Marvel Dice Masters (Mike Elliott, Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
parasite
Posty: 249
Rejestracja: 26 lis 2012, 08:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: parasite »

no i o to też się pytałem wyżej :wink:
jeżeli wylosowałem na kostce bohatera i stać mnie na jego wystawienie, to czy mogę od razu wystawić, czy muszę go najpierw dać do zużytych ?
cezucho
Posty: 2
Rejestracja: 24 maja 2014, 13:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: cezucho »

parasite pisze:jeżeli wylosowałem na kostce bohatera i stać mnie na jego wystawienie, to czy mogę od razu wystawić, czy muszę go najpierw dać do zużytych ?
Kiedy kupisz kostkę, to musisz przenieść ją do zużytych razem z energiami, za które kupiłeś tę kostkę. Natomiast jak wylosujesz kostkę z woreczka, to wtedy możesz ją wystawić (jeśli Cię stać) bądź nie, jeśli Cię nie stać.
bambuko
Posty: 14
Rejestracja: 23 lut 2011, 13:22

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: bambuko »

kupione kostki zawsze trafiają do zużytych i można ich użyć dopiero po wylosowaniu z worka, więc najpierw trzeba go opróżnić i uzupełnić. pierwsze kostki inne od pomocników (sidekicków) zwykle trafią na stół najwcześniej w trzeciej turze.

wylosowane i rzucone kostki można od razu wykorzystać - wystawiać, płacić nimi, użyć akcji. zależy od ścianki. bohaterowie trafiają do zużytych zwykle wtedy, kiedy zadali bezpośrednio obrażenia drugiemu graczowi w wyniku walki. oczywiście kupione kostki też najpierw idą do zużytych, tak samo jak niewykorzystane (bo np. miały za wysoki koszt wystawienia).

spisane przeze mnie zasady mogą być niejasne, a czasem błędne. na pewno je jeszcze poprawię i uzupełnię. biorę wątpliwości pod uwagę, w finalnej wersji na pewno te kwestie będą sformułowane lepiej. dam znać, jak je zaktualizuje, warto trzymać rękę na pulsie. dalsze uwagi będą bardzo pomocne.
parasite
Posty: 249
Rejestracja: 26 lis 2012, 08:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: parasite »

ok, teraz już wszystko jasne - dzięki !
Awatar użytkownika
Catra
Posty: 18
Rejestracja: 09 maja 2014, 19:33

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Catra »

10 boosterków kupione w Łodzi. 2 rary : Gambit, Octopus, 6 Uncommonów, w tym Spiderman i Human Torch, 12 commonów :] w tym moi ulubieńcy, Venom i Wolverine. 20 kolejnych we wtorek u mnie.
bambuko
Posty: 14
Rejestracja: 23 lut 2011, 13:22

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: bambuko »

ja czekam na swoje zamówienie, ale kupiłem jedną saszetkę w Graalu pod Centralnym. są po piątaku, zestawów początkowych jeszcze nie mają. dostał mi się pospolity Mr. Fantastic i niepospolity Punisher. sprzedawca też nie trafił nic rzadszego, więc póki co zwiększyliśmy szanse kolejnym nabywcom. ; )
karty są w gorszym stanie, niż w podstawce. na razie włożyłem pod encyklopedię. powinny się naprostować.
Awatar użytkownika
Martin_Valdez
Posty: 329
Rejestracja: 29 gru 2008, 15:00
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Martin_Valdez »

Ja tak sobie na razie tylko czytam czekając na moje zamówienia. W przyszłym tygodniu dotrze do mnie podstawka + 15 boosterów. Nie rozbiłem zamówienia na podstawkę i boostery niestety :/ Zobaczymy jak z moim szczęściem. Jeśli będzie źle to się załamię bo na urodziny będę miał sprezentowany Zestaw 60 boosterów. Wtedy będzie pytanie Otwierać czy Nie otwierać :)
michalak69
Posty: 2
Rejestracja: 30 gru 2013, 15:31
Lokalizacja: sosnowiec

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: michalak69 »

