie mój problem ... ( do dodatku do ygdrassila za 5E dolicza wysyłkę 7E)...


tak więc nic tylko brać jeśli ktoś lubi pimpować ...i liczyc że się Francuzi wywiążą ;)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Lewis & Clark

Post autor: rastula »

romeck pisze:
aspo pisze:
Blacksad pisze:A tak przy okazji jeśli chodzi o naklejki to znalazłem na stronie wydawcy możliwość zamówienia:
http://www.ludonaute.fr/?page_id=551
1,5 ojro to taniej niż na BGG. Czy ktoś umie znaleźć na tej stronie koszt wysyłki?
No właśnie o tym miejscu mówiłem, ale najpierw chciałem je sprawdzić. 1,5 euro za arkusz to rewelacyjna cena, tym bardziej, że wg odpowiedzi na maila który wysłałem, wysyłka jest... w cenie naklejek! Oczywiście wspomniałem, że jestem z Polski. Ale zanim się rozpłynę, to jednak najpierw poczekam na efekt końcowy. Ten sklep wygląda jakby dopiero się urodził i był na etapie nauki mówienia.

aj tam , aj tam - najwyżej do sądu pójdziemy z żabojadami - jest unia , czy nie ma? :)...
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Lewis & Clark

Post autor: Hiu »

za tak gruba kase to chyba od razu do trybunalu praw czlowieka :D

swoja droga - czy wiadomo cos na temat zawartosci 2nd edition - w sensie, czy naklejki sa dodawane? bo nie wiem czy mam kupowac jednostronnie czy dwustronnie ;)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Lewis & Clark

Post autor: rastula »

Hiu pisze:za tak gruba kase to chyba od razu do trybunalu praw czlowieka :D

swoja droga - czy wiadomo cos na temat zawartosci 2nd edition - w sensie, czy naklejki sa dodawane? bo nie wiem czy mam kupowac jednostronnie czy dwustronnie ;)

na stronie tegoż wydawcy jest opis różnic - kwadratowe pudełko,nowe wykrojniki, mniejsza plansza, plastikowa wypraska, karty lepszej jakości ,przeredagowana instrukcja, NIE MA NALEPEK, nie ma karty pomocy gracza...
Awatar użytkownika
Jarzab
Posty: 174
Rejestracja: 19 mar 2011, 21:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: Lewis & Clark

Post autor: Jarzab »

Też zamówiłem te naklejki dzisiaj rano i ryzyko się opłaciło. Już dostałem odpowiedź:
"Thank you for your purchase on our webshop.
I am sending the stickers this afternoon.
Kind regards,
Anne-Cécile"
Zapłaciłem €3 za 2 arkusze. Zobaczymy czy przyjdą.
Moje gry
3trolle.pl - 6%
Mepel.pl - 5%
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Lewis & Clark

Post autor: Banan2 »

Jarzab pisze:Też zamówiłem te naklejki dzisiaj rano i ryzyko się opłaciło. Już dostałem odpowiedź
Ja też :-)
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Lewis & Clark

Post autor: Hiu »

rastula pisze:
Hiu pisze:za tak gruba kase to chyba od razu do trybunalu praw czlowieka :D

swoja droga - czy wiadomo cos na temat zawartosci 2nd edition - w sensie, czy naklejki sa dodawane? bo nie wiem czy mam kupowac jednostronnie czy dwustronnie ;)

na stronie tegoż wydawcy jest opis różnic - kwadratowe pudełko,nowe wykrojniki, mniejsza plansza, plastikowa wypraska, karty lepszej jakości ,przeredagowana instrukcja, NIE MA NALEPEK, nie ma karty pomocy gracza...
Czytaj a bedzie ci dane :)
Karty lepszej jakosci - to cieszy.
Awatar użytkownika
asiok
Posty: 1423
Rejestracja: 09 paź 2008, 17:29
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 331 times
Been thanked: 76 times

