Marvel Dice Masters (Mike Elliott, Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Kolejarz
Posty: 588
Rejestracja: 12 gru 2011, 21:01

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Kolejarz »

Tylko na dwóch. Można wymyślić jakieś warianty, ale do tego potrzeba więcej starterów. Może nawet pojawią się jakieś dodatkowe zasady na grę w więcej osób, kiedy będą wchodzić nowe startery, ale nie liczyłbym na to za bardzo. Jak już to pewnie i tak byłaby to jakaś gra drużynowa typu 2vs2, raczej nic interesującego.
To jest typowy pojedynek.
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1385
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 192 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Brylantino »

Tak się zastanawiam, czy jest sens kupowania 2 starterów dla jednej osoby. W LCG to niby standard, aby mieć zwykle 2 podstawki.
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: kudlacz135 »

Odnośnie grania w więcej niż dwie osoby. Oczywiście nie testowane na MDM, ale granie w 3 osoby, gdzie atakujemy osobę po prawej, bronimy się tylko z ataków po lewej (lub na odwrót ;) ) ew. każdy na każdego; tzw. dwugłowy gigant z Magic'a - gramy 2 na 2, mając 30 życia (ew. tutaj możnaby przeskalować, żeby gra nie była zbyt szybka) Tury wykonujemy naprzemiennie i pole ataku/obrony jest wspólne, mana niekoniecznie, ale można się dogadać. Jedyną różnicą są 4 karty umiejętności wspólne dla wszystkich graczy, można ustalić, że każdy gracz wybiera jedną akcję do puli (kostki ograniczają wybór do 4, ale znowu, homerules i można użyć kostek klasycznych)

Odnośnie startera, dla dwóch osób 1 starter jest wystarczający. Chodzi głównie o kostki akcji i sidekicków, czy jak się te białe z maną i pomagierami nazywały. Już jest zapowiedziany samodzielny dodatek Uncanny X-men(data nie znana, ponieważ z powodu dodruków, przesunęli plany wydawnicze, żeby każdy miał szansę zagrać w MDM, ale gdzieś czytałem o czasie chyba dwóch miesięcy ;) ), który ma mieć swój starter i boosterboxa. Mimo mojej aktualnej manii, jeżeli miałbym kupować drugi starter, to właśnie wtedy.
Kolejarz
Posty: 588
Rejestracja: 12 gru 2011, 21:01

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Kolejarz »

W boosterach nie ma kart ze starterów. Każda postać ze startera ma jeden dodatkowy wariant, który można znaleźć w boosterach wraz z dodatkową kością. Te karty są uncommon i (chyba jako jedyne) mają limit aż 5 kości (inne tylko 2-4). Tak więc bez drugiego startera można mieć problem ze skompletowaniem kości dla tych bohaterów, ale z kolei zaczyna się już z dwoma, a większość elementów ze startera będzie niepotrzebna. Po prostu wszyscy pozostali bohaterowie mają wersję common w boosterach, więc łatwiej o kolejne kości z nimi (a limit i tak niższy).
Nie ma innego powodu do kupowania drugiego startera oprócz tych nieoficjalnych wariantów na więcej graczy - do tego jednak na pewno lepiej się sprawdzą kolejne startery.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: BartP »

Oj nie wiem. Z jednej strony cena niska i zachęca do kupna. Z drugiej zaś wygląda jak leciutko zmienione Quarriors z możliwością budowania puli przed grą. A Quarriors wg mnie cierpiało na syndrom "komu lepiej kostki się poturlają". Jeśli kilka razy grube świnie zamienią się na walutę, a twojemu przeciwnikowi nie, ty coś za to kupisz, a twój przeciwnik zaatakuje, to pozamiatane. Nie widzę, by to naprawili, więc chyba jednak spasuję.
Kretilla
Posty: 150
Rejestracja: 28 maja 2005, 19:43
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Kretilla »

BartP pisze:Jeśli kilka razy grube świnie zamienią się na walutę, a twojemu przeciwnikowi nie, ty coś za to kupisz, a twój przeciwnik zaatakuje, to pozamiatane. Nie widzę, by to naprawili, więc chyba jednak spasuję.
Po rzuceniu wszystkimi kośćmi, masz możliwość przerzucenia dowolnej ich liczby. Jak za drugim razem świnie dalej są walutą.. no cóż, taka karma. W karciance też karty mogą się źle ułożyć.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: BartP »

