Summoner Wars (Colby Dauch)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Summoner Wars

Post autor: kudlacz135 »

Tak wygląda wypraska angielskiego master seta:

http://boardgamegeek.com/image/1026040/ ... master-set

Moje pudełko mieści 12 frakcji w koszulkach, jedną przegródkę mam całą zajętą przez karty rozszerzeń(bez koszulek), ale myślę, że jeszcze 6 frakcji w koszulkach by weszło, bez upychania, czy dzielenia kart i takich tam, ja używam grubych koszulek, to też nie jest bez znaczenia. Jeśli nie koszulkujesz, to spokojnie podwoiłbym moje liczby :)

EDIT▼:
Tak wyglądają te nowe teraz?
http://boardgamegeek.com/image/1728050/ ... master-set
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2014, 17:39 przez kudlacz135, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Krwawisz »

Taka wypraska byla tylko w pierwszej edycji, wszystkie kolejne maja juz standardowej wielkosci pudlo i standardowa kartonowa wypraske plus plansze skladana a nie dzielona na dwie czesci
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Summoner Wars

Post autor: 13thcaesar »

Witam.

Jako ze gram głównie na 3 graczy (gramy w LOTR LCG, Zombicide, Battlestar Galactica) zastanawiam sie czy ta gra jest dla nas, wiem ze jest mozliwosc gry na 3 graczy, ale czy ten tryb sprawdza sie w praktyce czy jest dodany bardziej na sile?

Zastanawiam sie nad Star Wars LCG (wiem ze z dodatkiem Krawedz Ciemnosci mozna grac 2 vs 1) czy wlasnie zakupieniem Summoner Wars - jednak w kazdym z tych przypadków interesuje mnie tryb na 3 graczy.
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2810
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 312 times
Been thanked: 528 times

Re: Odp: Summoner Wars

Post autor: kaszkiet »

Moim zdaniem nie warto. Tryb na 3 to tak naprawdę tryb na 4 (czyli walka 2 na 2) tylko, że jeden gracz kontroluje 2 armie. To jest gra zdecydowanie na 2 graczy.
Awatar użytkownika
schalonny
Posty: 128
Rejestracja: 01 lip 2013, 21:20
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Summoner Wars

Post autor: schalonny »

Na 4 tez swietnie chodzi :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Awatar użytkownika
mckil
Posty: 598
Rejestracja: 13 cze 2008, 18:44
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 49 times
Been thanked: 57 times

Re: Summoner Wars

Post autor: mckil »

Kiedy rusza przedsprzedaż drugich tali do Płaszczy i Elfów Dżungli?
Awatar użytkownika
pingus
Posty: 755
Rejestracja: 25 lut 2008, 18:50
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Summoner Wars

Post autor: pingus »

mckil pisze:Kiedy rusza przedsprzedaż drugich tali do Płaszczy i Elfów Dżungli?
Jeżeli dobrze pamiętam mówili coś o jakimś 7-8mym maja.
Darkanzai
Posty: 26
Rejestracja: 24 sie 2011, 23:39

Re: Summoner Wars

Post autor: Darkanzai »

Które rozszerzenie kupilibyście po Master Secie?
Awatar użytkownika
pingus
Posty: 755
Rejestracja: 25 lut 2008, 18:50
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Summoner Wars

Post autor: pingus »

Darkanzai pisze:Które rozszerzenie kupilibyście po Master Secie?
Dowolnego summonera z 2gich summonerów (Bolvi, Frick, Maldaria, Samuel, Mad Sirian, Nikuya Na, Jexik)
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Krwawisz »

pingus pisze:
mckil pisze:Kiedy rusza przedsprzedaż drugich tali do Płaszczy i Elfów Dżungli?
Jeżeli dobrze pamiętam mówili coś o jakimś 7-8mym maja.
Zamówienia przepremierowe (oficjalna premiera 14 maj) można składać tutaj : http://www.cubecp.home.pl/pl/p/Summoner ... rakcji/874 - wysyłka 5 maja :-) Tylko w naszym sklepie dołączamy kartę promocyjną.
Awatar użytkownika
Karh
Posty: 166
Rejestracja: 13 lis 2011, 13:01
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 14 times
Been thanked: 1 time

Re: Summoner Wars

Post autor: Karh »

Krwawisz pisze:
pingus pisze:
mckil pisze:Kiedy rusza przedsprzedaż drugich tali do Płaszczy i Elfów Dżungli?
Jeżeli dobrze pamiętam mówili coś o jakimś 7-8mym maja.
Zamówienia przepremierowe (oficjalna premiera 14 maj) można składać tutaj : http://www.cubecp.home.pl/pl/p/Summoner ... rakcji/874 - wysyłka 5 maja :-) Tylko w naszym sklepie dołączamy kartę promocyjną.

