Marvel Dice Masters (Mike Elliott, Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
parasite
Posty: 249
Rejestracja: 26 lis 2012, 08:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: parasite »

raz jeszcze dzięki !! wasze rady + 40 min filmików na YT nakazują optymistycznie patrzeć na pierwsze rozgrywki 8)
Gabrys
Posty: 9
Rejestracja: 26 kwie 2014, 00:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Gabrys »

Niektórzy z Was już zapewne wiedzą:
http://heroclix.pl/forum/thread-613.html
s7ven
Posty: 81
Rejestracja: 11 maja 2014, 18:39

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: s7ven »

KubaP pisze:
parasite pisze:Koledzy raczyłby ktoś w łopatologiczny sposób przedstawić rozgrywkę w punktach ? Czytałem spolszczoną wersję instrukcji BG, po angielsku ( choć średnio z tym u mnie ) też już ogarnąłem, ale mam jeszcze kilka wątpliwości, a chciałbym od razu po zakupie gierki móc cieszyć się nią, a nie studiować internet albo czekać na odpowiedzi z forum :) Ja rozumiem to w ten sposób:

1. rozpoczęcie gry: biorę 4 kostki z worka ORAZ wszystkie, które masz w "prep zone"
2. rzucam
3. mogę raz jeszcze rzucić tyloma kostkami ile chcę
4. umieszczam w reserve pool
5. energię wykorzystuje np. do odpalenia globala (lub możesz sobie zostawić na później do użycia przy globalu w akcji przeciwnika)lub do kupienia kart KOŚCI( które umieszczam w field zone used pile? ) - jeśli to robię, to przenoszę odpowiednią ilość kostek do used pile
6. jeśli mam mogę wykorzystać karty kości akcji
7. jeśli mam atakującego bohatera przesuwam z field zone do attack zone
8. co oznacza tekst: "jeden bohater może blokować tylko jednego atakującego, ale do jednego atakującego może być przydzielonych kilku blokujących" ??? Gambit ma rację.
9.używam niewykorzystane kartykości akcji ?? odpalam umiejętności z karty bohatera ??
10. Przyznaję obrażenia
Czyszczenie ( co się dzieje z "zabitymi" bohaterami ?? ) trafiają do "prep zone"
Musisz zrozumieć, ze karty w tej grze to tylko legenda, instrukcja, to KOŚCI są figurkami, bohaterami, supermocami, energią.
Właśnie szukamy kogoś do stworzenia instrukcji w punktach (Może być ich dużo, takie zasady w pigułce) w mniej chaotyczny sposób. Ma być łopatologicznie i przejrzyście. Ktoś chętny do pomocy ? :)
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Gambit »

s7ven pisze:Właśnie szukamy kogoś do stworzenia instrukcji w punktach (Może być ich dużo, takie zasady w pigułce) w mniej chaotyczny sposób. Ma być łopatologicznie i przejrzyście. Ktoś chętny do pomocy ? :)
Count me in.
parasite
Posty: 249
Rejestracja: 26 lis 2012, 08:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: parasite »

Gambit pisze: Właśnie szukamy kogoś do stworzenia instrukcji w punktach (Może być ich dużo, takie zasady w pigułce) w mniej chaotyczny sposób. Ma być łopatologicznie i przejrzyście. Ktoś chętny do pomocy ?
bardzo dobra inicjatywa !! nie znam dobrze zasad, ale w każdym innym przypadku mogę pomóc jak coś :) ( stworzenie polskiej planszy do gry ?? )
pomocne byłoby też przetłumaczenie kart chociaż z podstawki - ułatwiłoby to wejście nowym graczom ( o ile ja "coś tam ogarniam", to wielu znajomych średnio radzi sobie z angielskim, a z "angielskim growym" to już w ogóle ;) )
s7ven
Posty: 81
Rejestracja: 11 maja 2014, 18:39

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: s7ven »

parasite pisze:
Gambit pisze: Właśnie szukamy kogoś do stworzenia instrukcji w punktach (Może być ich dużo, takie zasady w pigułce) w mniej chaotyczny sposób. Ma być łopatologicznie i przejrzyście. Ktoś chętny do pomocy ?
bardzo dobra inicjatywa !! nie znam dobrze zasad, ale w każdym innym przypadku mogę pomóc jak coś :) ( stworzenie polskiej planszy do gry ?? )
pomocne byłoby też przetłumaczenie kart chociaż z podstawki - ułatwiłoby to wejście nowym graczom ( o ile ja "coś tam ogarniam", to wielu znajomych średnio radzi sobie z angielskim, a z "angielskim growym" to już w ogóle ;) )
http://boardgamegeek.com/filepage/10323 ... -po-polsku

