Marvel Dice Masters (Mike Elliott, Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Gambit »

yosz pisze:30 boosterków. Oczywiście 60 kostek.
Nieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!
yosz pisze:To co - robimy listę kart na wymianę? :D
Taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakkkk!
Awatar użytkownika
Catra
Posty: 18
Rejestracja: 09 maja 2014, 19:33

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Catra »

Zgiń...
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: kudlacz135 »

Trole wyślą w poniedziałek dopiero, jak dostanę na pewno też wrzucę listę na wymianę ;)

EDIT: Ale tak sobie myślę teraz... Chcę żebyś wiedział, że i tak cię nie lubię Yosz ;)
Ostatnio zmieniony 22 maja 2014, 21:28 przez kudlacz135, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Gambit »

kudlacz135 pisze:Trole wyślą w poniedziałek dopiero, jak dostanę na pewno też wrzucę listę na wymianę ;)
Tak samo u mnie.
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1093
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 86 times
Been thanked: 31 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Rafal_Kruczek »

yosz pisze:
30 boosterków. Oczywiście 60 kostek. A jeżeli chodzi o karty to: 22 common, 17 uncommon, 5 rare (i 15 sztuk na wymianę w tym 2 uncommony ;) ). To co - robimy listę kart na wymianę? :D
Oczywiscie żeby nie drażnić ludzi zrobisz to we własciwym do tego dziale forum... :)
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: KubaP »

Ja z Yoszem wziąłem Booster Box na pół i niestety nie było w nim żadnego unrare'a, u mnie 22 commony, 15 uncommonów i 5 rare'ów :)

Zdublowało mi się:

Magneto - Former Comrade (C)
Hawkeye - Longbow (C)
Colossus - Unstoppable (C)
Silver Surfer - Silverado (C)
Punisher - McRook (C)
Phoenix - Ms. Psyche (C)
Cyclops - Slim (C)
Doctor Strange - Sorcerer Supreme (C)
Nova - Quasar (C)
Gambit - Ace in the Hole (C)
Locki - Trickster (C)

Hulk - Green Goliatch (UC)

To co, może jakiś excel zrobimy w chmurze?
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: BartP »

MatHandel marvelowy.
Awatar użytkownika
veljarek
Posty: 1189
Rejestracja: 07 sty 2009, 19:50
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 5 times
Been thanked: 23 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: veljarek »

BartP pisze:MatHandel marvelowy.
Poczekajmy miesiąc niech się wszyscy zaopatrzą ;)
_______________
Nie wystarczy grać w gry, trzeba jeszcze grać we właściwe gry
parasite
Posty: 249
Rejestracja: 26 lis 2012, 08:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: parasite »

BartP pisze:MatHandel marvelowy.
nie każdy to ogarnia :roll: nowy temat dot. wymian całkowicie wystarczy moim zdaniem
s7ven
Posty: 81
Rejestracja: 11 maja 2014, 18:39

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: s7ven »

Grupa na facebooku się rozrasta tam również możecie się umawiać na trade. Zapraszajcie znajomych którzy są zainteresowani kupnem gry.

Pozdro :)

PS. Planszostrefa zaczęła wysyłać paczki, 3 trolle zaczną w poniedziałek.
Awatar użytkownika
Don_Silvarro
Posty: 131
Rejestracja: 28 sty 2010, 20:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Don_Silvarro »

Od jutra boostery Marvel Dice Masters będą dostępne w Warszawie w sklepach sieci Graal :-)
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Karit »

Don_Silvarro pisze:Od jutra boostery Marvel Dice Masters będą dostępne w Warszawie w sklepach sieci Graal :-)
Ciekawe w jakiej cenie, patrząc po jak horrendalnych cenach sprzedają gry to boostery pewnie walną po 5 zł...
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Don_Silvarro
Posty: 131
Rejestracja: 28 sty 2010, 20:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Don_Silvarro »

Chyba jednak ciężko wymagać, żeby sieć pięciu sklepów usytuowanych w chodliwych galeriach handlowych konkurowała cenami ze sklepami internetowymi nierzadko prowadzonymi przez parę zapaleńców w piwnicy czy na poddaszu... No ale mniejsza o to, istotna sprawa jest taka, że to wprowadza potencjalną miejscówkę na regularne granie czy nawet rozgrywki turniejowe w Warszawie.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: BartP »

