Cyklady - pytania

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
zimoli69
Posty: 8
Rejestracja: 26 maja 2013, 02:24

Re: Cyklady-pytanka:)

Post autor: zimoli69 »

Ja również zawsze grałem tak, że wstasowuje się obie karty, jedynie karty przynależne do graczy zostają przy nich. W ten sposób stos dobierania nigdy się nie kończy.

Czasem bohater zachowuje sie jak on sam a czasem jak jednostka. Myślę, że powinniście poprostu to ustalić między sobą bo nie przyuważyłem nigdzie wyjaśnienia do niego.

Czy aby na pewno bohater wypada z gry gdy zostanie nie wykupiony? To potwierdzone?
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Cyklady-pytanka:)

Post autor: Olgierdd »

Matti_C pisze:
Olgierdd pisze: Inny bohater nie może się wycofać dzięki zdolności Perseusza, ponieważ na jednej wyspie nie może stać więcej niż jeden bohater.
Mam wreszcie instukcje Hadesu dla Rebel.pl tłumacz: Hubert Bartos
str4 trzecia * z góry: ''na jednej wyspie może być kilku bohaterów na raz. Co więcej bohaterowie mogą znajdować się na wyspie wraz z figurką stwora."
Faktycznie, oryginalna instrukcja mówi to samo. mea culpa
Także nie znam odpowiedzi na to pytanie.
Matti_C
Posty: 346
Rejestracja: 03 cze 2013, 10:24
Lokalizacja: Włocławek
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Cyklady-pytanka:)

Post autor: Matti_C »

Kolejne partie i kolejne wątpliwości tym razem o nieumarłych:
1) Czy nieumarły statek można podmienić na własny za pomocą Syreny: "Usuń odosobnioną flotę przeciwnika i zastąp ją swoją. Jeśli nie posiadasz wolnych jednostek możesz przenieść jednostkę znajdującą się na planszy" Jeśli tak to czy ten nowy statek także zniknie na koniec tury ostatniego gracza? (Sytuacja możliwa tylko użyciu "Pałacu na Górze Olimp" i przeniesieniu Hadesa wyżej)
2) Czy Sfinks skupuje także nieumarłych? "Możesz sprzedawać swoje floty oddziały karty kapłanów i filozofów za 2 złota od sztuki Jednostki wracają do twoich zasobów a karty do odpowiednich stosów"
3) Czy niemarli mogą jeździć Rydwanem Słońca "Zagraj tę kartę podczas własnej tury: Dowolnie zmień rozmieszczenie własnych jednostek na wszystkich kontrolowanych wyspach"
wasiu
Posty: 26
Rejestracja: 30 paź 2011, 23:07

Re: Cyklady-pytanka:)

Post autor: wasiu »

donmakaron pisze:7) Bogowie umożliwiają darmową rekrutację, co oznacza, że nie jest ona obowiązkowa.
Przeglądając posty w poszukiwaniu odpowiedzi na moją wątpliwość znalazłem błąd. Darmowa rekrutacja jest obowiązkowa z wyjątkiem sytuacji gdy nie mamy już jednostek piechoty lub statków.

A teraz moje pytanie, bo nie znalazłem odpowiedzi. Podczas bitwy, po pierwszym starciu zarówno atakujący jak i broniący mogą zrezygnować z walki i wycofać swoje wojska. Kto pierwszy podejmuje decyzję o kontynuacji bitwy? Naturalne mi się wydaje i tak też gram, że atakujący najpierw mówi czy dalej atakuje a później broniący czy dalej się broni. Ale w instrukcji nie znalazłem nic co by mówiło, że ta kolejność jest prawidłowa. Czy ktoś wie może jak powinno być?
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Cyklady-pytanka:)