Witam. Proszę o pomoc. Jest to pierwsza taka gra, z która mam do czynienia. Mimo przeczytania instrukcji i tak trudno mi pojąć zapewne podstawowe zasady gry, więc pomęczę trochę czytających ten temat i proszę o odpowiedzi na poniższe pytania:
1. Kapitan Ameryka – postać z tarczą, wystarczy nam jedna energia z tarczą plus trzy inne różne by go kupić?
2.Zostaje mi jedna energia przykładowo tarcza, czy mogę ją zostawić do wykorzystania w następnej turze? Jak tam to w jakim obszarze ta kostka ma zostać umiejscowiona? Czy w następnej turze biorąc z worka 4 kości dokładam do nich tą zostawioną i rzucam nimi wszystkimi?
3.Jak działa Sidekick? Umieszczam go we field zone i chcę atakować. Przecownik nie ma żadnych postaci we field zone? Czy oznacza to że Sidekick zadał jedno obrażenie? Gdzie po ataku ma się on znaleźć?
4.Kiedy umieszcza się postacie w miejscu KO – Prep Arena? Widziałem na paru filmach, że w następnej rundzie te kości dochodzą do czterech pobranych z worka i można rzucić pięcioma kościami na raz. Jak to jest?
Awatar użytkownika
sillue
Posty: 468
Rejestracja: 18 kwie 2012, 14:23
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: sillue »

michalak69 pisze:Witam. Proszę o pomoc. Jest to pierwsza taka gra, z która mam do czynienia. Mimo przeczytania instrukcji i tak trudno mi pojąć zapewne podstawowe zasady gry, więc pomęczę trochę czytających ten temat i proszę o odpowiedzi na poniższe pytania:
1. Kapitan Ameryka – postać z tarczą, wystarczy nam jedna energia z tarczą plus trzy inne różne by go kupić?

zawsze jedna energia musi być zgodna, reszta nie musi... pamiętaj, że możesz rozmieniać, wykorzystać jedną z dwóch, przekręcając kostkę...
michalak69 pisze:2.Zostaje mi jedna energia przykładowo tarcza, czy mogę ją zostawić do wykorzystania w następnej turze? Jak tam to w jakim obszarze ta kostka ma zostać umiejscowiona? Czy w następnej turze biorąc z worka 4 kości dokładam do nich tą zostawioną i rzucam nimi wszystkimi?

możesz ją zostawić do wykorzystania w reserve pool, np. podczas tury przeciwnika wykorzystać global effect, ale tylko do początku swojej następnej tury, wtedy ją usuwasz do used pile...
michalak69 pisze:3.Jak działa Sidekick? Umieszczam go we field zone i chcę atakować. Przecownik nie ma żadnych postaci we field zone? Czy oznacza to że Sidekick zadał jedno obrażenie? Gdzie po ataku ma się on znaleźć?

zadaje jedno obrażenie i po ataku spada do used pile...
michalak69 pisze:4.Kiedy umieszcza się postacie w miejscu KO – Prep Arena? Widziałem na paru filmach, że w następnej rundzie te kości dochodzą do czterech pobranych z worka i można rzucić pięcioma kościami na raz. Jak to jest?

jak charakter zostanie znokautowany, idzie do prep... jak będzie ich 3 sztuki, to rzucasz potem siedmioma...
michalak69
Posty: 2
Rejestracja: 30 gru 2013, 15:31
Lokalizacja: sosnowiec

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: michalak69 »

Dziękuję za szybką odpowiedzieć. Niestety będzie trzeba jednak trochę pomęczyć Was.
1. Kostki z energią nie da się umieścic w Prep Area?
2. Zamieszczę tutaj dwie sytuację. W obu przypadkach stroną atakującą jest prawa strona. Wiem, że tekst kart jest brany w pierwszej kolejności pod uwagę. Jeśli pominąć w tych sytuacjach tekst kart to w jakiej kolejności toczą się wydarzenia?
A - Obrazek
B - Obrazek

3. Liczbę ataku atakującego odejmuje się od obrony broniącego? I jeśli atakujący podzieli swój atak na dwoch blokujących i jeszcze zostanie mu do rozdysponowania liczba ataku to obrażenia otrzymuje bezpośrednio gracz?
Awatar użytkownika
sillue
Posty: 468
Rejestracja: 18 kwie 2012, 14:23
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: sillue »

kostki w prep zawsze będą przerzucane na początku tury...
przy ataku, nawet jeżeli po dwóch obrońcach hulk ma jeszcze trochę zapasu, to nigdy nie idzie to na obrażenia gracza... marnuje się...
rozpatrujesz każdy pojedynek osobno, jeżeli atakujący i broniący charakter znokautują się nawzajem, to idą do prep...
jeżeli któryś przetrwa, to wraca do field...
bambuko
Posty: 14
Rejestracja: 23 lut 2011, 13:22

