Marvel Dice Masters (Mike Elliott, Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: mig »

Gambit pisze:3Trolle zmieniły opis boosterów z "Dostępność II połowa maja" na "Dostępność pod koniec maja". Chyba się rozpłaczę. Jeszcze tyle czekania na mój zestaw :(
Zawsze można podzielić zamówienie (albo sklep, w trosce o to, żeby klient za dużo nie czekał zrobi to sam - mój tak zrobił ;) )
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 162
Rejestracja: 28 gru 2011, 12:37
Lokalizacja: Bytom

Re: Odp: Marvel Dice Masters

Post autor: Kowal »

mig pisze:
Gambit pisze:3Trolle zmieniły opis boosterów z "Dostępność II połowa maja" na "Dostępność pod koniec maja". Chyba się rozpłaczę. Jeszcze tyle czekania na mój zestaw :(
Zawsze można podzielić zamówienie (albo sklep, w trosce o to, żeby klient za dużo nie czekał zrobi to sam - mój tak zrobił ;) )
A gdzie zamawiałes jeśli można spytać? ;)
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Gambit »

Nie będę dzielił. Poczekam, choć z bólem serca. Na szczęście mam w co grać :)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: rastula »

mig pisze:
Gambit pisze:3Trolle zmieniły opis boosterów z "Dostępność II połowa maja" na "Dostępność pod koniec maja". Chyba się rozpłaczę. Jeszcze tyle czekania na mój zestaw :(
Zawsze można podzielić zamówienie (albo sklep, w trosce o to, żeby klient za dużo nie czekał zrobi to sam - mój tak zrobił ;) )

właśnie tak zrobiłem ...;)
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Odp: Marvel Dice Masters

Post autor: mig »

Kowal pisze:
mig pisze:
Gambit pisze:3Trolle zmieniły opis boosterów z "Dostępność II połowa maja" na "Dostępność pod koniec maja". Chyba się rozpłaczę. Jeszcze tyle czekania na mój zestaw :(
Zawsze można podzielić zamówienie (albo sklep, w trosce o to, żeby klient za dużo nie czekał zrobi to sam - mój tak zrobił ;) )
A gdzie zamawiałes jeśli można spytać? ;)
w planszostrefie
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: rastula »

a ja w 3T
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: kudlacz135 »

Szaleństwo, pierwszy raz kupiłem coś w przedsprzedaży i chociaż podobno ciekawsze jest gonić zajączka niż go złapać, to sam już nie wiem... ;p Naprawdę czuję się jak dziecko i to czekanie mogłoby się wreszcie skończyć :) Mam nadzieję, że 3T przychylą się i podzielą zamówienie.
Ostatnio zmieniony 14 maja 2014, 12:17 przez kudlacz135, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: rastula »

kudlacz135 pisze:Szaleństwo, pierwszy raz kupiłem coś w przedsprzedaży i chociaż podobno ciekawsze jest gonić zajączka niż go złapać, to sam już nie wiem... ;p Naprawdę czuję się jak dziecko i to czekanie mogłoby się wreszcie skończyć :) Mam nadzieję, że 3T przychylą się i podzielą zamówienie.

a czemu się nie mają przychylić - szczególnie jak zapłacisz za wysyłkę ?
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Gambit »

rastula pisze:a czemu się nie mają przychylić - szczególnie jak zapłacisz za wysyłkę ?
To jeden z powodów, dla którego jednak nie dzielę zamówienia. Za oba musiałbym dopłacić po 9 zł wysyłki. Razem 18 zł...to 4 boostery do MDM!
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: kudlacz135 »

rastula pisze:a czemu się nie mają przychylić - szczególnie jak zapłacisz za wysyłkę ?
Już zapytane i przychylone, nie sądziłem, że będzie inaczej tak naprawdę, ale że jeszcze nie wiedziałem na pewno to wtedy wciąż żyłem nadzieją ;)
Gambit pisze:To jeden z powodów, dla którego jednak nie dzielę zamówienia. Za oba musiałbym dopłacić po 9 zł wysyłki. Razem 18 zł...to 4 boostery do MDM!
Czyli to ten moment, już nałóg, wszystko przelicza się na boostery xD
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: rastula »

prosta metoda to zmaówić coś do 200 a do tego co zostało też zamówić coś do 200 :)...


