(Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia - chwilowo Krolm)

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6490
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 614 times
Been thanked: 971 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Odi »

No niestety, granie Prusakiem we Freidrichu to szkoła podzielności uwagi, a mi tej uwagi starczyło tylko na dwóch przeciwników. Trzeciemu kurtuazyjnie odstąpiłem śląskie miasta, a po zreflektowaniu się - było już za późno na kontruderzenie :)
annajak
Posty: 100
Rejestracja: 03 sty 2014, 02:09

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: annajak »

Ja byłam nastawiona bardzo agresywnie, ale mi skutecznie uciekales... A że te miasta były jakos po drodze to wyszło, jak wyszło :). Nie spodziewalam sie ze moge wygrać w grę militarną nie tocząc żadnej (!!!) walki.
Może to złudne wrażenie po nietypowej rozgrywce, ale gra chyba az sie prosi o jakiś dodatek. Jakies karty akcji, które cos zmieniają (wprowadzają trochę chaosu ;), jakies dodatkowe elementy, rozwinięcia technologiczne (armia moze sie dalej poruszać, moze byc dalej od zaopatrzenia).
Ale ogólnie fajnie było zagrać w nowy tytuł. Dzieki za przyniesienie i wytłumaczenie zasad :).


Sent from my iPhone using Tapatalk
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6490
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 614 times
Been thanked: 971 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Odi »

Bardzo złudne :)

Jeśli coś Fredkowi się zarzuca, to właśnie chaos 8) Zagraliśmy tylko 6 tur i odkryliśmy jedną kartę. A tymczasem w nich są różne losowe wydarzenia, z wyjściem poszczególnych krajów z wojny włącznie. Losowość we Fredku jest relatywnie duża.

Ponadto: to jednak mimo wszystko jest gra historyczna. Ok, poświęcona wojnie siedmioletniej, ale jednak w XVIII wieku niemożliwe było wynalezienie plecaków rakietowych dla żołnierzy itp. Siedmioletnia była wojną manewrową. I to zostało świetnie pokazane.

No ja też dziękuję, że zagraliście. Gra jest specyficzna, downtime spory, ale jest na co wykorzystywać czas.
Awatar użytkownika
mnowaczy
Posty: 2021
Rejestracja: 25 mar 2011, 16:11
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 18 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: mnowaczy »

Po wczorajszym spotkaniu mam mocno ambiwalentne odczucia. Zagrałem w dwie gry które bardzo lubię (Chaos i Brass) i w obie grałem jak potłuczony. Z jednej strony fajnie, że się udało zagrać, z drugiej brak satysfakcji z własnych zagrań. Najwyraźniej to nie był mój dzień. Dobrze, że choć jedną rundę w Boom Boom mi się udało wygrać ;)

Co poza tym? Było sporo osób i udało się wciągnąć trochę nowych (Marcus powinien być zadowolony ;). Mam nadzieję, że będą się pojawiać regularnie.
Na ręce Kajetana który dzielnie odrobił pańszczyznę robiąc remanent Polufkowych gier złożyłem Gravity Trap, czyli krótką, logiczną grę 2 osobową. Może komuś sprawi więcej radości niż mi.

Fotki jak zwykle u Szały.
Mickey

Spotkania planszówkowe we Wrzeszczu
Mogę się podzielić rabatem do Rebel.pl (10%)
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Valarus »

Będę się kiedyś musiał zmierzyć z tym Freidrichem - z jednej strony wygląda to świetnie, z drugie co chwila dochodziły do naszego stolika hasła w stylu "chciałbym teraz siedzieć przy Chaosie", więc pozycja wydaje się intrygująca. Wieść również niesie, że downtime jest przerażający. I można wygrać nie walcząc. Hmm...

Mnie osobiście udało się zagrać w: Neuroshima Hex, Timeline, Choas, Brass i Boom Boom. Przeskakując fillery, bo ileż można o nich pisać: Chaos był spoko, wyjątkowo interesująca była końcówka, gdzie Khorn, Nurgle i Tzeench mieli 40-45 punktów w ostatniej turze. Tak tak, Khorn zbierający punkty, nowość w Polufce. Ostatecznie udało mi się wygrać Tzeenchem, zdobywając 64 punkty. Chaos zawsze dobry, nie mam dużo więcej do powiedzenia.

