Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: kwiatosz »

Fabryka zamknęła serię.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 81 times
Been thanked: 92 times

Re: Odp: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Olgierdd »

Nie wydadzą. Black Library (Games Workshop) wycofał parę miesięcy temu wszystkie licencje na tłumaczenie ich książek. Teraz sami mają to robić, tyle tylko, że oficjalnie wypięli się na polski rynek.
Tyle ode mnie w tym offtopie.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: RUNner »

Chciałoby się napisać "R.I.P. Władek"...
Można zmieszać wersje, bo dla rutyniarzy to nie powinien być wielki problem, ale już dla nowych graczy na pewno jest to utrudnienie.
Rozumiem że biznes to biznes, ale mimo to mam jakiś niesmak z powodu tej decyzji. Czuję się po części oszukany i tak jak niektórzy wcześniej pisali - zniechęcony do polskich wersji gier planszowych.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Tycjan »

Odpowiedzi na kilka pytań w sprawie wczorajszej deklaracji, znajdziecie w moim wywiadzie z Galaktą: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl/201 ... kiego-lcg/

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
godpuppet
Posty: 592
Rejestracja: 30 gru 2008, 12:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: godpuppet »

jest promyk nadziei, ale nastawiać się nie ma co. Kupię ile jest po polsku, a potem przechodzę na angielski, zwłaszcza że jak pisałem podoba mi się to co robi aktualny designer i to co dzieje się aktualnie z grą - za oceanem, oczywiście :)

Tylko pewnie Czarnych Jeźdźców odpuszczę i kupię całą sagę po angielsku. O ile FFG do tego czasu gry nie zlikwiduje :P
All work and no play makes Jack a dull boy!
Awatar użytkownika
cahir
Posty: 262
Rejestracja: 30 gru 2008, 09:07
Lokalizacja: Vratislavia
Has thanked: 16 times
Been thanked: 4 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: cahir »

Też się dołączę do wylewania żalów. Sprzedałem już niemal całą kolekcję, niestety nie zniósłbym kart angielskich wymieszanych z polskimi ze względów estetycznych :wink: nie mógłbym też spokojnie grać posiadaną kolekcją, wiedząc , że gdzieś tam w wielkim świecie, ktoś ma dużo więcej kart, których ja nigdy nie zobaczę w swojej kolekcji. A już wydanie 1 części Sagi "Czarni Jeźdźcy" w wersji PL i zakończenie wydawania, to naprawdę świństwo godne Mordoru.Mogli chociaż zapowiedzieć, że rozważają wydawania tych dużych dodatków Sagi w formacie " na życzenie" czy to naprawdę tak dużo by kosztowało trudu i pieniędzy :?: przecież wszystko by im zeszło...tymczasem wydają " koszmarne talie" jak dla mnie całkiem niepotrzebne, jakby " ucieczka z Dol guldur" była nie dość koszmarna. Nie można było tych wysiłków przenieść na dokończenie sagi chociaż...ech taka klimatyczna gra i cały fluff w wersji polskiej, naprawdę było warto mieć tą grę w wersji PL( w przeciwieństwie np. do Inwazji,tam chyba tylko do śmiechu z tłumaczeń).
Cóż mam nadzieję, że znajdę CS po angielsku w rozsądnej cenie, i zacznę od nowa, ech...
Jezus zbawia, Allah nagradza, Cthulhu pożera.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: RUNner »

Ja mojej polskiej kolekcji nie sprzedam, bo za dużo bym stracił. Dołożę angielskie karty i jakoś się będzie grało. Wiadomo że takie rozwiązanie jest mało eleganckie ale cóż zrobić? Sytuacja jest taka jaka jest i trzeba się z tym oswoić. Wg moich obliczeń projekt WP PL już dawno powinien się skończyć, opierając się na aktywności graczy na tym forum czy forum Galakty. Sam miałem długą przerwę po pierwszym cyklu, a przecież gra jest bardzo dobra. Wszystko (prawie wszystko) się jednak z czasem znudzi. Co położyło Władka na łopatki? Na pewno brak sceny turniejowej, ale to mnie wcale nie dziwi bo nikt nie wymyślił dobrze działających zasad takiej rywalizacji. Kooperacja też nie jest dla każdego, a to znacznie ogranicza grono ewentualnych graczy.
Dobrze że nie nabyłem Czarnych Jeźdźców skoro druga część sagi nie wyjdzie w wersji polskiej.
Niestety dałem się nabrać na "Głos Isengardu" ;]
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
wojo
Posty: 751
Rejestracja: 20 sie 2008, 13:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: wojo »

