(Warszawa) Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Jan Madejski
Posty: 736
Rejestracja: 15 wrz 2011, 13:08
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 14 times
Been thanked: 61 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Jan Madejski »

Mnie także dziś nie będzie :(
Awatar użytkownika
pingus
Posty: 755
Rejestracja: 25 lut 2008, 18:50
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: pingus »

Tak nikt nic nie napisał to może ja coś skrobnę.

Przyjemne spotkanie:
1. Zagrałem wreszcie w proroków (którzy mi jakoś zawsze umykali). Swoje uwagi przekazałem na bieżąco po przemyśleniu podtrzymuję, za dużo tam negatywnej interakcji w stylu przeciąganie liny, a za mało budowania własnego silniczka z kart. Ale wszystko idzie w dobrym kierunku.
2. Potem IF, który ma również bardzo fajny pomysł tylko potrzebuje odrobinę miodności w rozgrywce.

Dziękuję również za testy i poprawki do instrukcji. :)
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: stalker »

Fakt, trzeba coś pisać, bo uznają, że spotkania wymarły, a działają całkiem dobrze :)
Było nas tak około tuzina z hakiem, a grały trzy stoliczki — więc wynik to całkiem zacny, zwłaszcza, że kilku stałych bywalców nie było ;)
pingus pisze:IF,który ma również bardzo fajny pomysł tylko potrzebuje odrobinę miodności w rozgrywce.
Czekaj, co to za projekt, bo nie kojarzę? ;)

Poza Prorokami i (jako rzecz pingus) IF grano też w Wieżę, Łosia i moje eksperymentalne Ciuchcie. I może jeszcze coś, czego może nie przyuważyłem.

Wszystkim dziękujemy za udział w spotkaniu i do zobaczenia! :)
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
avagames
Posty: 21
Rejestracja: 17 lut 2014, 11:00

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: avagames »

spotkania wcale nie wymarły, jest kilka nowych osób

średnio ok 12-15 osób

co do testu wieży, ostatnie testy wyszły poprawnie (ale brakuje jeszcze wymiany pomiędzy graczami) coś dodam na testy w tej kwesti

więc zapraszam
Awatar użytkownika
pingus
Posty: 755
Rejestracja: 25 lut 2008, 18:50
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: pingus »

Ja mam taką propozycję, żeby ktoś Tauriego dopisał do listy kluczników. Wiem, że Maciek zawsze przychodzi pierwszy i prawie zawsze czeka, już chyba 3 razy czekałem z nim. Nie jest to jakiś bardzo duży problem, ale po co mamy czekać, jak można testować? ;)
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: stalker »

Będzie dopisany. Już złożyłem taką prośbę.

Ja jutro będę ok. 18:30.
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
pingus
Posty: 755
Rejestracja: 25 lut 2008, 18:50
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: pingus »

No to wspaniale ja będę koło 17.30, mam nową głupią zabawkę do szybkiego zepsucia, więc mnóstwo czasu na testowanie innych rzeczy.
Awatar użytkownika
Jan Madejski
Posty: 736
Rejestracja: 15 wrz 2011, 13:08
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 14 times
Been thanked: 61 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Jan Madejski »

pingus pisze:No to wspaniale ja będę koło 17.30, mam nową głupią zabawkę do szybkiego zepsucia, więc mnóstwo czasu na testowanie innych rzeczy.
Jak głupia zabawka, to będę o 17:30 :mrgreen:
Awatar użytkownika
avagames
Posty: 21
Rejestracja: 17 lut 2014, 11:00

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: avagames »

testy, testy i po testach :)

miałem przyjemność testować gry: częstochowską, enigmę, wieżę i powrót do przeszłości lub przyszłości

częstochowska:
jako gra prosta, szybka spełnia oczekiwania ale trzeba jeszcze potestować warianty kończące grę

enigma:
przy punktowaniu by można było trochę posiedzieć (kto kiedy dostaje pkt, może dodać jakąś opcję "więcej ryzykujesz więcej dostajesz"

wieża:
chyba za tydzień wprowadzę połączenie wersji z zeszłego tygodnia i obecnej (bonusy specjalne gracza do przemyślenia, za wiele mieszają w grze)

powrót do przeszłości/przyszłości:
zastanawiam się czy nie można by było podzielić gry na etapy, poziomy (obecnie jest wiele rzeczy nad którymi gracze chcą zapanować ale podczas prób wprowadza się więcej zamętu )

testy fajne, frekwencja znakomita i pojawiły się nowe gry, ale nie miałem czasu zerknąć
Awatar użytkownika
pingus
Posty: 755
Rejestracja: 25 lut 2008, 18:50
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: pingus »

Testy owocne.

Apostołowie - dosyć prości, ale może do grupy docelowej tacy mają być? Uwagi konkretniejsze były na bieżąco.

