Warhammer: Diskwars (Tom Jolly, Lukas Litzsinger, Christian T. Petersen)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Warhammer: Diskwars (FFG)

Post autor: Banan2 »

Galakta zapowiedziała polską wersję (druga połowa roku).
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Ash
Posty: 293
Rejestracja: 19 wrz 2011, 23:19
Lokalizacja: Łódź
Been thanked: 1 time

Re: Warhammer: Diskwars (FFG)

Post autor: Ash »

Banan2 pisze:Galakta zapowiedziała polską wersję (druga połowa roku).
Pozdrawiam
To dobra wiadomość, może polska wersja przyczyni się do wzrostu zainteresowania tą wspaniałą grą w naszym kraju.
Awatar użytkownika
Desaix1800
Posty: 284
Rejestracja: 01 mar 2011, 18:07
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: Warhammer: Diskwars (FFG)

Post autor: Desaix1800 »

Zapewne a po jednym dodatku przestanie wychodzic ;)

Wysłane z mojego GT-I9105P przy użyciu Tapatalka
magneticzero
Posty: 411
Rejestracja: 31 gru 2011, 19:04
Lokalizacja: Rybnik

Re: Warhammer: Diskwars (FFG)

Post autor: magneticzero »

Czy ktos mogłby polecic gdzie mozna kupic jakas fajna mate na wymiar?

Oraz czy jest ktos chetny na gre w krakowie?:)
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warhammer: Diskwars (FFG)

Post autor: NTomasz »

iść do sklepu typu obi i kupić kawałek odpowiedniego materiału. - najtaniej.
polska wersja wyjdzie :D i zniknie jak zawsze... to już tradycja wręcz wizytówka takich zagrań :)
Ash
Posty: 293
Rejestracja: 19 wrz 2011, 23:19
Lokalizacja: Łódź
Been thanked: 1 time

Re: Warhammer: Diskwars (FFG)

Post autor: Ash »

NTomasz pisze:iść do sklepu typu obi i kupić kawałek odpowiedniego materiału. - najtaniej.
polska wersja wyjdzie :D i zniknie jak zawsze... to już tradycja wręcz wizytówka takich zagrań :)
Prawdopodobnie będą już 2 pierwsze dodatki, więc może wydadzą w PL wszystko jednym rzutem?
Awatar użytkownika
Aduanath
Posty: 495
Rejestracja: 31 paź 2012, 18:55
Lokalizacja: Legnica
Been thanked: 1 time

Re: Warhammer: Diskwars (FFG)

Post autor: Aduanath »

Ash pisze:
NTomasz pisze:iść do sklepu typu obi i kupić kawałek odpowiedniego materiału. - najtaniej.
polska wersja wyjdzie :D i zniknie jak zawsze... to już tradycja wręcz wizytówka takich zagrań :)
Prawdopodobnie będą już 2 pierwsze dodatki, więc może wydadzą w PL wszystko jednym rzutem?
Nie wierz w to ;) . Dodatki po angielsku jeszcze nie wyszły. Jeśli wyjdą po polsku, to co najmniej z półrocznym opóźnieniem w stosunku do wersji angielskiej ;)
Nasza kolekcja - ciągle się rozwija :)
uday
Posty: 726
Rejestracja: 11 wrz 2013, 23:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Warhammer: Diskwars (FFG)

Post autor: uday »

Jeśli podstawka polska się sprzeda... A na to się wcale nie zanosi.
Drakkainen
Posty: 136
Rejestracja: 02 lip 2013, 20:52

Re: Warhammer: Diskwars (FFG)

Post autor: Drakkainen »

Przepraszam za ten hejt, ale to jest niepojęte dla mnie. Zainteresowanie Netrunnerem, Władcą czy Star Warsami było i jest ogromne. Pomimo to wyniki sprzedażowe są tak kiepskie że 2 karcianki zostały zamknięte, a trzecia wkrótce. Co robi Galakta? Wydaje kolejną grę nastawioną na milion dodatków, która raczej nie będzie cieszyć się choćby w połowie taką popularnością jak powyższe. Ja pytam, po co? Po to żeby zrazić do siebie kolejnych ludzi którzy się wkręcą w zbieranie? Nie będzie ich dużo, ale to wciąż są potencjalni odbiorcy innych serii. Naprawdę warto ich zniechęcać do firmy?
Awatar użytkownika
syd3r
Posty: 164
Rejestracja: 16 gru 2012, 11:28
Lokalizacja: Nidzica