Ciekawa zasada, a nuż coś z tego jednak będzie ;]. Dzięx.
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1385
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 192 times

Re: Odp: Marvel Dice Masters

Post autor: Brylantino »

Potwory w Tokio spotkały MTG? ;)
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Odp: Marvel Dice Masters

Post autor: Gambit »

Brylantino pisze:Potwory w Tokio spotkały MTG? ;)
Raczej Quarriors spotkało MtG.
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: kudlacz135 »

BartP pisze:Oj nie wiem. Z jednej strony cena niska i zachęca do kupna. Z drugiej zaś wygląda jak leciutko zmienione Quarriors z możliwością budowania puli przed grą. A Quarriors wg mnie cierpiało na syndrom "komu lepiej kostki się poturlają". Jeśli kilka razy grube świnie zamienią się na walutę, a twojemu przeciwnikowi nie, ty coś za to kupisz, a twój przeciwnik zaatakuje, to pozamiatane. Nie widzę, by to naprawili, więc chyba jednak spasuję.
I jeśli chodzi o zmiany względem Quarriors, o których słyszałem, to jest też tak, że gracz nie jest zmuszany do ataku po wystawieniu kostek, albo może zaatakować tylko częścią, którą wyszedł resztę zostawiając w obronie na tak długo jak mu się podoba.
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Rune »

Anglojęzyczna i długaśna video-recenzja sympatycznego Vikinga:

https://www.youtube.com/watch?v=Xe5dqKRx_HY
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: janekbossko »

Ciekawe czy dla wszystkich wystarczy :)
Slyszalem ze popyt niesamowicie przewyzsza podaz takze zycze szczescia osobom ktore dostana swoje produkty z przedsprzedazy.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: KubaP »

janekbossko pisze:Ciekawe czy dla wszystkich wystarczy :)
Slyszalem ze popyt niesamowicie przewyzsza podaz takze zycze szczescia osobom ktore dostana swoje produkty z przedsprzedazy.
Słyszałem, że czarne Wołgi porywają posłów z Wiejskiej.

Nie bój żaby, będzie git.
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: janekbossko »

Takie info dostalem a sam jestem zainteresowany zakupem takze dmucham na zimno ;)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: rastula »

chwilowe braki pewnie mogą wystąpić - ale tytuł , przynajmniej na starcie , skazany jest na sukces więc o podaż przez pewien czas bym się nie martwił ... Hulk z Thorem robią swoje...


i ten booster z 3,70 to jest to - szkoda ( a może i dobrze) że w stacjonarnych sklepach pewnie będzie po 5 ...bo jak wiadomo tyle u nas kosztuje 99 centów :D
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: kudlacz135 »

Na bgg ludzie piszą, że mają generalnie problem dostać/dorwać się do swoich kopii, część sklepów otrzymało 1/3-1/5 swoich przedpremierowych zamówień; ale już w drodze morskiej, nie długo i powietrznej (jak było napisane w oficjalnym oświadczeniu) jest dodruk, na początku maja ma być dostępny. Z tego co czytałem (to już nie było oficjalne) w naszej części świata w okolicy 5 maja mają znaleźć się produkty. Ale faktycznie, zanim możliwe zamówienie czegokolwiek, robiłem rozeznanie i dostępność jest utrudniona, ale nie niemożliwa. Także myślę, że sprzedawcy znają swoich hurtowników i wiedzą na ile sobie mogą pozwolić, zwłaszcza, że trolle początkowo miały ściśle określoną liczbę produktów jaką operują w przedsprzedażach (szybko się zablokowała dalsza możliwość kupna boosterów ) Więc mam nadzieję, że:
KubaP pisze:
Nie bój żaby, będzie git.
:)

EDIT▼:
Startery są identyczne, z tego co mi wiadomo odnośnie boosterów, to zależność jest taka, że kostka przypasowuje karcie w obrębie jednego boostera. Nie ma reguły, że zawsze jest jeden common + coś innego, mogą się zdarzyć dwa commony, za to może być tak, że w jednym boosterze będzie wolverine 2x, dwie różne karty i kostki oczywiście wspólne dla obu kart. Nie czytałem o przypadku, żeby karta się powtórzyła w obrębie boostera.
Ostatnio zmieniony 25 kwie 2014, 11:38 przez kudlacz135, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: mig »

Każdy zestaw startowy jest identyczny?

