Poszukujemy bardzo regrywalnej karcianki.

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
coldsoul
Posty: 222
Rejestracja: 12 wrz 2011, 17:03
Lokalizacja: ok. Wrocławia

Poszukujemy bardzo regrywalnej karcianki.

Post autor: coldsoul »

Witam. Z powodu totalnej pustki w głowie zakładam kolejny wątek.
Poszukuję gry (najlepiej karcianej) bez milionów elementów dodatkowych (chodzi o szybki setup i pakowanie).
Coś bardzo, ale to bardzo regrywalnego...
Zastanawiałem się nad Inwazją i Netrunnerem, ale chyba nie chcę wchodzić w LCG...

Przerabiałem już bardzo wiele różnych tytułów... Jeśli chodzi o ten gatunek (karcianych dobrych gier),
na naszym stole królują Race (mam wszystkie możliwe dodatki) i Jambo.
Totalnie nie podeszło nam np. Glory to Rome, nie wiem dlaczego...

Ratujcie... ;) Mam mnóstwo "DUŻYCH PUDEŁEK", ale nie zawsze jest czas na rozkładanie...
Najlepiej gdyby partia trwała do 60 min. i aby do gry można było wracać dziesiątki razy, jak w przypadku choćby wyżej wymienionego Race - naszego ulubieńca... ;)
Czy istnieje coś rewolucyjnego, co mogłem przeoczyć?


EDIT
Gramy zazwyczaj w 2 osoby.
Ostatnio zmieniony 20 maja 2014, 22:33 przez coldsoul, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Poszukujemy bardzo regrywalnej karcianki.

Post autor: Andy »

Jeśli nie-LCG, to Innowacje.

Jeśli LCG, to Netrunner.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
coldsoul
Posty: 222
Rejestracja: 12 wrz 2011, 17:03
Lokalizacja: ok. Wrocławia

Re: Poszukujemy bardzo regrywalnej karcianki.

Post autor: coldsoul »

Innowacje - NIEEE :)
Awatar użytkownika
bigben
Posty: 175
Rejestracja: 12 paź 2012, 11:13
Lokalizacja: Katopato

Re: Poszukujemy bardzo regrywalnej karcianki.

Post autor: bigben »

Ciekawy temat. Moze summoner wars?
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1365
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 164 times
Been thanked: 169 times

Re: Poszukujemy bardzo regrywalnej karcianki.

Post autor: Zet »

Gdybym nie grał w mtg, to myślałbym o Mage Wars.
Awatar użytkownika
pinata
Posty: 613
Rejestracja: 11 mar 2014, 23:39
Been thanked: 11 times

Re: Poszukujemy bardzo regrywalnej karcianki.

Post autor: pinata »

Zet pisze:Gdybym nie grał w mtg, to myślałbym o Mage Wars.
Mage Wars nie spełnia warunku:
coldsoul pisze:[...] bez milionów elementów dodatkowych (chodzi o szybki setup i pakowanie).
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Poszukujemy bardzo regrywalnej karcianki.

Post autor: mig »

Serce Smoka, Jaipur, Metallum
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
evenstar
Posty: 658
Rejestracja: 22 lut 2014, 10:06
Lokalizacja: Katowice

Re: Poszukujemy bardzo regrywalnej karcianki.

Post autor: evenstar »

Jak dotąd najlepsza gra karciana w jaką grałam to Nowa Era :)
przygarnę geeka :D zapraszam do grupy śląscy planszomaniacy :) https://www.facebook.com/groups/596625973748489/
nanautzin
Posty: 283
Rejestracja: 02 wrz 2011, 09:48
Lokalizacja: Koszalin
Has thanked: 19 times
Been thanked: 23 times

Re: Poszukujemy bardzo regrywalnej karcianki.

Post autor: nanautzin »

+1 summoner wars.
Awatar użytkownika
Pasza26
Posty: 345
Rejestracja: 09 cze 2013, 20:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: Poszukujemy bardzo regrywalnej karcianki.

Post autor: Pasza26 »

Inwazje kupisz za grosze bo ludzie masowo sprzedają. A gra daje sporo frajdy.

Fajna karcianka z nieco dluzszym setupem + przygotowanie talii toMage Wars - offtop ;)
wc
Posty: 625
Rejestracja: 07 mar 2005, 12:42
Lokalizacja: dolny śląsk
Been thanked: 1 time

Re: Poszukujemy bardzo regrywalnej karcianki.