Re: Warhammer: Diskwars (FFG)

Post autor: syd3r »

Drakkainen pisze: Co robi Galakta? Wydaje kolejną grę nastawioną na milion dodatków, która raczej nie będzie cieszyć się choćby w połowie taką popularnością jak powyższe. Ja pytam, po co?
Po to aby mieć 1000-2000 zadowolonych klientów. Tylu kupi podstawkę i dwa pierwsze dodatki.

Ludzi, którzy kupią fąfnasty dodatek jest 100 osób w skali kraju, z tego połowa pewnie bez problemu przesiądzie się na wersję angielską, a ćwiartka z tej setki przesiądzie się z problemami. Zostaje około 25 osób, które będą oburzone, zniechęcone do firmy i zrobią dym na specjalistycznych forach:
Oszukali mnie, banda złodziei, galaktycznych decydentów!
Najwyraźniej jest to ryzyko, które Galakta jest gotowa podjąć.
Drakkainen
Posty: 136
Rejestracja: 02 lip 2013, 20:52

Re: Warhammer: Diskwars (FFG)

Post autor: Drakkainen »

syd3r pisze:
Drakkainen pisze: Co robi Galakta? Wydaje kolejną grę nastawioną na milion dodatków, która raczej nie będzie cieszyć się choćby w połowie taką popularnością jak powyższe. Ja pytam, po co?
Po to aby mieć 1000-2000 zadowolonych klientów. Tylu kupi podstawkę i dwa pierwsze dodatki
Brzmi rozsądnie. Muszę przestawić się z punktu widzenia osoby, która jak wchodzi w serię to na całego. Niemniej smutny wniosek jest taki, że jak ktoś myśli o tym że może się wkręcić to po kupnie polskiej podstawki i jej przetestowaniu powinien czym prędzej wymieniać na ang. i kupować dodatki w tym języku. Uniknie się rozczarowań.
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warhammer: Diskwars (FFG)

Post autor: NTomasz »

może poprostu galakta pogodziła już się z opinia beznadziejnego wydawnictwa skaczącego z kwiatka na kwiatek i wycofującego sie ze wszystkiego rakiem :P
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Warhammer: Diskwars (FFG)

Post autor: Jacek_PL »

NTomasz pisze:może poprostu galakta pogodziła już się z opinia beznadziejnego wydawnictwa skaczącego z kwiatka na kwiatek i wycofującego sie ze wszystkiego rakiem :P
Nie sądzę, wydaje mi się że problemem Galakty jest raczej powiązanie z FFG. Większość gier od FFG to raczej dobrze sprzedające się produkcje, ale FFG ma też swoje "fanaberie" i też nie wszystko potrafi dobrze sprzedać, oni przecież też kilka wpadek zaliczyli. Szczerze powiedziawszy nie interesuje się tymi tazosami :wink: ale generalnie patrzę co się dzieje na rynku gier i widzę że jest to coraz cięższy kawałek chleba. Galakta może oczywiście nie wydać polskiej wersji, w ten sposób na pewno nie utopi kasy, ale też nie będzie miała szansy zarobić lepiej niż na samym dystrybuowaniu wersji angielskiej. Niestety w biznesie nie ma rzeczy pewnych są tylko inwestycje mniej lub bardziej ryzykowne, można nie robić nic i stracić szansę na dobry zysk albo spróbować zaryzykować.
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 1517
Rejestracja: 12 lut 2012, 16:33
Lokalizacja: Gdynia / Gdańsk
Has thanked: 43 times
Been thanked: 194 times

Re: Warhammer: Diskwars (FFG)

Post autor: Wolf »

Dla mnie zasada jest prosta. Chcesz kupić dodatki ? - Nie kupuj wersji PL. Jedynym wyjątkiem od tej reguły są gry niezależne językowo :).