Masakra, złocisz z hakiem drożej:D.
A tak serio, gdyby w Realu boostery do X-Menów za 5 zł leżały obok mentosów przy kasach, tobym nieraz wziął kilka ot tak.
s7ven
Posty: 81
Rejestracja: 11 maja 2014, 18:39

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: s7ven »

Ceny są istotne w przypadku turniejów semi constructed ponieważ do tego potrzeba 10 boosterów. U nas się nie przyjmie ten format albo wpisowe na turniej będzie (9,99$) za wejście wraz z boosterami. Kity z tego co się dowiadywałem są do sprowadzenia za 5$ sztuka + koszt wysyłki ale ten nie będzie aż taki duży bo w kitach są tylko alternate art karty.

Hmm..
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: NTomasz »

takie turnieje na luzie by sie przyjęły... wiele sklepów mających w ofercie marvela lub planujące mieć posiadają możliwości organizacji i będą jeżeli tylko będą chętni
NIENAWIDZĘtej gry już... oraz forumowiczów ją posiadających... na swoje boostery i podstawkę muszę czekać jakieś 2-3 tygodnie :( sad...
parasite
Posty: 249
Rejestracja: 26 lis 2012, 08:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: parasite »

kolejne pytania o reguły: :roll:

1. Czy akcję z karty "thrown car" odpalam tylko kiedy wyroluje wykrzyknik, czy liczą się też wykrzykniki z * i ** ??
2. Jeśli karta spider-mana ma opcję +4D to czy mogę sobie zachować kostkę m ( pięści ), żeby móc odpalić tą akcję podczas ataku przeciwnika ?
Pojawiły się niejasności, więc raz jeszcze:
3. Czy tzw. "pomocnicy" również zaliczają się do "bohaterów" ? Chodzi mi o akcje, które w opisie mają "bohater/bohaterowie"?
4. Jeżeli mam wystawionego bohatera na najniższym poziomie, a akcja mówi, że mam go obrócić poziom niżej, to nokautuje go, czy nie ??
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: kudlacz135 »

parasite pisze: 1. Czy akcję z karty "thrown car" odpalam tylko kiedy wyroluje wykrzyknik, czy liczą się też wykrzykniki z * i ** ??
Wykrzyknik zawsze odpala umiejętność karty, * odpala dodatkową umiejętność niektórych kart, ** odpala dodatkową umiejętność niektórych kart, ale ** nie odpala umiejętności *
parasite pisze:2. Jeśli karta spider-mana ma opcję +4D to czy mogę sobie zachować kostkę m ( pięści ), żeby móc odpalić tą akcję podczas ataku przeciwnika ?
Tak. Niewykupieni bohaterowie spadają przed fazą ataku na stos zużytych kostek, nieużyte akcje spadają pod koniec tury, a niewykorzystana energia na początku następnej tury.
parasite pisze:3. Czy tzw. "pomocnicy" również zaliczają się do "bohaterów" ? Chodzi mi o akcje, które w opisie mają "bohater/bohaterowie"?
Tak. Ale w tłumaczeniu ten ogólny zbiór nazywa się "Characters" czyli raczej postaci, wtedy nie wprowadza to takiego zamieszania.
parasite pisze:4. Jeżeli mam wystawionego bohatera na najniższym poziomie, a akcja mówi, że mam go obrócić poziom niżej, to nokautuje go, czy nie ??
Nie. Nie można obniżyć poziomu poniżej 1, ani podnieść powyżej 3, jeżeli karta mówi, że możesz podnieść poziom dowolnej postaci, a na polu są tylko takie z poziomem 3 (lub sidekick'i które mają tylko pierwszy poziom), to nie możesz tego zrobić i tyle.

