Karcianka z bdb trybem dla 2 graczy

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
sirkozi
Posty: 407
Rejestracja: 08 mar 2013, 23:28
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 1 time

Re: Karcianka z bdb trybem dla 2 graczy

Post autor: sirkozi »

O której grze mówisz jako o wybrakowanym produkcie?
argali
Posty: 46
Rejestracja: 25 wrz 2013, 14:06
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Karcianka z bdb trybem dla 2 graczy

Post autor: argali »

O grach CCG, LCG, gdzie by z kimś pograć, nie sposób jest obejść się bez dodatków.
Awatar użytkownika
Tyrek
Posty: 668
Rejestracja: 10 gru 2011, 13:47
Lokalizacja: Lubin
Has thanked: 72 times
Been thanked: 152 times

Re: Karcianka z bdb trybem dla 2 graczy

Post autor: Tyrek »

A propo gier LCG - jeśli nie masz zamiaru grać na turniejach to dodatki są Ci zupełnie nie potrzebne, żeby grą się cieszyć. Pudełko podstawowe jest tak skonstruowane, że stanowi samowystarczalną grę z dość niezłą żywotnością. W przypadku Netrunnera rozegrałem około 50 gier samą tylko jedną podstawką bez dodawania ani jednej dodatkowej karty do całego zestawu - mimo, że miałem drugi zestaw podstawowy na półce. Tylko ciekawość i chęć przebudowania talii spowodowały początkowo chęć dodawania nowych kart (to po prostu wciąga jak już się spodoba i zaskoczy :) )
sirkozi
Posty: 407
Rejestracja: 08 mar 2013, 23:28
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 1 time

Re: Karcianka z bdb trybem dla 2 graczy

Post autor: sirkozi »

Nie bardzo rozumiem co masz na myśli. Możesz rozwinąć?

Z tego co widzę zestaw początkowy do Summoner Wars ma 6 gotowych talii i kosztuje koło 170zł. Z podobne pieniądze kupisz 3 zestawy Duel Deck z Magica, gdzie znajdziesz również 6 gotowych talii. W obu grach możesz dokupić sobie dodatki, z tymże Magic oferuje nieco więcej opcji - zakup pojedynczych kart, losowych boosterów lub kolejnych odpowiednio przygotowanych zestawów. W Summoner Wars masz tylko tą ostatnią opcję, która z resztą wydaje się najodpowiedniejsza dla zwykłych graczy niezamierzających uczestniczyć w turniejach.
argali
Posty: 46
Rejestracja: 25 wrz 2013, 14:06
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Karcianka z bdb trybem dla 2 graczy

Post autor: argali »

Przyznaję, że nie mam zbyt wielkiego doświadczenia jeśli idzie o LCG, ogrom zestawów działał odpychająco. Ale skoro nie jest tak źle to muszę zgłębić temat.
Awatar użytkownika
adam_k27
Posty: 721
Rejestracja: 28 cze 2013, 10:07
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 19 times
Been thanked: 19 times

Re: Karcianka z bdb trybem dla 2 graczy

Post autor: adam_k27 »

A ja polecę trochę nietypowo. Karcianka oczywiście jak najbardziej tak jak posatwiono w wymaganiach. Proste zasady, do wytłumaczenia w 5 minut. Szybka w miarę rozgrywka, ale nie banalna tak gdzieś 30-40 minut na partię. Małe pudełko a gra niedroga - jakieś 4 dychy z groszami mniej więcej. Podoba się kobietom. Świetnie chodzi na 2 osoby i dobrze się skaluje do maksymalnie 5 graczy. Losowość umiarkowanie mała, no i absolutnie nie w kosmicznych klimatach. Chodzi mi o Letnisko :D Naprawdę gorąco polecam
mbork
Posty: 1144
Rejestracja: 20 cze 2009, 01:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Karcianka z bdb trybem dla 2 graczy

Post autor: mbork »

argali pisze:Proszę o pomoc w wyborze karcianki, która byłaby alternatywą dla kolosów w postaci Mage Knight czy Cywilizacji poprzez wieki.

Uwagi:
- czas gry do 60min
- z bardzo dobrą opcją dla 2 graczy (80% gier) ale też, by dało się zagrać i większą liczbą osób (4-6)
- ograniczona losowość
- regrywalność!
- w miarę łatwe do wytłumaczenia zasady gry
- klimat obojętny, byle nie w kosmosie

Tyle przychodzi mi do głowy.
Jakieś propozycje? :)
Hm.

