Marvel Dice Masters (Mike Elliott, Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
magneticzero
Posty: 411
Rejestracja: 31 gru 2011, 19:04
Lokalizacja: Rybnik

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: magneticzero »

U mnie to samo, domowilem 30 boosterow i teraz mam starter i booster boxa :)

Mozna trafic 2 ultrarary w 1 booster boxie?
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: kudlacz135 »

magneticzero pisze:U mnie to samo, domowilem 30 boosterow i teraz mam starter i booster boxa :)

Mozna trafic 2 ultrarary w 1 booster boxie?
Z informacji wynika, że nawet 1 ultra rarek nie jest pewny na booster boxa. Jeden gość podobno trafił dwa, ale... mógł napisać, że trafił i 10 ;)
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Karit »

Ja mam takie pytanko:

1. Ile jest boosterów w booster boksie?
2. Jeśli nawet w BB jest X boosterów i my zamówimy w jednym zamówieniu ten X, to czy sklep ma "obowiązek" wysłania nam BB, czy też może pojedyncze boostery?
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
magneticzero
Posty: 411
Rejestracja: 31 gru 2011, 19:04
Lokalizacja: Rybnik

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: magneticzero »

1. W BB jest 60 boosterkow, czyli 120 kart i kostek.

2. Wydaje mi sie ze zalezy to od tego jak kupujesz na allegro np sa cale BB. Ale np w innych sklepach widzialem ze kupujesz pojedynczo razy tyle ile zamowisz wiec pewnie nie maja "obowiazku". Ale zakladam ze jak napiszesz ze chcesz i zamowisz 60 to nie widze czemu nie mieli by ci wyslac calego.
Awatar użytkownika
Aduanath
Posty: 495
Rejestracja: 31 paź 2012, 18:55
Lokalizacja: Legnica
Been thanked: 1 time

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Aduanath »

Poza tym warto sobie zadać pytanie - czy komuś ze sklepu będzie się chciało robić klientom na złość i zmieniać zawartości? Szczerze? Mi by się nie chciało. Jest 60 zamówione, w pudełku jest 60, to idzie pudełko. Wiem, że to nie to samo, ale przy większym zamówieniu koszulek na karty, sklep spakował mi po prostu zbiorcze pudełko, a do tego kilka sztuk opakowań luzem, bo po co otwierać i mieszać? :D Tak łatwiej - no i jest pewność, że w środku jest tyle sztuk, ile ma być :D Sądzę, że nikomu by się nie chciało liczyć, mieszać i tasować 60 sztuk razy X klientów tylko po to, by klienci mieli frajdę (tudzież dostawali nerwicy, że same uncommony dostali :D )
Nasza kolekcja - ciągle się rozwija :)
Piehoo
Posty: 1007
Rejestracja: 15 gru 2012, 21:31
Lokalizacja: Warszawa Tarchomin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 46 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Piehoo »

Pytanko.
Czy kupując samego startera można spokojnie sobie pograć na 2 osoby? Są tam już wszystkie potrzebne kostki/komponenty?
Cloud Games
Cloud Games na FB
Recenzje i przykładowe rozgrywki - Granie W Chmurach
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 162
Rejestracja: 28 gru 2011, 12:37
Lokalizacja: Bytom

Re: Odp: Marvel Dice Masters

Post autor: Kowal »

Piehoo pisze:Pytanko.
Czy kupując samego startera można spokojnie sobie pograć na 2 osoby? Są tam już wszystkie potrzebne kostki/komponenty?
Informacje o tym padały juz kilkukrotnie w tym wątku. Wystarczy poszukać.
Kolejarz
Posty: 588
Rejestracja: 12 gru 2011, 21:01

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Kolejarz »

Najlepsza odpowiedź to "tak, ale". ;)
Są wszystkie podstawowe elementy dla obu graczy, ale możliwości wynikające z pierwszych ośmiu postaci nie są duże. Gra turniejowa to 8 postaci i 20 kostek dla gracza. W podstawce jest tylko 8 postaci i 16 kostek, czyli znacznie mniej, przez co nie można mieć więcej, niż dwie kostki jednej postaci. Na turnieju gra się na 20HP i pewnie można tego spróbować nawet z mniejszą liczbą kostek. Instrukcja radzi najpierw zagrać na 10HP, ale wtedy gra może się szybko kończyć, przez co niektóre karty tracą na sile.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: rastula »

odpowiedź tkwi w "gra turniejowa" - czyli rozgrywki , które u nas dotyczą pewnie 100 osób ;) - spokojnie można kupić sobie starter , na pewno da się tym wielokrotnie w warunkach domowych pograć i nacieszyć - jak ci czegoś zacznie brakować to boostery są tanie - a na forum zapewne łatwo kupisz/ wymienisz brakujące elementy
Kolejarz
Posty: 588
Rejestracja: 12 gru 2011, 21:01

