Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
wojo
Posty: 751
Rejestracja: 20 sie 2008, 13:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: wojo »

Teoretycznie dałoby się solo przejść na kartach z samej podstawki. Praktycznie (powiedzmy z częstotliwością chociaż 1 na 10) nie ma na to szans.

Ja próbowałem koło 20 razy bez ani jednego sukcesu niemniej jednak kombinowanie było dość ciekawe (czasem fascynujące, czasem frustrujące). Warto spróbować - sugerowałbym zacząć od bardzo cieniutkiej talii samych najmocniejszych kart - powiedziałbym, że koło 25 kart i ewentualnie dodawać jeżeli kart by brakowało.

W tym przypadku wiele gier jest w zasadzie przegranych na samym przygotowaniu - niemniej jednak warto w takim przypadku nawet kilka tur rozegrać żeby uczyć się talii przeciwności.

Pierwszy raz uciekłem z Dol Guldur mając pierwszy cykl + Khazad-Dum, jednak powtarzalność była tragiczna. Po dwóch cyklach i pierwszym hobbicie udało mi się skonstruować talię (50 kartową) zdolną wygrywać w około 40%. Myślę że po zakończeniu rozgrywania "Przeciwko Cieniowi" spróbuję jeszcze raz. Powiem jednak jedno - nie mam ochoty na koszmarną wersję tego scenariusza :).
Kolekcja na BGG, sprzedam
Jestem (współ)autorem: Bitwa pod Grunwaldem, Ora et Labora, Proch i Stal, Metallum
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 81 times
Been thanked: 92 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Olgierdd »

Mnie się nie udało przejść Dol Guldur w żadnej konfiguracji, chociaż nie próbowałem do skutku - mając dużo innych i też trudnych przygód, nie czuję masochistycznej potrzeby powracania tam.

A poziom koszmarny tej przygody to dla mnie jakieś kuriozum. Gdybym miał to kupić, to chyba tylko by komuś sztucznie zaimponować :P
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4139
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 317 times
Been thanked: 347 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: tomb »

Solo Dol Guldur nie przeszedłem - ile można się frustrować. Podejdę znowu, gdy dokończę drugi cykl i będę używał kart z niego.

Poziom koszmarny zamówiłem bardziej z kolekcjonerskiego obowiązku, niż z potrzeby utrudnień, ale w grze na dwóch graczy Ucieczkę udało się przechodzić w miarę regularnie. Czy zrobiliśmy to kartami z podstawki, tego nie pamiętam, ale wątpię. A jeśli już to używając dwóch podstawek.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: pan_satyros »

TomB pisze:Solo Dol Guldur nie przeszedłem - ile można się frustrować. Podejdę znowu, gdy dokończę drugi cykl i będę używał kart z niego.
Dol Guldur to takie Dark Souls wśród scenariuszy, gdy stykamy się z nim pierwsze kilkanaście razy :D
adalbert
Posty: 942
Rejestracja: 02 lis 2009, 14:15
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: adalbert »

A w jakie koszulki radzicie zainwestrować? Takie Mayday Ultra-Fit (a może Ultra-Pro silver albo Platinum) wystarczą?
Borek224
Posty: 348
Rejestracja: 25 lis 2010, 13:35
Been thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Borek224 »

Ja używam:
- segregatora do przechowywanie kart graczy
- najtańszych Ultra-Pro do kart misji
- kolorowych Ultra-Pro do talii gracza
tommifon
Posty: 153
Rejestracja: 14 cze 2013, 23:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: tommifon »