Nikt nie napisał o nieco zapomnianej, ale bardzo dobrej Caylus Magna Carta. Czas 45-60 , na 2 graczy działa bardzo dobrze, losowość jest (dobór budynków startowych - to jest takie samo dla wszystkich graczy, potem jest (cieniutka) talia, ale opcja mulligana nieco ogranicza tę losowość - jak na karciankę, losowość imho bardzo mała!), zasady proste (jest wariant dla początkujących!), klimat średniowieczny (jeżeli w ogóle jakikolwiek ;) ), skaluje się (chyba) do czterech. Interakcja negatywna jest jak nic (provost!), choć tylko w wariancie zaawansowanym.
Awatar użytkownika
Qlaqs
Posty: 493
Rejestracja: 17 lut 2008, 18:38
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 7 times
Been thanked: 14 times

Re: Karcianka z bdb trybem dla 2 graczy

Post autor: Qlaqs »

mbork pisze:
argali pisze:Proszę o pomoc w wyborze karcianki, która byłaby alternatywą dla kolosów w postaci Mage Knight czy Cywilizacji poprzez wieki.

Uwagi:
- czas gry do 60min
- z bardzo dobrą opcją dla 2 graczy (80% gier) ale też, by dało się zagrać i większą liczbą osób (4-6)
- ograniczona losowość
- regrywalność!
- w miarę łatwe do wytłumaczenia zasady gry
- klimat obojętny, byle nie w kosmosie

Tyle przychodzi mi do głowy.
Jakieś propozycje? :)
Hm.

Nikt nie napisał o nieco zapomnianej, ale bardzo dobrej Caylus Magna Carta. Czas 45-60 , na 2 graczy działa bardzo dobrze, losowość jest (dobór budynków startowych - to jest takie samo dla wszystkich graczy, potem jest (cieniutka) talia, ale opcja mulligana nieco ogranicza tę losowość - jak na karciankę, losowość imho bardzo mała!), zasady proste (jest wariant dla początkujących!), klimat średniowieczny (jeżeli w ogóle jakikolwiek ;) ), skaluje się (chyba) do czterech. Interakcja negatywna jest jak nic (provost!), choć tylko w wariancie zaawansowanym.
Niby tak ... ale po co sięgać po półśrodki ;) skoro Caylus jest tak zacny :D
Moja skromna kolekcja to co mam, czego chce sie pozbyc i to co w drodze!
argali
Posty: 46
Rejestracja: 25 wrz 2013, 14:06
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Karcianka z bdb trybem dla 2 graczy

Post autor: argali »

Po przeanalizowaniu tematu wybierałbym między Warhammer: Inwazja, a Summoner Wars.

Mam jeszcze pytanie o zróżnicowanie jednostek w każdej z frakcji. A konkretnie jak to wypada w młotku? Po screenach widzę, że jednostki różnią się ilością ataków, obroną, opisem (przyznaję, że czasami niezrozumiałym) i tyle? Czy walka sprowadza się do zliczenia kropek na kartach?

W Summonersach mam rozróżnienie na walkę wręcz i dystansową przez co wydaje mi się, że mechanika walki jest tu ciekawsza. Spłycam, mylę cię? Prosiłbym o oświecenie;)
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3388
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1055 times
Been thanked: 2063 times

Re: Karcianka z bdb trybem dla 2 graczy

Post autor: Ardel12 »

Ja ze swoja polowka bardzo dlugo ogrywalem dominion,bardzo dobrze sie w niego gra w 2os i czas rozgrywki za dlugo nie jest.

Jeszcze w tym wątku nikt nie polecił 7 cudów, ktore ma ogromna regrywalnosc i sprawdza sie dla roznej liczby graczy


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
Awatar użytkownika
hsiale
Posty: 1263
Rejestracja: 14 paź 2012, 20:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Karcianka z bdb trybem dla 2 graczy

Post autor: hsiale »

Ardel12 pisze:Jeszcze w tym wątku nikt nie polecił 7 cudów, ktore ma ogromna regrywalnosc i sprawdza sie dla roznej liczby graczy
Bo niestety nie sprawdza się akurat dla dwóch graczy.
sirias
Posty: 212
Rejestracja: 17 sty 2014, 13:18
Been thanked: 4 times

Re: Karcianka z bdb trybem dla 2 graczy

Post autor: sirias »

Pewną wadą (pewnie znajdą się i tacy co powiedzą, że zaletą) Inwazji jest to, że nie jest już dalej rozwijana. Jeśli chodzi o jednostki, to chyba nie da się tak porównywać, bo Inwazja (z tego co się orientuję, bo niestety nie miałem okazji zagrać), jest grą bardziej w typie Magica, podczas gdy SW, to w mojej opinii bardziej takie "dość losowe szachy" więc to gra bliższa The Duke, czy Neuroshimie Hex niż Magicowi.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Karcianka z bdb trybem dla 2 graczy

Post autor: pan_satyros »

Stawiałbym na Summoner Wars. Gra oferuje prostą do przyswojenia, ale niebanalną rozgrywkę - połączenie bitewniaka z karcianką. Natomiast dodatki są taniutkie i wprowadzają masę zabawy od zaraz - nie musisz bawić się w tworzenie talii.

