Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 381 times
Been thanked: 94 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: farmer »

Kurczę,
wygląda na to, że faktycznie Lodowy Ogród będzie dostępny... szczerze mówiąc, to się nie spodziewałem :O

Brawo, brawo :)
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
Awatar użytkownika
Ryu
Posty: 2750
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 161 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Ryu »

I z czego tu się cieszyć? ;)
Miałem nadzieję, że inni zrobią jak ja czyli - nie kupować czerwonych wież aż do ostatniego dnia żeby nie odblokowywać kolejnej figurki żeby nie kusiło... Ale nie. :wink:
Indar
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Indar »

Obrazek
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: janekbossko »

No dobra to pogadajmy o figurce lodowego ogrodu co ona ma za zasanie procz wygladania i walorow estetycznych ;) ?
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 381 times
Been thanked: 94 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: farmer »

Kurczę, nie pamiętam dokładnie co i jak, ale wydaje mi się, że figurka Lodowego Ogrodu wiąże się z celem jednego z graczy.
Mianowicie, twórca Lodowego Ogrodu (jeden z graczy), jako swój cel specjalny do zakończenia gry, porywa (Lodowymi Drakkarami) znaczniki (ludność?) przeciwników i umieszcza je w Lodowym Ogrodzie.
Normalnie, jest to po prostu wydzielone miejsce na planszy, w którym przechowuje się zdobyte znaczniki.
Figurka Lodowego Ogrodu (zamek z dziedzińcem) ma być tak zaprojektowana, aby pasowała rozmiarem i stała w tym wyznaczonym miejscu na planszy i to na niej/ w niej zbierałoby się zdobyte znaczniki.
Figurka ma być duża, ze szczególnie rozległą podstawką (dziedzińcem), aby faktycznie fizycznie mogła pełnić funkcję "więzienia" dla porwanych znaczników.

Powyższe było chyba wspomniane w któymś z felietonów.
Jakby co, twórca pewnie mnie poprawi :).

~edycja~
W sumie, to nie byłem zainteresowany tą figurką, ale pisząc posta chyba sam siebie przekonałęm, że figurka się przyda.
No i, kurde... to Lodowy Ogród!

pozdr,
farm
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
Awatar użytkownika
RedImp
Posty: 603
Rejestracja: 03 maja 2012, 20:53
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: RedImp »

Zgadza się. Lodowy ogród ma zastąpić miejsce na planszy gdzie gracz realizując swój cel układa 6 drewnianych znaczników wpływu innych graczy. Gracz będzie układał je na figurkę ;)
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 381 times
Been thanked: 94 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: farmer »

A czy, na zachetę do osiągnięcia progu, będzie można obejrzeć jakiś koncept LO? :)
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
Awatar użytkownika
RedImp
Posty: 603
Rejestracja: 03 maja 2012, 20:53
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: RedImp »

farmer pisze:A czy, na zachetę do osiągnięcia progu, będzie można obejrzeć jakiś koncept LO? :)
W trakcie prac ;) - jak tylko będzie to oczywiście będziemy omawiać jego wygląd.
Dzisiaj omawiamy jeszcze Czerwone Wieże Obrazek
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 381 times
Been thanked: 94 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: farmer »

Te wyglądają fajniej, niż projekt pokazany na wspieram.to :).
Ja akceptuję ;>
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2014, 14:21 przez farmer, łącznie zmieniany 1 raz.
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
okon
Posty: 508
Rejestracja: 28 kwie 2013, 15:32
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: okon »

O ile wszystkie figurki mi się podobają To niestety czerwone wieże już nie . Wyglądają zbyt europejsko o ile wybrzeże żagli architektonicznie przypomina wczesne europejskie średniowiecze to amitaj jest pustyną kraina i jego budownictwo powinno być zbliżone do tego które występuje w krajach arabskich . Z tym że te wieże budowane są właśnie na wybrzeżu ja sobie je po prostu inaczej wyobrażam
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: FortArt »

