Alien Frontiers (Tory Niemann)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
locworks
Posty: 677
Rejestracja: 03 sty 2009, 12:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Alien Frontiers

Post autor: locworks »

poket pisze:To jeszcze pytanie czy kupując w przedsprzedaży i po otrzymaniu zestawu szarego lub różowego będzie możliwość gry na 5 osób ? I czy do takiego wariantu będzie dołączona instrukcja?
Podstawka już zawiera zestawy dla 5 graczy.

Warianty dla 5 graczy (na 4 tory i na 5 torów w Centrum Kolonistów) będą opisane albo w instrukcji podstawowej albo w dodatkowej instrukcji poświęconej wariantom, których się nam trochę już zebrało.
Piotr Burzykowski
wydawnictwo locworks.pl | serwis grybezpradu.pl
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8770
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2682 times
Been thanked: 2360 times

Re: Alien Frontiers

Post autor: Curiosity »

@locworks: czy obecne już na rynku angielskojęzyczne dodatki będą kompatybilne z polskim wydaniem Alien Froniers?

Pytam, bo jeśli nie, to raczej kupię edycję międzynarodową.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
locworks
Posty: 677
Rejestracja: 03 sty 2009, 12:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Alien Frontiers

Post autor: locworks »

Curiosity pisze:@locworks: czy obecne już na rynku angielskojęzyczne dodatki będą kompatybilne z polskim wydaniem Alien Froniers?

Pytam, bo jeśli nie, to raczej kupię edycję międzynarodową.
Co masz na myśli, kiedy pytasz o kompatybilność?
Piotr Burzykowski
wydawnictwo locworks.pl | serwis grybezpradu.pl
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Alien Frontiers

Post autor: Hiu »

wiedzac, ze aurora niczym technicznym nie rozni sie od posdsawki - to odpowiedz zapewne brzmi tak. Aurora to tylko tlumaczenie. To dalej ta sama gra - tylko lokalizowana.
Awatar użytkownika
locworks
Posty: 677
Rejestracja: 03 sty 2009, 12:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Alien Frontiers

Post autor: locworks »

Hiu pisze:wiedzac, ze aurora niczym technicznym nie rozni sie od posdsawki - to odpowiedz zapewne brzmi tak. Aurora to tylko tlumaczenie. To dalej ta sama gra - tylko lokalizowana.
Ja się różnic dopatrzyłem. Największą chyba jest 5. tor w Centrum Kolonistów.
Piotr Burzykowski
wydawnictwo locworks.pl | serwis grybezpradu.pl
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8770
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2682 times
Been thanked: 2360 times

Re: Alien Frontiers

Post autor: Curiosity »

locworks pisze:
Curiosity pisze:@locworks: czy obecne już na rynku angielskojęzyczne dodatki będą kompatybilne z polskim wydaniem Alien Froniers?

Pytam, bo jeśli nie, to raczej kupię edycję międzynarodową.
Co masz na myśli, kiedy pytasz o kompatybilność?
O karty mi w zasadzie chodzi. Czy można mieszać z dodatkiem?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
locworks
Posty: 677
Rejestracja: 03 sty 2009, 12:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Alien Frontiers

Post autor: locworks »

Curiosity pisze:
locworks pisze:
Curiosity pisze:@locworks: czy obecne już na rynku angielskojęzyczne dodatki będą kompatybilne z polskim wydaniem Alien Froniers?

Pytam, bo jeśli nie, to raczej kupię edycję międzynarodową.
Co masz na myśli, kiedy pytasz o kompatybilność?
O karty mi w zasadzie chodzi. Czy można mieszać z dodatkiem?
Kolory rewersów zmieniały się w każdej wersji podstawki i dodatków angielskich. Rozwiązaniem jest ułożenie jednej z odkrytych kart technologii na górze stosu kart technologii (ułożonych awersami do góry) albo granie z kartami w matowych koszulkach.

To samo należy zrobić w przypadku mieszania Alien Frontiers: Aurora z dodatkiem Factions wydanym w 2012 lub w 2014 r.

