Among the Stars / Pośród Gwiazd (Vangelis Bagiartakis)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Borek224
Posty: 348
Rejestracja: 25 lis 2010, 13:35
Been thanked: 1 time

Re: Among the Stars

Post autor: Borek224 »

nie wiem co dokładnie się znajdzie w wydaniu Portalu, więc jak ktoś chce promosy i minidodatki do AtS to pojawiła się nowa kampania gdzie można złapać wszytko czego nie ma w oryginalnych pudłach: https://www.kickstarter.com/projects/ma ... the-promos
Awatar użytkownika
Vester
Posty: 956
Rejestracja: 19 lis 2010, 11:12
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 26 times
Been thanked: 44 times

Re: Among the Stars

Post autor: Vester »

Nieźle. Za chwilę na KS ktoś wymyśli promosy do promosów. :)
omam
Posty: 287
Rejestracja: 08 wrz 2005, 10:34
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

Re: Among the Stars

Post autor: omam »

wygląda na bardzo ciekawą grę, jednak brakuje mi w niej negatywnej interakcji (np. dlaczego nie możemy strzelać z wybudowanych dział do innych stacji kosmicznych). Obawiam się, że ograniczenie gry sprowadzające się wyłącznie do pasjansowego wykładania kart nieco trąci myszką w odniesieniu do silnie występującego klimatu sf.
Stąd moje pytanie. Czy są gdzieś dostępne home rules, które naprawiają tą niedoróbkę ?
Z góry dzięki za info.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Among the Stars

Post autor: pan_satyros »

Nie wszystkie gry muszą z reguły posiadać bezpośrednią negatywną interakcję.
Klimat Sf nie implikuje bezpośredniego konfliktu militarnego.
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Among the Stars

Post autor: Andy »

omam pisze:wygląda na bardzo ciekawą grę, jednak brakuje mi w niej negatywnej interakcji
A czy to nie rozwiązuje problemu:
instrukcja pisze:The game can be played in two modes: Aggressive and Non-Aggressive. The core game is the Non-Aggressive Mode. The Aggressive Mode is for players who want more direct confrontation in their game.
http://www.artipiagames.com/ats/rules/A ... lebook.pdf
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Borek224
Posty: 348
Rejestracja: 25 lis 2010, 13:35
Been thanked: 1 time

Re: Among the Stars

Post autor: Borek224 »

Są też dwa zestawy kart konfliktów o bardziej agresywnej naturze (nie powiem czy są jako główna gra, ambasador, bonus czy mini dodatek):
- relokacja - możesz zabrać ze stołu innego gracza jakąś kartę i płacąc do banku jej koszt sosać ją do swojej bazy, przeciwnik może przeciwdziałać temu płacąc ci 2$
- infestation - macie tokeny infekcji, karty pozwalają wam przenieść jeden taki token z waszej bazy na baze innego gracza. Nie można budować w sąsiedztwie zainfekowanego budynku. Pod koniec gry każdy token to -3 punkty.
trzewik

Re: Among the Stars

Post autor: trzewik »

W wariancie podstawowym (bez kart konfliktu) interakcja jest delikatna i raczej dostrzegalna dopiero po kilku partiach, gdy człowiek już zna karty - jak w każdej bowiem grze draftowej, mamy bezpośredni wpływ na to jakie karty otrzyma przeciwnik. Obserwując więc co buduje przeciwnik, możemy odrzucać z puli karty, które wyraźnie by mu pomogły (za odrzucenie karty gracz zarabia $ lub może wybudować reaktor). Nie jest to więc centralne bombardowanie bazy przeciwnika, ale dość subtelne sabotowanie jej rozbudowy.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Among the Stars

Post autor: BartP »

Tak jak w Suburbii - zabrać komuś potrzebny budynek, tylko po to, by zamienić go w jezioro ;].
Awatar użytkownika
Malash
Posty: 197
Rejestracja: 18 sty 2012, 22:49
Lokalizacja: Warszawa Praga Płd.
Has thanked: 14 times
Been thanked: 19 times

Re: Among the Stars

Post autor: Malash »

Bo ta gra to skrzyżowanie suburbii i 7 cudów :)
ale całkiem przyjemna, zwłaszcza, że oprócz wspólnych celów mamy też indywidualne rasy.
WImięZasad.ZnadPlanszy.pl
także na: Facebooku , YouTube, Spotify i Apple Podcasts.
Analizujemy gry i ich mechaniki. Nie boimy się wytykać im błędów.
Często je naprawiamy, bądź przebudowujemy za pomocą prostych home rules.
trzewik