No coś Ty. Amitraj to ewidentnie Kitaj czyli Chiny.
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
hadrian
Posty: 543
Rejestracja: 18 sie 2012, 20:05
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 19 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: hadrian »

@Farmer: Nie wiem czy taki byl cel, ale po lekturze Twojego postu dot. figurki Lodowego Ogrodu jestem przekonany ze musze ją mieć na planszy :D
Large Hadrian Collider
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 381 times
Been thanked: 94 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: farmer »

Ha,
cel pisania był co prawda inny (chciałem się pochwalić wiedzą, wiecie, dozbierać troche punktów lansu),
ale w sumie, na mnie mój post :roll: podziałał dokładnie tak samo jak na Ciebie :oops:.
Jakoś nie mogę już sobie wyobrazić, aby więzić swych jeńców, tak ordynarnie, na tekturze planszy... :?
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: zakwas »

farmer pisze:Te wyglądają fajniej, niż projekt pokazany na wspieram.to :).
Ja akceptuję ;>
Dla mnie dalej wygląda jak kolczasty sisior. :D
okon pisze:O ile wszystkie figurki mi się podobają To niestety czerwone wieże już nie . Wyglądają zbyt europejsko o ile wybrzeże żagli architektonicznie przypomina wczesne europejskie średniowiecze to amitaj jest pustyną kraina i jego budownictwo powinno być zbliżone do tego które występuje w krajach arabskich . Z tym że te wieże budowane są właśnie na wybrzeżu ja sobie je po prostu inaczej wyobrażam
Poniekąd zgadzam się. Ponadto, brakuje mi jakiegoś finiszu z balkonem z blankami, żeby trochę przypominało tradycyjne wyobrażenie wieży jako takiej, an ie tego co wspomniałem wcześniej. ;)
Awatar użytkownika
RedImp
Posty: 603
Rejestracja: 03 maja 2012, 20:53
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: RedImp »

Wariacje nadesłane przez fana:
Obrazek
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: schizofretka »

Mocno falliczne ;) Nie to, żeby mi przeszkadzało.


Sent from my iPad42 using Tapatalk and a tardis
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 809 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: mat_eyo »

Mi się kojarzą z efektem psiej przemiany materii... No nic, mam nadzieję, że po jeszcze kilku poprawkach będą znośne, fajnie by było mieć kompletną "edycję kolekcjonerską" gry, ale jeśli figurki będą wyglądały tak jak teraz to się na nie nie zdecyduję :(
Awatar użytkownika
Dr_Kecaj
Posty: 347
Rejestracja: 21 sie 2013, 13:34
Has thanked: 25 times
Been thanked: 29 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Dr_Kecaj »

mat_eyo pisze:Mi się kojarzą z efektem psiej przemiany materii... No nic, mam nadzieję, że po jeszcze kilku poprawkach będą znośne, fajnie by było mieć kompletną "edycję kolekcjonerską" gry, ale jeśli figurki będą wyglądały tak jak teraz to się na nie nie zdecyduję :(
dzięki...teraz widze w niej już tylko to. Ale to świadczy o tym, że podobieństwo faktycznie musi być .
Na szczęście finalna wersja napewno będzie się różnić od tej.
Kupię Szczura rogatego PL
Awatar użytkownika
hadrian
Posty: 543
Rejestracja: 18 sie 2012, 20:05
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 19 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: hadrian »

A mi się podoba wersja wrzucona na stronę projektu. Zresztą jak ma wyglądać prymitywny kloc zrobiony z gliny i kamieni? To nie są wieże czarnoksiężników tylko wzniesione brudnymi łapskami wyznawców kultu podziemnej bogini ("Niech wszystko stanie się jednym") :P
Large Hadrian Collider
Awatar użytkownika
Shogman
Posty: 165
Rejestracja: 19 sty 2011, 18:56
Lokalizacja: L-wa

