Summoner Wars (Colby Dauch)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Flogiston
Posty: 236
Rejestracja: 11 lut 2014, 19:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Summoner Wars

Post autor: Flogiston »

mckil dzięki ! Cały czas żyłem w przeświadczeniu, że instrukcja na www wydawnictwa wisi razem z FAQiem... :roll:
mig dzięki za wrzucenie pliku.

Poprawione karty trafią do sklepów z najbliższymi dostawami
[/quote]

Ok, ale jak będzie wyglądać ich dystrybucja? Sam chciałbym wymienić wszystko w Rebelu, ale tylko część zakupów była u nich.
Awatar użytkownika
mckil
Posty: 598
Rejestracja: 13 cze 2008, 18:44
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 49 times
Been thanked: 57 times

Re: Summoner Wars

Post autor: mckil »

Flogiston pisze:
krwawisz pisze:mckil dzięki ! Cały czas żyłem w przeświadczeniu, że instrukcja na www wydawnictwa wisi razem z FAQiem... :roll:
mig dzięki za wrzucenie pliku.

Poprawione karty trafią do sklepów z najbliższymi dostawami
Ok, ale jak będzie wyglądać ich dystrybucja? Sam chciałbym wymienić wszystko w Rebelu, ale tylko część zakupów była u nich.
Napiszę co w tej sprawie odpowiedział mi Krwawisz gdy zapytałem go o to samo :
mckil pisze: Aha przy okazji jeżeli poproszę sklep o wysłanie mi poprawionych kart razem z zamówieniem to mi je problemów wyślą czy muszę jakoś udokumentować swoje zakupy?
Krwawisz pisze:Co do kart to powinni bez problemu wyslac, choc pewnie lepiej zeby mieli gdzies w bazie ze akurat u nich kupowales bo liczba zestawow kart, ktore kazdy sklep bedzie mial dostepne zalezy od sprzedanych egzemplarzy. Kazdy sklep bedzie to pewnie po swojemu rozstrzygal
Awatar użytkownika
pingus
Posty: 755
Rejestracja: 25 lut 2008, 18:50
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Summoner Wars

Post autor: pingus »

Jaka jest w końcu oficjalna polityka z angielskimi kartami? Mogę używać talii z master seta jeśli wezmę ich tłumaczenie? Jak z mieszaniem talii (wiem że koszulki się różnią, ale tak samo różnią się np w najemnikach).

I ważne: jak z planami wydania Alliances? Produkt prawdopodobnie przebije miodnością master seta.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 126 times
Been thanked: 131 times

Re: Summoner Wars

Post autor: maciejo »

Dzięki za linka.
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
mckil
Posty: 598
Rejestracja: 13 cze 2008, 18:44
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 49 times
Been thanked: 57 times

Re: Summoner Wars

Post autor: mckil »

pingus pisze:Jaka jest w końcu oficjalna polityka z angielskimi kartami? Mogę używać talii z master seta jeśli wezmę ich tłumaczenie? Jak z mieszaniem talii (wiem że koszulki się różnią, ale tak samo różnią się np w najemnikach).

I ważne: jak z planami wydania Alliances? Produkt prawdopodobnie przebije miodnością master seta.
Co do angielskich wersji kart to tutaj jest napisane co i jak.

Myślę że prędzej czy później Alliances zostanie wydany zgodnie z tym co już kilkakrotnie zostało powiedziane, czyli że CUBE wyda wszystko do SW co zostało wydane po angielsku.