dla małych wysyłek jest też opcja listu poleconego za 7 (3T)

a w Planszostrefie od 100 wysyłka paczkomatem 5 zł

więc nie róbmy tragedii - tańsze piwo się kupi na łykend i będzie dobrze :)
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Gambit »

kudlacz135 pisze:Czyli to ten moment, już nałóg, wszystko przelicza się na boostery xD
Jaki nałóg? Ja nie przeliczam wszystkiego na boostery.
rastula pisze:dla małych wysyłek jest też opcja listu poleconego za 7
7 zł? Dokładasz złotówkę i masz dwa boostery do MDM!.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: pan_satyros »

A i rabatu 10% zarówno w planszostrefie, jak i 3T mogę użyczyć ;)
więc 5 zł się zwróci - wystarczy napisać.
bambuko
Posty: 14
Rejestracja: 23 lut 2011, 13:22

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: bambuko »

nagrałem, jak otwieram pudełko z grą. jakość niska, a dodatkowo byłem zmuszony dźwięk dograć poźniej, ale wszystko widać:
http://youtu.be/xRdUOVD5Ze4

mi kostki nie przeszkadzają, chociaż mam jedną jakby przypaloną (ale nie jest zniekształcona). pozostałe są w porządku, czasem tylko brakuje trochę farby w zagłębieniu. miałem porównanie z innym egzemplarzem i wiem, że może się zdarzyć nadmiar farby poza rowkami.

zestaw początkowy raczej na długo nie wystarczy. dużym ograniczeniem jest liczba kostek na bohatera. większość kostek jest też droga i trudno się sprawiedliwie podzielić, nie można oczekiwać dużej różnorodności. póki nie można dokupić nic innego jakimś rozwiązaniem jest gra na dwie podstawki - warto namówić kolegę.
gra się szybko, a decyzji jest całkiem dużo i same dobre rzuty nie wystarczą do zwycięstwa. głupio polecać trudno dostępną grę, ale niedługo powinna znowu się pojawić.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Gambit »

bambuko pisze:nagrałem, jak otwieram pudełko z grą. jakość niska, a dodatkowo byłem zmuszony dźwięk dograć poźniej, ale wszystko widać:
http://youtu.be/xRdUOVD5Ze4
Niezłe :) Masz głos trochę jak gościu z Polskich Kronik Filmowych :D
Awatar użytkownika
Catra
Posty: 18
Rejestracja: 09 maja 2014, 19:33

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Catra »

Ja kupiłem osobno i własnie jestem po otworzeniu startera :D

Jestem zadowolony, kostki dobrze wykonane, karty ładne, nieuszkodzone. Wszystko git. Woreczki uważam za nieistniejące ;)

Czekam na boostery.
s7ven
Posty: 81
Rejestracja: 11 maja 2014, 18:39

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: s7ven »

Mam pytanie, w którym sklepie internetowym można zaopatrzyć się w starter na już ! I przypuszczalnie w którym będą najszybciej boostery ? Kolejne pytanie to jak Super Rare wpływa na rozgrywkę, czy osoba której drużyna składa się z samych R/SR będzie miał wielką przewagę ? Ile będzie takich dodatków jak ten zapowiedziany na czerwiec.. Nie chciałbym wydawać co chwile na tą turlankę. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: kudlacz135 »

s7ven pisze:Mam pytanie, w którym sklepie internetowym można zaopatrzyć się w starter na już ! I przypuszczalnie w którym będą najszybciej boostery ? Kolejne pytanie to jak Super Rare wpływa na rozgrywkę, czy osoba której drużyna składa się z samych R/SR będzie miał wielką przewagę ? Ile będzie takich dodatków jak ten zapowiedziany na czerwiec.. Nie chciałbym wydawać co chwile na tą turlankę. Pozdrawiam.
W tej chwili starterów nie ma chyba nigdzie. Za tydzień/dwa mają pojawić się boostery i startery w podobno rozsądnej ilości. Teraz była tego garść, związana z generalnym niedoborem, jedyne co mi wpadło w oko, to to:
http://allegro.pl/marvel-dice-masters-a ... 77539.html
ale sam nie kupowałem u tego sprzedawcy. Jeśli chodzi o "najszybciej" w temacie boosterów, to może ktoś będzie mieć dokładniejsze dane ode mnie, ale generalnie wszyscy czekamy na uzupełnienie zapasów. Super Rare są fajne, ale kontrowalne, jak wszystko, podobno rzadkość kart nie ma tak ogromnego wpływu na to jak karta jest silna, chociaż Zielony Goblin i Czarna Wdowa królują póki co.
Jaki dodatek ma być w czerwcu? Z tego co ja wiem, Uncanny X-men, który jest nie tyle dodatkiem co samodzielną kompatybilną wersją gry (ze swoim starterem i boosterami), ma być wydany na jesieni. Prócz tego jest zapowiedziane Yu-Gi-OH i Injustice (świat DC).
Awatar użytkownika
Catra
Posty: 18
Rejestracja: 09 maja 2014, 19:33

