Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 809 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: mat_eyo »

ozy pisze:No i w tych najdroższych brakuje gier z podpisami Autora gry i Autora książki. :)
Ja proponuję w najdroższym obiad + gra razem z autorami gry i autorem książki! Kupię od razu :D
adonix
Posty: 36
Rejestracja: 21 gru 2013, 01:52
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: adonix »

czym jest "early birds" i "stretch goal"?
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4091
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 299 times
Been thanked: 177 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: lacki2000 »

to chyba "pierwsi klienci" i "cele dodatkowe" (albo wczesne ptaki czyli jajka i to drugie to gol tak mocno strzelony, że się rozciąga siatka w bramce)
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: costi »

Early Bird to niższa cena dla X pierwszych klientów.
Stretch goal - dodatkowe bonusy, które są odblokowywane w miarę zbierania kasy ponad założony cel. Np. "Jeśli zbierzemy jeszcze 5000zł, to każda mapa będzie na płótnie, a nie na papierze; a jak jeszcze 5000, to figurki w grze będą rzeźbione w drewnie zamiast plastikowe" itp. Chodzi o zachęcenie ludzi do dorzucania się gdy już projekt zostanie sfinansowany.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3388
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1055 times
Been thanked: 2063 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Ardel12 »

mat_eyo pisze:
ozy pisze:No i w tych najdroższych brakuje gier z podpisami Autora gry i Autora książki. :)
Ja proponuję w najdroższym obiad + gra razem z autorami gry i autorem książki! Kupię od razu :D
Jestem za, mógłbym ochrzanić autora za skopany 4 tom i otrzymać wyjaśnienie czemu nie rozbił go na kolejne dwa.
Awatar użytkownika
asiok
Posty: 1423
Rejestracja: 09 paź 2008, 17:29
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 331 times
Been thanked: 76 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: asiok »

Będziecie może na miniPionku w Gliwicach (15-16 marzec)?
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Tycjan »

Miałem przyjemność zagrania w wersję przedprodukcyjną i gra mnie urzekła. A tutaj przeczytacie czemu :)
http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl/201 ... sie-obwody

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Krwawisz »

Ok, poczytałem i jak Tycjan mówi, że jest dobre, to trzeba szykować kasę :-)
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 809 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: mat_eyo »

Krwawisz pisze:Ok, poczytałem i jak Tycjan mówi, że jest dobre, to trzeba szykować kasę :-)
+1 też po przeczytaniu się utwierdziłem w przekonaniu, że decyzja o zakupie jest prawidłowa ;)
bshytffa
Posty: 55
Rejestracja: 31 maja 2009, 11:56
Lokalizacja: Tarnów

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: bshytffa »

Czy oprócz asymetrii i podziały na tereny występują jakieś podobieństwa do Choasu w Starym Świecie ? Opis wykazuje pewne podobieństwa.
Dopiero się uczę, proszę o wyrozumiałość.
Kiran
Posty: 65
Rejestracja: 22 lis 2013, 08:04

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Kiran »

Tycjan - świetny tekst.
Mam nadzieję, że załapię się na jakąś zniżkę startową.
gaseki
Posty: 412
Rejestracja: 25 lut 2013, 22:16
Lokalizacja: Doncaster

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: gaseki »

A będzie wersja angielska? Jak dla mnie nie ma sensu wspierać wersji PL, niestety.
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Wassago »

gaseki pisze:A będzie wersja angielska? Jak dla mnie nie ma sensu wspierać wersji PL, niestety.
Dlaczego?
gaseki
Posty: 412
Rejestracja: 25 lut 2013, 22:16
Lokalizacja: Doncaster

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: gaseki »

Bo żaden z moich graczy nie mówi po polsku.
Co ciekawe, nie wiem skąd mi się to wzięło, ale "miały być karty". I to głównie o ten element mi chodziło. Zignorujcie mnie... Trzeba się będzie ostro podliczyć i postarać o wsparcie projektu.
matio2007
Posty: 626
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 121 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: matio2007 »

Szkoda ze dopiero teraz trafiłem na ten wątek, ale może kilka moich porad jeszcze się komuś na coś przyda :)
Ponieważ nie znam książek, w grę nie grałem, to odniosę się głównie do sprzedaży (ponieważ mam aktualnie prowadzony projekt na Kickstarterze, dotyczący również planszówki).