Ps. W jaki sposób chcesz stworzyć planszę ? Generalnie mata jest do kupienia w planszostrefie a nauczenie się kilku słówek nie jest problemem. Można także wydrukować sobie plansze na grubszym papierze lub hm na jakieś plexie ?
parasite
Posty: 249
Rejestracja: 26 lis 2012, 08:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: parasite »

s7ven pisze:
Ps. W jaki sposób chcesz stworzyć planszę ? Generalnie mata jest do kupienia w planszostrefie a nauczenie się kilku słówek nie jest problemem. Można także wydrukować sobie plansze na grubszym papierze lub hm na jakieś plexie ?
dzięki za tłumaczenie - musiałem to jakimś cudem ominąć, jak przeglądałem BG ! Owszem, nauczenie się kilku słówek po angielsku nie jest trudne, a ja po prostu chciałem jakoś pomóc ( bo amatorsko dłubie czasami w fotoszopie ) :). no chyba, że przydam się do czegoś innego to piszcie !
parasite
Posty: 249
Rejestracja: 26 lis 2012, 08:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: parasite »

przeczytałem polskie tłumaczenie kart i mam kilka pytań. Będę wdzięczny za pomoc, bo ponoć gra ma przyjść na dniach

1. co toznaczaja +1A i +1D
2. "bohaterowie" rozumiem, że to są tylko ci z kolorowych kostek ? "pionki" na białych to tzw. "pomocnicy" tak ?
3. "Kiedy blokuje: obróć blokowanego bohatera o 1 poziom. Jeśli jest na najniższym zostaje znokautowany." obróć o 1 poziom NIŻEJ tak ??
4. "kiedy aktywny" czyli kiedy ??
5. "Kiedy aktywny: przerzuć kostkę Human Torcha ze Zużytych za każdym razem, kiedy wystawiasz bohatera (nie tę użytą do wystawienia)." - czyli mogę użyć dodatkową kostkę ( Human Torcha ) biorąc ją ze Zużytych ?
6. "Nie przyjmuje obrażeń od nie-▼ bohaterów." - nie kumam zupełnie
7. "Pod koniec fazy ataku: obróć wszystkie kostki bohaterów zaangażowane z Black Widow o jeden poziom w dół (jeszcze zanim obrażenia znikają)." o co chodzi z tym zaangażowaniem ?
8. "Kiedy wystawiany: dociągnij kostkę i rzuć. Wyrzucony bohater zadaje przeciwnikowi obrażenia równe swojemu atakowi i przechodzi do Zużytych. Pozostałe ścianki możesz normalnie wykorzystać." czyli wyciągam kostkę bohatera, zadaję obrażenia + wykorzystuję pozostałe opcje z pozostałych ( 4 ) ścianek tej kostki ??
9. "Kiedy wystawiany: przechwyć bohatera przeciwnika o równym lub niższym poziomie (do końca tury)." przechwyć, czyli do końca tury ląduje u mnie w strefie ataku ??
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Gambit »

parasite pisze:1. co toznaczaja +1A i +1D
+1 Atak, +1 Obrona
parasite pisze:2. "bohaterowie" rozumiem, że to są tylko ci z kolorowych kostek ? "pionki" na białych to tzw. "pomocnicy" tak ?
Chyba tak :)
parasite pisze:3. "Kiedy blokuje: obróć blokowanego bohatera o 1 poziom. Jeśli jest na najniższym zostaje znokautowany." obróć o 1 poziom NIŻEJ tak ??
Tak.
parasite pisze:4. "kiedy aktywny" czyli kiedy ??
Kiedy jest w Field
parasite pisze:5. "Kiedy aktywny: przerzuć kostkę Human Torcha ze Zużytych za każdym razem, kiedy wystawiasz bohatera (nie tę użytą do wystawienia)." - czyli mogę użyć dodatkową kostkę ( Human Torcha ) biorąc ją ze Zużytych ?
Tak
parasite pisze:6. "Nie przyjmuje obrażeń od nie-▼ bohaterów." - nie kumam zupełnie
Chodzi o to, że przyjmuje damage tylko od bohaterów, którzy wymagają takiej energii do zakupu.
parasite pisze:7. "Pod koniec fazy ataku: obróć wszystkie kostki bohaterów zaangażowane z Black Widow o jeden poziom w dół (jeszcze zanim obrażenia znikają)." o co chodzi z tym zaangażowaniem ?
Związane atakiem/obroną
parasite pisze:8. "Kiedy wystawiany: dociągnij kostkę i rzuć. Wyrzucony bohater zadaje przeciwnikowi obrażenia równe swojemu atakowi i przechodzi do Zużytych. Pozostałe ścianki możesz normalnie wykorzystać." czyli wyciągam kostkę bohatera, zadaję obrażenia + wykorzystuję pozostałe opcje z pozostałych ( 4 ) ścianek tej kostki ??
Nie. Jak wypadnie bohater, zadajesz obrażenia i do zużytych. Jak wypadnie co innego, wykorzystujesz co wypadło.
parasite pisze:9. "Kiedy wystawiany: przechwyć bohatera przeciwnika o równym lub niższym poziomie (do końca tury)." przechwyć, czyli do końca tury ląduje u mnie w strefie ataku ??
Ummm...chyba tak...
bambuko
Posty: 14
Rejestracja: 23 lut 2011, 13:22