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Kolejarz »

Starter prawdopodobnie oferuje dużo rozrywki za rozsądną cenę. Jak ktoś lubi customowe kości, to na pewno się nacieszy. Zasady turniejowe jednak nie muszą obowiązywać tylko na turniejach i na dłuższą metę pewnie będą standardem. Oczywiście w niedzielnych rozgrywkach nie ma potrzeby budowania własnej talii, wystarczy, że właściciel coś ułoży dla współgracza, albo na szybko wybiorą przed grą - to nie Netrunner i na dobrą sprawę można grę przygotować jak Dominiona. To tylko kilka różnych kart na gracza. Z drugiej strony "turniejowy" limit kostek i życia można spokojnie stosować w domowej grze. Jest wtedy więcej możliwości, gra trwa trochę dłużej, nawet przy nieoptymalnych składach to więcej zabawy i lepsza regrywalność. Nie ma co ukrywać, to do tego została zaprojektowana gra, a starter to takie demo. Do luźnego pogrania od czasu do czasu wystarczy, ale jeśli się spodoba, to bez boosterów ani rusz - ale na pewno będzie można kupić też kostki i commony z drugiej ręki.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: rastula »

Kolejarz pisze:Starter prawdopodobnie oferuje dużo rozrywki za rozsądną cenę. Jak ktoś lubi customowe kości, to na pewno się nacieszy. Zasady turniejowe jednak nie muszą obowiązywać tylko na turniejach i na dłuższą metę pewnie będą standardem. Oczywiście w niedzielnych rozgrywkach nie ma potrzeby budowania własnej talii, wystarczy, że właściciel coś ułoży dla współgracza, albo na szybko wybiorą przed grą - to nie Netrunner i na dobrą sprawę można grę przygotować jak Dominiona. To tylko kilka różnych kart na gracza. Z drugiej strony "turniejowy" limit kostek i życia można spokojnie stosować w domowej grze. Jest wtedy więcej możliwości, gra trwa trochę dłużej, nawet przy nieoptymalnych składach to więcej zabawy i lepsza regrywalność. Nie ma co ukrywać, to do tego została zaprojektowana gra, a starter to takie demo. Do luźnego pogrania od czasu do czasu wystarczy, ale jeśli się spodoba, to bez boosterów ani rusz - ale na pewno będzie można kupić też kostki i commony z drugiej ręki.

no masz - jak ludzie tu pokupowali po 60 boosterów - to chętnie trochę tego oddadzą jak emocje opadną ;)
Kolejarz
Posty: 588
Rejestracja: 12 gru 2011, 21:01

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Kolejarz »

W to nie wątpię. Jak zwykle przy dużym hype będzie w czym przebierać w dziale handlowym jakiś czas po premierze, a to przecież kolekcjonerska gra. Nie wiem, czy była wcześniej gra tego rodzaju, którą wzbudzała tu takie emocje.
60 boosterów pozwala mniej więcej skompletować kostki dla każdej postaci. Kilka trzeba będzie wymienić, kilku jeszcze będzie brakować, ale na pewno zabawy będzie na długo. Tak więc jak ktoś się na tyle decyduje, to raczej nie będzie miał nic do sprzedania (oprócz ewentualnie całej kolekcji).
stormcrow
Posty: 8
Rejestracja: 25 sie 2011, 19:57

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: stormcrow »

Witam,

część osób w początkowej części wątku pisała coś o macie do gry. Nigdzie w sklepach oferujących Dice Masters nie widziałem tej maty. Jakiś link może? To oficjalna mata? W pudełku z grą chyba będzie coś podobnego co było w Quarriors.

Pozdrawiam
Palmer
Posty: 1270
Rejestracja: 13 mar 2010, 15:24
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 120 times
Been thanked: 193 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Palmer »

Borek224
Posty: 348
Rejestracja: 25 lis 2010, 13:35
Been thanked: 1 time

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Borek224 »

wydaje się że w starterze nie ma żadnego typu maty, ani planszy.
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: kudlacz135 »

W starterze jest instrukcja gdzie na jednej ze stron jest plansza, którą można wykorzystywać jako matę do układania kostek (nie miałem jej w ręku, ale widząc na filmikach rozmiar instrukcji, to podejrzewam, że najlepiej będzie się nadawać do ksera i powiększenia). Ewentualnie na bgg KLIK jest sporo plików z fanowskimi matami, dużymi, małymi, z różnymi grafikami, zwykłe, te z podpowiedziami dotyczącymi przekładania kostek z pola na pole, na pewno znajdziesz coś co cię zainteresuje.
Kolejarz
Posty: 588
Rejestracja: 12 gru 2011, 21:01

