Gradiostacja [SPIS ODCINKÓW NA 1 STRONIE]

Informacje o stronach WWW nt. planszówek, adresy stron producentów, miłośników, linki do artykułów o grach planszowych w mediach, itp.
UncleLion
Posty: 512
Rejestracja: 19 lut 2010, 13:37
Has thanked: 7 times
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Re: Gradiostacja [szukamy gości do podcastu i nowego logo!]

Post autor: UncleLion »

Jeżeli mogę, chciałbym zwrócić uwagę na pewne problemy techniczne. Przede wszystkim dwa głosy idą na prawy (i tylko prawy kanał) a jeden na lewy. Dla słuchającego podcast przez słuchawki jest to dość męczące, szczególnie w momentach dłuższych monologów jednej osoby. Drugi problem to chyba kwestia słabego połączenia albo innego chochlika który powoduje przerwanie głosu.
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1093
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 86 times
Been thanked: 31 times

Re: Gradiostacja [szukamy gości do podcastu i nowego logo!]

Post autor: Rafal_Kruczek »

UncleLion pisze:Jeżeli mogę, chciałbym zwrócić uwagę na pewne problemy techniczne. Przede wszystkim dwa głosy idą na prawy (i tylko prawy kanał) a jeden na lewy. Dla słuchającego podcast przez słuchawki jest to dość męczące, szczególnie w momentach dłuższych monologów jednej osoby.
Miałem własnie o tym problemie pisać,ale widzę że Kolega mnie wyprzedził. Czasami żeby utrzymac kontrolę nad otoczeniem słucham tylko na jedną słuchawkę i wtedy taka zupełna separacja obu kanałow brzmi jak podsłuchowanie czyjejś rozmowy telefonicznej :).

Co do rozmowy na temat Kickstartera ( i niedotestowanych gier) wydaje mi się że musieliście przeoczyć trend pojawiajacy się na Kickstarterze. Coraz częściej w momencie rozpoczecia kampanii wydawca udostępnia wersje próbną gry w formie print'n'Play i mozna samemu przekonać się czy fundowana gra jest warta wsparcia/kupienia.
Oczywiscie NIC nie zastapi rzetelnego przetestowania gry przed wydaniem przez testerów, zebranie feedbacku i wprowadzenie zmian. Gdy trwa już kamapania Kickstarterowa gra powinna znajdować sie w takim stadium zaaawansowania że wprowadznie drastycznych poprawek jest już praktycznie niemożliwe bez znacznego opóźnienia terminów wydania.
I tu moge podać pewien pozytywne przykład na crowdsourcing testowania- Asmadi Games. Podstawka i każdy z dodatków do Innowacji ( A także nowa gra Carla Chudyka - Impulse) jest przez około rok przed premierą testowana przez półotwartą grupę osób. A nie jest to duża firma. Co paradoksalne gdy reedycji podjęła się dużo większa firma - IELLO - to tak sie skupili na nowej szacie graficznej kart, że wprowadzili kilka błędów i zmian merytorycznych do tekstu na kartach.
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: Gradiostacja [szukamy gości do podcastu i nowego logo!]

Post autor: Matio.K »

Ok, dzięki za feedback. Podrzucam info Wojciechowi, który odpowiada za nasze kwestie techniczne ;)
www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2337
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 579 times
Been thanked: 933 times

Re: Gradiostacja [szukamy gości do podcastu i nowego logo!]

Post autor: Galatolol »

W rozmowie o Kickstarterze przede wszystkim przegapiliście osobiste doświadczenia jednego z was :wink:
Proszę też więcej grać w planszówki, bo niegranie wyraźnie wychodzi na jaw u dwóch panów :twisted:
Awatar użytkownika
VojtasB
Posty: 34
Rejestracja: 15 lut 2014, 09:07

Re: Gradiostacja [szukamy gości do podcastu i nowego logo!]

Post autor: VojtasB »

Dzień dobry wszystkim,
Wojciech Becla się kłania. Właśnie zmontowałem(wkrótce zostanie opublikowany, wówczas podam link) krótki teaser nowego odcinka.
Uwzględniłem uwagi techniczne. Będę wdzięczny za pomoc w formie opinii z Waszej strony.