Recenzje wszystkich dotychczas wydanych zestawów znajdziesz na moim blogu.

Zestaw, który wspominałeś wyżej to Master Set, który jeszcze nie ukazał się w PL wersji.
Zestawy startowe to 2 armie, plansza, kości + żetony, cena ~59zł
mbork
Posty: 1144
Rejestracja: 20 cze 2009, 01:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Karcianka z bdb trybem dla 2 graczy

Post autor: mbork »

Qlaqs pisze:
mbork pisze:Hm.

Nikt nie napisał o nieco zapomnianej, ale bardzo dobrej Caylus Magna Carta. Czas 45-60 , na 2 graczy działa bardzo dobrze, losowość jest (dobór budynków startowych - to jest takie samo dla wszystkich graczy, potem jest (cieniutka) talia, ale opcja mulligana nieco ogranicza tę losowość - jak na karciankę, losowość imho bardzo mała!), zasady proste (jest wariant dla początkujących!), klimat średniowieczny (jeżeli w ogóle jakikolwiek ;) ), skaluje się (chyba) do czterech. Interakcja negatywna jest jak nic (provost!), choć tylko w wariancie zaawansowanym.
Niby tak ... ale po co sięgać po półśrodki ;) skoro Caylus jest tak zacny :D
1. Miała być karcianka,
2. nigdy nie grałem w "dużego" Caylusa,
3. i nie wiem, czy jest aż tak łatwy do wytłumaczenia (z grubsza znałem zasady, choć już dużo zapomniałem).

W CMC grałem kilka razy i to jest imho bardzo dobra gra.
trpaslík
Posty: 29
Rejestracja: 20 lut 2013, 12:06

Re: Karcianka z bdb trybem dla 2 graczy

Post autor: trpaslík »

argali pisze: Z przeprowadzonego wywiadu wyszło, że poszukiwana jest gra z negatywną interakcją i sensowną opcją na 2os.
Ja polece już wcześniej wymienioną Ewolucja: pochodzenie gatunków. Jest negatywna interakcja i działa we dwójkę jak trza.
argali pisze: Uwagi:
- czas gry do 60min v
- z bardzo dobrą opcją dla 2 graczy (80% gier) ale też, by dało się zagrać i większą liczbą osób (4-6) v bazowo na 4, z dodatkiem na 6
- ograniczona losowość v
- regrywalność! v
- w miarę łatwe do wytłumaczenia zasady gry v
- klimat obojętny, byle nie w kosmosie v

Gra bardzo łatwa do wytłumaczenia. U mnie bardzo przypadła do gustu nie grającej dziewczynie. Do tego bardzo dobrze działa na 2 osoby, a jest przewidziana na 2-4 graczy. W drodze dodatek pozwalający zagrać w 6 osób.

Jeżeli damy grze czas na lepsze poznanie się, to ona się odwdzięczy. Innymi słowy gra dużo zyskuje przy kolejnych rozgrywkach i nabiera mocno strategicznego charakteru, a losowość staje się mało istotna dla wyników.
NIE WPROWADZAĆ DOMOWYCH USPRAWNIEŃ gra ma dobrze przemyślane zadady, tylko trzeba dać jej czas. Jedynie przy grze 2 osobowej, można pomniejszyć talie. My gramy odrzucając po jednej karcie każdego rodzaju (20 kart) i gramy talią składającą się z 64 kart. Odrzucenie połowy tali jak niektórzy proponują, bardzo kastruje grę.

Gra nie jest tak złożona jak wyżej polecane Inowacje, Nowa Era, ale jest bardzo różnorodna i każda rozgrywka toczy się inaczej (w zależności od inwecji współgraczy)
argali
Posty: 46
Rejestracja: 25 wrz 2013, 14:06
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Karcianka z bdb trybem dla 2 graczy

Post autor: argali »

Dziękuję wszystkim za pomoc, jak już wspomniałem, będę wybierał między Warhammer, a Summoner Wars. I bardziej skłaniam się w kierunku Inwazji, ze względu na ciekawszą mechanikę, brak turlaniny kostkami, ładniejsze grafiki i wykonanie gry.
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 162
Rejestracja: 28 gru 2011, 12:37
Lokalizacja: Bytom

Re: Karcianka z bdb trybem dla 2 graczy

Post autor: Kowal »

Moim zdaniem bardzo dobry wybór ;) Opcja na 4 graczy, która wprowadza jeden z dodatkow również moim zdaniem w tej grze sprawuje się bardzo ciekawie chociaż wygląda zupełnie inaczej niż dla 2
ODPOWIEDZ