Marvel Dice Masters (Mike Elliott, Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Catra
Posty: 18
Rejestracja: 09 maja 2014, 19:33

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Catra »

Gambit pisze:
s7ven pisze:A jeszcze jedno. Widziałem na allegro 60 booster packi. Można się obejść bez Startera i zakupić jedynie takiego packa? Z tego co słyszałem kostki w Starterach są raczej średniej jakości (nie wszystkie). Woreczki z papieru, instrukcje i tłumaczenia w necie. A matę i tak będzie trzeba kupić. Myślicie że gra ma przyszłość turniejową w Polsce?
Nie można obejść się bez startera, bo w starterze masz podstawowe kości do gry - Sidekick Dice
I karty akcji :)
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: kudlacz135 »

Catra pisze:
Gambit pisze:
s7ven pisze:A jeszcze jedno. Widziałem na allegro 60 booster packi. Można się obejść bez Startera i zakupić jedynie takiego packa? Z tego co słyszałem kostki w Starterach są raczej średniej jakości (nie wszystkie). Woreczki z papieru, instrukcje i tłumaczenia w necie. A matę i tak będzie trzeba kupić. Myślicie że gra ma przyszłość turniejową w Polsce?
Nie można obejść się bez startera, bo w starterze masz podstawowe kości do gry - Sidekick Dice
I karty akcji :)
I kości akcji do kart akcji :)

Jest jednak plik na stronie wizkids, który pozwalał proksować w/w komponenty. A ta aukcja allegro dotycząca boosterów, nie dotyczy przedsprzedaży przypadkiem?
s7ven
Posty: 81
Rejestracja: 11 maja 2014, 18:39

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: s7ven »

Tak przedsprzedaż.Trzeba będzie jednak kupić ten starter :oops:.
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: kudlacz135 »

Wczoraj przyszła przesyłka i udało nam się z kolegą zagrać drużynami w 8 osobowym składzie. Grało się naprawdę ciekawie i zacięcie, wybory dotyczące ataku, pozbywania się postaci, czy jakieś minimalne założenia taktyczne (na razie graliśmy tylko na starterze) dają grze smaczku. Wcale nie graliśmy 15 minut, lata Magic'owych doświadczeń, skutkowały celnymi atakami, bunkrowaniem się i wymuszonym przerzucaniem kostek, dzięki temu było ciekawe, z pewną dozą nieustającego napięcia, zwłaszcza gdy trzeba było sobie odpowiedzieć komu bardziej opłaci się mój atak :) Żeby jednak nie było zbyt kolorowo, mimo, że widziałem mnóstwo filmików, to kostki w rzeczywistości są faktycznie mniejsze niż się mogło zdawać. Ale to pierwsze wrażenie, w trakcie gry to zaskoczenie przechodzi i gra się nimi tak dobrze, jak przyjemnie losowało się je z woreczka :) Tymczasem, realnie można przyczepić się do wykonania. Karty super, woreczki jak to woreczki, opakowanie, biorąc pod uwagę Magic'a na przykład, też nie daje wiele do życzenia. Jednak kostki w moim odczuciu zasługują na czwórkę w pięciostopniowej skali. Nie wyjęte z pudełka, cieszyły oko kolorami, ale gdy zacząłem się im przyglądać to 1 kość sidekicka, 1 Storm i 1 Human Torch, mają wyraźne ubytki w malowaniu, każda kostka po jednej ściance. Gdy znalazłem pierwszą, pedantycznie szukałem reszty i generalnie wygląda to tak, jakby na co trzeciej kostce, jedna ścianka odchodziła od ideału. A tu cień farby, jakiś jej rozbryzg, minimalny brak. Gdy otwieram grę z pudełka, to jest to co sprawia, że radość z oczekiwania zostaje odrobinę przyćmiona. Jednakże podczas prawie 2 godzinnego grania, w normalnym oświetleniu, w/w w ogóle nie widać, kostki sprawują się świetnie i do realnej wymiany, lub domalowania, nadają się te pojedyncze ścianki na 3 wyżej wymienionych. Może na dniach doszukam się jeszcze jakiś szczegółów, ale na tę chwilę mam nadzieję, że wszyscy, którzy dorwali się do swojego zestawu są zadowoleni z rozgrywki i z całości, która w trakcie gry, naprawdę dobrze się prezentuje :)
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: pan_satyros »