Pozdrawiam.
"Kto wytyka mi prawdziwe błędy, ten jest moim nauczycielem. Kto mnie słusznie gani, jest moim przyjacielem. Ten kto mi schlebia, jest moim wrogiem"
~Sun Tzu
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: Gradiostacja [szukamy gości do podcastu i nowego logo!]

Post autor: Matio.K »

Galatolol pisze:Proszę też więcej grać w planszówki, bo niegranie wyraźnie wychodzi na jaw u dwóch panów :twisted:
Wojciech wkrótce nadrobi zaległości, bo rozpoczynamy współpracę przy GDP :wink: Michał jest w W-wie, ale praca + studia ... Niemniej przekażę mu ;)

Ps. Odcinków będzie jeszcze więcej, bo wypracowaliśmy sobie nową formułę. Kwestie techniczne się docierają [przy nowym nagraniu jest zauważalna różnica], tworzy się też pełnoprawne logo i fanpage.
www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Awatar użytkownika
VojtasB
Posty: 34
Rejestracja: 15 lut 2014, 09:07

Re: Gradiostacja [podcast o grach planszowych]

Post autor: VojtasB »

Oto krótki teaser do ósmego odcinka.
Bardzo proszę o komentarze co do kwestii technicznych. Przy tym polecam ściągnięcie mp3, bo z nieznanego mi powodu wrzuta nieco niszczy dźwięk.
"Kto wytyka mi prawdziwe błędy, ten jest moim nauczycielem. Kto mnie słusznie gani, jest moim przyjacielem. Ten kto mi schlebia, jest moim wrogiem"
~Sun Tzu
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: Gradiostacja [podcast o grach planszowych]

Post autor: Matio.K »

Dodałem odcinek 7,5 [znajduje się na pierwszej stronie]. Kolejny, pełnoprawny został już nagrany i wyemitowany zostanie w niedługim czasie ;)
www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: Gradiostacja [podcast o grach planszowych]

Post autor: Matio.K »

To może Wam się wydać dość zaskakujące, ale prawdopodobnie dziś nagramy ... jedenasty odcinek. A teraz spójrzcie na pierwszą stronę i spójrzcie ile dotychczas opublikowano :mrgreen: Tak jak obiecaliśmy - przyśpieszamy tempo :D
www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Awatar użytkownika
VojtasB
Posty: 34
Rejestracja: 15 lut 2014, 09:07

Re: Gradiostacja [podcast o grach planszowych]

Post autor: VojtasB »

"Kto wytyka mi prawdziwe błędy, ten jest moim nauczycielem. Kto mnie słusznie gani, jest moim przyjacielem. Ten kto mi schlebia, jest moim wrogiem"
~Sun Tzu
omam
Posty: 287
Rejestracja: 08 wrz 2005, 10:34
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

Re: Gradiostacja [podcast o grach planszowych; ósmy odcinek!

Post autor: omam »

witam
czemu tutaj taki zastój ?
panowie bardzo fajnie się Was słucha (choć wylewna dezaprobata Django w moim przekonaniu nie znajduje uzasadnienia) i szkoda by było zawiesić temat.
Pozdrawiam
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: Gradiostacja [podcast o grach planszowych; ósmy odcinek!

Post autor: Matio.K »

omam pisze:witam
czemu tutaj taki zastój ?
panowie bardzo fajnie się Was słucha (choć wylewna dezaprobata Django w moim przekonaniu nie znajduje uzasadnienia) i szkoda by było zawiesić temat.
Pozdrawiam
Czekamy na ruchy naczelnego Board Times, bo on decyduje o publikacji kolejnych odcinków :) Tematu absolutnie nie zarzucamy - właśnie teraz pracujemy nad logiem i przerzuceniem się na You Tube ;)
www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: Gradiostacja [podcast o grach planszowych; 9# odcinek!]

Post autor: Matio.K »

www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: Gradiostacja [podcast o grach planszowych; 9# odcinek!]

Post autor: Matio.K »

Przenosimy się na YT: https://www.youtube.com/watch?v=_8TV0HCMKVw

SUBSKRYBOWAĆ! :mrgreen:
www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: Gradiostacja [podcast o grach planszowych; 9# odcinek!]