Potem były podziały i podziałki i ruszyły gry na... chyba aż 4 różnych stolikach. Wiem, że była Terra, Tzolkien, coś, w co grała Szała -ale to daleko było, więc nie jestem pewien - a my ruszyliśmy z Brassem. Pierwsza epoka poszła mi znakomicie, w erę kolejową wchodziłem z dwoma przędzalniami i przewagą punktową. Potem już tylko wystarczyło utrzymać przewagę, co też mi się udało - wygranie w Brassa z Kajetanem i Mickiem uznaje za ogromny sukces. Może powinienem teraz zrezygnować z dalszych partii i zatrzymać tytuł zwyciężczy? Nah, gra jest zbyt fajna :mrgreen:

Bardzo przyjemny wieczór.

A tak w ogóle - czy za tydzień ktoś będzie? Czy Polufka będzie otwarta? W końcu to 1. maja, wolne i takie tam.
Awatar użytkownika
mnowaczy
Posty: 2021
Rejestracja: 25 mar 2011, 16:11
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 18 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: mnowaczy »

Valarus pisze:A tak w ogóle - czy za tydzień ktoś będzie? Czy Polufka będzie otwarta? W końcu to 1. maja, wolne i takie tam.
Ja będę pedałował po Suwalszczyźnie :)
Mickey

Spotkania planszówkowe we Wrzeszczu
Mogę się podzielić rabatem do Rebel.pl (10%)
punny1900
Posty: 68
Rejestracja: 25 lut 2014, 18:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: punny1900 »

Problem z Friedrichem byl jeden downtime ... szczególnie mocno widoczny jdla mnie bo grałem francją która jest dość szybka a później był Bartek który grał prusami sama mechanika gry jest fsjna ale gra wymaga nastawienia się na przerwy jak ktoś się przyzwyczai to jest spoko ale gra jest o wojnie manewrowej wiec dynamiczna nie bedzie taka jej specyfika chetnie zagramjeszcze ale nie francją
Za tydzień będe chyba że polufka będzie zamknięta
Polufka
Posty: 114
Rejestracja: 17 gru 2011, 00:25
Lokalizacja: Gdańsk-wrzeszcz
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Polufka »

Otwieramy od 18.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6490
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 614 times
Been thanked: 971 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Odi »

gra jest o wojnie manewrowej wiec dynamiczna nie bedzie
Hm. No właśnie skoro to gra o wojnie manewrowej, dynamika wydarzeń na planszy jest dosyć spora. Co zresztą było widać na zachodnim teatrze działań wojennych 8)


Valarus -> pierwsza partia w tej grze nie jest łatwa. Wydaje się, że nic do roboty nie ma i czekamy na własny ruch ziewając (albo paląc 8) ), a tymczasem do analizy masz całą gęstwinę ścieżek, z nakładającą się na to siatką karcianych kolorów. Dążysz nie tylko do bitew, ale do takiego wymanewrowania przeciwnika, żeby go zniszczyć całkowicie (poprzez zaskoczenie taborów i/lub okrążenie). Naprawdę jest nad czym myśleć.
Co do austriackiej wygranej bez bitwy - cóż - popełniłem błąd. Byłem zbyt agresywny w stosunku do chłopaków, i jakoś tak odpuściłem Ani, w pierwszych turach spokojnie stojącej na swoich pozycjach. Uznałem, że nie jest groźna, a potem zaangażowałem się na wschodzie i zachodzie na tyle mocno, że już nie zdołałem wrócić o centrum. Duuuży błąd. Trudno :)

Ale zagrać trzeba, moim zdaniem. I to we Fredka, nie w Marię. Przynajmniej nie od razu.
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 1517
Rejestracja: 12 lut 2012, 16:33
Lokalizacja: Gdynia / Gdańsk
Has thanked: 43 times
Been thanked: 194 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Wolf »

Dla mnie to był dzień zdobywania punktów...