Twierdza szyfrów - baaardzo mi się podobała. Takie ukrycie, odkrycie i dedukcja to jest to co ja bardzo w grach lubię. Zasada o 2pkt jak ktoś ma 2 kostki i 1 pkt jak ktoś ma jedną działała jak trzeba. Do zastanowienia się warunki odsłaniania kart na początku (to żeby nie wszystkie były w jednym kolorze).

Wieża - wszystko chyba powiedziane na bieżąco, więc już nie będę powtarzał. :)

Time travellers - będę musiał dużo pomyśleć, ale przynajmniej mam nad czym. Ogólnie niby zadziałało, ale to zaleta dobrego towarzystwa, a nie dobrych mechanik.
Awatar użytkownika
konev
Posty: 2094
Rejestracja: 22 gru 2006, 12:39
Lokalizacja: Tewkesbury (UK)

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: konev »

Kurcze... a jeszcze w tym tygodniu gra była testowana w Monsoonie ;)

https://www.kickstarter.com/projects/un ... d-building
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych
Monsoon Group :: Aktualne Spotkania :: Facebook
Awatar użytkownika
avagames
Posty: 21
Rejestracja: 17 lut 2014, 11:00

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: avagames »

na szczęście inna wieża :)

inne zasady, cele ale widać ze się da przyciąć na pomyśle :)


konev pisze:Kurcze... a jeszcze w tym tygodniu gra była testowana w Monsoonie ;)

https://www.kickstarter.com/projects/un ... d-building
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: stalker »

A jak słyszę "Wieża", to mi się przypomina taka gra na Amigę i C64, że się jakimś stworkiem tupta w górę po schodach dookoła wielkie wieży, coraz wyżej i coraz wyżej… i oczywiście brakuje po drodze schodków, coś tam nas spycha itp. Nie mogę sobie jednak przypomnieć tytułu, chociaż pamiętam, jak wygląda… (oczywiście wujek Google zastępuję coraz więcej naszej osobistej pamięci: Ta gra to Nebulus)

Swoją drogą, dałoby się z tego zrobić planszówkę :D
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
gibon
Posty: 201
Rejestracja: 07 maja 2011, 14:55
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: gibon »

Będzie ktoś? Bo ja tak.
Awatar użytkownika
pingus
Posty: 755
Rejestracja: 25 lut 2008, 18:50
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: pingus »

Będę dzisiaj jako tester, mam nadzieję, że ktoś coś przyniesie! ;)
Wezmę tylko coś na ew. wszelkie wypadek jakby mało było rzeczy przyniesionych.
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: stalker »

Ja dziś tylko z Brazylijczykiem. Około 19.
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
Sir-lothar
Posty: 366
Rejestracja: 25 cze 2008, 01:00
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Sir-lothar »

Witam,

dziś były grane:
  • Dwuosobowa gra handlowa
  • Myślę, że moment zakończenia gry (wyłożenia 7 zestawów) lepiej by współgrał z celem gry, gdyby zastąpić go obowiązek zebrania np. 30 kasy + jakiś bonus za wyłożenie kart jako pierwszym.
  • Twierdza szyfrów
  • Jeżeli dobrze zrozumiałem założenia gry, to zwiększanie łącznej liczby kart nie powoduje utrudnienia gry. Zwiększanie długości kart w kolorze może utrudnić grę, dlatego może warto usunąć z gry jeden z kolorów przy grze na 2 graczy?
  • Apostołowie
  • Z rozpatrywanych wersji gry pierwsza była najlepsza, chociaż wprowadziłbym zmianę o 4 monetach na start.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

[Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: stalker »

Dwa powyższe posty pasują do siebie, choć dzieli je tydzień ;)

Trzeba wiecej pisać, ponieważ gdy aktywność na forum zamiera, za mało osób przychodzi. Myśle tu także o autorach, bo nie bez pewnego wysiłku zapewniliśmy prototypy dla wszystkich:)

Spotkanie zaczęło się od małego stoliczka, ostatecznie graliśmy na trzech. Zabrakło wielu ostatnio regularnie się pojawiających twarzy, za to były i nowe, i takie dawno nie widziane :)

Poza wspomnianymi Apostołami (2 partie), Twierdzą i grą handlową 2x zagrano w Brazylijczyka i raz, nie do końca chyba, w AVA Starship.