Post autor: Wassago »

wasiu pisze: A teraz moje pytanie, bo nie znalazłem odpowiedzi. Podczas bitwy, po pierwszym starciu zarówno atakujący jak i broniący mogą zrezygnować z walki i wycofać swoje wojska. Kto pierwszy podejmuje decyzję o kontynuacji bitwy? Naturalne mi się wydaje i tak też gram, że atakujący najpierw mówi czy dalej atakuje a później broniący czy dalej się broni. Ale w instrukcji nie znalazłem nic co by mówiło, że ta kolejność jest prawidłowa. Czy ktoś wie może jak powinno być?
Instrukcja: Szczegóły Bitwy pisze:(...)
3) Jeśli obie strony nadal posiadają Oddziały/Floty obrońca może zdecydować się na wycofanie
(patrz poniżej). Jeśli tego nie zrobi (nie chce albo nie może) atakujący może się wycofać.
Jeśli żaden z nich się nie wycofa następuje drugi atak (patrz: krok 1).
Pierwszy jest obrońca, potem Atakujący.
Casiliasplp
Posty: 580
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:33
Lokalizacja: Żyrardów
Has thanked: 11 times
Been thanked: 43 times

Cyklady

Post autor: Casiliasplp »

Są gdzieś opisane mitologiczne stwory ? Co każdy robi ?
Hala Madrid
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Cyklady

Post autor: donmakaron »

Casiliasplp
Posty: 580
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:33
Lokalizacja: Żyrardów
Has thanked: 11 times
Been thanked: 43 times

Re: Cyklady

Post autor: Casiliasplp »

donmakaron pisze:Są.
Wiem właśnie przed chwilą znalazłem Oo
Hala Madrid
Casiliasplp
Posty: 580
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:33
Lokalizacja: Żyrardów
Has thanked: 11 times
Been thanked: 43 times

Cyklady zasaady ?

Post autor: Casiliasplp »

Mam cyklady i mam też pytania

1.Jest taka karta co pozwala sprzedać statek,wojsko... i karty za 2 Kasy mogę z tego korzystać tylko raz czy do końca gry ?
2.Czy każdego stwora odrzucamy pod koniec ? czy można go zatrzymać na potem ? i są jakieś które są na kilka razy ?
3.Czy można zagrać tak że na poczatu gry każdy wybiera sobie wyspy czy trzeba według instrukcji ?

To chyba tyle,proszę o szybką odpowiedz.
Hala Madrid
Awatar użytkownika
Edwardo
Posty: 573
Rejestracja: 13 wrz 2010, 11:48
Lokalizacja: Wroclove
Has thanked: 27 times
Been thanked: 19 times

Re: Cyklady

Post autor: Edwardo »

Odpowiedziałem w innym wątku ale odpowiem i tu. Na przyszłość proszę nie zadawaj tych samych pytań w kilku wątkach.

Ad1.
wszystkie stwory są jednorazowego, natychmiastowego użytku (oprócz tych, które działają przez cała turę),
Ad2.
patrz punkt 1.
Ad3.
To Twoja gra więc możesz grać jak Ci się podoba.
Jestem Stanley i jestem planszoholikiem www.planszoholik.pl
dawid
Posty: 520
Rejestracja: 26 lut 2014, 14:59
Has thanked: 184 times
Been thanked: 243 times

Re: Cyklady-pytanka:)

Post autor: dawid »

Wybaczcie, że odkopuję taki stary temat, ale w ubiegły weekend miałem okazję po raz pierwszy dorwać Cyklady. Podczas gry pojawiło się dużo niejasności, większość została tutaj wyjaśniona, mam jednak wątpliwości co do znaczników własności. Co się dzieje w przypadku gdy mam wyspę z budynkami i jedną jednostką wojska, ktoś mnie zaatakuje jedną jednostką i mamy remis. Wtedy oboje tracimy po jednostkach i wyspa pozostaje pusta. Czy wtedy broniący stawia na niej swój znacznik ?

W przypadku gdy mam ostatnią wyspę i jedną jednostkę decyduję się na atak i przegrywam. Rozumiem, że na tej wyspie pozostaje znacznik, nikt nie może mi jej podbić a ja mając Aresa mogę postawić tam jednostkę ?