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: trzewik »

Zapraszam na stronę internetową poświęconą grze Pośród gwiazd.
Borek224
Posty: 348
Rejestracja: 25 lis 2010, 13:35
Been thanked: 1 time

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: Borek224 »

Przeniosą z bardziej ogólnego wątku:

Co was skłoniło do zmiany grafiki? Na ile dodanie "Na koniec" przy kartach punktujących pod koniec gry jest "genialne w swojej prostocie" i ograniczy głupie zagrania początkujących graczy, to już szare tło tekstu na tych kartach uważam za brzydkie. A zmiany ikonografii nie rozumiem.
ArSaghar
Posty: 43
Rejestracja: 29 gru 2010, 20:42
Lokalizacja: Palędzie

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: ArSaghar »

Dawno, dawno temu - z rok, czy dwa, wypatrzyłem Among the Stars i miałem na obowiązkowej liście zakupów.
Miesiące mijały i jakoś zapomniałem o tym tytule. A tu proszę, portal odkurza i wydaje polską edycję.

Mnie osobiście zawsze bawi, jak ktoś po latach wydaje tytuł i rzuca hasłem: nowość.
Ale tym razem nawet się cieszę, bo gra klimatycznie i mechanicznie po prostu super.

Zastanawiam się tylko ile znów lat będzie trzeba czekać na dodatki :P

Na Pyrkonie jestem i kupuję obowiązkowo!
Gram w gry, bo życie to gra!
Moja kolekcja:http://goo.gl/Szb52w
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1093
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 86 times
Been thanked: 31 times

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: Rafal_Kruczek »

ArSaghar pisze:Dawno, dawno temu - z rok, czy dwa, wypatrzyłem Among the Stars i miałem na obowiązkowej liście zakupów.
Miesiące mijały i jakoś zapomniałem o tym tytule. A tu proszę, portal odkurza i wydaje polską edycję.

Mnie osobiście zawsze bawi, jak ktoś po latach wydaje tytuł i rzuca hasłem: nowość.
Ale tym razem nawet się cieszę, bo gra klimatycznie i mechanicznie po prostu super.

Zastanawiam się tylko ile znów lat będzie trzeba czekać na dodatki :P

Na Pyrkonie jestem i kupuję obowiązkowo!
Mam podobne odczucia, byłem gra trochę zainteresowany, ale wydanie przez Kicktartera oznacza zmiejszoną dostępność gry i moim zdaniem ograniczone zaufanie.
U mnie jest na liście warunkowej, gra musi udowodnić że wnosi coś nowego czego nie ma w 7 Wonders i RFTG.
A walczy o moje pieniądze z Impulse(pewniak ale czekam na finalną edycje) , Roll for the Galaxy (zupełna niewiadoma, zapowiada sie interesująco ale Rio Grande Games ostatnio lubi się spóźniać ) i potencjalnie Pandemic: the Cure( pewniak ale dopiero w drugiej połowie roku).

Czy już wiadomo jak będzie SCD?
Borek224
Posty: 348
Rejestracja: 25 lis 2010, 13:35
Been thanked: 1 time

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: Borek224 »

Rafal_Kruczek pisze:U mnie jest na liście warunkowej, gra musi udowodnić że wnosi coś nowego czego nie ma w 7 Wonders i RFTG.
Grałem już kilka razy więc się wypowiem.
Z RFTG nie ma co porównywać - to dwie zupełnie inne gry.
Z 7 cudami:
- na plus - "geografia" oprócz tego jakie karty draftujesz ważne jest też gdzie je kładziesz względem innych kart
- na minus (chyba) - nie ma podziału talii na "ery" więc może się darzyć że np. w ostatnim roku dostaniesz karty które nie mają sensu w tej fazie rozgrywki, poza tym nie ma uczucia stopniowego rozwoju (najpierw surowce, potem coraz bardzie zaawansowane karty)

Dokłądniej porównywać nie mogę bo nie mam wystarczającego doświadczenie z cudami.
trzewik

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: trzewik »

1. Żetony $ są zmienione na bardziej futurystyczne, cyberpunkowe, by lepiej oddawały klimat gry. Oryginalne były po prostu anonimową bordową kulką :)
2. Mamy nadzieję opublikować Ambasadorów w drugiej połowie tego roku.
3. Cena będzie znana w przyszłym tygodniu, kiedy ruszymy z przedsprzedażą. Staramy się, by była atrakcyjna.
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: vojtas »