Za wszystkie uwagi pięknie dziękujemy i do zobaczenia za tydzień!
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Karol Madaj
Posty: 659
Rejestracja: 28 sty 2010, 15:41
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 89 times
Been thanked: 46 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Karol Madaj »

To i ja się dołączę do podziękowań. W kwestii Brazylijczyka: odrobilismy z Łukaszem pracę domową i przemyśleliśmy ostatnie cenne uwagi. Uproszczenie "księgowości" i zniesienie wiz (dzięki Janku) wraz z dodaniem elementu zręcznosciowego (dzięki Gibon) i hazardowego (dzięki Sir-lothar) zadziałało. W osiem osób bawiłem się przednio. Przy mniejszej liczbie graczy trzeba tylko zmniejszyć karę dla ostatniego gracza (to inni będą wybierać gdzie jedzie) i powinno być ok.
Za to z Apostołów nie jestem zbytnio zadowolony. Dary miały dodać emocji, ale chyba się nie udało. Wyszedł "Knizia" a miało być tak pięknie :wink:
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9479
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: MichalStajszczak »

Grałem wczoraj w Brazylijczyka i Apostołów.
W Brazylijczyka grałem chyba pół roku temu, więc nawet nie jestem w stanie zrobić porównania stanu obecnego z tym sprzed zmian, opisanych przez Karola. Nie wiem wiec, o co chodzi z tym elementem "zręcznościowym", bo ja nic takiego w grze nie zauważyłem. Chyba, że chodzi o to, kto najszybciej położy kartę, ale w takim razie chodzi tu raczej o refleks, a nie zręczność. Mnie akurat ten element w grze najmniej się podobał i zmusił do zastosowania dość dziwnej (aczkolwiek skutecznej :lol: ) strategii.
Awatar użytkownika
poooq
Posty: 1242
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:04
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Has thanked: 134 times
Been thanked: 61 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: poooq »

MichalStajszczak pisze:(...) i zmusił do zastosowania dość dziwnej (aczkolwiek skutecznej :lol: ) strategii.
Potwierdzam, Michał rolował (przynajmniej mnie) jak chciał.
Co tylko potwierdza, że gra ma potencjał imprezowy.

Co do "Apostołów": może przed rozgrywką mały draft kart charyzmatów dla grzeszników niezbyt chętnie odwiedzanych przez Gołębia?
Po co piać, gdy można grać?
Odkrycie roku 2019: nie każdego interesuje moje zdanie.
Karol Madaj
Posty: 659
Rejestracja: 28 sty 2010, 15:41
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 89 times
Been thanked: 46 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Karol Madaj »

Skuteczność Michała strategii można zmniejszyć zmniejszając karę dla ostatniego gracza. Sama możliwość strzelania po usłyszeniu tylko jednej odpowiedzi może zostać, bo faktycznie bywa wesoło. Co do zręczności i refleksu, to choć wczoraj niektórzy bardzo zręcznie przekładali swoje karty do środka stosu, to oczywiście zasadniczo chodzi tylko o refleks :wink:

Co do Apostołów, to proponowany przez poooqa draft pewnie i byłby obietywnie lepszy, ale tu raczej brakuje nam emocji i zwrotów akcji niż balansu...
Awatar użytkownika
poooq
Posty: 1242
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:04
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Has thanked: 134 times
Been thanked: 61 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: poooq »

A gdyby dodać możliwość gościnnego występu Apostoła na terenie należącym do innego gracza, za który trzeba by było oddać 1 monetę i dołączyć jedną prowincję do jego włości? Warunkiem było by posiadanie juz danej postaci przez gracza którego teren byłby odwiedzany.
Po co piać, gdy można grać?
Odkrycie roku 2019: nie każdego interesuje moje zdanie.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9479
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: MichalStajszczak »

Karol Madaj pisze:możliwość strzelania po usłyszeniu tylko jednej odpowiedzi może zostać
To była strategia Mustafy - jeżeli odpowiedź A jest zła, to jest po 50% szans na B i C. Natomiast ja strzelałem przed pierwszą odpowiedzią. Miałem wprawdzie 1/3 szans na trafienie, ale jak trafiłem, to jechałem jako pierwszy. Policzyłem z grubsza, że na pokonanie osoby grającej taką strategią, trzeba mieć ponad 47% poprawnych odpowiedzi, co przy tych pytaniach nie jest takie łatwe.
Awatar użytkownika
najata
Posty: 308
Rejestracja: 21 sie 2012, 11:36
Lokalizacja: Warszawa (Jelonki)
Has thanked: 99 times
Been thanked: 16 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: najata »

Karol Madaj pisze:Sama możliwość strzelania po usłyszeniu tylko jednej odpowiedzi może zostać, bo faktycznie bywa wesoło.
Oo, brzmi fajnie :) Rozumiem, że autorzy tym razem pamiętali bazowe zasady, a wręcz je zmodyfikowali? ;)

Mi nie wyszło być, niestety, co dało się pewnie zauważyć. Ale w zeszłym tygodniu było mnie 2x więcej niż zwykle, to się wyrównuje :P W tę środę powinnam móc wpaść na IŚ.
Eternal Newbie :D
Mój stan posiadania na BGG
ODPOWIEDZ