[Katowice] II Dzień Gier Planszowych

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Lorelai
Posty: 7
Rejestracja: 31 maja 2007, 14:15
Lokalizacja: Katowice/Kraków

[Katowice] II Dzień Gier Planszowych

Post autor: Lorelai »

II Dzień Gier Planszowych

Czas: 2 czerwca 2007
Miejsce: Śląski Klub Fantastyki, Katowice, ul. A. Górnika 5

W sobotę 2 czerwca Sekcja RPG ŚKF organizuje II Dzień Gier Planszowych, na który gorąco zapraszamy wszystkich chętnych.
Jest to impreza otwarta, o charakterze kameralnym, mająca na celu upowszechnianie gier planszowych jako sposobu spedzania czasu i ciekawej rozrywki.
Mamy zamiar zaprezentować różnorodne gry planszowe o tematyce okołofantastycznej, przypomnieć klasyke gatunku oraz pokazać nowe propozycje.
Wstęp jest całkowicie bezpłatny.

Przewidywane atrakcje:

- rozgrywka gry World of Warcraft
- rozgrywka gry Arkham Horror
- rozgrywka gry Magia i Miecz
- rozgrywka gry Neuroshima HEX
- rozgrywka gry Wojna o Pierścień
- rozgrywka gry Runebound 2 ed.
- rozgrywka gry Doom
- rozgrywka gry karcianej w klimatach westernowych Bang


Organizatorzy:
Justyna 'Lorelai' Sodo
Jakub 'Dzierżu' Tabor
ronczi
Posty: 332
Rejestracja: 16 mar 2007, 11:51
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 1 time

Post autor: ronczi »

Szkoda, że takie późne info.
Lorelai
Posty: 7
Rejestracja: 31 maja 2007, 14:15
Lokalizacja: Katowice/Kraków

Post autor: Lorelai »

Niestety mieliśmy drobny problem z dograniem terminu.
Ustaliliśmy go wcześniej, ale potem mieliśmy małe zawirowania.
Mimo wszystko serdecznie zapraszamy. :-)
ronczi
Posty: 332
Rejestracja: 16 mar 2007, 11:51
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 1 time

Post autor: ronczi »

A w jakich godzinach?
Lorelai
Posty: 7
Rejestracja: 31 maja 2007, 14:15
Lokalizacja: Katowice/Kraków

Post autor: Lorelai »

Impreza rozpoczyna się o 12.00. i trwać będzie do skończenia ostatniej rozgrywki (czyt. do ostatniego gościa).
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

Hmm w sumie bardzo kuszaca propozycja. Czy mozna wpasc ze swoimi (niekoniecznie w klimatach fantasy) grami? Czy to tylko impreza dla fantasow ;] ?
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Awatar użytkownika
Neurocide
Posty: 565
Rejestracja: 14 sie 2004, 11:19
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Post autor: Neurocide »

Tylko gdzie jest to A. Górnika? Jak tam dojsc od Francuskiej lub Teatru, lub Empiku?
Sprzedam: Arkham Horror - edycja PL - Cena: 130 pln
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

Neurocide pisze:Tylko gdzie jest to A. Górnika? Jak tam dojsc od Francuskiej lub Teatru, lub Empiku?
Dojsc to nie bardzo, bo troche daleko mi sie wydaje. Lepiej tramwajem. Na pilot.pl sobie zobacz :)

Wybierasz sie? Mozna by sie jakas wieksza kupa zebrac.
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Lorelai
Posty: 7
Rejestracja: 31 maja 2007, 14:15
Lokalizacja: Katowice/Kraków

Post autor: Lorelai »

AvantaR pisze:Hmm w sumie bardzo kuszaca propozycja. Czy mozna wpasc ze swoimi (niekoniecznie w klimatach fantasy) grami? Czy to tylko impreza dla fantasow ;] ?
Jasne, że można.
Zaplanowaliśmy głównie planszówki w klimatach fantasy, bo taki jest profil Klubu, ale mile widziane są każde planszówki, w końcu to Dzień Gier Planszowych a nie Dzień Gier Planszowych w klimatach Fantasy ;-).
Neurocide pisze: Tylko gdzie jest to A. Górnika? Jak tam dojsc od Francuskiej lub Teatru, lub Empiku?
Całkiem prosto.
Na rynku w Katowicach możesz wsiąść w tramwaj nr 16 jadący w kierunku Słonecznej Pętli i wysiąść na przedostatnim przystanku (na skrzyżowaniu powyżej Spodka).
Następnie idziesz nadal w górę w kierunku Pętli. Po lewej stronie mijasz sklep Żabka, po prawej stronie masz wysoki wieżowiec Głównego Instytutu Górnictwa i właśnie na wysokości GIG tyle że po stronie sklepu Żabka jest ulica Alfonsa Górnika.
Skręcasz więc za rzeczonym sklepem w pierwszą ulicę w lewo i to jest właśnie ta ulica.
Mniej więcej w połowie przecina ją przecznica, za którą po prawej stronie znajduje się PUB, a po lewej naprzeciw pabu zejście do sutereny, w której znajduje się Śląski Klub Fantastyki.