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Shogman »

hadrian pisze:A mi się podoba wersja wrzucona na stronę projektu. Zresztą jak ma wyglądać prymitywny kloc zrobiony z gliny i kamieni? To nie są wieże czarnoksiężników tylko wzniesione brudnymi łapskami wyznawców kultu podziemnej bogini ("Niech wszystko stanie się jednym") :P
+1
okon
Posty: 508
Rejestracja: 28 kwie 2013, 15:32
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: okon »

mimo wszystko wieża była miejscem kultu i lokalnym centrum wszystkiego ( władzy , administracji, wiary etc.)
nie mogła wyglądać jak by była ulepiona z glutów . Czerwona wieża miała budzić podziw szacunek i strach , coś co ledwo się trzyma kupy raczej takich emocji i skojarzeń nie budzi . Poza tym kapłani biedni nie byli.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3388
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1055 times
Been thanked: 2063 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Ardel12 »

okon pisze:mimo wszystko wieża była miejscem kultu i lokalnym centrum wszystkiego ( władzy , administracji, wiary etc.)
nie mogła wyglądać jak by była ulepiona z glutów . Czerwona wieża miała budzić podziw szacunek i strach , coś co ledwo się trzyma kupy raczej takich emocji i skojarzeń nie budzi . Poza tym kapłani biedni nie byli.
Popieram. Teraz wyglądają jak psie klocki. Choć z drugiej strony muszę przyznać, że były zrobione z byle czego, przez byle kogo, więc taki wygląd może być właściwy:D
okon
Posty: 508
Rejestracja: 28 kwie 2013, 15:32
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: okon »

czy ja wiem czy z byle czego za panowania Kirenenów mocno podupadły ale gdy wróciła wiara w pramatkę to najwyżsi kapłani mieli dostęp do wszystkiego włącznie z czynnikiem M . Wszystkie wartościowe rzeczy z ziemi podległych pod konkretne czerwone wieże były właśnie do nich zawożone i tam magazynowane . Za czasów klanu żurawia były centrum niczego a po upadku cesarza wszystkiego . Więc skoro magazynowane tam było wszystko co najcenniejsze byle jak wyglądać nie mogły .
Ten model jest fatalny
adonix
Posty: 36
Rejestracja: 21 gru 2013, 01:52
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: adonix »

Te figurki odblokowywane to również będą dostępne w sprzedaży od tej strefy? I jakiś czas temu było pisane że tylko teraz może być na wypasie, a teraz mówi się o tym że na wyłączność sprzedażową ma strefa, czy to znaczy, że plansza itd. będzie dostępna na sprzedaż takiej samej jakości, w takiej samej cenie? Moje pytanie wiąże się z tym, że jeśli potem będzie też to wszystko dostępne to po 100% można już zakupić w okolicach druku we wrześniu?
Moje pytania wiążą się z tym że nadal negocjuję z żoną, a ona nie ustępuje z tym, że jeśli i tak będzie ona w przyszłości na sprzedaż to po co teraz kupować i że teraz przystopować z kupowaniem gier.

Ktoś pytał o to czy dodatkowe figurki znajdą miejsce w pudełku do gry i nie znalazłem odpowiedzi, a też mnie to ciekawi.

Miło że projekt się udał, mam nadzieję, że rzeczywiście gra będzie skalowalna dla każdej opcji liczby graczy.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3388
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1055 times
Been thanked: 2063 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Ardel12 »

Okon, jak nie byle jak, to jak;p
Ja z ksiazki pamietam,ze byly czerwone i wysokie. W ksiazce nie odczulem ni razu by wieze mialy być majestatyczne czy piekne. Moim zdaniem budzily odraze, choć zapewne jest to wniosek spaczony, gdyż wiara ta i wszystko z nią związane było przedstawione jako zło. Grzędowicz mógł postarac się o dokladniejszy opis,nie byłoby problemu:p


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
ODPOWIEDZ