Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Pixa »

Mi sie rozmiar udalo wyciac idealnie, ale zaokraglenia juz nie :/
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
pieprzowa
Posty: 158
Rejestracja: 18 gru 2013, 22:24
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 17 times
Been thanked: 15 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: pieprzowa »

właśnie jestem po pierwszej partii od dłuższego czasu i ponownie stwierdzam, że to naprawdę świetna gra. i trudna - przechodziliśmy drugi scenariusz z beagle i co prawda wygraliśmy, ale co się napociliśmy, nakombinowaliśmy to tylko my wiemy :D ale za to statek prawie na max'a naprawiony:) no i po raz kolejny zachwycam się: "jak ta gra jest pięknie narysowana!". po każdym polowaniu jeszcze przez chwilę oglądam rysunki bestii i wciąż się zachwycam( a ile to już gier za mna? naście?)
w stu % zasłużone miejsce w rankingu :)
Mam i gram: mini-kolekcja
uday
Posty: 726
Rejestracja: 11 wrz 2013, 23:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: uday »

No ja też muszę przyznać, że o ile wydanie jako całość jest super, to brak kart przedmiotów misji jest dla mnie absolutnym nieporozumieniem...

Minidodatek z nimi łyknąłbym z miejsca. Właściwie to jestem przekonany że się w końcu pojawią i czekam tylko żeby zamówić od razu z bonusowymi kartami bestii :)
Awatar użytkownika
lintu
Posty: 244
Rejestracja: 26 lut 2011, 21:57
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 5 times
Been thanked: 13 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: lintu »

Jestem aktualnie po czterech scenariuszach Robinsona i niesamowicie mnie ten tytuł urzekł. Mechanika pomimo swojej złożoności jest bardzo logiczna i świetnie się zazębia. Dodatkowo, mimo że gra jest dość trudna, nauczyłem się jej po pierwszej partii (bez czytania instrukcji, wystarczyło tłumaczenie). Dlatego też wielości i złożoności zasad nie uważam za wadę - wszystko da się w mig złapać. Ogromny plus także za warstwę wizualną - gra jest prześliczna.
trzewik

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: trzewik »

Dziękuję za dobre słowo o Robinsonie, życzę wielu kolejnych udanych rozgrywek.

Jeśli chodzi o karty przedmiotów ze scenariuszy, ich brak jest świadomą decyzją produkcyjną - celowo nie umieszczamy ich w zestawie, by nie mieszały się podczas przygotowania gry, by gracze nie wtasowywali ich do puli, by nie dochodziło do masy błędów podczas gry, gdy gracze będą ratowali Jenny z Masztem w puli itp.

Co więcej, publikujemy przecież dodatkowe scenariusze w sieci (King Kong, Przyrodnik, wkrótce kolejne), do nich zupełnie nie ma już jak produkować kart. Stąd też świadoma decyzja, by każdy scenariusz miał na karcie scenariusza unikalne przedmioty, zupełnie osobne od puli kart i by było to standardem, zarówno do scenariuszy z pudełka, jak i dodatkowych z sieci.

Sprawdzimy możliwość wyprodukowania takich kart w małym nakładzie dla zainteresowanych, lecz wyjdzie to raczej drogo :(
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Pixa »

trzewik pisze: Jeśli chodzi o karty przedmiotów ze scenariuszy, ich brak jest świadomą decyzją produkcyjną - celowo nie umieszczamy ich w zestawie, by nie mieszały się podczas przygotowania gry, by gracze nie wtasowywali ich do puli, by nie dochodziło do masy błędów podczas gry, gdy gracze będą ratowali Jenny z Masztem w puli itp.
Kiepskie tlumaczenie - wystarczyl inny rewers kart :-)

trzewik pisze:Co więcej, publikujemy przecież dodatkowe scenariusze w sieci (King Kong, Przyrodnik, wkrótce kolejne), do nich zupełnie nie ma już jak produkować kart.
Beda kompatybilne z podstawka czy tylko do gry z dodatkiem?
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: vojtas »

