Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: kwiatosz »

Windziarz miał w pudełku Zamków wszystkie plansze oprócz jednej. Napisał do wydawnictwa i dostał wszystkie plansze oprócz tej jednej. Także potwierdzam słowa poprzednika ;)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Crowmaster
Posty: 107
Rejestracja: 15 sie 2013, 10:49
Has thanked: 2 times
Been thanked: 12 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Crowmaster »

Hej, myslicie, ze gdzieś dostane same figurki do dungeonquest? Pisalem do galakty, ale nie chcieli sprzedać ich pojedynczo :-(
Awatar użytkownika
Andreal
Posty: 344
Rejestracja: 10 mar 2014, 12:32
Lokalizacja: Białystok
Been thanked: 1 time

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Andreal »

Plus dla Galakty, trafiła mi się wadliwa kostka w Talismanie(bez nadruku na jednej ściance), nowa ma być do mnie dosłana. Poza tym świetny kontakt z panem od reklamacji.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: rastula »

Crowmaster pisze:Hej, myslicie, ze gdzieś dostane same figurki do dungeonquest? Pisalem do galakty, ale nie chcieli sprzedać ich pojedynczo :-(

napisz ( wypełnij formularz) do FFG - mnie przysłali figurki do Middle Earth Quest i to kilka lat po zakupie...
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: mig »

Romolo o Remo przyszło z kilkoma wadliwymi drewnianymi elementami (złamany mur, krzywo ścięty tartak, kaleki "ludzik" itd;) Jeden email do Planszostrefy (gdzie dokonywany był zakup) i w kilka dni miałem w skrzynce dobre figurki. Zaskoczenie wielkie, bo szczerze mówiąc nie podejrzewałem, że przy tak niszowej grze jak RoR którykolwiek sklep będzie miał rozbebeszony egzemplarz przeznaczony na uzupełnianie braków i byłem przekonany, że wszystko będzie sprowadzane dopiero z wydawnictwa. Brawo!
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: romeck »

mig pisze:Zaskoczenie wielkie, bo szczerze mówiąc nie podejrzewałem, że przy tak niszowej grze jak RoR którykolwiek sklep będzie miał rozbebeszony egzemplarz przeznaczony na uzupełnianie braków i byłem przekonany, że wszystko będzie sprowadzane dopiero z wydawnictwa. Brawo!
Przypuszczam, że każdy sklep może bezkarnie "rozbebeszyć" nowy egzemplarz i poświęcić go na braki i reklamacje. A jeśli trzeba, to i kolejny. Pewnie zawsze się trafi jakiś z obitym pudełkiem (do przeceny). Potem resztki wracają do wydawcy jako wadliwe egzemplarze i tyle. To i tak o wiele lepsze niż reklamowanie każdego egzemplarza u wydawcy ze względu na ułamany klocek. :)
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: mig »

romeck pisze:
mig pisze:Zaskoczenie wielkie, bo szczerze mówiąc nie podejrzewałem, że przy tak niszowej grze jak RoR którykolwiek sklep będzie miał rozbebeszony egzemplarz przeznaczony na uzupełnianie braków i byłem przekonany, że wszystko będzie sprowadzane dopiero z wydawnictwa. Brawo!
Przypuszczam, że każdy sklep może bezkarnie "rozbebeszyć" nowy egzemplarz i poświęcić go na braki i reklamacje. A jeśli trzeba, to i kolejny. Pewnie zawsze się trafi jakiś z obitym pudełkiem (do przeceny). Potem resztki wracają do wydawcy jako wadliwe egzemplarze i tyle. To i tak o wiele lepsze niż reklamowanie każdego egzemplarza u wydawcy ze względu na ułamany klocek. :)
Być może, choć miałem wrażenie, że taka procedura jest stosowana tylko przy bardziej popularnych grach. Poza tym dla sklepu to też strata jest, bo muszą taki "rozbebeszony" egzemplarz wycofać ze sprzedaży. Więc jak zamawia się gry po jednej lub kilka sztuk, to może być to już odczuwalne. Zresztą zdarzały mi się reklamacje w których sprzedawca odsyłał mnie do wydawcy, albo oferował co najwyżej pośrednictwo w dogadaniu się z wydawcą. Tak, że nie jestem pewien czy takie działania są aż tak powszechne. Tak czy inaczej sprawa załatwiona wzorcowo :D
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: romeck »