Post autor: wc »

2 najbadziej ulubione przez nas (moją pierwszą żonę i mnie) karcianki to ... race i jambo - tak jak u Was. Tak jak Wam nie przypadło nam do gustu Glory to Rome (kupiec!!)
Dlatego serdecznie i zdecydowanie sugeruję - przyjrzyjcie się jeszcze raz uważniej innowacjom.
To jest znakomita gra i świetnie działa na 2 osoby. U nas ostatnio wyparła obie ww. gry.

A poza tym - z kolejnych naszych ulubionych - na dniach wychodzą legendy blue moon, do tego nowa era + winter
Z tych "trochę mniejszych" - sporo fajnych 2-sobowych karcianek wydał kosmos (w tej serii co jambo) - baloon cup, babel, dracula, 2-osobowe filary, odin's ravens itp.

i jeszcze gry karciane, które udają planszówki, a które też są dla nas znakomite - louis XIV, skt. petersburg i brugia - po prostu kapitalne!

ale innowacje - spróbujcie jeszcze raz, naprawdę ;-)
są ludzie którzy nie chcą połknąć bakcyla planszówek
takim trzeba wpychać go do gardła
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Poszukujemy bardzo regrywalnej karcianki.

Post autor: Bea »

Ja też polecę Summoner Wars. Gra ma sporą regrywalność, szczególnie gdy pokusimy się o dodatkowe talie, a nie są one drogie. Nowa Era jest genialna, ale dłuższa i trudniejsza od Rejsa, mamy tam też trochę kostek oprócz kart, ale setup jest szybki. A z takich całkiem krótkich i lekkich to może być Splendor :).
Kosma
Posty: 349
Rejestracja: 01 gru 2013, 12:40
Lokalizacja: Festung Breslau
Has thanked: 9 times
Been thanked: 5 times

Re: Poszukujemy bardzo regrywalnej karcianki.

Post autor: Kosma »

Splendor to karciana?

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
coldsoul
Posty: 222
Rejestracja: 12 wrz 2011, 17:03
Lokalizacja: ok. Wrocławia

Re: Poszukujemy bardzo regrywalnej karcianki.

Post autor: coldsoul »

Nad summoner wars kiedyś już myślałem... Nie było mi dane w nią zagrać.
Jeśli chodzi o Innowacje i Blue Moon, to przetrawię ten temat. ;)
Ogromne dzięki za sugestie. ;)
Ostatnio zmieniony 21 maja 2014, 23:27 przez coldsoul, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ahrian
Posty: 311
Rejestracja: 26 cze 2013, 00:36

Re: Poszukujemy bardzo regrywalnej karcianki.

Post autor: ahrian »

a ja polecę Legendy Blue Moon, które są aktualnie w wielu sklepach w przedsprzedaży. gra jest słabo znana w Polsce, ale na pewno godna uwagi.

grałem w pierwsze wydanie i nie wiem czy LBM będzie wyglądało tak samo - w pierwszym wydaniu karty były duże i piękne, mam nadzieję, że podobny produkt jest dostępny w przedsprzedaży ;] w zestawie dostajemy kilka talii - bodajże dziewięć. to sporo, biorąc pod uwagę cenę zestawu (w niektórych sklepach za ok. 140 zł).

sam zapewne się skuszę, bo wydaje mi się, że dla fanów karcianek i/lub Renera Knizii jest to pozycja obowiązkowa ;]
coldsoul
Posty: 222
Rejestracja: 12 wrz 2011, 17:03
Lokalizacja: ok. Wrocławia

Re: Poszukujemy bardzo regrywalnej karcianki.

Post autor: coldsoul »

Przed kilkoma sekundami Blue Moon trafił na szczyt listy do kupienia... :)
Właśnie zapoznaję się ze szczegółami...

Ciekawe te karty... Spodziewam się, że nie ma koszulek na ten wymiar?
Awatar użytkownika
evenstar
Posty: 658
Rejestracja: 22 lut 2014, 10:06
Lokalizacja: Katowice

Re: Poszukujemy bardzo regrywalnej karcianki.

