Co jest dla Ciebie ważne na konwencie/festiwalu planszówek?

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.

Co jest dla Ciebie ważne na konwencie/festiwalu gier plnszowych?

1) Duży wybór gier
58
17%
2) Nowości wydawnicze
50
15%
3) Przestronne miejsce (pomieszczenie/a do grania)
62
18%
4) Możliwość kupna gry (stoisko wydawców, sklepu)
28
8%
5) Gość specjalny (projektant, grafik itp.)
10
3%
6) Konkursy
37
11%
7) "Helperzy" tłumaczący zasady gry
47
14%
8 ) Dobra organizacja imprezy i informacje na jej temat
45
13%
 
Liczba głosów: 337

Binio
Posty: 5
Rejestracja: 13 mar 2014, 19:23

Re: Co jest dla Ciebie ważne na konwencie/festiwalu planszów

Post autor: Binio »

Chyba sam znalazłem informacje o wydarzeniu w Kępnie, o którym pisał autor tematu:
http://www.ziemiakepinska.pl/planszostr ... a-turniej/
Z tego co widać to turniej już trwa.
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Co jest dla Ciebie ważne na konwencie/festiwalu planszów

Post autor: Yavi »

Turniej turniejem, miał być konwent. Skoro ktoś aktywnie tam działa w środowisku planszówkowym, to turnieje nie są niczym dziwnym :)
szaleniec
Posty: 184
Rejestracja: 24 sty 2012, 12:35
Lokalizacja: Kępno

Re: Co jest dla Ciebie ważne na konwencie/festiwalu planszów

Post autor: szaleniec »

Witajcie!

Jestem obecny, sorki ale jakiś czas tu nie zaglądałem z powodów no różnych :wink: wyjazdy na konwenty, praca oraz organizowanie naszych spotkań Planszostrady!

Ale już wracam i postaram się odpowiedzieć na kilka pytań:)
Binio pisze:Wiadomo już kiedy będziecie działać w tym Kępnie?
Co masz na myśli "działać" czy chodzi Ci o tą większą imprezkę którą planujemy czy może o coś innego :wink: Pytam ponieważ my cały czas działamy, prowadzimy regularnie spotkania (co dwa tygodnie) a ostatnio wraz z wydawnictwem G3 organizujemy konkurs z nagrodami którymi po części są sponsorami i co równie ważne wypożyczyli nam gry dzięki czemu możemy przeprowadzić turniej:) a resztę nagród sponsoruje nasz Ośrodek Kultury:)
Binio pisze:Z tego co widać to turniej już trwa.
To co znalazłeś to rzeczywiście jest o nas ale nie jest to jakaś większa imprezka to jest wcześniej wspomniany turniej z grami wydawnictwa G3:) I mogę powiedzieć że turniej się jeszcze nie skończył! Co prawda zakończyła się jego pierwsza tura ale Ci co nie byli na niej mają jeszcze szanse na zwycięstwo w walce o nagrody:) Powiem pokrótce jak to sobie wymyśliliśmy: Turniej ma 2 etapy (I - 15 marca, II - 28 marca) i Finał (11 kwietnia) w każdym etapie uczestnicy walczą o punkty które są sumowane z 2 etapów i najlepsza 4 walczy w finale o nagrody :) W 1 etapie była to gra Speed Cups:) a w drugim będzie to Qwirkle czyli obie gry wydawnictwa G3 które udostępniło nam po 2 egzemplarze gier:) I teraz ważne, że Ci co nie mogli być na 1 etapie mogą odrobić zaległości podczas 2 etapu i rozegrać szybkie Speed Cups a później grać w Qwirkle:) Najlepsza 4 podczas Finału (11 kwietnia) będzie walczyć o nagrody:) Nagrodami są oczywiście gry planszowe:D
Powiem jeszcze, że musimy próbować uatrakcyjniać nasze spotkania bo chcemy się rozwijać i zdobywać kolejnych planszomaniaków, żeby miał kto przyjść na tą większą imprezę:) czy Festiwal jak to się mówi :wink:

Dla zainteresowanych link do prowadzonego turnieju: https://www.facebook.com/events/287719048051106/
Nataniel pisze:Po ESSEN są targi Gra i Zabawa z Festiwalem GRAMY (http://graizabawa.amberexpo.pl/).
No to dobrze że przynajmniej z nimi się nie będziemy pokrywać ponieważ my jednak zdecydowaliśmy się na termin przed Essen:)
Yavi pisze:Turniej turniejem, miał być konwent. Skoro ktoś aktywnie tam działa w środowisku planszówkowym, to turnieje nie są niczym dziwnym :)
Tak jest dobrze mówi polać mu :wink: Działamy działamy jak napisałem koledze wyżej, łapiemy kontakty zdobywamy nowe gry (od naszego Ośrodka Kultury) dla naszego klubu i jakoś się to kręci:) Wychodzi chyba coraz lepiej ponieważ pojawiają się na spotkaniach nowe twarze co nas bardzo cieszy a jak mówią nam, że było fajnie i przyjdą znów to dopiero nam dobrze:) Więc myślę, że idziemy do przodu. Musimy bo do czasu naszego Festiwalu/Konwentu (sam nie wiem jak to w końcu nazwać;) musimy "zarazić" jak najwięcej miejscowych i pokazać im jakie to fajne hobby :D

Wracając do naszego powiedzmy Festiwalu to mamy już termin ale nie wiem czy go już upubliczniać ;) Ponieważ zostało jeszcze kilka ładnych miesięcy i jak powiem teraz to wszyscy do tego czasu o tym zapomną;) Powiem może tak na razie ogólnie, że będzie to przed Essen ale już po wakacjach:) więc sami widzicie że jeszcze dużo czasu.

Tym miłym akcentem kończę :)

Pozdrawiamy i zapraszamy do śledzenia naszych wydarzeń na Facebooku:) https://www.facebook.com/planszostrada
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Co jest dla Ciebie ważne na konwencie/festiwalu planszów

Post autor: Yavi »

Wracając do naszego powiedzmy Festiwalu to mamy już termin ale nie wiem czy go już upubliczniać ;) Ponieważ zostało jeszcze kilka ładnych miesięcy i jak powiem teraz to wszyscy do tego czasu o tym zapomną;) Powiem może tak na razie ogólnie, że będzie to przed Essen ale już po wakacjach:) więc sami widzicie że jeszcze dużo czasu.
Zdecydowanie upublicznić termin, sporo osób już teraz planuje urlopy, wakacje, wyjazdy itp.
szaleniec
Posty: 184
Rejestracja: 24 sty 2012, 12:35
Lokalizacja: Kępno

Re: Co jest dla Ciebie ważne na konwencie/festiwalu planszów

Post autor: szaleniec »

Witajcie

No dobra przekonałeś mnie ;) my sami już planujemy gdzie tu na wakacje wyjechać no a przede wszystkim jak i kiedy imprezkę zrobić:) Termin już mamy ale nie chcieliśmy podawać jeszcze tak oficjalnie w odpowiednim temacie na forum bo nie mamy nawet jeszcze nazwy festiwalu ani plakatu! Imprezka będzie dwu dniowa i będzie się odbywała 4-5 października 2014 roku:) no i jak zadowoleni :D mam nadzieję że do tego czasu o nas nie zapomnicie:) będziemy się starali o sobie przypominać co jakiś czas i podawać różne ważne informacje a także odpowiadać na pytania:) Nie wiem jeszcze czy będziemy mieli swoją stronę internetową imprezy! Jak myślicie jest to niezbędne czy samo forum oraz rozbudowane wiadomości na Facebooku starczą? Mamy nadzieję, że tak:)

Pozdrawiamy i czekamy na reakcje :wink:
ODPOWIEDZ