A swoją drogą to co takie ma być w tym "nowym Master Secie" miodniejszego od tego co już się ukazało?
sirias
Posty: 212
Rejestracja: 17 sty 2014, 13:18
Been thanked: 4 times

Re: Summoner Wars

Post autor: sirias »

8 talii łączonych (frakcja składa się z 2. starych) i nowe mechaniki np. będzie talia z jednostkami z możliwością dopłaty przy wystawianiu (tak to przynajmniej zrozumiałem) by wzmocnić jednostkę. Ogólnie charakterem będzie mu bliżej do drugich talii, które w moim odczuciu są bardziej różnorodne i ciekawsze niż to co było przed nimi.
Awatar użytkownika
mckil
Posty: 598
Rejestracja: 13 cze 2008, 18:44
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 49 times
Been thanked: 57 times

Re: Summoner Wars

Post autor: mckil »

sirias pisze:8 talii łączonych (frakcja składa się z 2. starych)(...)
Rozumiem że jednostki będą całkowicie nowe? Ja mam tylko jedną drugą frakcję - Krasnoludów i powiem szczerze że nie specjalnie umiem nimi grać i nie za bardzo widzę ich powera... Chociaż z drugiej strony w chłopaków z PHG wierzę i jestem spokojny o poziom grywalności.
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Krwawisz »

Hehe - ja miałem okazję zagrać i widzieć wszystkie karty z nowego pudła i powiem szczerze, że kolejny raz panowie z Plaidhat udowodnili, że wciąż potrafia mnie w temacie SW zaskoczyć - jest na co czekać (tak, wszystkie jednostki będą nowe i oczywiście nowi mistrzowie i wydarzenia itd. - i żeby nie było niedomówień: talie nie skladają się z połowy kart dla tej i połowy dla innej frakcji - w zamian za to mamy jednostki, których grafiki i zdolności stanowią połączenie dwóch istniejących już frakcji, dla przykładu genialnie wyglądajaca frakcja Fallen Fenix) :-) Co do wydania, to wciąż nie do końca wiadomo, kiedy Alliances pojawią się po angielsku, więc myślę, że perspektywa wersji polskiej jest perspektywą najwcześniej bożonarodzeniową. W międzyczasie mamy jeszcze trochę do nadrobienia ;-)

Co do kart angielskich - to ogólne ramy regulaminu podane zostały wyżej, acz każdy organizator ma możliwość wprowadzenia swoich zasad dodatkowych. Generalnie nie ma jednak problemu z graniem angielskimi (nawet tymi z Master Seta) pod warunkiem posiadania tłumaczeń i podzielenia się nimi z przeciwnikiem.
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1093
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 86 times
Been thanked: 31 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Rafal_Kruczek »

mckil pisze:
A swoją drogą to co takie ma być w tym "nowym Master Secie" miodniejszego od tego co już się ukazało?
8 talii, czyli o 2 wiecej niż w pierwszym MS.
Krązą plotki o neprenowych matach. http://bgg.cc/article/15732117#15732117
Awatar użytkownika
mckil
Posty: 598
Rejestracja: 13 cze 2008, 18:44
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 49 times
Been thanked: 57 times

Re: Summoner Wars

Post autor: mckil »

Nie wiem co to nepren i maty neprenowe (domyślać się mogę że chodzi o maty typu zwijanego ala podkładka pod mysz, co mnie jakoś specjalnie nie rajcuje) ale czy ja dobrze wnioskuje że pudło od Alliances ma pomieścić wszystko co do tej pory wyszło do SW? To by było coś.
Co do nowych ras to SW kojarzyło mi się zawsze z klasycznym fantasy a "sojusz" elfów z nekromantami już z takich ram ucieka co niekoniecznie mi odpowiada. Oczywiście jeżeli nowe talię będą oryginalne pod względem mechanicznym (jak np. Plugastwo czy nowe Elfy Dżungli) to pal sześć niech Straż Przednia wącha się z Gobasami czy innym Plugastwem ;)