Szczerze polecam koszulki Arcane Tinmen. Jakość właściwie ta sama co ffg, a są sporo tańsze przy zakupie większej ilości opakowań. Na początku próbowałem korzystać z tańszych, ale beznadziejnie się tasowały. Warto mieć segregator Pro-Binder 360 Ultra Pro na karty graczy;)
Przejście solo Dol Guldur na podstawce to masochizm, tylko raz byłem bliski zwycięstwa, gdy został mi prawie martwy Nazgul i wpadło 50 pkt zagrożenia.
Grał ktoś może kilka razy w scenariusz Sztylet w ciemnościach? Udało mi się go przejść jedynie w oparciu o silne wsparcie orłów i zastanawiam się jaka talia jeszcze by miała jakieś szanse?
Jeśli ktoś poszukuje idealnego dodatku do gry, to wydaje mi się, że Czarni Jeźdźcy to najbardziej przemyślane i zdecydowanie najciekawsze rozszerzenie w jakie grałem;)
adalbert
Posty: 942
Rejestracja: 02 lis 2009, 14:15
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: adalbert »

Szczerze polecam koszulki Arcane Tinmen.
W rozmiarze...?
tommifon
Posty: 153
Rejestracja: 14 cze 2013, 23:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: tommifon »

W rozmiarze standard (63x88), tak jak w przypadku ffg, koszulka jest troszkę większa od karty. Nigdy nie zdarzyło mi się jednak, aby karta wysunęła się z koszulki. Kupowałem w sklepie casualgaming, 500 szt kosztuje jakieś 63 zł;)
uday
Posty: 726
Rejestracja: 11 wrz 2013, 23:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: uday »

janekb
Posty: 586
Rejestracja: 14 sty 2012, 14:28
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: janekb »

uday pisze:Dla tych co jeszcze nie wiedzą: http://galakta.pl/android-netrunner-lcg ... cieni-lcg/
I niech ich jasny szlag.
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: SeeM »

uday pisze:Dla tych co jeszcze nie wiedzą: http://galakta.pl/android-netrunner-lcg ... cieni-lcg/
A Inwazja ciągle się trzyma, 71 osób na ostatnich regionalsach. :) To pokazuje ile można osiągnąć, jeśli choć odrobinę (w przypadku galakty jest to naprawdę odrobina) wspiera się małe, lokalne turnieje.

Za Netrunnerem nie będę płakał, bo dopiero się zaczyna, natomiast Władcy Pierścieni trochę szkoda. Ceny na pewno pójdą mocno w górę.
+ (BGG)
janekb
Posty: 586
Rejestracja: 14 sty 2012, 14:28
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: janekb »

Coś mnie trafi, może nie mam tego dużo, bo podwójna podstawka, plus cały pierwszy cykl i Khazad-Dum, ale w planach miałem zamiar kupować resztę, a teraz co robić? Nie lubię grać w gry z angielskimi opisami. Pozbywać się i kupować wszystko od nowa. Dajcie spokój. Po raz kolejny ktoś ma to w dupie. Organizuje się pierwszy turniej, a potem likwiduje. Szkoda gadać.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: AkitaInu »

Hmm no ale słuchajcie, skoro na tym tracą to jest to ekonomicznie uzasadnione, wiem że żal, że fajnie by było jakby to ciągnęli ale skoro się nie sprzedaj i ludzie nie dopisali nie kupując ich produktu to go kończą, to akurat jest zrozumiałe.
kucyk
Posty: 160
Rejestracja: 17 gru 2013, 20:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 14 times
Been thanked: 15 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: kucyk »

Lacerta opóźnia dodatki do Mage Knighta w nieskończoność.
Galakta kończy z kolejnymi LCG.
Zapowiedzieli Diskwarsy - jak długo pociągną?

Nie wiem czy jest sens iść w wersję polską jakichkolwiek tytułów żyjących...
janekb
Posty: 586
Rejestracja: 14 sty 2012, 14:28
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: janekb »

AkitaInu pisze:Hmm no ale słuchajcie, skoro na tym tracą to jest to ekonomicznie uzasadnione, wiem że żal, że fajnie by było jakby to ciągnęli ale skoro się nie sprzedaj i ludzie nie dopisali nie kupując ich produktu to go kończą, to akurat jest zrozumiałe.
Jasne spoko, już mam Dominiona polskiego, do którego nie ma dodatków, teraz WP. Albo czas skończyć z fajnymi grami, do których są dodatki, albo to co pisze kucyk:
kucyk pisze:Lacerta opóźnia dodatki do Mage Knighta w nieskończoność.
Galakta kończy z kolejnymi LCG.
Zapowiedzieli Diskwarsy - jak długo pociągną?