Sprzedawca nie za bardzo ma prawo odesłać Cię do wydawcy*. :) On może Cię poprosić, że tak będzie szybciej i łatwiej (zwłaszcza dla niego). Tak naprawdę Ty zgłaszasz reklamację w miejscu gdzie kupiłeś i resztę masz w poważaniu. A sprzedawca przekazuje dalej. Tyle, że w takim "formalnym" podejściu, powinieneś odesłać towar do sprzedawcy, a potem on z powrotem po rozpatrzeniu reklamacji, a to generuje koszty, zabiera czas pakowania, opóźnia zabawę i w ogóle komplikuje. Na szczęście sklepy i wydawcy od planszówek mają życiowe podejście do sprawy. I stąd rozbebeszanie jest najprostsze. :) No wiem, że czasem jest mało egzemplarzy na stanie, albo wcale. Ale to już wtedy każdy przypadek trzeba rozpatrzeć indywidualnie. I zgadzam się, że podejście wydawcy to podstawa. Jeśli nie rozdrabnia się, nie sknerzy na figurce, podchodzi fair, jest kontaktowy, to jasne, że warto bezpośrednio. Bo w sumie czemu sklep winny? :)

*Gry planszowe nie mają gwarancji jako takiej, którą załatwia producent albo autoryzowany serwis (czasem za pośrednictwem miejsca zakupu - zależy od warunków gwarancji). Planszówkowa reklamacja jest w ramach niezgodności towaru z umową (dawniej - rękojmia). A umowa jest pomiędzy Tobą a sklepem.
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: kwiatosz »

Zakładam, że odsyłanie do wydawcy miało miejsce w przypadku produktów FFG - podobno FFG wzorcowo zlewa sklepy jeśli chodzi o dosyłanie figurek, natomiast klientom indywidualnym wszystko wysyłają szybciutko.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: mig »

kwiatosz pisze:Zakładam, że odsyłanie do wydawcy miało miejsce w przypadku produktów FFG - podobno FFG wzorcowo zlewa sklepy jeśli chodzi o dosyłanie figurek, natomiast klientom indywidualnym wszystko wysyłają szybciutko.
Akurat nie - chodziło o innego wydawcę. Ale faktycznie zwykle (nie zawsze) były to sugestie, że klienta indywidualnego obsłużą szybciej (i przesyłka pójdzie bezpośrednio a nie via sklep).
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Andreal
Posty: 344
Rejestracja: 10 mar 2014, 12:32
Lokalizacja: Białystok
Been thanked: 1 time

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Andreal »

Andreal pisze:Plus dla Galakty, trafiła mi się wadliwa kostka w Talismanie(bez nadruku na jednej ściance), nowa ma być do mnie dosłana. Poza tym świetny kontakt z panem od reklamacji.
Kostka już u mnie :)
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Bea »

A zdarzało się wam, że najpierw musieliście odesłać wadliwy element gry, żeby dostać w zamian dobry?
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: romeck »

Bea pisze:A zdarzało się wam, że najpierw musieliście odesłać wadliwy element gry, żeby dostać w zamian dobry?
Tak, odsyłałem kiedyś całą nierozfoliowaną grę, bo miała dość mocno uszkodzone pudełko. :D

Tak, wiem, że nie o to pytasz. W innych przypadkach nie musiałem. :)
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: kwiatosz »

Oddać nie, raz w Treflu poproszono mnie o podesłanie zdjęć zepsutego elementu (chodziło o klepsydrę i nie dziwię się ostrożności, bo to w zasadzie jedyne, czego samoróbkowego nie da się wyprodukować). A o jaki element chodzi? Bo jeżeli jest to mechaniczne coś, co stanowi serce gry to jestem w stanie zrozumieć prośbę o odesłanie - bo a nuż klient sam uszkodził, albo robi samoróbkę - oczywiście to, że zapłaciliśmy za grę, a teraz musimy płacić za wysyłkę jest nie do końca halo.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: romeck »

Ja reklamując zawsze z miejsca robię fotki i załączam. Od razu wiarygodniej, a przez to pewnie szybciej, no i co najmniej jeden e-mail mniej. :)
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: mig »

kwiatosz pisze: oczywiście to, że zapłaciliśmy za grę, a teraz musimy płacić za wysyłkę jest nie do końca halo.
Raz brakowało w grze 2 kart i sklep (po konsultacji z wydawcą) chciał, żebym odesłał całą grę i wyślą nową. Oczywiście wszystko na koszt sklepu (albo wydawcy - już nie pamiętam, kto był na zleceniu kurierskim wymieniony).
romeck pisze:Ja reklamując zawsze z miejsca robię fotki i załączam. Od razu wiarygodniej, a przez to pewnie szybciej, no i co najmniej jeden e-mail mniej. :)
Ja też tak robię - zwłaszcza jak mi brakuje jakiegoś elementu ;)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: romeck »

mig pisze:
romeck pisze:Ja reklamując zawsze z miejsca robię fotki i załączam. Od razu wiarygodniej, a przez to pewnie szybciej, no i co najmniej jeden e-mail mniej. :)
Ja też tak robię - zwłaszcza jak mi brakuje jakiegoś elementu ;)
Złośliwiec. :)
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8801
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2707 times
Been thanked: 2394 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Curiosity »