Pytanie do wydawnictwa : czy rozważacie wydanie "frakcyjnych kostek" do gry? No i kiedy ten Master Set?
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1093
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 86 times
Been thanked: 31 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Rafal_Kruczek »

mckil pisze:Nie wiem co to nepren i maty neprenowe (domyślać się mogę że chodzi o maty typu zwijanego ala podkładka pod mysz, co mnie jakoś specjalnie nie rajcuje) ale czy ja dobrze wnioskuje że pudło od Alliances ma pomieścić wszystko co do tej pory wyszło do SW? To by było coś.
Co do nowych ras to SW kojarzyło mi się zawsze z klasycznym fantasy a "sojusz" elfów z nekromantami już z takich ram ucieka co niekoniecznie mi odpowiada. Oczywiście jeżeli nowe talię będą oryginalne pod względem mechanicznym (jak np. Plugastwo czy nowe Elfy Dżungli) to pal sześć niech Straż Przednia wącha się z Gobasami czy innym Plugastwem ;)
Literówka , chodzi o neopren. Czyli zwijalna przenośna mata , która jest wygodna powierzchnia do gry kartami i rzucania kości.
Papierowe maty ze starterów , niestety wygladaja jak prowizorka, twarda plansza z Master Set ,jest średnio przenośna.
Co do sojuszy to zesatwienie jest następujące:
Fallen Phoenix: Phoenix Elves/Fallen Kingdom
Cave Filth: Filth/Cave Goblins
Tundra Guild: Guild Dwarves/Tundra Orcs
Swamp Mercenaries: Swamp Orcs/Mercs
Vargath Vanguard: Vanguard/Vargath
Sand Cloaks: Cloaks/Sand Goblin
Deep Benders: Deep Dwarves/Benders
Jungle Shadows: Shadow Elves/Jungle Elves

Vargath to Minotaury, az takie plugawe nie są...
Kombinacje frakcji są jakimś wyjściem na rozciągnięcie "design space". Fabularnie ,może rzeczywiscie nie zawsze uzsadnione... dużo większym elementem decyzyjnym przy parowaniu był zapewne obecny balans frakcji...
Awatar użytkownika
pingus
Posty: 755
Rejestracja: 25 lut 2008, 18:50
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Summoner Wars

Post autor: pingus »

Uzasadnienie fabularne jest pełne. Już teraz w biografii Mad Sirian można przeczytać o sojuszu z elfami, a w biografii Jexika o sojuszu z Sand Goblinami.
Awatar użytkownika
mckil
Posty: 598
Rejestracja: 13 cze 2008, 18:44
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 49 times
Been thanked: 57 times

Re: Summoner Wars

Post autor: mckil »

Może i można przeczytać uzasadnienia ale mimo to jakoś nie czuję tych par.
Zastanawiam się natomiast nad jedną rzeczą mianowicie czy będą drudzy Mistrzowie dla ras ze "starego" MS?
Awatar użytkownika
pingus
Posty: 755
Rejestracja: 25 lut 2008, 18:50
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Summoner Wars

Post autor: pingus »

mckil pisze:Może i można przeczytać uzasadnienia ale mimo to jakoś nie czuję tych par.
Zastanawiam się natomiast nad jedną rzeczą mianowicie czy będą drudzy Mistrzowie dla ras ze "starego" MS?
Kilka potwierdzonych plotek już krąży na ich temat, więc powinni być. ;)
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Krwawisz »

Będą będą :-)

A co do Master Seta - niedługo podamy trochę więcej informacji na temat "co gdzie kiedy"

O frakcyjne kostki walczymy, nakład tych, które plaidhat ma w sklepie jest na wyczerpaniu (btw straszne brzydale z nich ;-) ), ale staramy się załatwić dużo fajniejsze - zobaczymy czy coś z tego wyjdzie..
Rafal75
Posty: 304
Rejestracja: 21 gru 2012, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Rafal75 »

może już to gdzies było, ale... czy moglby mi ktoś wytłumaczyć różnicę między master setem a np. taliami startowymi. Jestem zainteresowany SW i nieiwem czy poczekać na MS czy kupić jakąś startową frakcję. Czy w MS będzie wszystko aby nowy gracz kupując go mogł zacząc grać w SW ?
Awatar użytkownika
pingus
Posty: 755
Rejestracja: 25 lut 2008, 18:50
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Summoner Wars

Post autor: pingus »