Nie wiem czy jest sens iść w wersję polską jakichkolwiek tytułów żyjących...
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: AkitaInu »

janekb pisze:
AkitaInu pisze:Hmm no ale słuchajcie, skoro na tym tracą to jest to ekonomicznie uzasadnione, wiem że żal, że fajnie by było jakby to ciągnęli ale skoro się nie sprzedaj i ludzie nie dopisali nie kupując ich produktu to go kończą, to akurat jest zrozumiałe.
Jasne spoko, już mam Dominiona polskiego, do którego nie ma dodatków, teraz WP. Albo czas skończyć z fajnymi grami, do których są dodatki, albo to co pisze kucyk:
kucyk pisze:Lacerta opóźnia dodatki do Mage Knighta w nieskończoność.
Galakta kończy z kolejnymi LCG.
Zapowiedzieli Diskwarsy - jak długo pociągną?

Nie wiem czy jest sens iść w wersję polską jakichkolwiek tytułów żyjących...

Masz rację, ja też bym wolał żeby cały domion był w PL, z resztą dziwi mnie to że nie jest, w końcu jest to dobra gra, chyba za późno się wzięli za spolszczanie i już się ograła :)

Do mage knighta w końcu bedzie ten dodatek, jest też do pandemii jak widać (tzn bedzie)

Ja mam nadzieje, że galakta descenta tak nie skończy :D

btw - w ciągu 5 minut pojawiły się już dwie oferty sprzedaży androida i władcy ...
Awatar użytkownika
7koliberek9
Posty: 283
Rejestracja: 03 lip 2011, 14:23
Lokalizacja: Mazowieckie
Has thanked: 33 times
Been thanked: 12 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: 7koliberek9 »

Beznadzieja po całej linii. Nie znam na tyle dobrze języka żeby śmigać w angielską wersję a o współgraczach nie wspomnę :( Wielkie rozczarowanie, żal, złość i bardzo dużo niecenzuralnych wyrazów :evil:
Awatar użytkownika
godpuppet
Posty: 592
Rejestracja: 30 gru 2008, 12:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: godpuppet »

nosz kur... kupię ile jest po polsku i potem będę musiał chyba mieszać :/
All work and no play makes Jack a dull boy!
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 81 times
Been thanked: 92 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Olgierdd »

Bardzo lubię tę grę, ale decyzją nie jestem zaskoczony, poza jednym: że tak późno ją zamykają.

Ta gra była od samego założenia nieturniejowa, więc co miałoby napędzać sprzedaż na tak małym rynku jak polski? Spodziewałem się, że Galakta zrezygnuje zaraz po drugim cyklu, a ku bardzo optymistycznemu zaskoczeniu wypuścili jeszcze kolejny i parę dużych dodatków.

Ja po Władcy płakać nie będę, bo to co wyszło dotychczasowo to nadal są dwie tony zabawy.
Poza tym, dość paradoksalnie, czuję się teraz zachęcony by dokończyć polską kolekcję :)
Zwieżak
Posty: 91
Rejestracja: 14 lis 2012, 14:44

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Zwieżak »

Tylko w tej kolekcji będzie dziwna niepełna saga "Czarni jeźdźcy" - po co w ogóle wydawali jej pierwszą część?
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: jax »

To niestety spotka wszystkie polskie wersje LCG. Sprzedaż dodatków jest wielokrotnie słabsza niż podstawki a jak tych dodatków jest 50, to zainteresowanie maleje sukcesywnie. Dużo osób kupi pierwszy cykl dodatków, średnio - kupi drugi cykli i duzy dodatek, mało - kolejne cykle dodatków, bardzo mało - jeszcze kolejne. Po prostu ludzie nie mają tyle kasy/nie są w stanie czasowo przetwarzać kolejnych rozszezrzeń/i tak mają co eksplorować tylko z pierwszymi dodatkami. Każdy kolejny cykl dodatków kupuje coraz mnie ludzi - wydawca to śledzi i w pewnym momencie stwierdza że przestaje mu sie to opłacać i rezygnuje...