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: bambuko »

1. A to atak, D to obrona. w pliku są dwa arkusze (możesz zmienić na dole), w drugim jest legenda.

2. każda ścianka z cyframi to bohaterowie, także pojedyncza ścianka z podstawowych kostek.

3. tak. poprawię to.

4. kiedy przynajmniej jedna kostka tego bohatera jest wystawiona (gotowa do ataku/bloku, w Field Zone). zazwyczaj przy umiejętnościach tego typu liczba wystawionych kostek nie ma znaczenia.

5. jeśli jest jakaś kostka HT wystawiona, a inna zużyta, to możesz jej użyć ponownie, kiedy wystawiasz jakiegokolwiek bohatera. musi być w Zużytych, czyli w Used Pile, a nie w worku ani gdzie indziej.

6. symbole jak▼odnoszą się do energii na kostkach. ta umiejętność sprawia, że danemu bohaterowi obrażenia zadać mogą tylko bohaterowie z tarczą.

7. bohaterowie, którzy walczyli bezpośrednio z BW, czyli blokujący ją albo blokowany przez nią.

8. rzucasz wylosowaną kostką. jeśli wypadnie bohater, to zadaje obrażenia. jeśli wypadnie energia albo akcja, to normalnie ją wykorzystujesz. jak zawsze liczy się tylko wierzchnia, wyrzucona ścianka.

9. przychwycone kostki umieszcza się do końca swojej tury pod kostka, która je przechwyciła. są na ten czas wyłączone z gry i nie dotyczą ich żadne efekty.
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: kudlacz135 »

1. A to skrót od ataku (attack), D to skrót od obrony (Defence), odpowiednio z prawej strony na górze i dole kostki.
2. Character - tutaj jako bohaterowie, to wszystkie ścianki kostek posiadające wartości liczbowe, tj. Atak, obronę i koszt (nawet jeśli ten wynosi 0)
3. W tym wypadku tak, w dół o jeden poziom. Generalnie nie można zjechać postaci do poziomu poniżej 1 albo powyżej 3, chyba że karta stanowi inaczej.
4. "Aktywny" odnosi się do czasu kiedy kostka znajduje się w polu "Field" lub "Attack Zone" czy jak ono się tam nazywa, w każym razie Attack Zone jest przedłużeniem Field Zone.
5. Nie czepiam się, ale napisałeś dwa razy to samo praktycznie. Ze zużytych bierzesz kość Human Torcha, pod warunkiem, że nie wykorzystałeś jej do płacenia w tej turze za Human Torcha, rzucasz i jak wypadnie postać to możesz opłacić jej koszt i ją wystawić.
6. Każda karta ma koszt energii, za nią jest symbol, pięść, tarcza, piorun lub maska, jeżeli postać potrzebuje pięści jako części kosztu energii, jest rozpatrywana jako "Fist". Np. postacie typu walczącego/Fist nie mogą blokować Thora, albo postacie nie będące tarczą nie mogą zadawać jej obrażeń.
7. Pewnie było użyte słowo Engaged - co chodzi o fakt, że były razem w zwarciu, albo były zaangażowane w walkę ze sobą :)
8. Pewnie chodzi o Gambita, jak wyrzucisz ściankę z postacią to wbijasz obrażenia i odrzucasz kość. Tyle. Jak nie wyrzucisz postaci to idzie na Used pile.
9. Przechwyć znaczy umieść pod kostką przechwytującą tymczasowo usuwając z gry kość przechwytywaną.