Post autor: evenstar »

Ja ze swojej strony polece również Splendor, a także Hawanę oraz Cytadelę. Ich zasady są proste do wytłumaczenia, mają świetną regrywalność. Nowa Era ma podobnie jak Race wysoki próg wejścia ze względu na mnóstwo symboli na kartach, ale po zagraniu kilku kolejek staje sie intuicyjna. No i są dodatki Zima i Ruiny, to naprawde dużo kart i można robić świetne komba, jest też interakcja.
przygarnę geeka :D zapraszam do grupy śląscy planszomaniacy :) https://www.facebook.com/groups/596625973748489/
Awatar użytkownika
ahrian
Posty: 311
Rejestracja: 26 cze 2013, 00:36

Re: Poszukujemy bardzo regrywalnej karcianki.

Post autor: ahrian »

coldsoul pisze:Przed kilkoma sekundami Blue Moon trafił na szczyt listy do kupienia... :)
Właśnie zapoznaję się ze szczegółami...

Ciekawe te karty... Spodziewam się, że nie ma koszulek na ten wymiar?
jeśli karty będą takiej jakości, jak te z pierwszego wydania, to nie potrzeba koszulek. w Blue Moon grałem u kumpla, karty były w stanie nieomal idealnym, a pudełka wyglądały na mocno zużyte. ale! może gdzieś tam są koszulki na ten wymiar ;] ja w ogóle nie koszulkuję, więc nie mam zielonego pojęcia.

edit: na jednej stronie piszą, że 'Koszulki dla tej gry standard american'. także takich szukaj!
edit2: i z tego co widzę na BGG to grafiki z tego wydania nawet do pęt nie dorastają tym z pierwszego. ale też najbrzydsze nie są!
Komimasa
Posty: 151
Rejestracja: 26 lis 2012, 11:09
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Poszukujemy bardzo regrywalnej karcianki.

Post autor: Komimasa »

Jeżeli stawiamy na:
- szybki setup (minuta)
- mega regrywalność
- proste zasady typu easy to learn hard to master
- ciekawą, emocjonującą rozgrywkę
- partia około 20-30 minut
- różnorodność strategii

To ja polecam grę Yomi, do wypróbowania online. Na gwiazdkę dostałem jedną postać (koszt koło 35zł) i grałem z jednym rywalem nie raz do 3-4 wygranych, bo po prostu partia jest szybka i ma się zaraz ochotę na rewanż, a przy tym emocjonująca.
Nie ma mowy o dwóch choćby podobnych partiach, o jednej sprawdzonej strategii.
Nie tak dawno zakupiłem całą grę, gdzie postaci mam 10 oraz klimatyczne maty do zaznaczania punktów życia. Wraz z graczami (grałem z kilkoma kolegami) nie nudziliśmy się grając ciągle Argarg VS Jeanie, a teraz mogę mieć Rock VS Argarg, jeanie VS Panda itd co daje przeogromną regrywalność produktu, bo nie dość, że dobrze się gra jedną postacią (coś jak w bijatykach) to jeszcze możemy zmienić postać, a co warto podkreślić, dzięki specjalnym umiejętnościom i cechom postaci każdą postacią gra się inaczej i to bardzo fajnie czuć podczas rozgrywki.
Różnorodne postaci:
Spoiler:
Fakt, gra kosztuje nie mało, ale jak spojrzymy na to, że mamy 10 tali kart w ładnym pudełku, z klimatycznymi matami co razem stanowi po prostu świetną grę, to cena już tak nie odstrasza. Kupiłem i nie żałuję w ogóle. Ciągle chce się do tej gry wracać. Kumpel mówi: "Pizza będzie za jakieś 20 minut. To co? Może partyjeczkę w Yomi?" tak to działaxd

Gra jednak nie jest dla każdego. Opiera się na przewidywaniu ruchów w stylu kamień papier nożyce (atak>rzut>blok/unik>atak), ale w żadnym wypadku nie jest to tak losowe. Tu idzie naprawdę przewidzieć, kto co może kiedy zrobić. Przykład:
Spoiler:
Dużą zaletą są też specjalne akcje z asów, o które łatwo czy możliwość blefowania, by uniknąć ran. Proste zasady, a ile możliwości ta gra daje to trudno sobie wyobrazić.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Poszukujemy bardzo regrywalnej karcianki.