Mnie mieszanie języków nie przeszkadza choć wiadomo że uczenie się nowej terminologii to zawsze jest jakaś bariera. Nie wiem jak Wy ale i tak zawsze musiałem korzystać z angielskiej terminologii (bo kartę trzeba było znaleźć na card game Db, przetestować OCTGN, znaleźć odpowiedź na pytanie co do zasad na forum FFG, zalogować wynik w quest logu, FAQ przeczytać zaraz po publikacji etc). Tak naprawdę nie ma tego tak dużo istotnych terminów (posiłkując się Unoficial FAQu naliczyłem tego 24, pewnie jeszcze doszło coś więcej ale sporo keywordów kończy żywot na jednym scenariuszu: np. ucieczka, łowy). Sam uczyłem się gry na angielskiej podstawce i przestawienie się na PL po zakupie zajęło mi może 1 czy 2 gry. Mam też Massing at Osgiliath w wersji ENG i nie miałem żadnego problemu śmigać go kartami PL.

Isengard to faktycznie dodatek o tyle "zabawny", że wprowadzi mieszanie języka w talii przeciwności podczas rozgrywania "Ring-Maker cycle". Pod tym względem "Czarni Jeźdźcy" są przyjaźniejsi bo każdy dodatek saga ma swoje karty przeciwności (przynajmniej tak było w Hobbicie).

Ja i tak Isengard jednak kupię PL (jak wreszcie do niego dotrę) będzie dużo taniej jak sądzę i tym samym sporo grosza się uda zaoszczędzić a upierdliwość jednak niezbyt duża.
Kolekcja na BGG, sprzedam
Jestem (współ)autorem: Bitwa pod Grunwaldem, Ora et Labora, Proch i Stal, Metallum
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: RUNner »

Rozpakowałem właśnie dnż Przeprawa przez MP. I co? I gówno. Jakość kart jest fatalna. Rozdzielczość wydruku praktycznie domowa. Ktoś gdzieś pieprzył że FFG przeniosło swoje dnż z Chin do USA i jakość jest lepsza. Bujda. Nie polecam. Kupiłem na próbę tylko PpMP na szczęście.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
godpuppet
Posty: 592
Rejestracja: 30 gru 2008, 12:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: godpuppet »

W sumie jedyny Nightmare jaki chciałem kupić to właśnie ten, dzięki za cynk, przeznaczę kasę na coś innego ;)
All work and no play makes Jack a dull boy!
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 381 times
Been thanked: 94 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: farmer »

Wiem, że to nie jest dobre miejsce na pisanie tego posta, jednak zależy mi na właśnie Waszym zdaniu (tj. osób, odwiedzających ten wątek).

Zdecydowaliśmy z małżonką wejść w końcu w kolejną karciankę (po Inwazji :)).
Z przyczyn klimatycznych Netrunner został pokonany przez Władcę.

No i teraz, o co proszę i dlaczego...

Gra będzie używana wyłącznie w domu (zero turniejów),
w składzie 1-2 osób.
Raczej nie za często (kilka razy w tygodniu).

W związku z tym, nie planujemy obecnie kupować wszystkiego co wyszło - choć, oczywiście, może się to z czasem zmienić.
Chcielibyśmy jednak dodać grze nico urozmaicenia (podstawkę miał kiedyś znajomy i mamy ją nieco ograną).

Dlatego też, poradźcie proszę,
od czego zacząć (podstawka + ?),
oraz co nabywać w dalszej kolejności,
aby gra była możliwie spójna, w miarę urozmaicona,
a przy tym nie kosztowała więcej niż, 2 stówki na starcie i powiedzmy kolejne 300 zł w dalszych zakupach...