Ubytki w wykonaniu swoich kości to norma dla tego wydawcy. Ciszcie się, ze nie macie dziur w ściankach lub nadlanych kości ;)
Moje przygody z Quarriors wyglądały tak:
https://drive.google.com/folderview?id= ... sp=sharing
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: janekbossko »

sa gdzies od reki boostery? ja wczoraj otworzylem swoich 20 i dawno nie mialem takej radochy :)
Jak male dzieck otwierajace kinder niespodzianke! na 20 opakowań jedna rerka...teraz tylko znalezc czas na granie ;)
Awatar użytkownika
noowy
Posty: 465
Rejestracja: 07 paź 2004, 16:28
Has thanked: 72 times
Been thanked: 142 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: noowy »

pan_satyros pisze:Ubytki w wykonaniu swoich kości to norma dla tego wydawcy. Ciszcie się, ze nie macie dziur w ściankach lub nadlanych kości ;)
Moje przygody z Quarriors wyglądały tak:
https://drive.google.com/folderview?id= ... sp=sharing
No po obejrzeniu tych zdjęć, niedoróbki na niektórych kościach w MDM od razu przestały mi przeszkadzać :)
magneticzero
Posty: 411
Rejestracja: 31 gru 2011, 19:04
Lokalizacja: Rybnik

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: magneticzero »

Dzisiaj jestesmy juz po 2 rozgrywce, o dziwo wybralismy dokladnie te same wersje postaci, jedynie basic action card mielismy inne. Tym razem gra szybsza okolo 30 minut zasługa spidermana ktory zmusza do bloku cała reszte przez co inne ataki wchodza w życie. Niestety po 2 grze juz nie moge doczekac sie nowych postaci z boosterow.

W kosciach faktycznie nie ma dziur ale jakość malowania pozostawia wiele do zyczenia.

Gdzie znalazłeś boostery? Myslałem że narazie przyszły tylko startery?
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: janekbossko »

w rebelu byl jeden box wiec wzialem z chlopakami caly dla siebie :)
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Gambit »

janekbossko pisze:w rebelu byl jeden box wiec wzialem z chlopakami caly dla siebie :)
Więc to byłeś Ty! Spodziewaj się w najbliższym czasie wizyty smutnych panów w kominiarkach, którzy będą chcieli z Tobą o tym porozmawiać. :)
Kolejarz
Posty: 588
Rejestracja: 12 gru 2011, 21:01

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Kolejarz »

Nigdzie gry nie idzie dostać, temat na forum swoje zrobił. :)
Może to i lepiej, skoro były na razie tylko startery. Jak gra będzie dostępna, to od razu ze wszystkim.
Awatar użytkownika
przemoo99
Posty: 310
Rejestracja: 26 gru 2010, 14:08
Lokalizacja: Sheffield/UK

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: przemoo99 »

Kolejarz pisze:Nigdzie gry nie idzie dostać, temat na forum swoje zrobił. :)
Może to i lepiej, skoro były na razie tylko startery. Jak gra będzie dostępna, to od razu ze wszystkim.
Nieprędko bedzie dostępna...
U mnie w Sheffield 1 fala poszła do kilku najbardziej zaangażowanych graczy.
Ja zamawialem juz z 2 fali, dostanę starter i boostery w środę, a od tygodnia juz nie ma preorderów. Czekają na 3 falę i może wtedy bedzie normalna dostępność... :/
Planszówkowy maniak... :)
Kolejarz
Posty: 588
Rejestracja: 12 gru 2011, 21:01

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Kolejarz »

O tym mówię. Dla mnie lepszy całkowity brak, niż ograniczona dostępność, np. tylko startery. ;)
Kwestia czasu, a wystarczy dla wszystkich. Na razie się nie ma co nakręcać.
magneticzero
Posty: 411
Rejestracja: 31 gru 2011, 19:04
Lokalizacja: Rybnik

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: magneticzero »

Dla mnie po paru grach juz czuje niedosyt i duzy brak nowych kart. Mam nadzieje że starczy boosterow dla wszystkich którzy zamówili.
s7ven
Posty: 81
Rejestracja: 11 maja 2014, 18:39

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: s7ven »

Zapraszam wszystkich zainteresowanych do grupy Marvel Dice Masters/CCG Polska na facebooku. Pomoże to w "organized play" i zwiększy zainteresowanie tytułem. Gra ma wielki potencjał turniejowy ,który przy odrobinie wsparcia można zaszczepić na Polskiej scenie. Dodatkowo może pomóc w tradingu na co liczę :)

https://www.facebook.com/groups/1376748382614168/


Zamówiłem Starter i Booster Packa. Będzie troszkę otwierania.
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: janekbossko »

Więc to byłeś Ty! Spodziewaj się w najbliższym czasie wizyty smutnych panów w kominiarkach, którzy będą chcieli z Tobą o tym porozmawiać. :)
zapraszam na progu czeka na Was Green Goblin ultra-rerka :twisted:
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: kudlacz135 »