W sumie gry mocno turniejowe (vide Netrunner) może są mniej podatne na powyższe zjawisko (choć jak się okazuje teraz - także), ale w przypadku Władcy Pierścieni, to chyba jednak trzeba było się tego spodziewać :(

Słabo.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
wojo
Posty: 751
Rejestracja: 20 sie 2008, 13:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: wojo »

Tak pokrótce bo temat rzeka:

1. Osobiście dokupię wszystkiego co mi brakuje (czyli Głos plus ewentualnie to co jeszcze wyjdzie) w wersji PL (jest taniej niż ENG a sądzę że teraz będzie jeszcze taniej). Będę grał aż wszystko przejdę (jestem dopiero na etapie drugiego dodatku z trzeciego cyklu). Później być może zacznę kupować dalsze dodatki w wersji ENG (jeżeli gra nadal mi się będzie podobać tak bardzo jak teraz).

Gry nie zamierzam sprzedawać. Ogłoszenie Galakty nie uczyniło jej ani trochę mniej grywalną*. Liczę też, że kiedy syn dorośnie pogram w nią jeszcze drugie tyle - tym razem na dwóch :)

2. Zbliża się złoty czas dla twórców scenariuszy PL. Ci którzy nie pójdą w wersję ENG (z powodu nieznajomości języka lub niechęci uczenia się słów kluczowych na nowo) będą chętni poświęcić czas i pieniądze na drukowanie scenariuszy tworzonych przez innych fanów.

3. Jeżeli ktoś zastanawiał się nad wejściem w WP:LCG teraz jest idealny moment ze względu na ewentualne wyprzedaże używanych egemplarzy. Później pełne kolekcje i niektóre dodatki zyskają bardzo na wartości.

4. * Jako fani WP:LCG jesteśmy w tej korzystnej sytuacji, że nie potrzebujemy sceny/turniejów/reguralnych spotkań aby pograć w swoją ulubioną grę. Nadal możemy grać w zaciszach domów (czy to solo czy w stałym składzie). To co stało się być może powodem zamknięcia linii wydawniczej (czyli brak dopływu nowych graczy bo każdy grał w swoim składzie) jest tym co tak naprawdę trzyma wielu z nas przy tej grze.

5. Testowałem osobiście miksowanie wersji PL z ENG - nie ma żadnego problemu. Trzeba się oswoić z keywordami ale poza tym nie warto zamieniać (z dużą stratą) wersji PL na ENG.

6. Nie pędźcie sprzedawać (chyba że ktoś tanio sprzeda Głos to ja chętnie się skuszę :) ). Mamy tyle scenariuszy, tyle kart że jeszcze latami będzie można grać bez znudzenia na tym co Galakta wydała.

7. Pewnym "problemem" WP:LCG jest szybkość z jaką FFG wypluwa dodatki. Zwykłe cykle, sagi, koszmarne talie. Czasowo nie idzie tego sensownie ograć w tym tempie, a nie oszukujmy się cenowo obciążenie dla nas zarabiających w PL też jest naprawdę spore

Poza tym zgadzam się z tym co Olgierdd napisał.
Kolekcja na BGG, sprzedam
Jestem (współ)autorem: Bitwa pod Grunwaldem, Ora et Labora, Proch i Stal, Metallum
Mitrel
Posty: 47
Rejestracja: 02 wrz 2013, 17:15

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Mitrel »

Jakaś masakra, dla galakty wielki minus. Przyszłego Warhammera 40k nie kupie w PL!
Awatar użytkownika
godpuppet
Posty: 592
Rejestracja: 30 gru 2008, 12:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: godpuppet »

no ja też kupię ile się da PL. zastanawiam się tylko nad Czarnymi Jeźdzcami - chyba raczej wezmę całość tej sagi po angielsku.

Zbieram dla młodzieży (obecnie 4-letniej), więc będę się trzymał wersji PL...
All work and no play makes Jack a dull boy!
ODPOWIEDZ