Uno: 1 promka do 1 zakupionej talii czy 1 promka do całego zamówienia?
Due: Mozna wybrać, którą promkę chce się dostać? :twisted:
I was born too late
And I'll never be like you
Awatar użytkownika
Adamso97
Posty: 91
Rejestracja: 02 mar 2013, 14:30

Re: Summoner Wars

Post autor: Adamso97 »

Witam, myślę o zakupie Summonersów, ale nasuwa mi się pewne pytanie. Czy "talie uzupełniające" i "drugie talie" zawierają silniejsze karty niż te z podstawki czy po prostu dają większą różnorodność i możliwość deckbuildingu. Jeśli myślę o grze turniejowej to bez nich ani rusz?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Krwawisz »

Ciężko powiedzieć ogólnie, że drugie talie są silniejsze, bo np. uważa się, że podstawowa talia Tundrowych Orków czy Elfów Feniksa jest jedną z silniejszych w ogóle, a np. podstawowa talia Straży Przedniej czy Upadłego Królestwa są uważane za słabsze niż Drugie Talie do tych frakcji. Ale ostatecznie to wszystko zależy od doświadczenia i upodobań gracza, dlatego też traktowałbym je raczej jako równorzędne elementy + narzędzia rozbudowy ulubionych frakcji. (ps. Zestawy Uzupełniające to nie są pełnoprawne, gotowe talie a jedynie zestawy kart pomocnych w deckbuildingu)
Awatar użytkownika
pingus
Posty: 755
Rejestracja: 25 lut 2008, 18:50
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Summoner Wars

Post autor: pingus »

Krwawisz pisze:Ciężko powiedzieć ogólnie, że drugie talie są silniejsze, bo np. uważa się, że podstawowa talia Tundrowych Orków czy Elfów Feniksa jest jedną z silniejszych w ogóle, a np. podstawowa talia Straży Przedniej czy Upadłego Królestwa są uważane za słabsze niż Drugie Talie do tych frakcji. Ale ostatecznie to wszystko zależy od doświadczenia i upodobań gracza, dlatego też traktowałbym je raczej jako równorzędne elementy + narzędzia rozbudowy ulubionych frakcji. (ps. Zestawy Uzupełniające to nie są pełnoprawne, gotowe talie a jedynie zestawy kart pomocnych w deckbuildingu)
Zgadzam się z tym. Dla mnie drugie frakcje dają więcej funu, ale często są słabsze jeśli chodzi o power lvl od tych podstawowych. Do gry turniejowej prawdopodobnie będziesz potrzebował jednego zestawu uzupełniającego do wybranej frakcji, to po prostu nowe możliwości - a nowe możliwości zawsze w cenie.
Tymon
Posty: 1
Rejestracja: 30 kwie 2014, 17:20

Re: Summoner Wars

Post autor: Tymon »

1) Jak wygląda sprawa z kolorami rewersów kart w różnych wersjach językowych ?
Bo słyszałem, że karty frakcji z polskiej wersji jężykowej różnią się zauważalnie kolorem od angielskich.
I jest to problem przy łączeniu kart różnego pochodzenia w talie.

2) Czy wiadomo coś o Master Secie w języku polskim ?
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Summoner Wars

Post autor: pan_satyros »

Tymon pisze:1) Jak wygląda sprawa z kolorami rewersów kart w różnych wersjach językowych ?
Bo słyszałem, że karty frakcji z polskiej wersji jężykowej różnią się zauważalnie kolorem od angielskich.
I jest to problem przy łączeniu kart różnego pochodzenia w talie.
Łączenie jest niemożliwe - karty różnią się kolorem, fakturą i nieco rozmiarem
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Karit »

Mam takie pytanie:

Jak wygląda składanie tali w SW?
Ze składaniem tali miałem styczność tylko przy LCGach i muszę przyznać że jest to trochę czasochłonne i wymagając aby złoży coś grywalnego.
W SW najbardziej cenie sobie "gotowość do gry" - otwieram pudełko,wybieram/losuje frakcje i gram.
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Summoner Wars

Post autor: rattkin »

Składanie talii jest trochę udziwnione i średnio intuicyjne. Jest jednak prostsze od klasycznego LCG, ponieważ polega na wzięciu danego Summonera, jego ścian, eventów i jednostek startowych i dopełnieniu pozostałych slotów (których już nie zostaje tak wiele) jednostkami z danej frakcji (z jakimiś tam ograniczeniami) oraz najemnikami (wspólne dla wszystkich, ze swoimi ograniczeniami). Talie są niewielkie, więc ten zakres wyborów jest stosunkowo mały i sprowadza się do preferencji, czy tam ew. optymalizacji kosztów. Strategie decków wciąż w pewnym sensie są definiowane przez Summonera i jego eventy. Po zakupieniu wszystkich dodatków deckbuildingowych (reinforcements) i drugich summonerów, wybór jednak nie jest już tak oczywisty, bo trochę tych kart do wyboru jest (po ok. 15-20 championów i podstawowych jednostek), więc samo składanie także wymaga trochę czasu, niemniej jednak zlozona talia wciaż będzie grywalna.