Poziomów wsparcia według mnie (tak jak część osób pisze) jest zdecydowanie za dużo. W moim przypadku zdecydowaliśmy się na wywalenie prawie wszystkich z planowanych wcześniej, zostawiliśmy jedynie $1 jako najniższy, potem $5 oraz trzeci poziom już z grą ($50). Do tego dołożony jest jeden poziom "wypas" i w zasadzie tyle (są jeszcze poziomy po 2 i 10 sztuk gry ale one się nie różnią niczym poza ilością kopii). Poziom za $5 kupiła tylko 1 osoba, na ponad 700 aktualnie wspierających. Wniosek z tego taki, że było kiepską decyzją w ogóle taki poziom robić.
Na Waszym miejscu zostawiłbym tylko najważniejsze poziomy - jeden super niski typu 1zł, drugi z grą, trzeci w jakiejś wersji kolekcjonerskiej. Cała reszta rzeczy powinna być wrzucona raczej do add-onów (dodatków), które można sobie dokładać do każdego poziomu wsparcia. Dzięki temu poziomy wsparcia będą do ogarnięcia jednym rzutem oka. Jak ktoś chce tylko mapkę - to wspiera na poziomie 1zł i do tego dokłada sobie mapę za powiedzmy 30zł. Przy takim układzie będzie pełna dowolność w wybieraniu elementów (koszulek, map, artbooków etc.), zależnie od tego kto co chciałby widzieć w swojej kolekcji. Poza tym wydaje mi się, że podobnie jak na KS na WspieramTo jedna osoba może kupić tylko jeden poziom wsparcia. I wtedy jak chce kupić grę z mapą, a chciałaby mieć 3 mapy, to już sobie tego nie jest w stanie dokupić żadnym sposobem.

Druga sprawa - czemu nie startujecie na KS? Z tego co wiem, możecie założyć firmę w UK bez większych problemów (sam tak nie robiłem) i wystartować z kampanią na KS. Zbierzecie przynajmniej 5x więcej pieniędzy, zrobicie dzięki temu dużo lepszą (lepiej wykonaną/bogatszą w elementy) grę z większym nakładem i z niższą ceną. Same plusy :)

Trzecia rzecz, grafika okładki (wypowiadam się jako kompletnie nie znający książek). Jest dokładnie tak jak ktoś wyżej wspomniał, gra sprawia wrażanie, jakby trzeba w niej było walczyć z tą gromadą postaci na pierwszym planie, a potem zdobyć/okraść zamek widoczny w tle (swoją drogą wygląda jak minas tirith, trochę szkoda, że nie ma jakiejś autorskiej wizji). No i miecz na pierwszym planie zupełnie rozbija kompozycję, te wersje pierwotne były znacznie lepsze pod względem kompozycyjnym.

PS. Jeszcze jedna rzecz. Do najwyższego poziomu wsparcia dołóżcie koniecznie wpis na listę sponsorów (lista na końcu instrukcji). Nie wiem jak w Polsce, ale wiele osób z USA kupuje nasz najwyższy poziom tylko dlatego żeby się pochwalić kolegom swoim nazwiskiem :P

I na koniec, jeżeli to nie jest tajemnica, wydajecie grę ze środków na WspieramTo, czy macie jakiegoś wydawcę?
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: costi »

Jeśli gra ma być niezależna językowo/wielojęzyczna, to KS jest zdecydowanie wart pokombinowania.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
RedImp
Posty: 603
Rejestracja: 03 maja 2012, 20:53
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: RedImp »

Gra jest niezależna językowo. Wydanie będzie zawierać instrukcje oraz karty pomocy dla graczy w trzech językach POLSKI, ANGIELSKI, NIEMIECKI.
Kickstarter jest w planach, lecz nie chcemy robić wysokich cen dla polskiego klienta z powodu akcji za oceanem a dodatkowo odpada problem z tłumaczeniem głównego tytułu na okładce.
matio2007
Posty: 626
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 121 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: matio2007 »