Przecież sama Galakta niedawno ogłosiła, żeby nie kupować wersji PL (treść ogłoszenia była trochę inna, ale przesłanie to samo), więc jaki sens kupować kota w worku, a potem czekać aż się łaskawie zdecydują wydać dodatek. Ktoś zaraz napisze, że przecież muszą wiedzieć czy się opłaca wydać, no cóż... ja robię tak samo - muszę wiedzieć czy mi się opłaca kupić:

- wersja PL: dłużej czekam i nie wiadomo czy będą dodatki
- wersja ENG: mam od razu i mam pewność że będą dodatki

Jak widać wersja PL się nie opłaca jeżeli chcesz mieć dodatki. Dlatego w wypadku gier zależnych językowo nie kupuję wersji PL i dzięki temu jestem bardzo zadowolonym klientem, bo jak pojawia się news na temat dodatku to nie muszę się martwić o jego wydanie.
NTomasz pisze:może poprostu galakta pogodziła już się z opinia beznadziejnego wydawnictwa skaczącego z kwiatka na kwiatek i wycofującego sie ze wszystkiego rakiem :P
Ja ich za to nie winię. Przyjęli strategię, która pozwala im zarobić, ale jednocześnie nie są wstanie wejść na wyższy poziom, bo to wymaga podjęcia ryzyka. Ich wybór działać w ten sposób. Do graczy należy wybór czy chcą kupić kota w worku.

------------------------------------------

Sama gra to według mnie strzał w dziesiątkę. Bitewniak w pigułce. Połączenie prostych, ale jakże pomysłowych mechanik z dużą swobodą w budowaniu armii. Można bez problemu wciągnąć do gry nowe osoby, bo nie ma tutaj bariery w postaci ogromnej ilości zasad. Zestaw podstawowy oferuje nam sporo możliwości, a zbliżające się dodatki rozwiną grę jeszcze bardziej. Według mnie to bardzo obiecujący tytuł i dziwi mnie, że nie ma tutaj więcej dyskusji na jego temat.
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1348
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 565 times
Been thanked: 284 times

Re: Warhammer: Diskwars (FFG)

Post autor: Atamán »

syd3r pisze:
Drakkainen pisze: Co robi Galakta? Wydaje kolejną grę nastawioną na milion dodatków, która raczej nie będzie cieszyć się choćby w połowie taką popularnością jak powyższe. Ja pytam, po co?
Po to aby mieć 1000-2000 zadowolonych klientów. Tylu kupi podstawkę i dwa pierwsze dodatki.
Dokładnie tak i ja jestem jednym z takich graczy. Cieszy mnie info, że Galakta wyda podstawkę do Diskwars w wersji PL, bo wolę polskie wersje językowe. Dodatki średnio mnie interesują, ale jeśli gra mi się spodoba i wyjdą po polsku to mógłbym ze 2 dokupić. Tak u mnie było z Władcą Pierścieni LCG, do którego dokupiłem 2 małe dodatki, by mieć więcej scenariuszy i podobnie było/jest z Warhammerem Inwazją (tu skończyło się trochę lepiej, bo na 2 dużych dodatkach i 2 małych).
Ash
Posty: 293
Rejestracja: 19 wrz 2011, 23:19
Lokalizacja: Łódź
Been thanked: 1 time

Re: Warhammer: Diskwars (FFG)

Post autor: Ash »

Drakkainen pisze:Przepraszam za ten hejt, ale to jest niepojęte dla mnie. Zainteresowanie Netrunnerem, Władcą czy Star Warsami było i jest ogromne. Pomimo to wyniki sprzedażowe są tak kiepskie że 2 karcianki zostały zamknięte, a trzecia wkrótce. Co robi Galakta? Wydaje kolejną grę nastawioną na milion dodatków, która raczej nie będzie cieszyć się choćby w połowie taką popularnością jak powyższe. Ja pytam, po co? Po to żeby zrazić do siebie kolejnych ludzi którzy się wkręcą w zbieranie? Nie będzie ich dużo, ale to wciąż są potencjalni odbiorcy innych serii. Naprawdę warto ich zniechęcać do firmy?
Porównujesz piernik do wiatraka.