A boosterki mają jakieś zasady dotyczące zawartości (typu: zawsze karta rzadka i powszechna, albo kostka zielona i jakaś inna;) ?

No i kanoniczne pytanie: ktos planuje przetłumaczyć instrukcję? Polska wersja jest nierealna, ale skoro zależność językowa jest duża, to może choć instrukcję da się zrobić w normalnym języku? :)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: janekbossko »

Pl nierealna? Cos ktos o ISA wspominal ;)
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: pan_satyros »

rastula pisze:
i ten booster z 3,70 to jest to - szkoda ( a może i dobrze) że w stacjonarnych sklepach pewnie będzie po 5 ...bo jak wiadomo tyle u nas kosztuje 99 centów :D
Dlatego trzeba kupować od razu po kilkadziesiąt - by była darmowa przesyłka hehe ;p
janekbossko pisze:Pl nierealna? Cos ktos o ISA wspominal ;)
ISA wciąż na językach, ale jeszcze niczego z szeptanych tytułów nie wydali ;)
Kolejarz
Posty: 588
Rejestracja: 12 gru 2011, 21:01

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Kolejarz »

Startery są takie same, a ich zawartość nie powtarza się z boosterami. Tylko kostki bohaterów są te same i tu i tu, ale to i tak potrzebne uzupełnienie. Będą po prostu kolejne startery, np. już zapowiedziany Uncanny X-Men. Pewnie będą takie same kostki pomocników, akcji i worki, ale inni bohaterowie i karty akcji.
W boosterach zawsze jest jeden common, a mogą być i dwa. Nie ma większych reguł, bo są tylko dwie karty/kostki. Według danych na BGG jeden booster box (60 boosterów, więc po 120 kostek i kart) ma zwykle 34 uncommon (z 34), 10-11 rare (z 30) i 0-1 super rare (ich w sumie jest tylko 4). Reszta to commony, których jest 30 w boosterach, więc już w jednym boksie dużo powtórek commonów i trochę uncommonów. Pozostałe 34 commony są w starterze, ale tam już nie ma zasady, że do 1 karty jest jedna kostka.
Warto pamiętać, że tylko karty mają stopnie rzadkości, a kostki dla danego bohatera są zawsze te same. Wystarczy jedna rzadka karta, a kostki można dobrać z commonów. Jak ktoś się nie nastawia na zdobycie każdej karty, to ten model nie wygląda tak źle - szczególnie, że grafika jest ta sama i łatwo przerobić duble do domowej gry. Zdobycie jednak 4 kostek dla każdego bohatera tanie nie będzie, a co kilka miesięcy będzie wychodzić cała nowa seria. Raczej trzeba to traktować jak przystępniejszego Magica (już commony wystarczą do sensownej gry), niż grę, gdzie kupuje się całość.
Zasady są bardzo proste.
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Rune »

Zdjęcie z profilu FB recenzenta z Crits Happen, który opisuje, że gra się wspaniale, natomiast jakość kart po rozpakowaniu boosterów prezentuje się nie najlepiej:
Obrazek
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1385
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 192 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Brylantino »

Trochę mnie to nie dziwi, skoro opakowanie wydaje się nie być w żaden sposób uszytywniane. Sztywna koszulka i włożenie pod książki na noc wyprostuje ;)
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Karit »

Rune pisze:Zdjęcie z profilu FB recenzenta z Crits Happen, który opisuje, że gra się wspaniale, natomiast jakość kart po rozpakowaniu boosterów prezentuje się nie najlepiej:
Spoiler:
To i tak nie najgorzej, karty z boosterów Heroclxsa miałem czasem powyginane o 90 stopni i ni jak było to na jakiejś kupce ułożyć.
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
xel4
Posty: 392
Rejestracja: 13 sie 2012, 17:39
Lokalizacja: Gliwice
Been thanked: 1 time

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: xel4 »

Rune pisze:Zdjęcie z profilu FB recenzenta z Crits Happen, który opisuje, że gra się wspaniale, natomiast jakość kart po rozpakowaniu boosterów prezentuje się nie najlepiej:
Obrazek

Cofam to co powiedziałem na temat koszulek :lol:
Awatar użytkownika
Vandal
Posty: 519
Rejestracja: 21 lut 2012, 10:10
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Vandal »

Za tą cenę tego się spodziewałem. :)
Patrzył ktoś już jakich koszulek to potrzebuje?

Gorzej jak się będą kostki ścierać.
ODPOWIEDZ