Dodam, że rewersy w Alien Frontiers: Aurora nie mają w ogóle tekstu; został on zastąpiony grafiką Artefaktu Obcych.
Piotr Burzykowski
wydawnictwo locworks.pl | serwis grybezpradu.pl
Awatar użytkownika
evenstar
Posty: 658
Rejestracja: 22 lut 2014, 10:06
Lokalizacja: Katowice

Re: Alien Frontiers

Post autor: evenstar »

Mam pytanie, co to są karty agendy w dodatku Factions?
przygarnę geeka :D zapraszam do grupy śląscy planszomaniacy :) https://www.facebook.com/groups/596625973748489/
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Alien Frontiers

Post autor: Olgierdd »

Są to karty, które dają graczom dodatkowe punkty za wykonane zadania (opisane na karcie) w trakcie lub na koniec rozgrywki.
Awatar użytkownika
evenstar
Posty: 658
Rejestracja: 22 lut 2014, 10:06
Lokalizacja: Katowice

Re: Alien Frontiers

Post autor: evenstar »

Bardzo fajna gra, ale bez dodatku bym nie kupowała, a z dodatkiem cena jest zdecydowanie za wysoka :(
przygarnę geeka :D zapraszam do grupy śląscy planszomaniacy :) https://www.facebook.com/groups/596625973748489/
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Alien Frontiers

Post autor: kwiatosz »

Ja z kolei wolę grę bez dodatku - każde kolejne pole zwiększa czasożerność, agendy też tylko w teorii brzmią dobrze...
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Odp: Alien Frontiers

Post autor: Olgierdd »

Agendy są świetne, urozmaicają rozgrywkę (zadania są różnorodne), a także utrudniają przewidywanie ruchów i końcowej punktacji (jak w ticket to ride)
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Odp: Alien Frontiers

Post autor: kwiatosz »

Olgierdd pisze:Agendy są świetne, urozmaicają rozgrywkę (zadania są różnorodne), a także utrudniają przewidywanie ruchów i końcowej punktacji (jak w ticket to ride)
Dokładnie tak w teorii to brzmiało ;) Dla mnie jednak w praktyce to wygląda tak, że każdy coś zapunktuje, więc różnice nie są duże. A druga sprawa, że jeżeli jeden gracz może kończyć partię to i przynajmniej jeden inny też jest tego bliski - więc tak naprawdę zmienia to tyle, że czasami wygra kto inny niż byśmy się spodziewali. W moim odczuciu gra nie zrobiła się przez to lepsza, a czasami (też jak w Tickecie ;) ) o wygranej decyduje dobranie agendy, którą już mamy spełnioną.

Opieram moją opinię na 3 czy 4 partiach, niemniej ja wolę grę bez agend. Oczywiście jeżeli ktoś w to dużo gra to każde urozmaicenie jest na wagę złota, ale ja pewnie w sumie do 12 partii nie dobiłem, a teraz, jak wyjmę grę raz na pół roku, to wersja podstawowa jest w zupełności wystarczająca.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Harth
Posty: 272
Rejestracja: 28 lis 2013, 12:38
Lokalizacja: Skierniewice
Has thanked: 9 times
Been thanked: 19 times

Re: Alien Frontiers

Post autor: Harth »

Wiadomo już coś o Polskiej wersji? Coś się cicho zrobiło od jakiegoś czasu...
Mam/Miałem
3Trolle 7%
Awatar użytkownika
Blacksad
Posty: 284
Rejestracja: 14 lut 2014, 01:02
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 35 times
Been thanked: 9 times

Re: Alien Frontiers

Post autor: Blacksad »

Harth pisze:Wiadomo już coś o Polskiej wersji? Coś się cicho zrobiło od jakiegoś czasu...
Od miesiąca cisza w eterze http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 34&t=29661
Na FB również, zaczynam powoli wątpić.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5239
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1846 times
Kontakt:

Re: Alien Frontiers

Post autor: Gambit »

Blacksad pisze:
Harth pisze:Wiadomo już coś o Polskiej wersji? Coś się cicho zrobiło od jakiegoś czasu...
Od miesiąca cisza w eterze http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 34&t=29661
Na FB również, zaczynam powoli wątpić.
A podobno już było prawie odbierane z drukarni :(
Awatar użytkownika
veljarek
Posty: 1189
Rejestracja: 07 sty 2009, 19:50
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 5 times
Been thanked: 23 times

Re: Alien Frontiers

Post autor: veljarek »

Gambit pisze:
Blacksad pisze:
Harth pisze:Wiadomo już coś o Polskiej wersji? Coś się cicho zrobiło od jakiegoś czasu...
Od miesiąca cisza w eterze http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 34&t=29661
Na FB również, zaczynam powoli wątpić.
A podobno już było prawie odbierane z drukarni :(
Jak co roku ;)
_______________
Nie wystarczy grać w gry, trzeba jeszcze grać we właściwe gry
Awatar użytkownika
skadam
Posty: 168
Rejestracja: 29 lis 2011, 10:11
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 37 times
Been thanked: 1 time

Re: Alien Frontiers

Post autor: skadam »

Oficjalny komunikat głosi, że końcem lipca gra będzie kompletna. W pierwszej kolejności swoje egzemplarze otrzymają, po prawie dwu latach, supporterzy z ulule.