^ Z tyłu powinien znajdować się rysunek przedmiotu (podobnie jak w przypadku normalnych pomysłów), więc rewers odpada. Niemniej wystarczyłaby obwódka innego koloru albo inny element graficzny nie pozostawiający wątpliwości.
trzewik pisze:Sprawdzimy możliwość wyprodukowania takich kart w małym nakładzie dla zainteresowanych, lecz wyjdzie to raczej drogo :(
Jaka byłaby cena za komplet dla końcowego klienta? 10 zł? 15? Dobrze policz, proszę. :)
Awatar użytkownika
Baartoszz
Posty: 836
Rejestracja: 27 sty 2010, 13:35
Lokalizacja: Komorów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 19 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Baartoszz »

trzewik pisze:Jeśli chodzi o karty przedmiotów ze scenariuszy, ich brak jest świadomą decyzją produkcyjną - celowo nie umieszczamy ich w zestawie, by nie mieszały się podczas przygotowania gry, by gracze nie wtasowywali ich do puli, by nie dochodziło do masy błędów podczas gry, gdy gracze będą ratowali Jenny z Masztem w puli itp.
Czy nawet do drobnych niedociągnięć musicie wymyślać teorie i uzasadnienia? Czy kiedykolwiek przejdzie wam przez gardło żeby przyznać, że coś mogło być lepiej?
Żeby nie było, doceniam Robinsona, ale nie mogę znieść tego ciągłego zapewniania przez Portal ich własnej nieomylności i perfekcji.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: kwiatosz »

Ale czemu niewiarygodne wydaje Ci się, że wydawca, który już kilka gier wydał, faktycznie poddał rozwadze nie tylko rozwiązanie nadrukowania przedmiotów scenariuszowych na scenariuszach?
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
sirkozi
Posty: 407
Rejestracja: 08 mar 2013, 23:28
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 1 time

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: sirkozi »

Wcześniej słyszałem wersję o rozmiarze arkusza drukarskiego mieszczącego 55 kart i wszystkie niepełne wielokrotności to straty. :P
Awatar użytkownika
olocop
Posty: 333
Rejestracja: 22 wrz 2011, 13:43
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 44 times
Been thanked: 160 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: olocop »

Baartoszz pisze:Czy nawet do drobnych niedociągnięć musicie wymyślać teorie i uzasadnienia? Czy kiedykolwiek przejdzie wam przez gardło żeby przyznać, że coś mogło być lepiej?
Żeby nie było, doceniam Robinsona, ale nie mogę znieść tego ciągłego zapewniania przez Portal ich własnej nieomylności i perfekcji.
Ludzie, no dajcie spokój... to śmieszne się już robi. Irytują mnie takie teksty.
Niedługo pewnie pojawią sie zarzuty w stylu: "Dlaczego w moim Robinsonie nie ma plastikowych figurek?! Portal zawalił i nie chce się do tego przyznać! Bez plastiku moja gra jest zepsuta!"

Macie zepsutą grę? Nie.
Brakuje elementów do poprawnego grania? Nie.
Przedmioty na scenariuszach nie działają? Działają.
Chcecie mieć lepsze bajery? Portal rozezna, czy można je dorobić.
"Wojna? Kataklizm? Po co? Diabły te przysłały Europie coś, co się nazywa: Mah-jong. Mah-jong jest to taka chińska gra, w którą umiał grać dobrze jeden stuletni mandaryn, ale się wreszcie powiesił" Kornel Makuszyński, "Wycinanki",1925
trzewik

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: trzewik »

Baartoszz pisze:
trzewik pisze:Jeśli chodzi o karty przedmiotów ze scenariuszy, ich brak jest świadomą decyzją produkcyjną - celowo nie umieszczamy ich w zestawie, by nie mieszały się podczas przygotowania gry, by gracze nie wtasowywali ich do puli, by nie dochodziło do masy błędów podczas gry, gdy gracze będą ratowali Jenny z Masztem w puli itp.
Czy nawet do drobnych niedociągnięć musicie wymyślać teorie i uzasadnienia? Czy kiedykolwiek przejdzie wam przez gardło żeby przyznać, że coś mogło być lepiej?
Żeby nie było, doceniam Robinsona, ale nie mogę znieść tego ciągłego zapewniania przez Portal ich własnej nieomylności i perfekcji.
Bartoszz przykro mi czytać kolejny agresywny atak. Mijasz się z faktami. Jeszcze raz za spokojem tłumaczę:

Brak kart przedmiotów ze scenariuszy jest świadomą, celową decyzją, aby te karty się nie myliły, nie przedłużały set upu, aby były przypisane do scenariuszy, zarówno tych drukowanych, jak i tych w PDF. Każdy scenariusz ma 2 przedmioty do niego dedykowane, nadrukowane na nim. Jest to świadoma decyzja. Decyzję tę podtrzymali wszyscy lokalni wydawcy gry, zmieniali jakieś elementy, detale w różnych wydaniach się różnią, tego elementu nie zmienił żaden wydawca. To jest świadome i dobre rozwiązanie.