Post autor: Matio.K »

Gradiostacja #2 na You Tube: https://www.youtube.com/watch?v=X1BROpCRy-E
www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: Gradiostacja [podcast o grach planszowych; 9# odcinek!]

Post autor: Matio.K »

www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: Gradiostacja [podcast o grach planszowych; 9# odcinek!]

Post autor: Matio.K »

www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Awatar użytkownika
VojtasB
Posty: 34
Rejestracja: 15 lut 2014, 09:07

Re: Gradiostacja [podcast o grach planszowych; 9# odcinek!]

Post autor: VojtasB »

"Kto wytyka mi prawdziwe błędy, ten jest moim nauczycielem. Kto mnie słusznie gani, jest moim przyjacielem. Ten kto mi schlebia, jest moim wrogiem"
~Sun Tzu
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1093
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 86 times
Been thanked: 31 times

Re: Gradiostacja [podcast o grach planszowych; 10# odcinek!]

Post autor: Rafal_Kruczek »

Zdarzyło mi się wczoraj mieć ten odcinek właczony na mojej mp3 podczas spaceru... nie żebym słuchał (bo przecież Gradiostacji nikt nie słucha :-P ).
Przy tym odcinku wyszła kompletna nieaktualność zapowiedzi i wydanych gier.
Dobrze, że zdajecie sobie z tego sprawę. Trochę śmiesznie wyszła rozmowa na temat sprzedawalności LCG w Polsce w kontrascie do wiadomości z zeszłego tygodnia (rzeczywiście jakby wasz podcast pochodził, z wspomnianego równoległego świata, i tam Anadroid: Netrunner ciągle wychodzi po polsku) .
Dawka autotematyzmu jeszcze znośna - w końcu podcaster też człowiek i ma życie poza graniem... ale niedaleko wam do granicy.
O nieznajomości nowoczesnej historii Polski z litości nie będe się rozpisywać, wspomnę tylko że "skok przez płot" i "Mur Berliński" zlały się wam w jedno, a w rzeczywistości dzieliło je 9 ciężkich lat kryzysu i szcześliwi ci którzy nie pamietają :). "1989" wychodzi na okrągłą 25 rocznice wydarzeń, to może się dokształcicie - na przykład w instrukcji poszcególne wydarzenia mają krótki rys historyczny.
Niekompetencje w tematyce planszówek też niestety były ale we dwóch udało sie wam nawet wiekszość sprostować...
W każdym razie nie zasnąłem przy tym odcinku, ale może to dlatego, że szedłem.
P.S.
Mimo że pisze krytycznie , cieszę się, że ktoś próbuje w Polsce robić audycje audio.
Próbujcie, jeszcze tak ze 200 -300 odcinków i poziomem dogonicie T.V. :-)
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: Gradiostacja [podcast o grach planszowych; 10# odcinek!]

Post autor: Matio.K »

Rafal_Kruczek pisze:
Zdarzyło mi się wczoraj mieć ten odcinek właczony na mojej mp3 podczas spaceru... nie żebym słuchał (bo przecież Gradiostacji nikt nie słucha :-P ).
Przy tym odcinku wyszła kompletna nieaktualność zapowiedzi i wydanych gier.
Dobrze, że zdajecie sobie z tego sprawę. Trochę śmiesznie wyszła rozmowa na temat sprzedawalności LCG w Polsce w kontrascie do wiadomości z zeszłego tygodnia (rzeczywiście jakby wasz podcast pochodził, z wspomnianego równoległego świata, i tam Anadroid: Netrunner ciągle wychodzi po polsku) .
Dawka autotematyzmu jeszcze znośna - w końcu podcaster też człowiek i ma życie poza graniem... ale niedaleko wam do granicy.
O nieznajomości nowoczesnej historii Polski z litości nie będe się rozpisywać, wspomnę tylko że "skok przez płot" i "Mur Berliński" zlały się wam w jedno, a w rzeczywistości dzieliło je 9 ciężkich lat kryzysu i szcześliwi ci którzy nie pamietają :). "1989" wychodzi na okrągłą 25 rocznice wydarzeń, to może się dokształcicie - na przykład w instrukcji poszcególne wydarzenia mają krótki rys historyczny.
Niekompetencje w tematyce planszówek też niestety były ale we dwóch udało sie wam nawet wiekszość sprostować...
W każdym razie nie zasnąłem przy tym odcinku, ale może to dlatego, że szedłem.
P.S.
Mimo że pisze krytycznie , cieszę się, że ktoś próbuje w Polsce robić audycje audio.
Próbujcie, jeszcze tak ze 200 -300 odcinków i poziomem dogonicie T.V. :-)
1] Nieaktualność - już wywalczyliśmy z Wojciechem tą kwestię z redaktorem BT. Otrzymaliśmy wolną rękę w kwestii wrzucania.
2] Osobiście uważam, że gram dużo. Myślę, że to powinno być słyszalne ;)
3] "O nieznajomości nowoczesnej historii Polski z litości nie będe się rozpisywać, wspomnę tylko że "skok przez płot" i "Mur Berliński" zlały się wam w jedno" - a pomyśleć, że pisałem rozszerzoną maturę z historii :mrgreen:
4] "W każdym razie nie zasnąłem przy tym odcinku, ale może to dlatego, że szedłem" - uznam to za komplement :mrgreen:
5] "Próbujcie, jeszcze tak ze 200 -300 odcinków i poziomem dogonicie T.V. :-)" - najlepsze chwile Gradiostacji dopiero przed nią :)