Te wszystkie gry na samej podstawce nudzą się po kilku rozgrywkach. WH Diskwars nie jest kolejną karcianką kolekcjonerską, a bitewniakiem. Jest świetnie zaprojektowaną grą taktyczną z czterema armiami w podstawce, która już sama w sobie jest kompletną grą, a jej ruleset niszczy grywalnością figurkowy pierwowzór. Rozszerzenia są mile widziane, bo więcej dobrego - w przyzwoitej cenie i okazjonalnej częstotliwości - nie zaszkodzi, ale nie stanowią siły napędowej gry.

Nie kupisz dodatków - nie będziesz miał 2 dodatkowych armii. Kupisz tylko jeden (bo nie lubisz krasnoludów na przykład) będziesz miał 5 armii. I tyle. To nie wyciągacz kasy typu LCG, że MUSISZ albo GTFO.

I co to za brednie o 'milionach dodatków'. To nie LCG z miesięcznym spamem. W dodatku każdy z zapowiedzianych dwóch dodatków -jak napisałem wcześniej - można opuścić bez uszczerbku dla rozgrywki, są on w 100% opcjonalne.
Ostatnio zmieniony 12 kwie 2014, 23:42 przez Ash, łącznie zmieniany 1 raz.
prohibic
Posty: 37
Rejestracja: 24 mar 2013, 20:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 18 times
Been thanked: 1 time

Re: Warhammer: Diskwars (FFG)

Post autor: prohibic »

Cieszyłem się z tej zapowiedzi, ale po ostatnim wybryku kupuję wyłącznie wersję angielską!!!
Ash
Posty: 293
Rejestracja: 19 wrz 2011, 23:19
Lokalizacja: Łódź
Been thanked: 1 time

Re: Warhammer: Diskwars (FFG)

Post autor: Ash »

Dla zainteresowanych: polskie forum poświęcone Warhammer Diskwars na WHInvasion.pl:
http://www.whinvasion.pl/viewforum.php? ... 23c4db95cc
Drakkainen
Posty: 136
Rejestracja: 02 lip 2013, 20:52

Re: Warhammer: Diskwars (FFG)

Post autor: Drakkainen »

Ash pisze:
Porównujesz piernik do wiatraka.

Te wszystkie gry na samej podstawce nudzą się po kilku rozgrywkach. WH Diskwars nie jest kolejną karcianką kolekcjonerską, a bitewniakiem. Jest świetnie zaprojektowaną grą taktyczną z czterema armiami w podstawce, która już sama w sobie jest kompletną grą, a jej ruleset niszczy grywalnością figurkowy pierwowzór. Rozszerzenia są mile widziane, bo więcej dobrego - w przyzwoitej cenie i okazjonalnej częstotliwości - nie zaszkodzi, ale nie stanowią siły napędowej gry.

Nie kupisz dodatków - nie będziesz miał 2 dodatkowych armii. Kupisz tylko jeden (bo nie lubisz krasnoludów na przykład) będziesz miał 5 armii. I tyle. To nie wyciągacz kasy typu LCG, że MUSISZ albo GTFO.

I co to za brednie o 'milionach dodatków'. To nie LCG z miesięcznym spamem. W dodatku każdy z zapowiedzianych dwóch dodatków -jak napisałem wcześniej - można opuścić bez uszczerbku dla rozgrywki, są on w 100% opcjonalne.
Z tego co zdążyłem przeczytać to ta gra jest reedycją. Patrząc na zdjęcie miliona krążków w poście jawohla z pierwszej strony przypuszczam że tu będzie ich co najmniej tyle. Polityka FFG polega na tym, że core sety zawsze mają lekkie niedociągnięcie które ma za zadanie Cię wciągnąć w dodatki. Tutaj też będą takowe wychodzić by poprawić i ulepszyć to co do tej pory wyszło. Sorry, ale oni wten sposób zarabiają. Nie umniejsza to w żaden sposób zabawie z gry oraz grywalności, ale patrząc na ten tytuł spodziewam się długiej serii ze strony FFG. Galakta nie wyda całej serii, wobec tego zasadnym jest postawienie sobie pytania czy chcę się wciągać czy grać casualowo.
Ash
Posty: 293
Rejestracja: 19 wrz 2011, 23:19
Lokalizacja: Łódź
Been thanked: 1 time

Re: Warhammer: Diskwars (FFG)