Aktualnie pracujemy nad dodrukiem Robinsona (a i wcześniej był już robiony dodruk). Robiąc dodruk wbrew twoim oskarżeniom przyznaliśmy się do błędów i dodruk był w kilku elementach poprawiony względem pierwszego printu. Twoja agresywna wypowiedź o przechodzeniu przez gardło jest niestety niekulturalnym i niestety oderwanym od rzeczywistości atakiem, któremu przeczą fakty - dodruk Robinsona miał kilka poprawek, bo umiemy się przyznać do błędów.

Pozdrawiam cię ciepło i życzę ci mniej nerwów, mniej stresu, mniej atakowania wydawców, mniej agresji. Gry planszowe są po to, by sprawiały ludziom przyjemność. Trzymajmy się tego.
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Banan2 »

trzewik pisze:
Baartoszz pisze:
trzewik pisze:Jeśli chodzi o karty przedmiotów ze scenariuszy, ich brak jest świadomą decyzją produkcyjną - celowo nie umieszczamy ich w zestawie, by nie mieszały się podczas przygotowania gry, by gracze nie wtasowywali ich do puli, by nie dochodziło do masy błędów podczas gry, gdy gracze będą ratowali Jenny z Masztem w puli itp.
Czy nawet do drobnych niedociągnięć musicie wymyślać teorie i uzasadnienia? Czy kiedykolwiek przejdzie wam przez gardło żeby przyznać, że coś mogło być lepiej?
Żeby nie było, doceniam Robinsona, ale nie mogę znieść tego ciągłego zapewniania przez Portal ich własnej nieomylności i perfekcji.
Bartoszz przykro mi czytać kolejny agresywny atak. Mijasz się z faktami. Jeszcze raz za spokojem tłumaczę:

Brak kart przedmiotów ze scenariuszy jest świadomą, celową decyzją, aby te karty się nie myliły, nie przedłużały set upu, aby były przypisane do scenariuszy, zarówno tych drukowanych, jak i tych w PDF. Każdy scenariusz ma 2 przedmioty do niego dedykowane, nadrukowane na nim. Jest to świadoma decyzja. Decyzję tę podtrzymali wszyscy lokalni wydawcy gry, zmieniali jakieś elementy, detale w różnych wydaniach się różnią, tego elementu nie zmienił żaden wydawca. To jest świadome i dobre rozwiązanie
Hmm, no nie wiem. Mowa jest o kartach do scenariuszy z podstawki. Te karty wystarczy włożyć do osobnego woreczka i setup trwa o całe 10 sekund dłużej. Tak mam zresztą zrobione teraz - karty wydrukowane z portalowych plików. Miejsce na karty przedmiotów jest na planszy i tam powinny być wszystkie karty. To jest najbardziej wygodne i dobre rozwiązanie.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Karit »

Proponuje specjalną kampanie na KS - dodatkowe karty dla tych którym tak bardzo to przeszkadza ;)
trzewik pisze:Sprawdzimy możliwość wyprodukowania takich kart w małym nakładzie dla zainteresowanych, lecz wyjdzie to raczej drogo :(
Proszę napiszcie jaka to by miała być ewentualnie cena - dla jednych dużo to 10 złotych, a inni są w stanie wydać i 20 na taki dodatek :)
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Baartoszz
Posty: 836
Rejestracja: 27 sty 2010, 13:35
Lokalizacja: Komorów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 19 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Baartoszz »

trzewik pisze:Bartoszz przykro mi czytać kolejny agresywny atak. Mijasz się z faktami. Jeszcze raz za spokojem tłumaczę:

Brak kart przedmiotów ze scenariuszy jest świadomą, celową decyzją, aby te karty się nie myliły, nie przedłużały set upu, aby były przypisane do scenariuszy, zarówno tych drukowanych, jak i tych w PDF. Każdy scenariusz ma 2 przedmioty do niego dedykowane, nadrukowane na nim. Jest to świadoma decyzja. Decyzję tę podtrzymali wszyscy lokalni wydawcy gry, zmieniali jakieś elementy, detale w różnych wydaniach się różnią, tego elementu nie zmienił żaden wydawca. To jest świadome i dobre rozwiązanie.