Z góry dziękuję :).

pozdr,
farm
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: RUNner »

Zacznijcie od samej podstawki. Przygody w niej zawarte dadzą wam pewien obraz i sami ocenicie czy warto iść dalej. A jeśli tak, to tylko po kolei, bo to zapewnia świetną zabawę nad taliami. Scenariusze są zazwyczaj dopasowane do kart graczy więc przyjemniej poznawać grę chronologicznie.
Przygody zawarte w zestawie podstawowym:
- Przeprawa przez Mroczną Puszczę: pełni funkcję tutorialu, ale potrafi czasem pokazać pazurki. Idealna do nauki zasad gry i testowania talii.
- Podróż w dół Anduiny: genialna i wymagająca przygoda, zwłaszcza na kartach samego coresetu. Świetnie przemyślana i dramatyczna, w 2 osoby jak najbardziej do przejścia, ale łatwo nie będzie (i o to chodzi!)
- Ucieczka z Dol Guldur: "zawiera się w moim TOP 5 najtrudniejszych scenariuszy". W grze 2-osobowej do przejścia, na kartach z coresetu ze skutecznością około 10%.

Siłą WP jest to, że gra jest piekielnie losowa, a to zapewnia jej ogromną regrywalność. Każdy scenariusz zawsze będzie inaczej wyglądał. Czasem będzie zaskakująco łatwy, a czasem wręcz przeciwnie. Jak ktoś lubi Tolkiena oraz kooperację, ten nie znajdzie lepszej gry.
edit: Solo nie ma lepszej gry od WP!
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 381 times
Been thanked: 94 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: farmer »

Poratujcie proszę linkiem do jakiegoś hronologicznego rozpisu dodatków do WP.
Kiedyś widziałem coś takiego...
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
Awatar użytkownika
7koliberek9
Posty: 283
Rejestracja: 03 lip 2011, 14:23
Lokalizacja: Mazowieckie
Has thanked: 33 times
Been thanked: 12 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: 7koliberek9 »

We Władcę gram stosunkowo od niedawna bo od grudnia zeszłego roku. Razem z narzeczonym zdecydowaliśmy że będziemy grać w kolejne cykle tak jak wychodziły. Do podstawki radzę dokupić cykl Cienie Mrocznej Puszczy czyli 6 małych dodatków. Na razie przeszliśmy trzy scenariusze z tego cyklu a grania i kombinowania było wiele :) Można też zacząć od dwóch dużych dodatków Hobbita ponieważ zalecają granie kartami z podstawki i nie mieszanie ich z innymi cyklami. Niestety w Hobbita jeszcze nie graliśmy.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: RUNner »

Tak z głowy:
1. Cykl Cienie Mrocznej Puszczy:
- Polowanie na Golluma
- Starcie u stóp Samotnej Skały
- Podróż do Rhosgobel
- Wzgórza Emyn Muil
- Martwe Bagna
- Powrót do Mrocznej Puszczy
2. Khazad - Dum
3. Cykl Dwarrowdelf:
- Brama Czerwonego Rogu
- Droga do Rivendel
- Czatownik
- Mroki Morii
- Kamienne Podstawy Ziemi
- Cień i Płomień
4. Spadkobiercy Numenoru
5. Cykl Przeciw Cieniowi:
- Obawy Namiestnika
- Las Druadan
- Spotkanie przy Amon Din
- Atak na Osgiliath
- Krew Gondoru
- Dolina Morgul
6. Głos Isengardu

No i oczywiście saga Hobbit i Czarni Jeźdźcy.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4139
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 317 times
Been thanked: 347 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: tomb »

Nowych graczy witamy na pokładzie - gdyby początkowe porażki zniechęcały to nie zapomnijcie sprawdzić gry na wariancie łatwym.

Największą siłą tej gry jest fakt, że można ją sobie kupić sto lat po zamknięciu serii i będzie cieszyć tak samo, jak przy premierze, a każdy dodatek zwiększa regrywalność podstawki i każdego wcześniejszego dodatku.