Zdaje się, że w SW zdecydowanie popularniejsze są gotowe talie, czy to podstawowe czy drugich summonerów.
Awatar użytkownika
Flogiston
Posty: 236
Rejestracja: 11 lut 2014, 19:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Summoner Wars

Post autor: Flogiston »

Karit pisze:Mam takie pytanie:

Jak wygląda składanie tali w SW?
Ze składaniem tali miałem styczność tylko przy LCGach i muszę przyznać że jest to trochę czasochłonne i wymagając aby złoży coś grywalnego.
W SW najbardziej cenie sobie "gotowość do gry" - otwieram pudełko,wybieram/losuje frakcje i gram.
1. Bierzesz Summonera.
2. Dobierasz Karty Wydarzeń z jego listy oraz podstawowe jednostki z początkowego rozstawienia.
3. Dobierasz karty jednostek oraz czempionów (maksymalnie 3, chociaż nie jestem tego pewien) z odpowiedniej talii, tak by łącznie były 34 karty w talii (z czego 6 mogą stanowić dowolni Najemnicy).
adalbert
Posty: 942
Rejestracja: 02 lis 2009, 14:15
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: Summoner Wars

Post autor: adalbert »

Na pewno nie należy się bać budowania talii w SW. Możesz wymieniać jednostki danej frakcji (ewentualnie mogą być najemnicy) w stos. 1:1 (podstawowa za podstawową, czempion za czempiona) z pewnymi ograniczeniami, z których większość wymieniono (mi sie jeszcze przypomina, że łącznie możesz mieć maks. 10 takich samych jednostek podstawowych, że każdy czempion musi być inny...). Łącznie ma być 18 podstawowych (z czego kilka jest z początkowego nienaruszlanego rozstawienia) i 3 czempionów.
Ja sobie troszkę popróbowałem: z niezłym skutkiem u krasnoludów Oldina i gorszym u goblinków Sniksa.
Dla mnie to taka wartośc dodana SW, czy tez urozmaicenie. Na ile jest to wzmocnienie, to już chyba bardziej zależy od twojego stylu grania.
Awatar użytkownika
pingus
Posty: 755
Rejestracja: 25 lut 2008, 18:50
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Summoner Wars

Post autor: pingus »

1szy turniej w Warszawie, w sklepie Planszomania!
http://summonerwars.pl/turniej/31
Gorąco polecam, ja na pewno będę.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 126 times
Been thanked: 131 times

Re: Summoner Wars

Post autor: maciejo »

Czy mógłby ktoś z Was podaesłać linka do instrukcji pl.Szukam i szukam i znaleźć :oops:

Z góry dzięki za pomoc :wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Summoner Wars

Post autor: mig »

maciejo pisze:Czy mógłby ktoś z Was podaesłać linka do instrukcji pl.Szukam i szukam i znaleźć :oops:

Z góry dzięki za pomoc :wink:
Nie przypominam sobie skąd ściągałem, wiec chyba tak będzie najłatwiej:
https://www.dropbox.com/s/jk2zygwgsev7p ... 20Wars.pdf
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
mckil
Posty: 598
Rejestracja: 13 cze 2008, 18:44
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 49 times
Been thanked: 57 times

Re: Summoner Wars

Post autor: mckil »

maciejo pisze:Czy mógłby ktoś z Was podaesłać linka do instrukcji pl.Szukam i szukam i znaleźć :oops:

Z góry dzięki za pomoc :wink:

Na końcu 15 strony tego wątku można znaleźć :

maciejo pisze:można prosić linka do instrukcji - jeśli istnieje - na stronie cube niestety nie znalazłem :(
Swoją drogą można by było umieścić instrukcję na stronie wydawcy...

Edit: mig był szybszy...

Poza tym co z tymi poprawionymi kartami?
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Krwawisz »

mckil pisze:
maciejo pisze:Czy mógłby ktoś z Was podaesłać linka do instrukcji pl.Szukam i szukam i znaleźć :oops:

Z góry dzięki za pomoc :wink:

Na końcu 15 strony tego wątku można znaleźć :
maciejo pisze:można prosić linka do instrukcji - jeśli istnieje - na stronie cube niestety nie znalazłem :(
Swoją drogą można by było umieścić instrukcję na stronie wydawcy...

Edit: mig był szybszy...

Poza tym co z tymi poprawionymi kartami?
mckil dzięki ! Cały czas żyłem w przeświadczeniu, że instrukcja na www wydawnictwa wisi razem z FAQiem... :roll:
mig dzięki za wrzucenie pliku.

Poprawione karty trafią do sklepów z najbliższymi dostawami
ODPOWIEDZ