RedImp pisze:Gra jest niezależna językowo. Wydanie będzie zawierać instrukcje oraz karty pomocy dla graczy w trzech językach POLSKI, ANGIELSKI, NIEMIECKI.
Kickstarter jest w planach, lecz nie chcemy robić wysokich cen dla polskiego klienta z powodu akcji za oceanem a dodatkowo odpada problem z tłumaczeniem głównego tytułu na okładce.
Według mnie akcja na KS obniży cenę, również dla polskiego klienta. Jak nakład skoczy powiedzmy z 1000 sztuk na 2000, albo z 500 na 1000 to gra będzie znacznie tańsza dla każdego kupującego. Skoro macie tłumaczenie gotowe instrukcji i elementów, to sama druga wersja okładki podbije koszty niewspółmiernie mało w porównaniu do oszczędności przy zdublowania nakładu.
Moglibyście zrobić na KS naprawdę dobrą kampanię, gry fantasy/s-f z figurkami rozchodzą się jak ciepłe bułeczki za oceanem.

W każdym razie, to tylko moja opinia, życzę powodzenia niezależnie od tego jakie rozwiązania wybierzecie :)
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Odp: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Rocy7 »

Zgodze sie z Matio ze poziomow, zwlaszcza tych bez gry jest za duzo. Raz ze wprowadzi to dezorientacje, a dwa iz z mojej obserwacji graczom zalezy glownie na:
1) poziomie z gra
2) poziomie z wypasiona edycja gry
3) poziomie ktory pozwala upamietnic sie w grze (nie tylko lista tworcow w instrukcji, ale tez mozliwosc nazwania jednostek, obszarow w grze, postacie w grze ze swoim wizerunkiem i wiem, iz u was z uwagi na konwencje moze to byc trudniejsze)
4) dobrze ida tez prototypy czyli poziom dajacy gre od reki tuz po zakonczeniu zbiorki wersja prototypowa, potem wersja koncowa.
5) figurki / w sumie totemy tez pewnie ujda
6) gracze lubia miec pewien wplyw na projekt np. przez wybor jednej z paru koncepcji jednostek

Tylko to obserwacje z KS nie wiem jakie sa upodobania na innych planformach.
Awatar użytkownika
sipio
Posty: 1141
Rejestracja: 15 cze 2008, 21:38
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: sipio »

Dzisiaj w ramach cyklu Zapowiedzi 2014 RedImp pokazał okładkę gry
http://www.gamesfanatic.pl/2014/02/25/z ... vi-redimp/
aspo
Posty: 463
Rejestracja: 27 paź 2011, 14:10
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 17 times
Been thanked: 9 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: aspo »

Czyli jednak prostokątne pudełko. Ech, bałagan na półce wzrośnie...
Swoją drogą: ładna ta okładka.
Awatar użytkownika
RedImp
Posty: 603
Rejestracja: 03 maja 2012, 20:53
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: RedImp »

Spokojnie! ;)
Okładka będzie jeszcze przedmiotem dyskusji podczas akcji - to jedna z propozycji.
Format pudełka - najchętniej upchnęlibyśmy wszystko do pudełka 29,5x29,5. Też nie lubimy zamkniętego powietrza.
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 381 times
Been thanked: 94 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: farmer »

Mi również okładka bardzo się podoba - mimo, że nie mam pojęcia co to za smok/wiwern (kończę pierwszy tom i o smokach na razie nic nie słychać :P).
Swoją drogą, ta poczwara przywodzi trochę na myśl przygodówkę - że to niby stwór do ubicia.
Może warto gdzieś dopisać przy tytule, że to gra strategiczna?

pozdr,
farm
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 809 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: mat_eyo »

To mi dla równowagi nie podoba się wcale :/ mam nadzieję, że to faktycznie nie jest ostateczna propozycja i będzie można to jeszcze "negocjować" ;)
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2337
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 578 times
Been thanked: 933 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Galatolol »

Mnie też w ogóle nie przekonuje, od razu widać, że sklejona z kilku obrazków, podczas gdy poprzednie propozycje stanowiły zamkniętą całość.
ODPOWIEDZ