Aktualnie pracujemy nad dodrukiem Robinsona (a i wcześniej był już robiony dodruk). Robiąc dodruk wbrew twoim oskarżeniom przyznaliśmy się do błędów i dodruk był w kilku elementach poprawiony względem pierwszego printu. Twoja agresywna wypowiedź o przechodzeniu przez gardło jest niestety niekulturalnym i niestety oderwanym od rzeczywistości atakiem, któremu przeczą fakty - dodruk Robinsona miał kilka poprawek, bo umiemy się przyznać do błędów.

Pozdrawiam cię ciepło i życzę ci mniej nerwów, mniej stresu, mniej atakowania wydawców, mniej agresji. Gry planszowe są po to, by sprawiały ludziom przyjemność. Trzymajmy się tego.
No dobra, to może teraz ja się przyznam do błędu. Agresja zawarta w moim poprzednim poście niczego do dyskusji nie dodała. Powinienem był swój zarzut przedstawić w sposób neutralny i merytoryczny. Tak więc o ile styl mojej wypowiedzi był karygodny, to jej treść była podyktowana wieloma komentarzami innych użytkowników narzekających na ten, nazwijmy to, "brak".

Moje oskarżenie o nieprzyznawaniu się do błędów też było nietrafione, bo rzeczywiście wystarczyło wykazać jedną sytuację sprzeczną z oskarżeniem, żeby je oddalić - co nie było trudne.

Czy decyzja o braku kart przedmiotów była celowa - pewnie tak. Ale czy podyktowana wygodą graczy. W to wątpię. (czy gracze sami drukują te karty żeby było im niewygodnie?) Mylące się karty? Czy Ci, którzy je dorobili to mylą je z pozostałymi? Skoro oni nie mylą, to czemu ja miałbym pomylić? Dłuższy setup? Wygoda rozgrywki z pewnością by to wynagrodziła.
To jednak wyłącznie moja opinia. Niczego tu nie udowodnię, bo przecież nie robiłem tej gry. Oficjalnie wycofuję to oskarżenie.
sirkozi pisze:Wcześniej słyszałem wersję o rozmiarze arkusza drukarskiego mieszczącego 55 kart i wszystkie niepełne wielokrotności to straty. :P
O, takie tłumaczenie by do mnie trafiło od razu, nic bym nie powiedział. Jeśli wyprodukowanie czegoś jest kłopotliwe, to ja nie mam zamiaru narzekać, że tego nie ma. Ja narzekam, kiedy ktoś mi mówi, że ten brak będzie dla mnie wygodny. Jak widać dla wielu graczy nie jest.
Kolejarz
Posty: 588
Rejestracja: 12 gru 2011, 21:01

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Kolejarz »

Jak waga się pomyli i w niektórych egzemplarzach gry brakuje kilku elementów, to zaraz "wielu" graczy odzywa się na forum, ale to nie znaczy, że każda gra jest niekompletna. Pozostali siedzą i grają.
Karta scenariusza dostarcza wszystkiego, co odróżnia go od pozostałych. Jest w tym pewna wygoda. Komuś będzie pasować takie rozwiązanie, a komuś inne. Odpada szukanie kart do dawno niegranego scenariusza i tak dalej. Na karcie scenariusza zaznacza się także inne rzeczy (przynajmniej dzień gry) i i tak powinna leżeć ona zaraz obok planszy. Przedmioty na karcie to sprytne rozwiązanie i wcale się nie dziwię, że zostało wybrane.
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Pixa »

olocop pisze: Macie zepsutą grę? Nie.
Brakuje elementów do poprawnego grania? Nie.
Przedmioty na scenariuszach nie działają? Działają.
Chcecie mieć lepsze bajery? Portal rozezna, czy można je dorobić.
De facto mamy troche zepsuta gre - grajac bez wydrukowanych kart baaardzo czesto zapominalem o tych dodatkowych przedmiotach (szczegolnie w pierwszym scenariuszu). Z frustracji tym faktem wydrukowalem sobie przedmioty z pdf-a. Kosztowalo mnie to kilkanascie zlotych, a Portal pewnie zmiescilby sie w kilku.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Peter128
Posty: 636
Rejestracja: 23 lip 2012, 15:11
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Peter128 »