Na poniższej mapce zaznaczone zostało katowickie rondo i Spodek. Czerwony punkt wskazuje siedzibę ŚKF.
Obrazek
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

Tak swoja droga to te miejscowke koszmarnie zmieniliscie. Ta na przeciwko poczty byla 100% lepsza ;] (przynajmniej jesli chodzi o dojscie, bo nie wiem jak w srodku).

:)
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Lorelai
Posty: 7
Rejestracja: 31 maja 2007, 14:15
Lokalizacja: Katowice/Kraków

Post autor: Lorelai »

Budynek na przeciwko poczty sypał się od środka, a siedziba Klubu jest niestety wyznaczana przez Urząd Miasta.
Obecna siedziba została wybrana jako najlepsza spośród wszystkich ofert UM.
Mogliśmy wybierać pomiędzy halami przeznaczonymi do rozbiórki, tym miejscem gdzie obecnie jest siedziba a jakimś lokalem w piwnicach na Witosa.
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

Lorelai pisze:Budynek na przeciwko poczty sypał się od środka, a siedziba Klubu jest niestety wyznaczana przez Urząd Miasta.
Obecna siedziba została wybrana jako najlepsza spośród wszystkich ofert UM.
Mogliśmy wybierać pomiędzy halami przeznaczonymi do rozbiórki, tym miejscem gdzie obecnie jest siedziba a jakimś lokalem w piwnicach na Witosa.
Ok, ok - tak tylko pisze ;)

Zreszta to nie temat na takie rozmowy. Postaram sie w kazdym badz razie dotrzec i zabrac ze soba kilka tytulow :)
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Awatar użytkownika
Neurocide
Posty: 565
Rejestracja: 14 sie 2004, 11:19
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Post autor: Neurocide »

To ja wezmę Ticket To Ride: Europe. Bonapartego zostawie, bom jeszcze nie zagrał a zasad nie znam.
Sprzedam: Arkham Horror - edycja PL - Cena: 130 pln
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2794
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 350 times
Been thanked: 633 times

Post autor: bogas »

Gdyby nie to, że w sobotę idę na wesele do znajomych to wpadłbym z BattleLore,m. Szkoda. Ale może jeszcze kiedyś nadarzy się okazja, tym bardziej, że pracuję w pobliżu. :o
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

Jako, ze mam jeszcze troche nauki to musialem kolo 16 sie zebrac. W kazdym badz razie - bylo bardzo fajnie. Gdy dotarlem wraz z Neurocide, na stole trwala juz konkretna badalia w WoWa, a obok czekal na graczy rozlozony Runebound. My z Neuro wyciagnelismy Catan Card Game, co by poczekac przy czyms do zakonczenia tamtych pozycji. Pozniej juz wieksza grupa (8 osob) zagralismy w Bang'a - jak dla mnie srednia pozycja, moze jak zagram bez dodatkow, w mniejszej grupie to zmienie zdanie. Poki co niespecjalnie mnie urzekla. Na zakonczenie (moje) poszla gra Knizii - Kingdoms. Ten tytul natomiast bardzo mi przypadl do gustu i jesli daloby sie go kupic za taka cene jak mowil Parmenides juz bym go zamawial. Niestety cena w Polsce jest koszmarna :/ W miedzyczasie na stolach grano w Memoir '44 i Ticket to Ride: Europe.