Rafal75 pisze:może już to gdzies było, ale... czy moglby mi ktoś wytłumaczyć różnicę między master setem a np. taliami startowymi. Jestem zainteresowany SW i nieiwem czy poczekać na MS czy kupić jakąś startową frakcję. Czy w MS będzie wszystko aby nowy gracz kupując go mogł zacząc grać w SW ?
Master Set zawiera 6 frakcji:
- Benderów,
- Deep Dwarfy,
- Swamp Orki,
- Sand Gobliny,
- Dark Elfy,
- Mountain Vargath (plemię wojowniczych kózek :) ),
- grubą ładną planszę, kostki, zestaw znaczników, instrukcję.
Jeśli chcesz grać w SW i nie kupować za dużo, ale mieć kilka armii jest to najlepsza inwestycja.

Mały zestaw startowy zawiera 2 frakcje:
- Cave Gobliny i Guild Dwarfy
albo
- Phoenix Elfy i Tundra Orki
- papierową planszę (wygodniejsza do przenoszenia, ale gorsza do grania, obie mają swoje użycia, ale ja preferuję tę z master seta), kostki, komplet znaczników i instrukcję
Jest to dobry zakup jeśli chcesz tylko spróbować SW. Jest to również dobry zakup jeśli lubisz te frakcje (tutaj oczywiście ciężko powiedzieć czy podejdą, ale większość ludzi na początku swojej przygody lubi Guild Dwarfy, Phoenix Elfy i Tundra Orci, są one b. silne nawet w skali całej gry, aż do dzisiaj i przyjemne, proste w prowadzeniu.

Jeśli naprawdę wkręcisz się w SW to i tak kupisz przynajmniej MS i jeden zestaw startowy. :)
Robert Srz
Posty: 80
Rejestracja: 09 mar 2014, 14:23

Re: Summoner Wars

Post autor: Robert Srz »

Dla wszystkich zainteresowanych - wersja Summoner Wars na Androida jest już (wreszcie) gotowa :D

http://www.plaidhatgames.com/news/369
http://boardgamegeek.com/blogpost/30273 ... g-to-andro
Mój nick w Summoner Wars IOS: Nadhir 99.
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Krwawisz »

No wreszcie - w końcu będę mógł regularnie i więcej pograć :-) I może w końcu uda mi się z Tobą wygrać ;-)

bardzo cieszę się też z zapowiedzi dołączenia innych frakcji - w tym moich ulubionych Najemników! Szkoda tylko, że termin bliżej nieokreślony..
Awatar użytkownika
pingus
Posty: 755
Rejestracja: 25 lut 2008, 18:50
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Summoner Wars

Post autor: pingus »

Wspaniale, wspaniale, wspaniale! :)
Gdyby jeszcze w tej wersji było więcej frakcji.. :)
Awatar użytkownika
mckil
Posty: 598
Rejestracja: 13 cze 2008, 18:44
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 49 times
Been thanked: 57 times

Re: Summoner Wars

Post autor: mckil »

To ile będzie dosrępnych frakcji? Bo chociaż mam stałego rywala to jednak nie gram tyle ile bym chciał i rozważam zakup wersji elektronicznej (chociaż nie lubię grać w planszówki na PC).
Awatar użytkownika
pingus
Posty: 755
Rejestracja: 25 lut 2008, 18:50
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Summoner Wars

Post autor: pingus »

Aktualnie jest 10. Zapowiedzieli kolejne 6 ale nie wiadomo kiedy.
Kosma
Posty: 349
Rejestracja: 01 gru 2013, 12:40
Lokalizacja: Festung Breslau
Has thanked: 9 times
Been thanked: 5 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Kosma »

Już jest!
loreciak

Re: Summoner Wars

Post autor: loreciak »

Aplikacja jest niezgodna z SGS 3 :)
Punryk
Posty: 30
Rejestracja: 05 paź 2013, 23:25

Re: Summoner Wars

Post autor: Punryk »

W polskiej instrukcji napisano że talia musi zawierać 3 czempionów. Jak to się ma do talii plugastwa, która ma tylko jednego czempiona???
ODPOWIEDZ