No i ostatnie pytanie, podczas rozkładania figurek na samym początku, w instrukcji jest zaznaczone dajmy na to, że gracz zajmuje poczwórną wyspę. Na początku kładzie na tej wyspie jeden oddział czy cztery ?
Awatar użytkownika
Shogman
Posty: 165
Rejestracja: 19 sty 2011, 18:56
Lokalizacja: L-wa

Re: Cyklady-pytanka:)

Post autor: Shogman »

dawid pisze:Wybaczcie, że odkopuję taki stary temat, ale w ubiegły weekend miałem okazję po raz pierwszy dorwać Cyklady. Podczas gry pojawiło się dużo niejasności, większość została tutaj wyjaśniona, mam jednak wątpliwości co do znaczników własności. Co się dzieje w przypadku gdy mam wyspę z budynkami i jedną jednostką wojska, ktoś mnie zaatakuje jedną jednostką i mamy remis. Wtedy oboje tracimy po jednostkach i wyspa pozostaje pusta. Czy wtedy broniący stawia na niej swój znacznik ?

W przypadku gdy mam ostatnią wyspę i jedną jednostkę decyduję się na atak i przegrywam. Rozumiem, że na tej wyspie pozostaje znacznik, nikt nie może mi jej podbić a ja mając Aresa mogę postawić tam jednostkę ?

No i ostatnie pytanie, podczas rozkładania figurek na samym początku, w instrukcji jest zaznaczone dajmy na to, że gracz zajmuje poczwórną wyspę. Na początku kładzie na tej wyspie jeden oddział czy cztery ?
1. Znacznik kładzie broniący
2. Dobrze rozumiesz
3. Jeden

Do pytania numer 2 dodam, że ktoś może podbić Twoją ostatnią wyspę, o ile udowodni że tym zagraniem wygra grę. :wink:
Awatar użytkownika
michasm
Posty: 56
Rejestracja: 15 sty 2014, 19:57
Lokalizacja: Szczecin

Re: Cyklady-pytanka:)

Post autor: michasm »

Jak to jest z cerberem? Powiedzmy, że stawiam go na wyspę gracza, więc otrzymam z niej dochód na początku następnej tury. Jeśli zagram The Fates w następnej turze to otrzymam ponownie pieniądze z wyspy, na której był cerber (spada na początku mojej tury)?
W FAQ wyczytałem, że jeśli gracz, na którego wyspie postawiłem cerbera zagra The Fates, gdy cerber się na niej znajduje to ja otrzymam dochód z tej wyspy.
Idąc tym tropem The Fates "inicjuje" jedynie wyspy będące pod kontrolą gracza zagrywającego w czasie fazy dochodu.
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Cyklady-pytanka:)

Post autor: Olgierdd »

Cerber kradnie dochód przeciwnika. Fates pozwalają tylko Tobie powtórzyć fazę dochodu, więc nic nie dostaniesz z Cerbera, bo nie ma czego ukraść.
Rumcajs
Posty: 161
Rejestracja: 31 sie 2012, 09:24

Re: Cyklady-pytanka:)

Post autor: Rumcajs »

Mam dwa pytania na które w różny sposób wypowiadają się ludzie na forach.

1. Flota odizolowana to taka która:
a) składa się z 1 statku na polu które może stykać z innym statkiem (flotą)/statkami (flotami) czy z wyspą.
b) składa się z 1 statku na polu które nie styka z innym statkiem (flotą)/statkami (flotami) czy z wyspą.

2. Chimera
P: Jeśli kupię Chimerę to wtasowaniu ulegają wszystkie stwory czy ten jakiego wybrałem pozostaje? (chodzi mi o przypadek stwora BEZ figurki)
O: Potwora odrzuca się od razu po wykorzystaniu jego umiejętności a więc: kupujesz Chimerę i płacisz jej koszt. Bierzesz kartę Chimery przed swój parawan i przeglądasz stos kart odrzuconych potworów. Wybierasz potwora np.: Mojry i używasz jego mocy. Po użyciu mocy karta Mojry trafia znowu na stos kart odrzuconych. Teraz odpala się drugie zdanie zdolności Chimery Następnie potasuj stos kart odrzuconych razem ze stosem dobierania i utwórz nowy stos. Całość zdolności Chimery się odpaliła więc po przetasowaniu i ona trafia na stos kart odrzuconych i tam zostaje.