Najpierw euro-Khornem w Chaosa 54 punkty, a potem 149 w Terrę gnomami.
Spoiler:
anatolina pisze:klik.
Zdjęcie numer 6 -> poważny Kajetan (klik) i na dodatek bez włosów. Mój świat legł w gruzach :P.
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: sirafin »

Też planuję zajrzeć, więc osoby pragnące "amerykańskiej jatki" mogą liczyć na moje wsparcie ;)
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
punny1900
Posty: 68
Rejestracja: 25 lut 2014, 18:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: punny1900 »

Weźmiesz relica to miałbym wreszcie szanse to cudo wypróbować
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: sirafin »

Przyniosę tak jak obiecałem 8)
Całe szczęście do tego nie potrzeba żadnych książeczek ze scenariuszami, więc powinno być bez wtopy :lol:
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
mitbol
Posty: 459
Rejestracja: 27 sty 2014, 12:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: mitbol »

"Talisman w kosmosie", no ładnie :p Horror w Arkham sprzedany, więc już nie proponuję ;)
anatolina
Posty: 540
Rejestracja: 26 sty 2012, 14:51
Has thanked: 1 time

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: anatolina »

sirafin pisze: Całe szczęście do tego nie potrzeba żadnych książeczek ze scenariuszami, więc powinno być bez wtopy :lol:

Oby :twisted:
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: sirafin »

@mitbol
Nic straconego u mnie Lovecraft zajmuje spory fragment szafy z grami ;) Swoją drogą liczę, że latem uda się zorganizować całonocną planszową nasiadówę w klimatach Cthulhu.

@anatolina
Nie dokuczaj mi :lol:
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
mitbol
Posty: 459
Rejestracja: 27 sty 2014, 12:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: mitbol »

sirafin pisze:@mitbol
Swoją drogą liczę, że latem uda się zorganizować całonocną planszową nasiadówę w klimatach Cthulhu.
Jestem za! :) Co do czwartku, to jak zwykle jestem chętny na wszystko.
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 1517
Rejestracja: 12 lut 2012, 16:33
Lokalizacja: Gdynia / Gdańsk
Has thanked: 43 times
Been thanked: 194 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Wolf »

Również będę w czwartek, zagram w sumie w cokolwiek, najchętniej w coś nowego, albo w coś w co mało grałem. Może być nawet "talisman w kosmosie" :P
punny1900
Posty: 68
Rejestracja: 25 lut 2014, 18:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: punny1900 »

hmm zastanawiam się czy właściwie nie można posiedzieć dłużej w czwartek długi weekend, ja i tak dopiero mam pod wieczór w piątek coś do zrobienia ... to wreszcie arkham zobaczę do końca :D
Awatar użytkownika
mitbol
Posty: 459
Rejestracja: 27 sty 2014, 12:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: mitbol »

Ty punny chyba nie czytasz uważnie :p

Wysłane z mojego HUAWEI U8815 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Valarus »

To i ja się w czwartek pojawię, aczkolwiek nie jestem przekonany co do Relica. Może zamiast tego jakieś BSG? Posiadłość (w końcu tylko raz zapomniałeś książeczki)? Descent? Inne propozycje?
Awatar użytkownika
mitbol
Posty: 459
Rejestracja: 27 sty 2014, 12:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: mitbol »

Descenta chętnie bym zobaczył, wiele dobrego o nim słyszałem.
Jesli nie będzie w co grać, a będzie taka możliwość to moze Chaos ? Chyba, że Chaos jest zawsze w pogotowiu, to nie było pytania :)

Może ktoś 7 cudów przyniesie?

@Wolf
Terre weź, nie zaszkodzi :)

Wysłane z mojego HUAWEI U8815 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Valarus »

Nie ma sprawy, wezmę Chaos, na to jestem zawsze chętny.
punny1900
Posty: 68
Rejestracja: 25 lut 2014, 18:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: punny1900 »

Pożyczyłem na długi weekend arkham i eldritch wiec mitbol nie wiem o co ci chodzi :D
ODPOWIEDZ