Borek224 pisze:Co was skłoniło do zmiany grafiki? Na ile dodanie "Na koniec" przy kartach punktujących pod koniec gry jest "genialne w swojej prostocie" i ograniczy głupie zagrania początkujących graczy, to już szare tło tekstu na tych kartach uważam za brzydkie. A zmiany ikonografii nie rozumiem.
Nie jest źle. Bardziej ciekawi mnie, jak wygląda tor punktacji by Portal.
Borek224
Posty: 348
Rejestracja: 25 lis 2010, 13:35
Been thanked: 1 time

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: Borek224 »

Źle nie jest - ale w porównaniu z oryginałem (mówię o szarym tle zamiast żółtego) dziwnie i nie trafia do mnie. Poza tym znaczek karty specjalnej jest małym 's' i odstaje od numerów na kartach podstawowych.
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: vojtas »

Borek224 pisze:Poza tym znaczek karty specjalnej jest małym 's' i odstaje od numerów na kartach podstawowych.
Nie odstaje, font ten sam. Reszta jest kwestią przyzwyczajenia. :)

Oryginalny tor:

Obrazek

Tor dodany z dodatku Ambasadorzy.

Obrazek

I brakuje jeszcze Portalowego do tego porównania. Czekamy Portalu. ;)
pvdel
Posty: 255
Rejestracja: 11 sty 2014, 22:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 101 times

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: pvdel »

Planowalem kupic. Niestety, zamiana grafiki sprawila, ze bede polowal na wersje angielska. Kazdy element, ktory zmieniliscie jest na wielki minus. Kazdy. Bez wyjatku.

Ogromne rozczarowanie i wielka szkoda, ze udalo wam sie to popsuc.
Peter128
Posty: 636
Rejestracja: 23 lip 2012, 15:11
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: Peter128 »

Zaczyna się :D
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: TTR_1983 »

pvdel pisze:Planowalem kupic. Niestety, zamiana grafiki sprawila, ze bede polowal na wersje angielska. Kazdy element, ktory zmieniliscie jest na wielki minus. Kazdy. Bez wyjatku.

Ogromne rozczarowanie i wielka szkoda, ze udalo wam sie to popsuc.
:mrgreen: mocny jesteś. będą mieli o kim mówić w 2Pionkach :mrgreen:
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: vojtas »

^ Hehe, otóż to. Ton prawie taki, jakby Portal użył Comic Sans.
pvdel
Posty: 255
Rejestracja: 11 sty 2014, 22:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 101 times

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: pvdel »

“Details matter, it's worth waiting to get it right.” - Steve Jobs

Dlatego Apple osiagnelo taki sukces na rynku, a Jobs byl uwazany za wizjonera.

Ja wiem, ze niektorym to obojetne czy czcionka jest taka czy sraka, czy tlo jest szare, czy biale etc. Oni pewnie nie zwroca uwagi na zmiany, bedzie sie liczyc tylko to, ze gra jest tansza o 30 zlotych. Ja niestety jestem wybredny. I uwazam, ze mam do tego prawo. Amen.
Rumburak
Posty: 96
Rejestracja: 12 gru 2012, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: Rumburak »

Zgadzam się, że diabeł tkwi w szczegółach, ale czy na pewno widziałeś już wersję EN i PL, żeby mieć tak zdecydowany pogląd? Ja nie widziałem, ale chętnie poznam różnicę między tymi wersjami.
Awatar użytkownika
JimmyPL
Posty: 263
Rejestracja: 30 sty 2013, 19:11
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 53 times
Been thanked: 51 times

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: JimmyPL »

pvdel pisze:“Details matter, it's worth waiting to get it right.” - Steve Jobs

Dlatego Apple osiagnelo taki sukces na rynku, a Jobs byl uwazany za wizjonera.

Ja wiem, ze niektorym to obojetne czy czcionka jest taka czy sraka, czy tlo jest szare, czy biale etc. Oni pewnie nie zwroca uwagi na zmiany, bedzie sie liczyc tylko to, ze gra jest tansza o 30 zlotych. Ja niestety jestem wybredny. I uwazam, ze mam do tego prawo. Amen.
Bezczelny ten portal...no ale na Twoje szczescie rynek.jest wolny i mozesz kupic wersje EN po co ma cierpiec Twoje ppczucie estetyki;-)
ODPOWIEDZ