Ps. Osobiście uważam za uroczy fakt, że tyle mówiliśmy o LCG, a tu taka afera :D
www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Awatar użytkownika
wojo
Posty: 751
Rejestracja: 20 sie 2008, 13:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 3 times

Re: Gradiostacja [podcast o grach planszowych; 10# odcinek!]

Post autor: wojo »

To ja też rzucę słowo komentarza może przyda się Wam do rozwoju audycji:

- Uwielbiacie mówić o sobie i niestety zajmuje to sporą część podcastu. Gdyby się dało to wszystko przewinąć/wyciąć byłoby naprawdę treściwej. W przypadku 2 pionków jest to do przełknięcia bo małżeństwo Trzewiczek żyje grami (grają, tworzą gry, prowadzą spotkania dla dzieciaków, sklep i wydawnictwo) i to z rozmów po prostu wychodzi. Tymczasem u Was mnie to razi i jest równie interesujące co bycie zmuszonym do słuchania współpasażerów w pociągu. Mało nie wyłączyłem podczas pierwszych 5 minut (a kilka wcześniejszych podcastów w takich momentach przestałem słuchać).
- Macie jakąś wewnętrzną presję wypowiedzieć się na temat każdej wspomnianej gry bez względu czy coś o niej wiece czy nie. I wychodzą z tego takie kwiatki jak skok przez mur albo przez parę minut musicie wzajemnie się przerzucać tym co wiecie zanim ustalicie coś co jest w miarę bliskie rzeczywistości. Jak chcecie przytoczyć zapowiedź takiej gry to wystarczy powiedzieć: "Zapowiedzieli A, będzie o tym i o tym, nie graliśmy nie wiemy" (znowu można zgapić od Trzewika). Natomiast jeżeli koniecznie chcecie coś powiedzieć to patrz niżej
- Jesteście słabo przygotowani (kilka odcinków na tym poległo). Oczywiście jeżeli chcecie stworzyć podcast z kategorii "posłuchaj dwóch znajomków rozmawiających o wszystkim w tym czasem o grach" to jest to ok ale rozmawiajcie wtedy o tym co Was pasjonuje a nie co akurat jest na liście zapowiedzi.

Natomiast kiedy wreszcie dotrzecie do czegoś w co graliście czy dobrze znacie jest dużo lepiej i ciekawie. Mam nadzieję że właśnie w tym kierunku Wasza audycja się rozwinie.
Kolekcja na BGG, sprzedam
Jestem (współ)autorem: Bitwa pod Grunwaldem, Ora et Labora, Proch i Stal, Metallum
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Gradiostacja [podcast o grach planszowych; 10# odcinek!]

Post autor: mig »

wojo pisze:(...)
+1
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: Gradiostacja [podcast o grach planszowych; 10# odcinek!]