Post autor: rattkin »

Karty w Blue Moon Legends zostały sprowadzone do standardowych FFG/brydżowych - nie są takie olbrzymie jak w pierwszej edycji. Gra jest fajna na start, ale czy bardzo regrywalna... po kilku partiach mnie znudziła.

Bardzo regrywalne karcianki to Android: Netrunner, Summoner Wars.
Nieco mniej: Seasons.
Awatar użytkownika
ahrian
Posty: 311
Rejestracja: 26 cze 2013, 00:36

Re: Poszukujemy bardzo regrywalnej karcianki.

Post autor: ahrian »

rattkin pisze:Karty w Blue Moon Legends zostały sprowadzone do standardowych FFG/brydżowych - nie są takie olbrzymie jak w pierwszej edycji. Gra jest fajna na start, ale czy bardzo regrywalna... po kilku partiach mnie znudziła.
ja np. mogę to samo napisać o Summoner Wars, które są dla mnie średnie/słabe. zwróciłbym bardziej uwagę na stosunek cena/jakość i ilość. 140 zł za 9 talii? całkiem nieźle. startówka do SW to ok. 70 zł i w tej cenie dostaje się dwie megabrzydkie talie. oczywiście, zawsze można kupić trochę taniej używki.

co do wspomnianego Netrunnera to oczywiście jest to jedna z najbardziej regrywalnych pozycji, nawet na core secie, ale kolega nie chciał wchodzić w LCG. z tym, że z perspektywy gracza posiadającego i Netrunnera i Inwazję - jeśli naprawdę nie chce się wchodzić w LCG, ale jednak rozważa się zakup core setu i wymęczenie go do cna - polecam Netrunnera.

w/w to moje subiektywne opinie, także no hard feelings ;]

co do Yomi, to z tego co widzę dostępna jest jedynie gigapaczka z 10 taliami w cenie 250 zł. szkoda, bo sam się ostatnio tym tytułem interesowałem i chciałem spróbować, ale nie mam tyle funduszu ;/ chyba, że czegoś źle szukam - znajduje mi tylko paczkę i jakąś jedną talię. trochę mało.
Awatar użytkownika
adam_k27
Posty: 721
Rejestracja: 28 cze 2013, 10:07
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 19 times
Been thanked: 19 times

Re: Poszukujemy bardzo regrywalnej karcianki.

Post autor: adam_k27 »

No to może coś z zupełnie innej beczki :wink: - Letnisko :D
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Poszukujemy bardzo regrywalnej karcianki.

Post autor: rattkin »

ja np. mogę to samo napisać o Summoner Wars, które są dla mnie średnie/słabe. zwróciłbym bardziej uwagę na stosunek cena/jakość i ilość. 140 zł za 9 talii?
Summoner Wars: 180 pln za 6 talli, tak więc nie jest najgorzej. Poza tym to porównanie zupełnie nie ma sensu, zważywszy że Bllue Moon Legends jest zbiorem wszystkich dodatków wydanych niegdyś - gdybyś podsumował ich ceny, wyszłoby dramatycznie drożej.
całkiem nieźle. startówka do SW to ok. 70 zł i w tej cenie dostaje się dwie megabrzydkie talie. oczywiście, zawsze można kupić trochę taniej używki.
To prawda, że większość grafik w Summoner Wars jest taka sobie, ale ogólny poziom jest utrzymany. Grafiki w Blue Moon... są, no cóż... generyczne do bólu infantylne fantasy. Ale każdemu się podoba co innego.

Podsumowując Blue Moon Legends można rozważyć, ale byłbym ostrożny z tą "bardzo regrywalnością". To jest zaawansowana gra w "wojnę".
Awatar użytkownika
mckil
Posty: 598
Rejestracja: 13 cze 2008, 18:44
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 49 times
Been thanked: 57 times

Re: Poszukujemy bardzo regrywalnej karcianki.

Post autor: mckil »

Jeżeli na dwie osoby z krótkim setupem to zdecydowanie Summoner Wars.
Furia
Posty: 730
Rejestracja: 27 lut 2012, 23:13

Re: Poszukujemy bardzo regrywalnej karcianki.

Post autor: Furia »

A ja powtórzę: Innowacje! :) Poza tym serdecznie polecam Nową Erę.
ODPOWIEDZ