Generalnie odpowiadałem na cytaty, nie mam tych kart fizycznie przed oczami, ale sporo z tego ja kojarzę zupełnie inaczej niż pytasz, proponuję poczekać aż dotrą do nas karty w ostatecznej wersji, a nie takiej która krążyła po internecie jeszcze przed publikacją gry. Cytujesz tekst, który wygląda jak twoja luźna interpretacja, jeśli to czyjeś tłumaczenie, to fajnie, że ktoś odwalił kawał roboty, ale, nic dziwnego, że masz problem ze zrozumieniem tego ponieważ tłumaczenie jest trochę płynne. Jak zagrasz raz czy dwa, na pewno na połowę pytań sam sobie będziesz mógł odpowiedzieć, zwłaszcza jak na szybko przeczytasz instrukcję i faktycznie rozegrasz jej punkty.

EDIT: Szybkie i pomocne forum :)
parasite
Posty: 249
Rejestracja: 26 lis 2012, 08:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: parasite »

kudlacz135 pisze: EDIT: Szybkie i pomocne forum :)
dokładnie, za co WIELKIE dzięki !!
kudlacz135 pisze: Cytujesz tekst, który wygląda jak twoja luźna interpretacja, jeśli to czyjeś tłumaczenie, to fajnie, że ktoś odwalił kawał roboty, ale, nic dziwnego, że masz problem ze zrozumieniem tego ponieważ tłumaczenie jest trochę płynne.
owszem jest to tłumaczenie z linków powyżej i z tego co widzę, to zajmował się tym kolega bambuko ( ?? ) za co i tak jestem mu mega wdzięczny :) !
kudlacz135 pisze: Pewnie chodzi o Gambita, jak wyrzucisz ściankę z postacią to wbijasz obrażenia i odrzucasz kość. Tyle. Jak nie wyrzucisz postaci to idzie na Used pile.
tutaj chyba się mylisz - jeśli nie wypadnie bohater, to normalnie wykorzystuję inną ściankę i wtedy odrzucam :)
bambuko pisze:symbole jak▼odnoszą się do energii na kostkach. ta umiejętność sprawia, że danemu bohaterowi obrażenia zadać mogą tylko bohaterowie z tarczą.
moim zdaniem: "bohaterowi mogą zadać obrażenia tylko bohaterowie z ▼" ( jest lepsze niż ) >>> "Nie przyjmuje obrażeń od nie-▼ bohaterów."
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: kudlacz135 »

parasite pisze:
kudlacz135 pisze: Pewnie chodzi o Gambita, jak wyrzucisz ściankę z postacią to wbijasz obrażenia i odrzucasz kość. Tyle. Jak nie wyrzucisz postaci to idzie na Used pile.
tutaj chyba się mylisz - jeśli nie wypadnie bohater, to normalnie wykorzystuję inną ściankę i wtedy odrzucam :)
Może tak być, jakbyś miał tekst oryginalny z konkretnej karty, to wyjaśnilibyśmy wątpliwość. Napisałem jak powyżej bo nie przypominam sobie, żebym widział, kartę która pozwalała i zadać obrażenia i wydać jej energię. Ale wszystkich kart nie znam :)
bambuko pisze:symbole jak▼odnoszą się do energii na kostkach. ta umiejętność sprawia, że danemu bohaterowi obrażenia zadać mogą tylko bohaterowie z tarczą.
moim zdaniem: "bohaterowi mogą zadać obrażenia tylko bohaterowie z ▼" ( jest lepsze niż ) >>> "Nie przyjmuje obrażeń od nie-▼ bohaterów."[/quote]
Też prawda, chociaż nie poprawiałem tłumaczenia, tylko wyjaśniałem zasadę :)
parasite
Posty: 249
Rejestracja: 26 lis 2012, 08:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: parasite »

czy karta "Cyan Dice" jest w zestawie startowym ?? bo u mnie jej brakuje ...
bambuko
Posty: 14
Rejestracja: 23 lut 2011, 13:22