Post autor: Matio.K »

wojo pisze:To ja też rzucę słowo komentarza może przyda się Wam do rozwoju audycji:

1] Uwielbiacie mówić o sobie i niestety zajmuje to sporą część podcastu. Gdyby się dało to wszystko przewinąć/wyciąć byłoby naprawdę treściwej. W przypadku 2 pionków jest to do przełknięcia bo małżeństwo Trzewiczek żyje grami (grają, tworzą gry, prowadzą spotkania dla dzieciaków, sklep i wydawnictwo) i to z rozmów po prostu wychodzi. Tymczasem u Was mnie to razi i jest równie interesujące co bycie zmuszonym do słuchania współpasażerów w pociągu. Mało nie wyłączyłem podczas pierwszych 5 minut (a kilka wcześniejszych podcastów w takich momentach przestałem słuchać).

2] Macie jakąś wewnętrzną presję wypowiedzieć się na temat każdej wspomnianej gry bez względu czy coś o niej wiece czy nie. I wychodzą z tego takie kwiatki jak skok przez mur albo przez parę minut musicie wzajemnie się przerzucać tym co wiecie zanim ustalicie coś co jest w miarę bliskie rzeczywistości. Jak chcecie przytoczyć zapowiedź takiej gry to wystarczy powiedzieć: "Zapowiedzieli A, będzie o tym i o tym, nie graliśmy nie wiemy" (znowu można zgapić od Trzewika). Natomiast jeżeli koniecznie chcecie coś powiedzieć to patrz niżej
- Jesteście słabo przygotowani (kilka odcinków na tym poległo). Oczywiście jeżeli chcecie stworzyć podcast z kategorii "posłuchaj dwóch znajomków rozmawiających o wszystkim w tym czasem o grach" to jest to ok ale rozmawiajcie wtedy o tym co Was pasjonuje a nie co akurat jest na liście zapowiedzi.

3] Natomiast kiedy wreszcie dotrzecie do czegoś w co graliście czy dobrze znacie jest dużo lepiej i ciekawie. Mam nadzieję że właśnie w tym kierunku Wasza audycja się rozwinie.
1] Ok - postaramy się kontrolować ;)

2] Lubimy pogdybać o danej grze na podstawie tego co o niej wiemy. Trudno będzie to zmienić, ale odnotowałem.

3] Chcę wciągnąć kolegę, który grywa, aż nadto i planszówkami żyje.


Dzięki za każdy komentarz - bierzemy to pod uwagę ;)
www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: Gradiostacja [podcast o grach planszowych; 10# odcinek!]

Post autor: Matio.K »

Drodzy słuchacze - do Waszych rąk [uszu?] oddajemy odcinek jedenasty: http://www.grydlapoczatkujacych.pl/2014 ... encji.html
www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Awatar użytkownika
wojo
Posty: 751
Rejestracja: 20 sie 2008, 13:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 3 times

Re: Gradiostacja [podcast o grach planszowych; 11# odcinek!]

Post autor: wojo »

Panowie - kolejny komentarz, znowu z nadzieją że się przyda do rozwoju audycji. Jest spora poprawa w najnowszym podcascie jeżeli chodzi o poprzednią uwagę o ciągłym mówieniu o sobie. Bardzo mi się podobało. że od razu przeszliście do tematu bez zbędnego przedłużania.

Słabo za to znowu wypadło ponownie "rzucanie" różnych tytułów gier na licencji bez jakiejś refleksji tylko tak żeby coś powiedzieć - bardzo ciężko przez tą część audycji przebrnąć (znowu kilka razy prawie wyłączyłem). A szkoda, bo im bliżej końca tym więcej ciekawych spostrzeżeń wypowiadacie, natomiast obawiam się, że wiele osób do tego etapu poprostu nie wytrwa.

Brakuje mi też zebrania Waszych myśli. Dużo ciekawiej byłoby dla mnie gdybyście zaczęli odwrotnie tj. od przemyśleń a konkretne gry przedstawiali jako przykłady, argumenty, kontrargumenty zamiast obecnej formuły rzucajmy tytułami może nam się jakieś ciekawe spostrzeżenia pojawią.
Kolekcja na BGG, sprzedam
Jestem (współ)autorem: Bitwa pod Grunwaldem, Ora et Labora, Proch i Stal, Metallum
ODPOWIEDZ