Poza tym, Jezus jest odpowiedzią na wszystkie pytania :)
parasite
Posty: 249
Rejestracja: 26 lis 2012, 08:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: parasite »

kudlacz135 pisze: Poza tym, Jezus jest odpowiedzią na wszystkie pytania :)
Nie znam chłopa :twisted:

1. Jeśli mnie stać, to wykupionego bohatera mogę od razu wystawić ? ( na filmikach instruktażowych najpierw przenosili bohaterów do zużytych, a w tłumaczeniu zasad czytam, że można )
Ostatnio zmieniony 24 maja 2014, 00:36 przez parasite, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Karit »

Don_Silvarro pisze:Chyba jednak ciężko wymagać, żeby sieć pięciu sklepów usytuowanych w chodliwych galeriach handlowych konkurowała cenami ze sklepami internetowymi nierzadko prowadzonymi przez parę zapaleńców w piwnicy czy na poddaszu...
Ja po prostu nie wiem kto tam kupuje - albo zdesperowani fanatycy albo planszowi abderyci...
Jak by nie było ktoś na te sklepy zarabia...
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: KubaP »

Karit pisze:
Don_Silvarro pisze:Chyba jednak ciężko wymagać, żeby sieć pięciu sklepów usytuowanych w chodliwych galeriach handlowych konkurowała cenami ze sklepami internetowymi nierzadko prowadzonymi przez parę zapaleńców w piwnicy czy na poddaszu...
Ja po prostu nie wiem kto tam kupuje - albo zdesperowani fanatycy albo planszowi abderyci...
Jak by nie było ktoś na te sklepy zarabia...
Polecam odcinek Rozmów Znad Planszy - tam zastanawiamy się głośno, jak stacjonarne sklepy zarabiają na siebie i czy warto w nich kupować, czy to jednak oznaka desperacji lub szaleństwa :)

Co do turniejów - ptaszki ćwierkają, że w czerwcu pierwszy oficjalny turniej MDM w Warszawie :)
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: kudlacz135 »

parasite pisze: 1. Jeśli mnie stać, to wykupionego bohatera mogę od razu wystawić ? ( na filmikach instruktażowych najpierw przenosili bohaterów do zużytych, a w tłumaczeniu zasad czytam, że można )
Możesz podrzucić miejsce w instrukcji gdzie jest tak napisane? Nie przypominam sobie, żebym widział taki tekst.
KubaP pisze: Co do turniejów - ptaszki ćwierkają, że w czerwcu pierwszy oficjalny turniej MDM w Warszawie :)
W czerwcy powiadasz? A nie mógłby być w lipcu? :)
s7ven
Posty: 81
Rejestracja: 11 maja 2014, 18:39

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: s7ven »

KubaP pisze:
Karit pisze:
Don_Silvarro pisze:Chyba jednak ciężko wymagać, żeby sieć pięciu sklepów usytuowanych w chodliwych galeriach handlowych konkurowała cenami ze sklepami internetowymi nierzadko prowadzonymi przez parę zapaleńców w piwnicy czy na poddaszu...
Ja po prostu nie wiem kto tam kupuje - albo zdesperowani fanatycy albo planszowi abderyci...
Jak by nie było ktoś na te sklepy zarabia...
Polecam odcinek Rozmów Znad Planszy - tam zastanawiamy się głośno, jak stacjonarne sklepy zarabiają na siebie i czy warto w nich kupować, czy to jednak oznaka desperacji lub szaleństwa :)

Co do turniejów - ptaszki ćwierkają, że w czerwcu pierwszy oficjalny turniej MDM w Warszawie :)
Jak będzie duży to może się nawet pofatyguje z Poznania :)
parasite
Posty: 249
Rejestracja: 26 lis 2012, 08:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: parasite »

kudlacz135 pisze: Możesz podrzucić miejsce w instrukcji gdzie jest tak napisane? Nie przypominam sobie, żebym widział taki tekst.
"jeżeli gracz nie może lub nie chce zapłacić za wystawienie, bohater nie jest wystawiany i zostaje przesunięty do zużytych" - 8str. polskiego tłumaczenia zasad. pkt.3 Faza Główna, podpunkt Bohaterowie
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: kudlacz135 »

parasite pisze:"jeżeli gracz nie może lub nie chce zapłacić za wystawienie, bohater nie jest wystawiany i zostaje przesunięty do zużytych" - 8str. polskiego tłumaczenia zasad. pkt.3 Faza Główna, podpunkt Bohaterowie
Ale to chodzi o sytuację, w której wyciągasz z woreczka kostkę i wyrzucisz ściankę z postacią, wtedy możesz, ale nie musisz za nią zapłacić i ją wystawić.
ODPOWIEDZ