P: O co chodzi z kartą Chimera?
O: Do tej pory gracze tasowali odrzuconą jak i nie użytą talię stworów po użyciu Chimery.
Zgodnie z oficjalnym FAQ talię kart stworów (zarówno nie zużytych jak i odrzuconych) należy przetasować za każdym razem gdy Chimera w jakikolwiek sposób trafi na stos kart odrzuconych np.: za pomocą mocy Zeusa lub gdy nie zostanie wykupiona (nie jak do tej pory tylko po użyciu tego stwora).

Jeżeli przyjmiemy, że faktycznie oficjalne FAQ tak podaje to jak rozpatrywać pierwsze pytanie: ...Chimery się odpaliła więc po przetasowaniu i ona trafia na stos kart odrzuconych i tam zostaje... a skoro trafiła na stos to znowu tasujemy?

Mógłby to ktoś uporządkować?
Awatar użytkownika
michasm
Posty: 56
Rejestracja: 15 sty 2014, 19:57
Lokalizacja: Szczecin

Re: Cyklady-pytanka:)

Post autor: michasm »

1. Flota odizolowana to taka, gdzie znajduje się 1 statek na danym polu. Np. na takiej flocie można skorzystać z syreny. Obok tego statku mogą stać inne statki. Obok czyli na polu sąsiadującym. Statek może też znajdować się obok wyspy.

2. W przypadku wykorzystania chimery wtasowujesz również kartę "wygrzebaną" ze "śmietnika". Wygląda to tak, że karty te odrzucasz jednocześnie i po KAŻDYM umieszczeniu chimery w stosie kart odrzuconych następuje tasowanie (karty odrzucone tasowane są z talią "do ciągnięcia"), po którym stos kart odrzuconych ZAWSZE jest pusty. Tasowanie następuje, gdy ktoś zagra chimerę, gdy "spada", bo nikt jej nie zagrał i gdy "przekopał" ją zeus. W dodatku dochodzi kilka kolejnych możliwości umieszczenia chimery w stosie kart odrzuconych, ale sytuacja wygląda identycznie. Po umieszczeniu chimery w śmietniku zostaje on pusty.

EDIT:

Chciałbym przy okazji zadać pytanie dotyczące perseusza z dodatku.
Jego umiejętność walki stanowi, że gdy przegrywa rundę walki to jednostka zwykła (domniemam, że nie działa to na innych bohaterów) może się wycofać zamiast ginąć, a walka może być kontynuowana. Czy oznacza to, że gdy np. atakuję z perseuszem i 3 ludzikami inną wyspę połączoną statkiem z moją wyspą i przegram 3 bitwy z rzędu to mogę kolejno cofać te jednostki na swoją wyspę zamiast odstawiać je poza planszę, po 3 rzucie z racji przegranej i pozostałego perseusza mogę się nim wycofać zgodnie z zasadami normalnej bitwy lądowej? Po takiej bitwie nie mam żadnych strat.
Czy mogę ten atak kontynuować aż do skutku płacąc tylko 1 monetę za atak przy pomocy aresa? Trochę to wymiata. Nie może być tak pięknie :P
Rumcajs
Posty: 161
Rejestracja: 31 sie 2012, 09:24

Re: Cyklady-pytanka:)

Post autor: Rumcajs »

Na pierwszą część pytania znalazłem coś takiego:
P: Czy korzystając ze zdolności Perseusza może wycofać się inny Bohater?
O: Tak. Gdyż na jednej wyspie może stać więcej niż jeden Bohater.
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Cyklady-pytanka:)

Post autor: Olgierdd »

Tak, można Perseusza wycofać według normalnych zasad, ale zdolność nie działa na niego samego.
Matti_C
Posty: 346
Rejestracja: 03 cze 2013, 10:24
Lokalizacja: Włocławek
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Cyklady-pytanka:)