Ogolnie - spotkanie bardzo mile. Miejscowka bardzo klimatyczna, ale niestety dosc ciasna w cieplejsze dni musi byc cholernie duszno. Po za tym przeszkadzal troche halas - sam jestem mangowcem i aktywnie dzialam w fandomie od ladnych paru lat, ale glosni mangowcy + planszowki to zle polaczenie :P

Pewnie bywalbym tam czesciej, ale do SKFu raczej nie mam zamiaru wstapic - takze bede wpadal pewnie tylko na takie spotkania. Mam nadzieje, ze nastepne odbedzie sie jak najszybciej, a ekipa, ktora z nami grala odezwie sie na forum :)

Pozdrawiam

Ps. Gdyby w klubie powiekszono znacznie liczbe dostepnych gier to pewnie bym sie zapisal, aktualnie jednak jest ich tylko kilka i sam przywiezc moge wiecej - takze klub zaoferowac moglby tylko miejsce (ktore za friko jest np. w Bardzie). Pomyslcie nad tym, szczegolnie, ze planszowki ostatnio w polsce nabieraja coraz to wiekszego tempa :)
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Awatar użytkownika
Neurocide
Posty: 565
Rejestracja: 14 sie 2004, 11:19
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Post autor: Neurocide »

Ja zostałem do 20. ŚKF zakochał się Ticket to Ride:Europe, a samemu zagrałem w SoC:CG z Avantarem, TtR:E, Bang na ośmiu - i jako latynos zostałem odstrzelony pierwszy :). Potem było jeszcze Kniziowe Kingdoms (chyba sam sobie zrobię ;) ) Oraz Memoir'44, który jest przyjemny i lekki, ale sądze, że gra wojenna powinna być cięższa :). No i fakt, ze mogli zadbać o sterylność pomieczenia, a tak zasiedlały je różne mangowe i erpegowe bakterie, które niestetry zabieały jeden duży stół.
Sprzedam: Arkham Horror - edycja PL - Cena: 130 pln
Lorelai
Posty: 7
Rejestracja: 31 maja 2007, 14:15
Lokalizacja: Katowice/Kraków

Post autor: Lorelai »

Hej!

Ja niestety z powodów uczelnianych być nie mogłam, choć częściowo impreże organizowałam

Jeżeli chodzi o RPG'owców to sesja miała być jednym z punktów programu dla tych, którzy nie zdecydują się na żadną planszę.
Jeżeli chodzi o rozwój gier planszowych w Polsce i odpowiedź Klubu na to, to możemy się pochwalić, że niedawno utworzyliśmy podsekcję gier planszowych i nastawiamy się na sprowadzanie kolejnych nowości planszówkowych.
Budżet mamy ograniczony, ale chęci są.
W Klubowym archiwum leży i czeka na odrestaurowanie stary Warhammer Quest, na dzisiejszej imprezie niedostępny z powodu kiepskiego stanu.

Powoli się rozwijamy, acz Dzień Gier Planszowych w Klubie jest imprezą organizowaną dopiero po raz drugi i jeszcze raczkujemy w tej tematyce. :-)
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

Inicjatywa z sekcja planszowkowa bardzo zacna. Jesli potrzebowalibyscie kiedys pomocy to powiedzcie. Moje kolekcja nie jest taka duza, ale mysle, ze kilka tytulow by sie spodobalo w klubie (tutaj lista). Takze czekam na kolejne spotkanie, tudziez informacje o postepach z sekcja planszowek.

Pozdrawiam
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Awatar użytkownika
Neurocide
Posty: 565
Rejestracja: 14 sie 2004, 11:19
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Post autor: Neurocide »

Jedno wiem, jakiejkolwiek listy byście sobie nie ułożyli to i tak na pierwszym miejscu będzie Ticket to Ride :)
Sprzedam: Arkham Horror - edycja PL - Cena: 130 pln
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

Neurocide pisze:Jedno wiem, jakiejkolwiek listy byście sobie nie ułożyli to i tak na pierwszym miejscu będzie Ticket to Ride :)
Oj daj juz spokoj temu Ticket'owi - jest wiele innych gier godnych uwagi ;)
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Awatar użytkownika
aswiech
Posty: 1014
Rejestracja: 16 sty 2007, 11:33
Lokalizacja: Myślenice/Kraków
Kontakt:

Post autor: aswiech »

A ja mam sentyment do SKF:)
Jesli dacie znac wczesniej - z dzika rozkosza przyjade. Moge tez to i owo przywiezc...
PlanShow - Srodziemie
Z PlanShow --> http://planshow.blox.pl (PlanshowB)
Czas na PlanshowC
ODPOWIEDZ