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Catra »

Z leafletu jaki był podany pare stron wczesniej, przy Uncanny X-men jest data 03.09 . Ale kiedy będzie w Polsce to ja nie mam zielonego pojęcia.

A startery wywiało i z 3trolli i z Planszostrefy i z Pegaza.

Ale dobra wiadomości jest taka, że coraz wiecej sklepów ma zamiar sprowadzić MDM. Rebel juz ma startery w ofercie, w Łodzi Strategia też będzie ściągać. Więc myślę, że początek czerwca będzie szczęsliwy :)
Furia
Posty: 730
Rejestracja: 27 lut 2012, 23:13

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Furia »

Info od Trolli: Boostery powinny pojawić się 27-28 maja.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Gambit »

Furia pisze:Info od Trolli: Boostery powinny pojawić się 27-28 maja.
Czyli u klientów na początku czerwca. Przeżyję...ledwo, ale przeżyję :)
Furia
Posty: 730
Rejestracja: 27 lut 2012, 23:13

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Furia »

Też się nie mogę doczekać. Może do 1 czerwca dotrą. :D
bambuko
Posty: 14
Rejestracja: 23 lut 2011, 13:22

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: bambuko »

częstotliwość występowania kart jest w pewnym stopniu związana z ich siłą. tylko czterech bohaterów występuje w najrzadszej wersji i są to naprawdę mocne karty, z czego dwie pozwalają na bardzo szybką, agresywną grę. przy dobrym dociągu i rzutach przeciwnik w zasadzie nie ma szans, ale do pewnego stopnia można te
nawet w zestawie początkowym są dobre karty, które pewnie nie trudno będzie zobaczyć na turniejach. gra jest jeszcze młoda, nie odkryto jeszcze potencjału wszystkich kart i możliwych silnych kombinacji, a przecież dojdą kolejne. może nie będzie tak źle. na razie znane są proste strategie z wykorzystaniem najbardziej oczywistych kart.

w USA od kwietnia nie mają podstawek, zestawy dodatkowe też zdążyły się jakiś czas temu wyprzedać. to co u nas było w sprzedaży pewnie pochodzi z tego samego druku, po prostu później dotarło. obawiam się, że dostawa pod koniec maja nie wystarczy na długo.

druga podstawka ma pojawić się we wrześniu, ale być może jest to wynikiem problemów z zaopatrzeniem i planowano wypuścić ją wcześniej. trudno powiedzieć, jak często pojawiać się będzie coś nowego. pierwsza edycja zorganizowanych rozgrywek ma potrwać sześć miesięcy, więc to jakaś wskazówka, ale kolejne zestawy (DC Comics, Yu-Gi-Oh) nie muszą być z tym powiązane. nie ma co ich traktować jak dodatków do zwykłych gier planszowych. ostatecznie to gra kolekcjonerska i będzie co zbierać.
s7ven
Posty: 81
Rejestracja: 11 maja 2014, 18:39

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: s7ven »

A jeszcze jedno. Widziałem na allegro 60 booster packi. Można się obejść bez Startera i zakupić jedynie takiego packa? Z tego co słyszałem kostki w Starterach są raczej średniej jakości (nie wszystkie). Woreczki z papieru, instrukcje i tłumaczenia w necie. A matę i tak będzie trzeba kupić. Myślicie że gra ma przyszłość turniejową w Polsce?
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Gambit »

s7ven pisze:A jeszcze jedno. Widziałem na allegro 60 booster packi. Można się obejść bez Startera i zakupić jedynie takiego packa? Z tego co słyszałem kostki w Starterach są raczej średniej jakości (nie wszystkie). Woreczki z papieru, instrukcje i tłumaczenia w necie. A matę i tak będzie trzeba kupić. Myślicie że gra ma przyszłość turniejową w Polsce?
Nie można obejść się bez startera, bo w starterze masz podstawowe kości do gry - Sidekick Dice
ODPOWIEDZ