RUNner pisze:Rozpakowałem właśnie dnż Przeprawa przez MP. I co? I gówno. Jakość kart jest fatalna. Rozdzielczość wydruku praktycznie domowa.
A miałeś wcześniejsze DnŻ? Może ta ich nowa technologia taka słaba?
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: RUNner »

TomB pisze:
RUNner pisze:Rozpakowałem właśnie dnż Przeprawa przez MP. I co? I gówno. Jakość kart jest fatalna. Rozdzielczość wydruku praktycznie domowa.
A miałeś wcześniejsze DnŻ? Może ta ich nowa technologia taka słaba?
Wcześniej miałem Massinga, kupionego 1,5 roku temu. W obu przypadka jakość jest żałosna.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4139
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 317 times
Been thanked: 347 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: tomb »

RUNner pisze:Wcześniej miałem Massinga, kupionego 1,5 roku temu. W obu przypadka jakość jest żałosna.
E, to z takim stanem już się pogodziłem. Wystraszyłem się, że jest jeszcze gorzej.
Awatar użytkownika
wojo
Posty: 751
Rejestracja: 20 sie 2008, 13:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: wojo »

Ja z DNŻ mam w wersji ENG Massing at Osgiliath i jakieś Nightmare Decks (mam też Bitwę o Miasto nad jeziorem ale nawet nie odpakowałem). We wszystkich przypadkach jakość kart słaba i kolory jakieś dziwne - przy tej cenie to naprawdę porażka jest i jeżeli tylko obsesja posiadania wszystkiego mnie nie dorwie, to nie zamierzam kupować więcej druków na żądanie. Natomiast grałem w Massing (w którym nie miesza się kart z tymi ze zwykłych talii) i muszę przyznać że po początkowym zniesmaczeniu jakością i zapakowaniu w koszulki grało się dobrze (wszystko czytelne a i sam scenariusz bardzo dobry).

Co do kolejności zakupów to popieram w 100% RUNnera. Jedyną sensowną alternatywą (a i tak znacznie słabszą) to pójście w Sagi czyli Hobbit: Górą i Dołem, Hobbit: Na progu oraz Czarnych Jeźdźców (ewentualnie można sobie też Khazad Dum sprawić). Wadą tego podejścia będzie granie prawie tylko krasnoludami co może trochę się znudzić przy intensywniejszym graniu. Na swoim blogu na BGG rozpisałem się na ten temat nieco bardziej (niestety tylko ENG: LINK - trzeba jednak pamiętać że jest to przewodnik dla graczy SOLO co jest szczególnie istotne przy ostatnim "wybiórczym" podejściu)
Kolekcja na BGG, sprzedam
Jestem (współ)autorem: Bitwa pod Grunwaldem, Ora et Labora, Proch i Stal, Metallum
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: RUNner »

wojo pisze:Ja z DNŻ mam w wersji ENG Massing at Osgiliath i jakieś Nightmare Decks (mam też Bitwę o Miasto nad jeziorem ale nawet nie odpakowałem). We wszystkich przypadkach jakość kart słaba i kolory jakieś dziwne - przy tej cenie to naprawdę porażka jest
Dokładnie o to chodzi. Przy tej cenie jakość kart jest uwłaczająca. To był mój ostatni zakup w ramach DnŻ.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Andy »

TomB pisze:Nowych graczy witamy na pokładzie - gdyby początkowe porażki zniechęcały to nie zapomnijcie sprawdzić gry na wariancie łatwym.
Mam podstawkę od dwóch tygodni i jednak się uparłem, żeby próbować bez wariantu łatwego. :) Na razie próbuję sie przedrzeć solo przez Mroczną Puszczę - po kilku łomotach w partiach talią Taktyki przesiadłem się na Przywództwo i już po trzech przegranych wczoraj nieoczekiwany sukces! Zatłukłem pomiot czegośtam i chodzę z wysoko podniesioną głową! :)

Zamierzam tak przećwiczyć wszystkie cztery talie, a potem spróbować mieszania. Tylko ta Taktyka mnie niepokoi, bo podobno nią najłatwiej wygrywać.