I do tego Green Goblin...? Zawodowo zajmujesz się się tym żeby ludzie cię nienawidzili? xD
Ale spoko, znam takich jak ty, jeżeli ja kupię boosterboxa, to pewnie będę miał w nim same commony i ew. parę uncommonów. Magneticzero za to, pewnie dziwnym zbiegiem okoliczności dostanie mojego Super Rarka i pozostałe rarki ;)
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1093
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 86 times
Been thanked: 31 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Rafal_Kruczek »

Catra pisze:
Gambit pisze:
s7ven pisze:A jeszcze jedno. Widziałem na allegro 60 booster packi. Można się obejść bez Startera i zakupić jedynie takiego packa? Z tego co słyszałem kostki w Starterach są raczej średniej jakości (nie wszystkie). Woreczki z papieru, instrukcje i tłumaczenia w necie. A matę i tak będzie trzeba kupić. Myślicie że gra ma przyszłość turniejową w Polsce?
Nie można obejść się bez startera, bo w starterze masz podstawowe kości do gry - Sidekick Dice
I karty akcji :)
Jeśli ktoś lubi prowizorki mozna skorzystać ze "startera zastepczego" i wydrukować sobie karty podstawowej, a do kosći podsatwowych uzyc k6 w róznych kolorach.

http://wizkidsgames.com/wp-content/uplo ... vel_pv.pdf
We at WizKids are very excited at the success of Marvel Dice Masters.
At the recommendation of many of our retailers, we’ve decided to provide this PDF
file as a guide to allow players to use standard six-sided dice (D-6s) as substitutes
for the Basic Action Dice and Sidekick dice that right now can only be found in the
sold-out Starter Sets.
In order to do this, you’ll want to print this sheet as a reference and have a few
different types of D-6s.
8 of one type of D-6 for your Sidekick dice (ex. white dice with black pips)
3 of another type of D-6 for your Basic Action Dice (ex. red dice with white pips)
3 of a third type of D-6 for your other Basic Action Dice (ex. blue dice with white pips)
Note: You’ll want your Basic Action Dice to be different from your opponent’s to
avoid confusion.
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: kudlacz135 »

Wybaczcie, że dzisiaj informację wrzucam dopiero teraz, chociaż widziałem ją wcześniej :)
Konkurs, a w nim do wygrania maty do MDM: http://youtu.be/fzXx4abfK9c?t=32s
zbliżenie na obrazek: http://i.imgur.com/S7w7L9W.jpg
sugerowane przez społeczność odpowiedzi: http://boardgamegeek.com/thread/1174271 ... age-w-dice
parasite
Posty: 249
Rejestracja: 26 lis 2012, 08:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: parasite »

Koledzy raczyłby ktoś w łopatologiczny sposób przedstawić rozgrywkę w punktach ? Czytałem spolszczoną wersję instrukcji BG, po angielsku ( choć średnio z tym u mnie ) też już ogarnąłem, ale mam jeszcze kilka wątpliwości, a chciałbym od razu po zakupie gierki móc cieszyć się nią, a nie studiować internet albo czekać na odpowiedzi z forum :) Ja rozumiem to w ten sposób:

1. rozpoczęcie gry: biorę 4 kostki z worka
2. rzucam
3. mogę raz jeszcze rzucić tyloma kostkami ile chcę
4. umieszczam w reserve pool
5. energię wykorzystuje np. do odpalenia globala lub do kupienia kart ( które umieszczam w field zone ? ) - jeśli to robię, to przenoszę odpowiednią ilość kostek do used pile
6. jeśli mam mogę wykorzystać karty akcji
7. jeśli mam atakującego bohatera przesuwam z field zone do attack zone
8. co oznacza tekst: "jeden bohater może blokować tylko jednego atakującego, ale do jednego atakującego może być przydzielonych kilku blokujących" ???
9.używam niewykorzystane karty akcji ?? odpalam umiejętności z karty bohatera ??
10. Przyznaję obrażenia
Czyszczenie ( co się dzieje z "zabitymi" bohaterami ?? )
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Gambit »

parasite pisze:8. co oznacza tekst: "jeden bohater może blokować tylko jednego atakującego, ale do jednego atakującego może być przydzielonych kilku blokujących" ???
Oznacza to, że jeśli atakuje Cię dwóch bohaterów, a Ty masz tylko jednego w Field Zone, to możesz nim zablokować tylko jednego atakującego. Z kolei jeśli atakuje Cię jeden bohater, a Ty masz w Field Zone dwóch, lub więcej, to wszyscy oni mogą byc przydzieleni do blokowania tego atakującego.
parasite
Posty: 249
Rejestracja: 26 lis 2012, 08:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: parasite »

dzięki, wszystko inne się zgadza ? ;)
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: KubaP »

parasite pisze:Koledzy raczyłby ktoś w łopatologiczny sposób przedstawić rozgrywkę w punktach ? Czytałem spolszczoną wersję instrukcji BG, po angielsku ( choć średnio z tym u mnie ) też już ogarnąłem, ale mam jeszcze kilka wątpliwości, a chciałbym od razu po zakupie gierki móc cieszyć się nią, a nie studiować internet albo czekać na odpowiedzi z forum :) Ja rozumiem to w ten sposób:

1. rozpoczęcie gry: biorę 4 kostki z worka ORAZ wszystkie, które masz w "prep zone"
2. rzucam
3. mogę raz jeszcze rzucić tyloma kostkami ile chcę
4. umieszczam w reserve pool
5. energię wykorzystuje np. do odpalenia globala (lub możesz sobie zostawić na później do użycia przy globalu w akcji przeciwnika)lub do kupienia kart KOŚCI( które umieszczam w field zone used pile? ) - jeśli to robię, to przenoszę odpowiednią ilość kostek do used pile
6. jeśli mam mogę wykorzystać karty kości akcji
7. jeśli mam atakującego bohatera przesuwam z field zone do attack zone
8. co oznacza tekst: "jeden bohater może blokować tylko jednego atakującego, ale do jednego atakującego może być przydzielonych kilku blokujących" ??? Gambit ma rację.
9.używam niewykorzystane kartykości akcji ?? odpalam umiejętności z karty bohatera ??
10. Przyznaję obrażenia
Czyszczenie ( co się dzieje z "zabitymi" bohaterami ?? ) trafiają do "prep zone"
Musisz zrozumieć, ze karty w tej grze to tylko legenda, instrukcja, to KOŚCI są figurkami, bohaterami, supermocami, energią.
parasite
Posty: 249
Rejestracja: 26 lis 2012, 08:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: parasite »

KubaP pisze:Musisz zrozumieć, ze karty w tej grze to tylko legenda, instrukcja, to KOŚCI są figurkami, bohaterami, supermocami, energią.
wielkie dzięki za poprawki !! Spróbuję to raz jeszcze ogarnąć "na sucho" - mam nadzieję, że kiedy gra przyjdzie, będzie łatwiej :)

p.s. nie do końca rozumiem, co daje ta kostka http://zapodaj.net/6477f57b72d19.jpg.html to jest właśnie bohater którym mogę atakować ?? reszta symboli oznacza energie którymi mogę odpalić właściwości na kartach lub kupować nowe kostki ?

p.s.2 na jakiej zasadzie koleś z filmiku "how to play" ułożył pod 3 "basic actions card" kolorowe karty ? ( ironman - czerwona, hulk zielona itd. ) to jest "z góry ustalone" czy samowolka ?
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: kudlacz135 »

parasite pisze:
p.s. nie do końca rozumiem, co daje ta kostka http://zapodaj.net/6477f57b72d19.jpg.html to jest właśnie bohater którym mogę atakować ?? reszta symboli oznacza energie którymi mogę odpalić właściwości na kartach lub kupować nowe kostki ?
To jest sidekick, zaczynasz grę z 8 takimi kostkami. Fizycznie jest traktowany jak bohater, ale nie ma swojej reprezentacji w karcie, ergo nie ma żadnej umiejętności ponad numerki które widać. Prócz tego jest tak jak mówisz, pozostałe symbole to energia, która służy do zakupów. Znak zapytania jest dowolną konkretną energią. Co jest ważne o tyle, że na kościach podstawowych kart akcji (o które pytasz poniżej) jest cyfra 2 w kolorowym kółko, to są dwie energie, ale żadnego typu. Nie mogą być wystawiane np. jako tarcza, piorun itd. Znak zapytania za to, może być nazwany jako konkretny typ energii.
parasite pisze: p.s.2 na jakiej zasadzie koleś z filmiku "how to play" ułożył pod 3 "basic actions card" kolorowe karty ? ( ironman - czerwona, hulk zielona itd. ) to jest "z góry ustalone" czy samowolka
Mylisz grafiki na podstawowych kartach akcji z bohaterami. Na Smash'u jest Hulk, bo pasuje, na Force Beam'ie jest Iron Man, bo pasuje. To są karty akcji, pod nimi są kolorowe karty "przypominajki". Przypominają, że do tej karty akcji używasz żółtych kostek akcji, do innej niebieskich itd. Po to żebyś nie pomylił wyciągając z woreczka do jakiej umiejętności masz się odnieść.
ODPOWIEDZ