No patrz a ja jakoś nigdy nie zapominałem, mamy inną grę?
Popieram przedmówcę, na kartę scenariusza i tak się patrzy często i jest tam wszystko, co unikatowe dla scenariusza. I ja nie widzę w tym nic złego.
sirkozi
Posty: 407
Rejestracja: 08 mar 2013, 23:28
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 1 time

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: sirkozi »

Kolejarz pisze: Karta scenariusza dostarcza wszystkiego, co odróżnia go od pozostałych. Jest w tym pewna wygoda. Komuś będzie pasować takie rozwiązanie, a komuś inne. Odpada szukanie kart do dawno niegranego scenariusza i tak dalej. Na karcie scenariusza zaznacza się także inne rzeczy (przynajmniej dzień gry) i i tak powinna leżeć ona zaraz obok planszy. Przedmioty na karcie to sprytne rozwiązanie i wcale się nie dziwię, że zostało wybrane.
A co stoi na przeszkodzie, aby przedmioty scenariusza były wypisane na karcie scenariusza, jak i formie normalnych kart przedmiotów?
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: vojtas »

Pixa pisze:grajac bez wydrukowanych kart baaardzo czesto zapominalem o tych dodatkowych przedmiotach (szczegolnie w pierwszym scenariuszu).
Mnie też zdarzyło się kilka razy zapomnieć o tych przedmiotach (czy też przypomnieć sobie o nich za późno), zwłaszcza na początku mojej przygody z Robinsonem. Tak czy siak teraz to już bez znaczenia. Żadne kłótnie niczego nie zmienią. Niech Portal policzy, a się nie zawiedzie. Nakład się wyczerpie.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Bea »

Peter128 pisze:No patrz a ja jakoś nigdy nie zapominałem, mamy inną grę?
Popieram przedmówcę, na kartę scenariusza i tak się patrzy często i jest tam wszystko, co unikatowe dla scenariusza. I ja nie widzę w tym nic złego.
Popieram. Dla mnie dodatkowe karty wydają się być zbędne. Jak można zapomnieć o części scenariusza jak się w niego gra? Przynajmniej po stole nie plątają się kolejne karty i nie zajmują miejsca. Za cenę tych kart można pomyśleć o czymś co faktycznie wnosi coś nowego do gry, np kolejny scenariusz.
sirkozi
Posty: 407
Rejestracja: 08 mar 2013, 23:28
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 1 time

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: sirkozi »

Bea pisze:po stole nie plątają się kolejne karty
Po planszy.
Bea pisze: i nie zajmują miejsca.
Jest wystarczająco miejsca na planszy.

Także argumenty z czapy.
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Pixa »

vojtas pisze: Niech Portal policzy, a się nie zawiedzie. Nakład się wyczerpie.
Jak sobie pieknie wydrukowalem za kilkanascie zlociszy to juz nie kupie, ale tak jak pisalem - o ile wzroslaby cena gry gdyby te kilka kart dolozyl Portal? Max 7 zl (tyle zdaje sie kosztuja dodatkowe karty bestii, ktorych tez jest troche)
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1149
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 202 times
Been thanked: 98 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: zioombel »

Moim zdaniem rozwiazanie, które jest teraz jest najlepsze. Najbardziej przemawia do mnie argument, który napisał Trzewik. Są udostępniane za darmo nowe scenariusze w postaci PDF. Co z nimi? Do każdego nowego darmowego scenariusza Portal miałby drukować dla osób, które tego chcą nowe karty? Argument, że karty mogłyby być dla scenariuszów z podstawki a dla udostępnianych w sieci narysowane na karcie scenariusza jest nietrafiony. Dopiero byłyby problemy z zapominaniem o możliwości użycia tej opcji. Gracz na podstawce przyzwyczaiłby się do tego, że wszystkie dostępne przedmioty ma na planszy, a tu nagle trzeba pamietać, że coś jest na scenariuszu. Lepiej się przyzwyczaić, że zawsze coś jest na scenariuszu.
sirkozi
Posty: 407
Rejestracja: 08 mar 2013, 23:28
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 1 time

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: sirkozi »

No wybacz, ale jeśli ktoś bawi się w drukowanie kart scenariusza, to chyba nie będzie miał problemu z wydrukowaniem kilku kart przedmiotów?
ODPOWIEDZ