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: bambuko »

do prep area kostki trafiają w wyniku nokautu albo efektu jakiejś karty. energia nie może być znokautowana i w ten sposób się tam nie znajdzie. te kostki dodaje się na początku tury do losowanych i rzuca wszystkimi.

obrażenia są przydzielane jednocześnie. atakujący i blokujący mogą sie znokautować nawzajem. kiedy dochodzą efekty kart, to ewentualne spory w kolejności są rozstrzygane na korzyść atakującego. w przedstawionych sytuacjach Hulk i Human Torch znokautują blokujących, a sam wrócą do field zone, tak jak Thor i Iron Man, bo przetrwali walkę.

tylko nieblokowane kostki zadają obrażenia drugiemu graczowi. nadmiar z ataku na blokujących się marnuje.
Awatar użytkownika
zbajszek
Posty: 530
Rejestracja: 18 sie 2012, 19:18
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 7 times
Been thanked: 17 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: zbajszek »

Ja dzisiaj w końcu zagrałem trzy partie bo była okazja i gra jest bardzo przyjemna. Czuć trochę Quarriors, ale zdaje mi się że MDM jest bardziej taktyczne jednak. Graliśmy przy użyciu jednego startera (bo mój drugi poszedł "na salę"), po czterech bohaterów na stronę po dwie kostki na bohatera i czas wahał się od kilkunastu minut, do jakiś pół godziny przy jednym pojedynku. Już się nie mogę doczekać wtorku, bo wtedy ma przyjść moje 90 boosterów z 3T więc już mi się gęba cieszy jak małemu dziecku :).
--------------------Zbajchu Plays--------------------
---Moja Planszoteczka --- Sprzedam/Wymienię Topic ---
parasite
Posty: 249
Rejestracja: 26 lis 2012, 08:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: parasite »

zbajszek pisze: bo wtedy ma przyjść moje 90 boosterów
lecz się :wink: :roll: :twisted:

jakie protektory na karty będą pasować ?
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: kudlacz135 »

parasite pisze:
zbajszek pisze: bo wtedy ma przyjść moje 90 boosterów
lecz się :wink: :roll: :twisted:

jakie protektory na karty będą pasować ?
Klasyczne, te same, które pasują do MTG.
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: NTomasz »

mnie osobiście Ciekawi na jakim poziomie ustabilizują się ceny kartokostek... z racji ceny boosterka a jednocześnie ilości superrarów w przeliczeniu na booster mniej niż 1 na boxa... to jest to dość interesujące! niewiadomą jest oczywiście jak popularna i jak bardzo turniejowa okaże się ta gra
Awatar użytkownika
zbajszek
Posty: 530
Rejestracja: 18 sie 2012, 19:18
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 7 times
Been thanked: 17 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: zbajszek »

parasite pisze:
zbajszek pisze: bo wtedy ma przyjść moje 90 boosterów
lecz się :wink: :roll: :twisted:

jakie protektory na karty będą pasować ?
Chyba za późno już :twisted: :wink: ale mam plus, pierwsze CCG które wyciąga ode mnie pieniądze także dopiero teraz zacznę bankrutować :P.
--------------------Zbajchu Plays--------------------
---Moja Planszoteczka --- Sprzedam/Wymienię Topic ---
parasite
Posty: 249
Rejestracja: 26 lis 2012, 08:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: parasite »

zbajszek pisze:Chyba za późno już :twisted: :wink: ale mam plus, pierwsze CCG które wyciąga ode mnie pieniądze także dopiero teraz zacznę bankrutować :P.
Przynajmniej wiem z kim będę się wymieniał kartami ( też jestem z wro :) ).
Klasyczne, te same, które pasują do MTG.
66 x 91 ?? nie znam się kompletnie, więc jak ktoś ma jakieś tanie i sprawdzone to proszę o info
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: kudlacz135 »

parasite pisze:
Klasyczne, te same, które pasują do MTG.
66 x 91 ?? nie znam się kompletnie, więc jak ktoś ma jakieś tanie i sprawdzone to proszę o info
http://www.rebel.pl/product.php/1,1052/ ... R-100.html
Karty trzymam w tych koszulkach▲, nie są tytanowe(z adamantium?), ale swoją funkcję spełniają. Zwłaszcza, że kart się nie tasuje ani nadmiernie ich nie używa. Dzięki temu, że koszulki są miękkie, mam karty w koszulkach powsadzane do segregatora, więc można przejrzyście draftować i po wyciągnięciu są gotowe do gry :)
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Gambit »