Post autor: Matti_C »

michasm pisze: gdy np. atakuję z perseuszem i 3 ludzikami inną wyspę połączoną statkiem z moją wyspą i przegram 3 bitwy z rzędu to mogę kolejno cofać te jednostki na swoją wyspę zamiast odstawiać je poza planszę, po 3 rzucie z racji przegranej i pozostałego perseusza mogę się nim wycofać zgodnie z zasadami normalnej bitwy lądowej? Po takiej bitwie nie mam żadnych strat.
Czy mogę ten atak kontynuować aż do skutku płacąc tylko 1 monetę za atak przy pomocy aresa?
Takie coś z Perseuszem to niezłe kombo i nie tracisz żołnierzy a jedynie kasę - no chyba że będzie remis - wtedy tracicie obaj po jednym bo zdolność Perseusza odpala się TYLKO "gdy przegrasz rundę walki" chyba że zabrałeś do ataku także Pentasileę na wypadek remisów ;)
Czy za jednostkę uznaje się bohatera lub nieumarłego to nadal nie ustaliliśmy- zarówno tu jak i na potrzeby Rydwanu słońca i Sfinksa.
Dokładnie wytłumaczyli tylko na potrzeby nekropolii.

Odosobniona flota to 1 figurka statku na 1 polu. Pojęcie to wprowadzono tylko po to by użycie syreny nie powodowało pojawienia się 2 różnych kolorów statków na 1 polu i związanej z tym walki. Mogli to napisać jaśniej jak jest np na Polifemie i nie było by kłopotu.

Takiej sytuacji z Cerberem i Moirami jeszcze nie miałem
michasm pisze:W FAQ wyczytałem, że jeśli gracz, na którego wyspie postawiłem cerbera zagra The Fates, gdy cerber się na niej znajduje to ja otrzymam dochód z tej wyspy.
- czyli że mając Cerbra zgarnę kasę z rożków zarówno wtedy gdy ja lub gdy właściciel wyspy zagra Moiry? Chyba muszę doczytać tekst z zasad cerbera. Dasz jakiś link do tego FAQ?
Awatar użytkownika
michasm
Posty: 56
Rejestracja: 15 sty 2014, 19:57
Lokalizacja: Szczecin

Re: Cyklady-pytanka:)

Post autor: michasm »

Matti_C pisze:
michasm pisze: gdy np. atakuję z perseuszem i 3 ludzikami inną wyspę połączoną statkiem z moją wyspą i przegram 3 bitwy z rzędu to mogę kolejno cofać te jednostki na swoją wyspę zamiast odstawiać je poza planszę, po 3 rzucie z racji przegranej i pozostałego perseusza mogę się nim wycofać zgodnie z zasadami normalnej bitwy lądowej? Po takiej bitwie nie mam żadnych strat.
Czy mogę ten atak kontynuować aż do skutku płacąc tylko 1 monetę za atak przy pomocy aresa?
Takie coś z Perseuszem to niezłe kombo i nie tracisz żołnierzy a jedynie kasę - no chyba że będzie remis - wtedy tracicie obaj po jednym bo zdolność Perseusza odpala się TYLKO "gdy przegrasz rundę walki" chyba że zabrałeś do ataku także Pentasileę na wypadek remisów ;)
Czy za jednostkę uznaje się bohatera lub nieumarłego to nadal nie ustaliliśmy- zarówno tu jak i na potrzeby Rydwanu słońca i Sfinksa.
Dokładnie wytłumaczyli tylko na potrzeby nekropolii.

Odosobniona flota to 1 figurka statku na 1 polu. Pojęcie to wprowadzono tylko po to by użycie syreny nie powodowało pojawienia się 2 różnych kolorów statków na 1 polu i związanej z tym walki. Mogli to napisać jaśniej jak jest np na Polifemie i nie było by kłopotu.

Takiej sytuacji z Cerberem i Moirami jeszcze nie miałem
michasm pisze:W FAQ wyczytałem, że jeśli gracz, na którego wyspie postawiłem cerbera zagra The Fates, gdy cerber się na niej znajduje to ja otrzymam dochód z tej wyspy.
- czyli że mając Cerbra zgarnę kasę z rożków zarówno wtedy gdy ja lub gdy właściciel wyspy zagra Moiry? Chyba muszę doczytać tekst z zasad cerbera. Dasz jakiś link do tego FAQ?
Cerberus
• If a player plays the Fates while Cerberus is on one of his islands, Cerberus will steal the income
produced by this island.