Re: Lewis & Clark

Post autor: asiok »

Tak trochę "z innej beczki". Przejrzałem kilka stron tego wątku i właściwie znalazłem same zachwyty. Dla przeciwwagi - mnie nie porwała zupełnie. Zagrałem dwa razy (owszem - raz wg "reguł gliwickich" :D ale za drugim razem już na prawdziwych zasadach) i - wg mnie - gra niczym nie zachwyca. Nie czułem klimatu, nie porwała mnie mechanika. Gra się dość sprawnie, nie ma zbytnich przestojów (chociaż pewnie w Lidze Gliwickiej i tak grali w nią kilka godzin 8) ), po prostu - gra jak wiele innych.


Jeżeli ktoś chciałby zamówić "w ciemno" ja jednak polecał będę najpierw "zagranie u kolegi". W moim przypadku - więcej już nie chce mi się w nią grać.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Lewis & Clark

Post autor: Bea »

A ja obejrzałam filmik nakręcony przez Rahdo i nurtuje mnie taka kwestia: Czy przypadkiem gracz, który wykorzystuje tylko podstawowe karty i nie buduje wielkiej i skomplikowanej talii przez kilka rund, a porusza się konsekwentnie do przodu małymi kroczkami, nie dotrze tam pierwszy?
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Lewis & Clark

Post autor: FortArt »

asiok pisze: Jeżeli ktoś chciałby zamówić "w ciemno" ja jednak polecał będę najpierw "zagranie u kolegi". W moim przypadku - więcej już nie chce mi się w nią grać.
Teraz to piszesz ...
Naklejki już zamówione. No nic, najwyżej gry nie zamówię. ;)
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
asiok
Posty: 1423
Rejestracja: 09 paź 2008, 17:29
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 331 times
Been thanked: 76 times

Re: Lewis & Clark

Post autor: asiok »

FortArt pisze:
asiok pisze: Jeżeli ktoś chciałby zamówić "w ciemno" ja jednak polecał będę najpierw "zagranie u kolegi". W moim przypadku - więcej już nie chce mi się w nią grać.
Teraz to piszesz ...
Naklejki już zamówione. No nic, najwyżej gry nie zamówię. ;)

No to mam nadzieję że Tobie akurat podejdzie ;)
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Lewis & Clark

Post autor: Bea »

Z pamiętnika projektanta. Fajnie się czyta :)
http://boardgamegeek.com/blogpost/21659 ... th-lewis-c

I tak sobie czytam instrukcję i się zastanawiam, czy w polskim języku nie ma jakiegoś lepszego określenia na natychmiastowe zakończenie gry, "nagła śmierć" jakoś mi tu nie brzmi najlepiej. :roll:
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Lewis & Clark

Post autor: Hiu »

z tym, ze u nas nie ma takiego pojecia :) a nagla smierc - znaja wszyscy
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Lewis & Clark

Post autor: FortArt »

Bea pisze:Z pamiętnika projektanta. Fajnie się czyta :)
http://boardgamegeek.com/blogpost/21659 ... th-lewis-c

I tak sobie czytam instrukcję i się zastanawiam, czy w polskim języku nie ma jakiegoś lepszego określenia na natychmiastowe zakończenie gry, "nagła śmierć" jakoś mi tu nie brzmi najlepiej. :roll:
Ze świata sportu (piłki, hokeja) jest określenie "zasada złotego gola", który zdobyty przerywa grę.
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Lewis & Clark

Post autor: Bea »

FortArt pisze:
Bea pisze:Z pamiętnika projektanta. Fajnie się czyta :)
http://boardgamegeek.com/blogpost/21659 ... th-lewis-c