Dziś wysyłają 3T...jedzie 60 boosterków. Jaram się jak flota Stannisa :)
Awatar użytkownika
zbajszek
Posty: 530
Rejestracja: 18 sie 2012, 19:18
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 7 times
Been thanked: 17 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: zbajszek »

parasite pisze: Przynajmniej wiem z kim będę się wymieniał kartami ( też jestem z wro :) ).
To dobrze słyszeć będzie można się ustawić na jakąś grę ;).
parasite pisze:
Klasyczne, te same, które pasują do MTG.
66 x 91 ?? nie znam się kompletnie, więc jak ktoś ma jakieś tanie i sprawdzone to proszę o info
Ja tam w ogóle się zastanawiam czy jest sens koszulkowania tych kart, skoro one i tak tylko leżą na stole. Bo ani tego się nie tasuje, anie nie przesuwa. Także zastanawiam się nad zasadnością koszulek. A jak coś to pewnie jakieś najtańsze na rynku bo i tak wytrzymają tak brutalne traktowanie jak: wyciągnięcie z klasera, położenie na stół :D.
--------------------Zbajchu Plays--------------------
---Moja Planszoteczka --- Sprzedam/Wymienię Topic ---
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: kudlacz135 »

zbajszek pisze: Ja tam w ogóle się zastanawiam czy jest sens koszulkowania tych kart, skoro one i tak tylko leżą na stole. Bo ani tego się nie tasuje, anie nie przesuwa. Także zastanawiam się nad zasadnością koszulek. A jak coś to pewnie jakieś najtańsze na rynku bo i tak wytrzymają tak brutalne traktowanie jak: wyciągnięcie z klasera, położenie na stół :D.
Ja też używam tych najtań... najlepszych :)
Gambit pisze:Dziś wysyłają 3T...jedzie 60 boosterków. Jaram się jak flota Stannisa :)
Ja nie mogąc się doczekać już 16 razy prawie zamówiłem jeszcze 30, ale wciąż się powstrzymuje, nie wiem jak długo... :) Zresztą, znając życie i tak mojego super rarka dostanie kumpel ;p

EDIT:
Oho, trolle wysłały booster boxa :)
Awatar użytkownika
Don_Silvarro
Posty: 131
Rejestracja: 28 sty 2010, 20:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Don_Silvarro »

NTomasz pisze:mnie osobiście Ciekawi na jakim poziomie ustabilizują się ceny kartokostek... z racji ceny boosterka a jednocześnie ilości superrarów w przeliczeniu na booster mniej niż 1 na boxa... to jest to dość interesujące! niewiadomą jest oczywiście jak popularna i jak bardzo turniejowa okaże się ta gra
Gra będzie bardzo turniejowa bo to Wizkids, który zawsze bardzo prężnie wspiera rozgrywki turniejowe. Wspiera je niestety w sposób dość kontrowersyjny, czyli oferując jako nagrody przegięte karty promo niedostępne w inny sposób, ale to inna bajka.

Obstawiam ceny kart na rynku wtórnym na poziomie 20-30$ za przeciętny SR (do 40$ za SR naprawdę definiujące metę), 3-5$ za R, jakieś pojedyncze może do 7$, 1$ za UC (2$ za jakieś naprawdę grywalne) i commony w cenie kurzu.
parasite
Posty: 249
Rejestracja: 26 lis 2012, 08:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: parasite »

zbajszek pisze: To dobrze słyszeć będzie można się ustawić na jakąś grę ;).
90 boosterów i ja mam z tobą grać ? czy ja wyglądam na worek treningowy ? :o co do zasadności koszulek na karty: chcę na nie ponaklejać polskie tłumaczenie kart
Awatar użytkownika
zbajszek
Posty: 530
Rejestracja: 18 sie 2012, 19:18
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 7 times
Been thanked: 17 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: zbajszek »

parasite pisze: 90 boosterów i ja mam z tobą grać ? czy ja wyglądam na worek treningowy ? :o co do zasadności koszulek na karty: chcę na nie ponaklejać polskie tłumaczenie kart
Spokojnie nigdy turniejowo nie grałem więc nie mam mentalności "zabić za wszelką cenę" tylko raczej dobrze się bawić ;). Także jak coś to udostępnię swoją kolekcję na czas gry ;).

A i BTW 3T potwierdziło żę paczka wysłana <cieszy się jak małe dziecko> :D
--------------------Zbajchu Plays--------------------
---Moja Planszoteczka --- Sprzedam/Wymienię Topic ---
ODPOWIEDZ