gra 2-4 os - neg.interakcja/interakcja

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
petina
Posty: 33
Rejestracja: 30 sty 2012, 14:06

gra 2-4 os - neg.interakcja/interakcja

Post autor: petina »

Hej,

No to teraz potrzebujemy pomocy.

Szukamy nowej gry do kolekcji. A dokładnie...

Zależy nam na:
- dobry wariant 2 os (mąż i ja)
- możliwość gry do 4 lub 5 osób
- negatywna interakcja, ewent. niekoniecznie negatywna, ale duża interakcja (wymiany, podbieranie sobie, negocjacje).
- nie za długa, najlepiej coś ok. 1h, max 1,5h
- łatwe do wytłumaczenia zasady

Ostatnio szałem wśród znajomych jest King of Tokyo, szkoda tylko, że na 2os nie działa najlepiej, a czasem lubimy sobie trochę poprzeszkadzać :)

Z góry dzięki za wszelkie porady!

Paulina
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 81 times
Been thanked: 92 times

Re: gra 2-4 os - neg.interakcja/interakcja

Post autor: Olgierdd »

Świat Dysku: Ankh-Morpork bardzo pasuje, tylko gra jest maksymalnie dla 4 graczy
Awatar użytkownika
adam_k27
Posty: 721
Rejestracja: 28 cze 2013, 10:07
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 19 times
Been thanked: 19 times

Re: gra 2-4 os - neg.interakcja/interakcja

Post autor: adam_k27 »

Może Santiago De Cuba albo Magnum Sal?
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: gra 2-4 os - neg.interakcja/interakcja

Post autor: Yavi »

Olgierdd pisze:Świat Dysku: Ankh-Morpork bardzo pasuje, tylko gra jest maksymalnie dla 4 graczy
Też chciałem polecić, ale się bałem, że mnie jeszcze ktoś oskarży o płatną reklamę dla wydawnictwa ;)
Ale patrząc na wymagania AM pasuje niemal idealnie.
petina
Posty: 33
Rejestracja: 30 sty 2012, 14:06

Re: gra 2-4 os - neg.interakcja/interakcja

Post autor: petina »

Dzięki za podpowiedzi :)

Nad światem pomyślę, już wcześniej gdzieś czytałam o grze, ale jako, że nie jestem wielką fanką Pratchetta, to jakoś do tej pory się nie skusiłam. Ale może najwyższy czas spróbować :)

Jeśli chodzi o santiago de cuba i magnum sal, wyglądają fajnie, ale jak jest z interakcją w tych grach?
Awatar użytkownika
wis
Posty: 1231
Rejestracja: 20 sty 2009, 18:01
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 59 times
Been thanked: 24 times
Kontakt:

Re: gra 2-4 os - neg.interakcja/interakcja

Post autor: wis »

U mnie rolę takiej gry spełnia Small World - po kilku modyfikacjach, żeby nie było zbyt "familijnie".
Glory: A Game of Knights - nasza pierwsza gra Kickstarter / FB / Gamefound
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: gra 2-4 os - neg.interakcja/interakcja

Post autor: Yavi »

Nad światem pomyślę, już wcześniej gdzieś czytałam o grze, ale jako, że nie jestem wielką fanką Pratchetta, to jakoś do tej pory się nie skusiłam. Ale może najwyższy czas spróbować :)
Nawet nie znając Pratchetta można śmiało sięgnąć po tę grę. Owszem, dla miłośników jego twórczości będzie miała ona więcej smaczków w postaci nieźle dopasowanych do postaci kart, ale znajomość lektur nie jest wymagana :)
Awatar użytkownika
adam_k27
Posty: 721
Rejestracja: 28 cze 2013, 10:07
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 19 times
Been thanked: 19 times

Re: gra 2-4 os - neg.interakcja/interakcja

Post autor: adam_k27 »

W Santiago De Cuba jest więcej interakcji negatywnej. Można manipulować cenami, wyzerować popyt na jakiś dany rodzaj surowca w urzędzie celnym, sprawić aby statek wcześniej odpłynął, deaktywować jakiegoś kubańczyka za pomocą wydawcy gazet itd. W Magnum Sal też jest trochę interakcji ale raczej jest to rywalizacja niż szkodzenie drugiemu - podbieranie zamówień królewskich, wstawianie pomocników do budynków, ewentualnie wydobywanie soli z odkrytych przez przeciwnika komnat. Z czysto negatywnych zagrań to najwyżej można czerpakiem przelać wodę do komnaty z której rywal chce wydobywać.
petina
Posty: 33
Rejestracja: 30 sty 2012, 14:06

Re: gra 2-4 os - neg.interakcja/interakcja

Post autor: petina »

No to rzeczywiście Santiago wygląda bardzo interesująco z tego co piszesz, zainteresuję się tym tytułem. Świat Dysku mam zamiar spróbować zanim kupię, poszukam po znajomych ewentualnie z wypożyczalni.
Small World już poszukuję do nabycia :)

Dzięki Wam bardzo za pomoc.

Paulina
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: gra 2-4 os - neg.interakcja/interakcja

Post autor: Yavi »

Jeśli będziesz kiedyś we Wrocławiu, to chętnie Ci pokażemy Świat Dysku :P
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: gra 2-4 os - neg.interakcja/interakcja

Post autor: Rune »

Karcianka Innowacje ;)
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
GRYzzli
Posty: 20
Rejestracja: 26 lis 2013, 23:29
Lokalizacja: Wrocław/Legnica

Re: gra 2-4 os - neg.interakcja/interakcja

Post autor: GRYzzli »

Wychodzi, że dzisiaj polecam już kolejny raz Room 25:) Bardzo bardzo klimatyczna gra (inspirowana filmem Cube), w której mamy możliwość gry w kilku trybów - od pełnej kooperacji do rywalizacji (jest też tryb drużynowy). Czas rozgrywki ok 30 min +/- 10 min, można grać chyba od 1 - 6 osób - w dwie osoby też daję radę. Gra polega na ucieczce z budynku składającego się z 25 pokoi, które mają różne działanie - od możliwości eliminacji gracza, do bardzo użytecznych. Wśród moich znajomych gra przyjęła się bardzo dobrze - robi juz kolejną rundę jako "pożyczona":)
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: gra 2-4 os - neg.interakcja/interakcja

Post autor: mig »

GRYzzli pisze:Wychodzi, że dzisiaj polecam już kolejny raz Room 25:) Bardzo bardzo klimatyczna gra (inspirowana filmem Cube), w której mamy możliwość gry w kilku trybów - od pełnej kooperacji do rywalizacji (jest też tryb drużynowy). Czas rozgrywki ok 30 min +/- 10 min, można grać chyba od 1 - 6 osób - w dwie osoby też daję radę. Gra polega na ucieczce z budynku składającego się z 25 pokoi, które mają różne działanie - od możliwości eliminacji gracza, do bardzo użytecznych. Wśród moich znajomych gra przyjęła się bardzo dobrze - robi juz kolejną rundę jako "pożyczona":)
To żeby zrównoważyć zachwyty ja odradzam. Kilka pierwszych gier może być niezłych ale potem wszystko robi sie nuuudne i powtarzalne...
Grałem w 3 i 4 osoby - może na 5/6 jest lepiej, ale jeśli podobnie, to jest bardzo przeciętna gra...
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
ODPOWIEDZ