Chariot of the Sun
• It is possible to reorganize Heroes as well as Undead Troops at the same time as normal
Troops.

http://files.geekdo.com/geekfile_downlo ... aef4eb9b9d
Awatar użytkownika
sztafeta18
Posty: 46
Rejestracja: 17 kwie 2013, 16:24

Cyklady - "figurkowe" stwory

Post autor: sztafeta18 »

Witam,

mam pytanie co do używania stworów-figurek (Chiron, Minotaur, Meduza, Polifem)

- w instrukcji jest napisane, że działają na wyspę na której stoją do użycia mocy boga w następnej turze danego gracza, a potem KARTA zostaje odrzucona
- jeśli na jednej wyspie znajdą się dwie figurki - obie "spadają"

Skoro wraca sama karta, to czy moc danej figurki pozostaje na wyspie - czy figurka zostaje na niej? (np. karta wraca, więc nie możemy przesunąć stwora w następnej turze, chyba że jakoś znów ją dociągniemy). Czy ten punkt dotyczący "spotkania" figurek na wyspie traktowany jest jako doprecyzowanie tejże sytuacji, czy chodzi o to że normalnie figurka by została? (w sensie: jeśli w jednej turze się spotkają - spadają od razu, a nie podczas użycia mocy boga w następnej turze; a może: spotykają się to spadają - a jeśli nie to ta pierwsza by została?)

Moim zdaniem działa to tak (tylko nie wiem czy dobrze kombinuje i musiałem ostro bronić swojej koncepcji):
- kupujemy kartę i stawiamy figurkę
- przez ruch innych graczy figurka działa (chyba że zostanie dostawiona druga)
- gdy w następnej turze korzystam z mocy danego boga, karta idzie na stos odrzuconych, a figurka znika z wyspy

- ustawienie na cytat: "wybranej wyspie", oznacza że gracz mógłby postawić ją nawet na wyspie kontrolowanej przez innego zawodnika
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 972
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 39 times
Been thanked: 188 times

Re: Cyklady - "figurkowe" stwory

Post autor: krecilapka »

Piszę z pamięci, więc nie przytoczę tego literalnie ale przy tej książeczce stworów, w oryginale angielskim na pewno było napisane, że jego moc działa do następnej tury gracza. Później dopiero leciała ta fraza o odłożeniu karty.
Więc jakby się trafił upierdliwiec twierdzący, że oddając kartę nie powinien oddać stwora. można by mu na to pozwolić, tyle, że nie mógłby korzystać z jego mocy :lol:
Więc Twoja koncepcja wydaje mi się całkiem w porządku.
Gdybyś np. w następnej turze wylądował jako ostatni na Dionizosie, to ten stworek na wyspie będzie działał przez turę wszystkich graczy.
Stwory można oczywiście ustawiać na dowolnej wyspie: własnej, przeciwnika, neutralnej.
wasiu
Posty: 26
Rejestracja: 30 paź 2011, 23:07

Re: Cyklady - "figurkowe" stwory

Post autor: wasiu »

Chuba jest ok, tylko wydaje mi się tylko, że korzystasz z mocy potwora DO swojej następnej tury, czyli że w Twoim ruchu potwora już nie ma/nie działa jego moc.
Ale dawno nie grałem a jeszcze dawniej nie czytałem instrukcji, więc nie jestem pewny
Awatar użytkownika
michasm
Posty: 56
Rejestracja: 15 sty 2014, 19:57
Lokalizacja: Szczecin

Re: Cyklady - "figurkowe" stwory

Post autor: michasm »

Z FAQ:
Creatures with figurines :
• There are five Creatures with figurines : the Minotaur, Chiron, Medusa, Polyphemus, and the Kraken.
•Creature figurines remain in place until the beginning of the next turn of the player who bought
them, that is until he begins the actions of his God in the next round (of his first God in a 2-player
game). Exception : The Kraken stays in place until a player buys its card again.

