Wojna o pierscien czy Bitwy Westeros

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Legrad
Posty: 45
Rejestracja: 04 lut 2014, 22:52
Lokalizacja: Szczecin

Wojna o pierscien czy Bitwy Westeros

Post autor: Legrad »

Zastanawiam sie nad tymi dwoma tytulami. Jesli ktos gral w obie gry bylbym wdzieczny za opinie w ktora lepiej zainwestowac.

Po przeczytaniu paru recenzji

WoP - bo mechanika, klimat, srodziemie
BW - bo trwa 1,5-2h, rozne scenariusze, zmienna plansza

Ewentualnie jakies inne pomysly. Musi dzialc na 2 osoby, pl, nie dla klimatow druga wojna swiatowa itp. Ogolnie to bralbym Battlelore ale niestety nie wiadomo czy i kiedy pojawi sie wersja pl.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Wojna o pierscien czy Bitwy Westeros

Post autor: rastula »

no to BW bo to ten sam system bitewny co Battlelore (modyfikacja Command and Colors)


WoP dużo bardziej złożona, asymetryczna i niestety czasochłonna


na szczęście gry na tyle różne , że jak uciułasz kasę to spokojnie możesz dokupić drugi tytuł
Legrad
Posty: 45
Rejestracja: 04 lut 2014, 22:52
Lokalizacja: Szczecin

Re: Wojna o pierscien czy Bitwy Westeros

Post autor: Legrad »

Zlozonosc czy czas gry nie sa dla mnie jakims wiekszym problemem. Wiadomo, lepiej jesli zmiescimy sie w 2h niz w 4 ale glownie chodzi o sam fun z gry.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Wojna o pierscien czy Bitwy Westeros

Post autor: rastula »

"fun z gry" jest bardzo indywidualną sprawą

poza tym w gry, gra się na ogół z kimś i ta druga osoba też ( teoretycznie) powinna mieć fun


przeczytaj recenzje i sam oceń co ci sprawi większą radość - prosty ale elastyczny i regrywalny system C&C czy epicki ale "kobylasty" WotR
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Wojna o pierscien czy Bitwy Westeros

Post autor: Yavi »

Wojna o pierścień jest świetna, ale pierwsze 2 rozgrywki zajmą Wam pewnie koło 6 godzin każda ;)
W Bitwy Westeros nie grałem, ale mam BattleLore 2nd edition i też jest świetna, a przy tym znacznie krótsza.

Gry są dość różne i właściwie nie wiem czy ktoś będzie w stanie Ci polecić jedną kosztem drugiej.
Sam mam WoP oraz BL i nie żałuję zakupu żadnej z nich.
gaseki
Posty: 412
Rejestracja: 25 lut 2013, 22:16
Lokalizacja: Doncaster

Re: Wojna o pierscien czy Bitwy Westeros

Post autor: gaseki »

Od Battlelore BoW różni się znacznie sposobem aktywacji jednostek. Jest to świetna gra z cholernie upierdliwym setupem. Jak już jednak przez niego przebrniemy... gra się naprawdę ŚWIETNIE. Widać, że dowódcy biorą udział w tej bitwie, każdy z nich coś wnosi (oprócz aktywacji), no i gra się naprawdę szybko. Jak każda wariacja na temat CoC jest to gra losowa, ale mimo wszystko przyjemna, a ze względu na kości 8 ścienne mocno rysują się różnice między jednostkami (różne szanse na trafienie)
Legrad
Posty: 45
Rejestracja: 04 lut 2014, 22:52
Lokalizacja: Szczecin

Re: Wojna o pierscien czy Bitwy Westeros

Post autor: Legrad »

Dzieki wszystkim za opinie. Wybor padl na BW. Mam nadzieje ze mnie nie rozczaruje :D
ODPOWIEDZ