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: bambuko »

powinny być cztery karty odpowiadające kolorom kostek (po trzy kostki). niebieska na pewno też jest. służą tylko przypomnieniu, można użyć cokolwiek niebieskiego - np. tył innej karty.
parasite
Posty: 249
Rejestracja: 26 lis 2012, 08:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: parasite »

są 4 tylko, że w instrukcji w pierwszej grze używa się blue, cyan i red, a u mnie sa: blue, red, gold i green

p.s. jeśli mam kostkę bohatera i nie mam już jak zapłacić za jej wystawienie to przenoszą ją do used pile, czy zostawiam w reserve pool do następnego rzutu ??
bambuko
Posty: 14
Rejestracja: 23 lut 2011, 13:22

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: bambuko »

mają być te cztery. można używać dowolnych - pewnie coś zmieniali.
przed fazą ataku odrzuca się bohaterów, jeśli nie można albo nie chce się opłacić kosztu. niewykorzystane akcje odrzuca się na koniec tury,a energię na początku, można ją jeszcze wydać w turze przeciwnika na akcje globalne.
parasite
Posty: 249
Rejestracja: 26 lis 2012, 08:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: parasite »

1. czy właściwość spider-mana z karty tiger "zapłać m żeby uchronić spider-mana przed efektem umiejętności lub innego aspektu gry, poza obrażeniami w walce - mogę wykorzystać do nieblokowania ataku spider-mana ??
bambuko
Posty: 14
Rejestracja: 23 lut 2011, 13:22

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: bambuko »

nie. chodzi o bezpośrednie działanie np. modyfikatory ataku albo obrażenia poza walką.
Awatar użytkownika
veljarek
Posty: 1189
Rejestracja: 07 sty 2009, 19:50
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 5 times
Been thanked: 23 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: veljarek »

Ja mam pytanie odnsnie użycia mocy tych kart specjalnych (wspolnych). Oczywiscie zakladam ze kupiona zostala kostka z nich za odpowiednia energie.
Czy by uzyc jakas moc musze uzyc tylko energii z danej (kupionej) kostki? Bo jak rozumiem nie kosztuje mnie to energii dodatkowej z innych kosci?
_______________
Nie wystarczy grać w gry, trzeba jeszcze grać we właściwe gry
Awatar użytkownika
Catra
Posty: 18
Rejestracja: 09 maja 2014, 19:33

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Catra »

parasite pisze:czy karta "Cyan Dice" jest w zestawie startowym ?? bo u mnie jej brakuje ...
Cyan to niebieski.
veljarek pisze:Ja mam pytanie odnsnie użycia mocy tych kart specjalnych (wspolnych). Oczywiscie zakladam ze kupiona zostala kostka z nich za odpowiednia energie.
Czy by uzyc jakas moc musze uzyc tylko energii z danej (kupionej) kostki? Bo jak rozumiem nie kosztuje mnie to energii dodatkowej z innych kosci?
Nie używasz energii by użyć kart akcji. Zeby akcję uaktywnić musisz na wyrzuconej kostce mieć znaczek akcji.
bambuko
Posty: 14
Rejestracja: 23 lut 2011, 13:22

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: bambuko »

niektóre karty, również podstawowe karty akcji, mają umiejętności globalne. napisane są one czerwonym tekstem. można je aktywować, jeśli dana karta jest w grze i nawet żadna kostka z niej nie musi być kupiona. zawsze wymagają energii danego typu.

akcje można wykorzystać tylko po wyrzuceniu odpowiedniej kostki na ściankę z symbolem. zazwyczaj jest to rozbłysk z wykrzyknikiem, ale inne rodzaje akcji można znaleźć w saszetkach do dokupienia
parasite
Posty: 249
Rejestracja: 26 lis 2012, 08:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: parasite »

Catra pisze:
parasite pisze:czy karta "Cyan Dice" jest w zestawie startowym ?? bo u mnie jej brakuje ...
Cyan to niebieski.
czytaj uważnie kolego :) w instrukcji jest pokazane, cyan, blue i red - stąd moje zdziwienie i pytanie do Was
Awatar użytkownika
Catra
Posty: 18
Rejestracja: 09 maja 2014, 19:33

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Catra »

A ja dalej twierdze, że Cyan to niebieski ;) Bo taka jest prawda. Więc w takim razie jest to błąd w druku.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: yosz »

Obrazek

30 boosterków. Oczywiście 60 kostek. A jeżeli chodzi o karty to: 22 common, 17 uncommon, 5 rare (i 15 sztuk na wymianę w tym 2 uncommony ;) ). To co - robimy listę kart na wymianę? :D
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
ODPOWIEDZ