See: http://www.ulule.com/af/news/
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Alien Frontiers

Post autor: Karit »

skadam pisze:Oficjalny komunikat głosi, że końcem lipca gra będzie kompletna. W pierwszej kolejności swoje egzemplarze otrzymają, po prawie dwu latach, supporterzy z ulule.

See: http://www.ulule.com/af/news/
Już chyba 3 raz w tym temacie mogę napisać: nie uwierzę do puki nie zobaczę

Takie komunikaty przewijały się już wiele razy, że zaraz do drukarni, że już już jedzie itd. Jak AF PL będzie stało u mnie na półce to uwierzę w istnienie tej gry ;)
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
poket
Posty: 344
Rejestracja: 15 wrz 2011, 17:19
Has thanked: 2 times

Re: Alien Frontiers

Post autor: poket »

Zkwituję: Czekałem 2 lata i mam wersję angielską :)

Gra jest świetna i te 12 różnych kart nie jest problemem do zrozumienia/wytłumaczenia. Oczywiście winszuje, że w końcu wyjdzie (o ile to nastąpi;) ) wersja polska. Dzięki temu napewno więcej polaków pozna tę świetną grę.

A może dzięki temu poprawi się również dystrybucja małych dodatków do tej gry.
Czy ktoś interesował się czy będą dostępne w Polsce Booster Packi i Faction Packi ?

Jeszcze proszę posiadaczy dodatku Factions o podsumowanie czy warto mieć ten dodatek? I czy przy tłumaczeniu zasad zdolności rasowych nowym osobom nie zniechęca ich do gry? Czy wtedy zasady nie robią się za bardzo skomplikowane i rozległe?

No i czy ktoś grał w 5 osób i jak mocno wpływa na radość z rozgrywki? Bo sam autor nie poleca grać w więcej jak 4 osoby a dodatek Outer Belt dodaje 6 gracza (z Factions).
windziarz44
Posty: 828
Rejestracja: 17 lip 2012, 12:49
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 32 times
Been thanked: 88 times

Re: Alien Frontiers

Post autor: windziarz44 »

Jak poczytasz trochę wyżek, to będziesz miał kilka odpowiedzi na Twoje pytania.
Ogólnie na 5 osób gra się znacząco wydłuża i moim zdaniem znacznie spada poziom zabawy.
W 3 i 4 grałem za to kilkanaście razy i zawsze z takim samym napięciem i zadowoleniem.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Alien Frontiers

Post autor: kwiatosz »

Recenzja Alien Frontiers, wraz z dodatkami, w ramach cyklu Setka na trzech w Gradaniu ZnadPlanszy, zapraszamy :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Piehoo
Posty: 1007
Rejestracja: 15 gru 2012, 21:31
Lokalizacja: Warszawa Tarchomin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 46 times

Re: Alien Frontiers

Post autor: Piehoo »

kwiatosz pisze:Recenzja Alien Frontiers, wraz z dodatkami, w ramach cyklu Setka na trzech w Gradaniu ZnadPlanszy, zapraszamy :)
Jak zwykle świetnie się was słucha. Również z niecierpliwością czekam na polskie wydanie. AF wisi na mojej wishliście od dobrych dwóch lat i jakoś nie mogę zagrać.
Cloud Games
Cloud Games na FB
Recenzje i przykładowe rozgrywki - Granie W Chmurach
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8770
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2682 times
Been thanked: 2360 times

Outer Belt

Post autor: Curiosity »

Lada chwila w Polsce będzie można kupic Outer Belt - nowy dodatek do 4ej. edycji gry. Ja już zamówiłem swój egzemplarz (planszomania i planszostrefa mają z terminem oczekiwania do 30 dni), jak przyjdzie to zdam relację.

W necie nie ma jeszcze żadnej recenzji oprócz pojedynczych wpisów na BGG, nie ma też dostępnej instrukcji. Jednak te nieliczne "pierwsze wrażenia" są bardzo pozytywne, na tyle, żeby dodatek kupić w ciemno. Nie zawiera on rozszerzenia dla 5 graczy, co dla niektórych może być rozczarowaniem, ale dla mnie downtime jest wystarczająco duży już przy grze w czwórkę.

http://boardgamegeek.com/thread/1294466 ... ser-review
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
jamm1
Posty: 56
Rejestracja: 22 wrz 2009, 08:48
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Alien Frontiers

Post autor: jamm1 »

Zgadzam sie ze downtime w 4 jest juz duzy ale na zdjeciu pudelka w planszostrefie jest komplet pomaranczowy i wymieniony on jest na pudelku wsrod elementow jaki dodatek zawiera, wiec chyba jest? ;-)
ODPOWIEDZ