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Kolejarz »

Na pewno nie ma maty w starterze. Wygląda na to, że nawet dodane woreczki zbyt długo nie posłużą. O ile jednak worki to konieczność, to taka mata nie jest taka potrzebna, tak samo jak przy karciankach można grać bez.
Najważniejsza jest centralna część, gdzie układa się kostki w różnych strefach. To powinno ułatwiać naukę i grę, ale nie jest takie skomplikowane, na pewno można grać bez maty albo sporządzić sobie jakąś taniej. Na BGG jest już kilka propozycji do ściągnięcia i wydrukowania, można na sztywnym papierze albo zalaminować. Jest na forum wątek też o matach do Quarriors, a tam namiary na zamówienie podkładki jak pod mysz.
Ostatnio zmieniony 29 kwie 2014, 10:15 przez Kolejarz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: BartP »

Tak jak w Quarriors, trzeba sobie różne miejsca na kostki wyobrazić. Tych wirtualnych stref jest ok. czterech (nie grałem w Marvel Dice, w Quarriors tylko raz, więc piszę z pamięci).
Kolejarz
Posty: 588
Rejestracja: 12 gru 2011, 21:01

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Kolejarz »

Na macie jest zaznaczonych sześć, z czego jedna odnosi się do woreczka, więc tak tylko informacyjnie, nic się tam nie układa. Na dobrą sprawę są tylko cztery, bo w Attack Zone ustawia się kostki tylko na czas ataku i zaraz zdejmuje, ciągle należy je traktować tak, jakby były w Field.
stormcrow
Posty: 8
Rejestracja: 25 sie 2011, 19:57

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: stormcrow »

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi w kwestii maty do gry. Czyli wychodzi na to, że można sobie na początek wydrukować coś nawet z BGG, a później jak nabiorę wprawy można sobie to podarować(tym bardziej, że 60zł x 2 graczy nie chodzi piechotą :).

Pozdrawiam i życzę miłego długiego weekendu!:)
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Nataniel »

= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: kudlacz135 »

Parę dni temu wrzucałem link do sklepu, w którym zamawiałem nadruk na materiale: http://cottonbee.pl/
Zamawiałem to chyba w czwartek/piątek, w poniedziałek dostałem wiadomość, że przesyłka została wysłana, a dzisiaj przesyłka już dotarła, co jest miłe o tyle, że cena przesyłki priorytetowej była wliczona przy zakupie samego materiału. Dzisiaj ze spokojnym sumieniem mogę już chwalić :) Pomijając miłą obsługę, telefon ze strony sklepu, który był odpowiedzią na maila z moim pytaniem (a mogli tylko na niego odpisać ;) ), to dzisiaj już wiem, że nadruki są bardzo fajne, dobre odwzorowanie detali, rozdzielczość się nic nie sypnęła w trakcie wydruku, materiał jest miły w dotyku (nie znam się na nich co prawda, ale jeden to gabardyna, drugi to satyna). Jedynę co mogę poradzić, to nie róbcie stricte czarnych obrazków. Nadruki są robione na białym materiale (o czym zostałem uprzedzony) przez co czarny pod światło jest lekko złamany, ale nadal wygląda bardzo fajnie. Reasumując, ja jestem bardzo zadowolony, z obsługi, jakości wykonania, czasu realizacji i ceny (zwłaszcza, że można sobie umieścić praktycznie wszystko), a poprzednie zdanie jest po to, żeby mi nie zarzucić braku obiektywizmu :)

Poniżej linki do dropboxa z obrazkami:
https://www.dropbox.com/s/99fa9t223jiz8 ... 0476_1.jpg
https://www.dropbox.com/s/z93ubfuffvbdr ... 0478_1.jpg
Awatar użytkownika
fantazyn
Posty: 311
Rejestracja: 05 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: nad - Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: fantazyn »

Czy znane są gdzieś aktualnie wszystkie postacie z podziałem na ich występowanie (common, uncommon, rare...)?

Edit: Wielkie dzięki (błyskawiczna odpowiedź ; ))
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2014, 19:59 przez fantazyn, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: pan_satyros »

fantazyn pisze:Czy znane są gdzieś aktualnie wszystkie postacie z podziałem na ich występowanie (common, uncommon, rare...)?
http://www.boardgamegeek.com/file/downl ... _v0.7.xlsx
stormcrow
Posty: 8
Rejestracja: 25 sie 2011, 19:57

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: stormcrow »

Witam,

czy może wiadomo już coś odnośnie wysyłek z polskich sklepów?
Gdzieś czytałem, że około 7 maja gra miała trafić do dystrybutorów?

Pozdrawiam
Michał Pawelski
ODPOWIEDZ