Na marginesie - na BGG chwalona jest taka talia złożona z coreseta do gry solo:

HEROES
Theodred
Eowyn
Beravor

LEADERSHIP (13)
x2 Faramir
x1 For Gondor!
x3 Guard of the Citadel
x2 Sneak Attack
x3 Snowbourn Scout
x2 Steward of Gondor

LORE (12)
x2 Erebor Hammersmith
x2 Forest Snare
x1 Henamarth Riversong
x3 Lore of Imladris
x2 Miner of the Iron Hills
x2 Protector of Lorien

SPIRIT (13)
x2 Northern Tracker
x1 Unexpected Courage
x3 Stand and Fight
x2 A Test of Will
x1 Dwarven Tomb
x2 Hasty Stroke
x2 The Galadrahim's Greeting

TACTICS (1)
x1 Beorn

NEUTRAL (3)
x3 Gandalf

http://www.boardgamegeek.com/thread/110 ... cards-from (tu również szczegółowe omówienie)

Podobno wymiata!
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 81 times
Been thanked: 92 times

Re: Odp: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Olgierdd »

Andy pisze:Tylko ta Taktyka mnie niepokoi, bo podobno nią najłatwiej wygrywać.
Monodeck taktyki z core seta jest obiektywnie najtrudniejszą talią z dostępnych w pudełku. Wymaga specyficznego podejścia... i taktyki ;)
Dopiero z kolejnymi dodatkami zyskuje na grywalności.
Awatar użytkownika
wojo
Posty: 751
Rejestracja: 20 sie 2008, 13:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: wojo »

Andy witamy w gronie graczy WP:LCG.

Taktyka solo na samej podstawce ma bardzo, bardzo ciężko (brak siły woli). Jest to jedyna z talii podstawowych, która ma małe szanse na pokonanie nawet pierwszego scenariusza. Natomiast warto ją i inne przetestować dla poznania ich siły i słabości.

Jeżeli nie chcesz korzystać z tali powyżej (bo wolisz sam kombinować) to możesz rzucić okiem na moje poradniki dla początkujących solo graczy (wersja PL, wersja ENG).
Kolekcja na BGG, sprzedam
Jestem (współ)autorem: Bitwa pod Grunwaldem, Ora et Labora, Proch i Stal, Metallum
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: RUNner »

Andy pisze:Tylko ta Taktyka mnie niepokoi, bo podobno nią najłatwiej wygrywać.
To pierwsze słyszę! Taktyką bardzo ciężko cokolwiek zdziałać w zestawie podstawowym. Wraz z dodatkami ta sfera nabiera rumieńców i gra się nią bardzo fajnie.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Andy »

Toście mnie pocieszyli z tą Taktyką! :) Ktoś napisał (ale nie pamiętam gdzie), że solo Taktyką najłatwiej, potem Przywództwem. Mnie przy grze Taktyką najbardziej tłukły pojawiające się seryjnie obszary, które pożerały z rzadka zdobywane żetony postępu.
wojo pisze:Natomiast warto ją i inne przetestować dla poznania ich siły i słabości.
Tak właśnie pomyślałem: najpierw partie taliami mono, żeby poznać ich specyfikę, potem kombinowanie.
wojo pisze:Jeżeli nie chcesz korzystać z tali powyżej (bo wolisz sam kombinować) to możesz rzucić okiem na moje poradniki dla początkujących solo graczy (wersja PL, wersja ENG).
Ja rzucam okiem gdzie się da! ;) Tylko nie potrafię przewidywać przyszłości i polską podstawkę kupiłem na tydzień przed pamiętnym komunikatem Galakty. Tak czy owak jeśli mnie gra wciągnie, to pójdę raczej w sagi, a dokładniej w sagę, bo Hobbity wyszły oba. Czytałem, że Czarni Jeźdźcy to świetne rozszerzenie, no ale następnych części Drużyny PL już nie będzie.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
ODPOWIEDZ