•When a player purchases one of these Creatures, he keeps the card in front of him, and does not
discard it until the Creature is removed from the board. Exception : The Kraken card is discarded
immediately after applying its effect.
•When one of these creatures is placed on an island where another Creature already exists, the two
Creatures are immediately destroyed (without the power of the newly-arrived Creature being
activated).
• These Creatures may be played on a neutral island (their power is not affected).
• These creatures may be played on an enemy island. If the island is deserted, it still remains in the
possession of the enemy player (i.e. you may not capture an empty island by placing a creature on it)
Jako korzystanie z mocy można (a raczej powinno się) uznać otrzymanie karty lub ludzika/statku, a to z kolei dzieje się na samym początku tury gracza.
Matti_C
Posty: 346
Rejestracja: 03 cze 2013, 10:24
Lokalizacja: Włocławek
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Cyklady-pytanka:)

Post autor: Matti_C »

Matti_C pisze:Bohaterowie mogą poruszać sie razem z wojskiem, ale czy mogą sie razem z nimi wycofywać? A sam bohater może sie wycofać? A ze zdolności Perseusza może sie wycofać inny bohater?
Olgierdd pisze:Inny bohater nie może się wycofać dzięki zdolności Perseusza, ponieważ na jednej wyspie nie może stać więcej niż jeden bohater.
Matti_C pisze:Mam wreszcie instukcje Hadesu dla Rebel.pl tłumacz: Hubert Bartos
str4 trzecia * z góry: ''na jednej wyspie może być kilku bohaterów na raz. Co więcej bohaterowie mogą znajdować się na wyspie wraz z figurką stwora."
Olgierdd pisze:Faktycznie, oryginalna instrukcja mówi to samo. mea culpa Także nie znam odpowiedzi na to pytanie
Rumcajs pisze:Na pierwszą część pytania znalazłem coś takiego:
P: Czy korzystając ze zdolności Perseusza może wycofać się inny Bohater?
O: Tak. Gdyż na jednej wyspie może stać więcej niż jeden Bohater.
Niedoczytanie i/lub nadinterpretacja ;) Tak czy inaczej pytanie nadal otwarte.
michasm pisze:Cerberus
• If a player plays the Fates while Cerberus is on one of his islands, Cerberus will steal the income
produced by this island.
Moira inicjuje wzięcie dochodu a Cerber daje wliczenie dochodu z wyspy do dochodu gracza który go stawia. Czyli jeśli gracz A wrzuci na wyspę gracza B Cerbera to: w przypadku Moiry kupionej przez gracza A - da dochód z własnych wysp + dochód z wyspy z Cerberem ; w przypadku Moiry kupionej przez gracza B - da dochód z własnych wysp nie licząc dochodu z wyspy z Cerberem z której dochodu nie dostanie nikt. Powyższy cytat z FAQ mówi bezspornie tylko to że w drugim przypadku gracz B nie dostanie złota za wyspę z Cerberem - gracz A nie może się bogacić w obu przypadkach.

Niestety link do FAQ od michasm mi nie działa. Szkoda bo na pytania odnośnie nieumarłych nadal nie znaleźliśmy odpowiedzi :/
Matti_C pisze:1) Czy nieumarły statek można podmienić na własny za pomocą Syreny: "Usuń odosobnioną flotę przeciwnika i zastąp ją swoją. Jeśli nie posiadasz wolnych jednostek możesz przenieść jednostkę znajdującą się na planszy" Jeśli tak to czy ten nowy statek także zniknie na koniec tury ostatniego gracza? (Sytuacja możliwa tylko użyciu "Pałacu na Górze Olimp" i przeniesieniu Hadesa wyżej)
2) Czy Sfinks skupuje także nieumarłych? "Możesz sprzedawać swoje floty oddziały karty kapłanów i filozofów za 2 złota od sztuki Jednostki wracają do twoich zasobów a karty do odpowiednich stosów"
ODPOWIEDZ