To ja mam chyba dar przekonywania, bo ode mnie nigdy nie wymagali dowodów Obrazek
Ma się ten urok osobisty :mrgreen:
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2337
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 578 times
Been thanked: 933 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Galatolol »

Curiosity pisze:

Kod: Zaznacz cały

[img]http://forum.gg.pl/images/smilies/GG/jezyk.gif[/img]
Ręcznie wkleiłeś ten link czy masz jakiś sprytniejszy sposób? Sam ostatnio narzekałem na brak fajnej buźki z wystawionym językiem: http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... =6&t=28883
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Bea »

kwiatosz pisze: A o jaki element chodzi? Bo jeżeli jest to mechaniczne coś, co stanowi serce gry to jestem w stanie zrozumieć prośbę o odesłanie - bo a nuż klient sam uszkodził, albo robi samoróbkę - oczywiście to, że zapłaciliśmy za grę, a teraz musimy płacić za wysyłkę jest nie do końca halo.
Odsyłam uszkodzoną planszę do Lords of Waterdeep (papier jest krzywo naklejony na tekturę). Wydawnictwo najpierw życzy sobie, żeby planszę odesłać (zdjęcia też wysyłałam), potem wyśle nową. Na szczęście nie na mój koszt. Mam tylko nadzieję, że nie będę na nią czekać tygodniami ;(
Awatar użytkownika
Shogman
Posty: 165
Rejestracja: 19 sty 2011, 18:56
Lokalizacja: L-wa

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Shogman »

+ dla wydawnictwa Portal. Dosłali mi nową wypraskę do Neuroshimy Hex, bo moja nie przetrwała drogi ze sklepu internetowego.
W dodatku dostałem mały bonus :wink:
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Braki w grach - co robić

Post autor: mig »

Miałeś wypraskę w NH? :shock:
;)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Arbaal
Posty: 55
Rejestracja: 13 lip 2011, 11:19
Lokalizacja: Kraków / Alwernia

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Arbaal »

Bea pisze:
kwiatosz pisze: A o jaki element chodzi? Bo jeżeli jest to mechaniczne coś, co stanowi serce gry to jestem w stanie zrozumieć prośbę o odesłanie - bo a nuż klient sam uszkodził, albo robi samoróbkę - oczywiście to, że zapłaciliśmy za grę, a teraz musimy płacić za wysyłkę jest nie do końca halo.
Odsyłam uszkodzoną planszę do Lords of Waterdeep (papier jest krzywo naklejony na tekturę). Wydawnictwo najpierw życzy sobie, żeby planszę odesłać (zdjęcia też wysyłałam), potem wyśle nową. Na szczęście nie na mój koszt. Mam tylko nadzieję, że nie będę na nią czekać tygodniami ;(
A ja miałem ciekawą sytuacją z LoW :)
Po otwarciu nowej gry miałem w niej 24 kostki kapłanów zamiast 25 (to są te białe sześcianiki). Napisałem do wydawcy, o tej sytuacji a oni poprosili mnie tylko o adres i wysłali mi fabrycznie zapakowany woreczek z 25 kostkami :)
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Bea »

Arbaal pisze:
Bea pisze:
kwiatosz pisze: A o jaki element chodzi? Bo jeżeli jest to mechaniczne coś, co stanowi serce gry to jestem w stanie zrozumieć prośbę o odesłanie - bo a nuż klient sam uszkodził, albo robi samoróbkę - oczywiście to, że zapłaciliśmy za grę, a teraz musimy płacić za wysyłkę jest nie do końca halo.
Odsyłam uszkodzoną planszę do Lords of Waterdeep (papier jest krzywo naklejony na tekturę). Wydawnictwo najpierw życzy sobie, żeby planszę odesłać (zdjęcia też wysyłałam), potem wyśle nową. Na szczęście nie na mój koszt. Mam tylko nadzieję, że nie będę na nią czekać tygodniami ;(
A ja miałem ciekawą sytuacją z LoW :)
Po otwarciu nowej gry miałem w niej 24 kostki kapłanów zamiast 25 (to są te białe sześcianiki). Napisałem do wydawcy, o tej sytuacji a oni poprosili mnie tylko o adres i wysłali mi fabrycznie zapakowany woreczek z 25 kostkami :)
Ja moją planszę też na szczęście już (szybciutko) dostałam :).
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1933
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 154 times
Been thanked: 176 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: tomuch »

Jakiś miesiąc temu wysłałem zapytanie do wydawnictwa Kosmos o przysłanie brakującego elementu. Po dniu (może dwóch) odesłali wiadomość, że przyślą. Trochę to trwało, ale finalnie wszystko, jak należy :)
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
ODPOWIEDZ