I tak sobie czytam instrukcję i się zastanawiam, czy w polskim języku nie ma jakiegoś lepszego określenia na natychmiastowe zakończenie gry, "nagła śmierć" jakoś mi tu nie brzmi najlepiej. :roll:
Ze świata sportu (piłki, hokeja) jest określenie "zasada złotego gola", który zdobyty przerywa grę.
Może dla fanów sportu to jest znane określenie, ja jednak czytając instrukcję mocno się głowiłam o co im chodzi z tą "nagłą śmiercią". Google też z początku niewiele mi pomógł, dopiero gdy wyszukałam w języku angielskim to się wreszcie dowiedziałam co to oznacza. Myślałam z początku, że to jakaś specjalna zasada występująca tylko w tej grze. Jak dla mnie to mogli po prostu napisać " natychmiastowe zakończenie gry po spełnieniu warunków wygranej".
sirkozi
Posty: 407
Rejestracja: 08 mar 2013, 23:28
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 1 time

Re: Lewis & Clark

Post autor: sirkozi »

W Wormsy nie graliście? :shock:
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Lewis & Clark

Post autor: romeck »

Zamówiłem Plato Magazine z dodatkową kartą. Chyba nie ma już dla mnie ratunku...
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Awatar użytkownika
Blacksad
Posty: 284
Rejestracja: 14 lut 2014, 01:02
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 35 times
Been thanked: 9 times

Re: Lewis & Clark

Post autor: Blacksad »

romeck pisze:Zamówiłem Plato Magazine z dodatkową kartą. Chyba nie ma już dla mnie ratunku...

Też się nad tym zastanawiałem, ale chyba ostatecznie spasuję, mam zbyt gorącą głowę na na tę grę :) muszę ochłonąć, szczególnie że czekam z niecierpliwością na dodatek do MK.

A naklejki oczywiście zamówione, nieduży wydatek a graficznie całkiem przyjemnie te znaczniki będą wyglądały
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4091
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 299 times
Been thanked: 176 times

Re: Lewis & Clark

Post autor: lacki2000 »

pojawiła się przedsprzedaż jeszcze niższa (nie licząc zniżek i kosztów wysyłki) niż w sklepie 3T
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Lewis & Clark

Post autor: romeck »

lacki2000 pisze:pojawiła się przedsprzedaż jeszcze niższa (nie licząc zniżek i kosztów wysyłki) niż w sklepie 3T
Dużo?
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Awatar użytkownika
Shogman
Posty: 165
Rejestracja: 19 sty 2011, 18:56
Lokalizacja: L-wa

Re: Lewis & Clark

Post autor: Shogman »

romeck pisze:
lacki2000 pisze:pojawiła się przedsprzedaż jeszcze niższa (nie licząc zniżek i kosztów wysyłki) niż w sklepie 3T
Dużo?
109,90 zł
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Lewis & Clark

Post autor: RunMan »

Bea pisze:A ja obejrzałam filmik nakręcony przez Rahdo i nurtuje mnie taka kwestia: Czy przypadkiem gracz, który wykorzystuje tylko podstawowe karty i nie buduje wielkiej i skomplikowanej talii przez kilka rund, a porusza się konsekwentnie do przodu małymi kroczkami, nie dotrze tam pierwszy?
Czy ktoś z posiadaczy gry lub osób które już w nią grały mógłby ustosunkować się do pytania Bei? Po przeczytaniu reguł i przejrzeniu filmów z gameplayem nasunęło mi się podobne pytanie.
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3080
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 91 times

Re: Lewis & Clark

Post autor: cezner »

Radzę przeczytac krótką dyskusję na opolskim forum spotkaniowym. Jest na ostatniej stronie.
Cierń
Posty: 602
Rejestracja: 15 gru 2008, 11:53
Lokalizacja: Gliwice/Sośnica
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Lewis & Clark

Post autor: Cierń »

Nie do końca - mała talia to dobry sposób na końcowy sukces, ale na podstawowych akcjach daleko nie zajedziesz... Kluczowe są decyzje, które karty wymienić na lepsze.
ODPOWIEDZ