Post autor: Ash »

Drakkainen pisze: Z tego co zdążyłem przeczytać to ta gra jest reedycją. Patrząc na zdjęcie miliona krążków w poście jawohla z pierwszej strony przypuszczam że tu będzie ich co najmniej tyle.
Dosyć dziwne przypuszczenie, zważywszy, że w podstawce jest ich chyba ze 60, do końca roku zobaczymy 2 dodatkowe armie, a obecna gra nie ma nic wspólnego z formatem 'collectible'.
Awatar użytkownika
Aduanath
Posty: 495
Rejestracja: 31 paź 2012, 18:55
Lokalizacja: Legnica
Been thanked: 1 time

Re: Warhammer: Diskwars (FFG)

Post autor: Aduanath »

Ash pisze:
Drakkainen pisze: Z tego co zdążyłem przeczytać to ta gra jest reedycją. Patrząc na zdjęcie miliona krążków w poście jawohla z pierwszej strony przypuszczam że tu będzie ich co najmniej tyle.
Dosyć dziwne przypuszczenie, zważywszy, że w podstawce jest ich chyba ze 60, do końca roku zobaczymy 2 dodatkowe armie, a obecna gra nie ma nic wspólnego z formatem 'collectible'.
Hmm... Z tego co kojarzę, to Talisman też nie jest "collectible", a dodatków ile ma - każdy wie ;) .
Poza tym, patrząc na ilość rodzajów armii w świecie Warhammera, poza dwoma zapowiedzianymi, jest jeszcze zdaje się 8, zakładając wydawanie dodatków 2/rok, to mają zapewnione wydawanie dodatków do 2018 roku. Później mogą wydawać scenariusze do bitew itp (chociażby w formie print on demand). A jeśli się okaże, że np. lubię ogry, i będę chciała tę konkretną frakcję, a wcześniejsze mnie interesować nie będą i ogry wyjdą jako czwarte, a wcześniejszych dodatków nie kupowałam, bo mnie nie interesują, to może się okazać, że po trzecim dodatku Galakta skończy tłumaczenie, ze względu na brak zainteresowania. Coś by mnie wtedy trafiło....
Nasza kolekcja - ciągle się rozwija :)
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Warhammer: Diskwars (FFG)

Post autor: BartP »

Myślałem, że się powstrzymam, ale nie dam rady. Śmieszy (a zarazem martwi) mnie ta postawa roszczeniowa. "Galakta skończy tłumaczenie ze względu na brak zainteresowania". A co byś wolała, by Galakta zamiast tego robiła? Mimo braku zainteresowania wydawała grę prawie że pro publico bono, ponieważ Ty tak chcesz?
FFG zrobiliby to samo, gdyby gra nie chwyciła w USA.
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warhammer: Diskwars (FFG)

Post autor: NTomasz »

to nie jest postawa roszczeniowa tylko nazywanie rzeczy po imieniu :) nikt nie dziwi się ze galakta wycofuje się z nieopłacalnych biznesów :) ale niech nikt się tez nie dziwi że ludzie zaczynają myśleć o galakcie jako o firmie dziw... hmm firmie która zrazi wszystkich klientów wydając co chwile coś nowego i zamykając poprzednie mając gdzieś klientów a za boga 20 sprzedanych pudełek więcej :P
Awatar użytkownika
Desaix1800
Posty: 284
Rejestracja: 01 mar 2011, 18:07
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: Warhammer: Diskwars (FFG)

Post autor: Desaix1800 »

Na allegro sa tanie zielone filce z miłą chęcią podesle linki ja robilem z nich stokik do mahjonga w wersji mocno jarzeniowej ale sa i lepsze odcienie

Wysłane z mojego GT-I9105P przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Desaix1800
Posty: 284
Rejestracja: 01 mar 2011, 18:07
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: Odp: Warhammer: Diskwars (FFG)

Post autor: Desaix1800 »

NTomasz pisze:iść do sklepu typu obi i kupić kawałek odpowiedniego materiału. - najtaniej.
polska wersja wyjdzie :D i zniknie jak zawsze... to już tradycja wręcz wizytówka takich zagrań :)
+ 100

Wysłane z mojego GT-I9105P przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