Marvel Dice Masters (Mike Elliott, Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
magneticzero
Posty: 411
Rejestracja: 31 gru 2011, 19:04
Lokalizacja: Rybnik

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: magneticzero »

No tak zgodze sie z Toba ale jesli blokuje go 1 bohater to i tak jemu zadaje caly swoj dmg wiec tłumaczenie nie jest dosłowne ale jest precyzyjne.
parasite
Posty: 249
Rejestracja: 26 lis 2012, 08:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: parasite »

w sumie racja, złapałem już tok myślenia :wink:
Awatar użytkownika
Catra
Posty: 18
Rejestracja: 09 maja 2014, 19:33

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Catra »

20 boosterów otworzone. 24 commony, 14 uncommonów, 1 rar i 1 super rar (Tsarina) W sumie po 30 boosterach: 1 SR, 3 R, 20 U, 36 C. :)

Dobrze jest tez to, że mam dodatkową kość do Spidermana, Thora, Human Torcha i Iron Mana. Do tego full set kosci do Proffesora X i Black Widow :)

I... pies was .... Jak widze te wasze boy, to chyba polece po kolejne 10 paczek :P
parasite
Posty: 249
Rejestracja: 26 lis 2012, 08:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: parasite »

while doctor strange is active, you may purchase one action die for free during your main step ( not one action die per doctor strange die )
tłumaczenie: Kiedy aktywny: możesz kupować za darmo jedną kostkę akcji na turę (niezależnie od liczby kostek Dr. Strange).

mam problem ze zrozumieniem tego tekstu, czy ktoś "mądrzejszy" może powiedzieć, czy to tłumaczenie jest prawidłowe ? :roll:
grucha
Posty: 362
Rejestracja: 08 paź 2006, 08:18
Lokalizacja: Szamotuły, k/Poznania
Has thanked: 14 times
Been thanked: 5 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: grucha »

parasite pisze:while doctor strange is active, you may purchase one action die for free during your main step ( not one action die per doctor strange die )
tłumaczenie: Kiedy aktywny: możesz kupować za darmo jedną kostkę akcji na turę (niezależnie od liczby kostek Dr. Strange).

mam problem ze zrozumieniem tego tekstu, czy ktoś "mądrzejszy" może powiedzieć, czy to tłumaczenie jest prawidłowe ? :roll:
Wszystko się zgadza.
Kiedy aktywny możesz kupić za darmo jedną kostkę akcji (basic action) (w dodatku do normalnych zakupów).
Pochodzenie człowieka od małpy jest prywatną sprawą każdego z nas.
Awatar użytkownika
Don_Silvarro
Posty: 131
Rejestracja: 28 sty 2010, 20:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Don_Silvarro »

Catra pisze: I... pies was .... Jak widze te wasze boy, to chyba polece po kolejne 10 paczek :P
Nie gadaj że źle masz, trafiłeś w 20 boosterach prawdopodobnie najlepszą SeRkę :P
Awatar użytkownika
Catra
Posty: 18
Rejestracja: 09 maja 2014, 19:33

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Catra »

Sprawa jest. Mam, uszkodzoną kartę ( róg karty był sklejony razem z paczką ) Czy lepiej to zgłosić dystrybutorowi ? ( ISA ? ) czy Wizkids ? Bo tam chyba trzeba przesłać ichni druczek pocztą, a to mi sie lekko nie kalkuluje. Catalystowi wystarczył mail ze zdjeciami figurek zeby w przeciagu dwóch tygodni przesłali zamienniki :P
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: kudlacz135 »

Jestem po otwarciu boosterboxa, wyobraźcie sobie, że w trzecim boosterze od końca, kiedy już straciłem nadzieję wpadła mi Tsarina SR :) Cieszę się mega mocno :D
Catra pisze:Sprawa jest. Mam, uszkodzoną kartę ( róg karty był sklejony razem z paczką ) Czy lepiej to zgłosić dystrybutorowi ? ( ISA ? ) czy Wizkids ? Bo tam chyba trzeba przesłać ichni druczek pocztą, a to mi sie lekko nie kalkuluje. Catalystowi wystarczył mail ze zdjeciami figurek zeby w przeciagu dwóch tygodni przesłali zamienniki :P
Mam tak samo z paroma kartami, w tym rzadkimi, daj znać jak coś ustalisz. Z tego co wiem, WizKids nie uwzględnia reklamacji odnośnie tego produktu, ale czytałem to odnośnie kostek, nie wiem jak karty. Mam nadzieję, że ISA pozytywnie rozpatrzy wymianę kart.

EDIT:
Mam pytanie do osób które kupiły boosterboxa, jak wygląda wasz karton/opakowanie? Mój został potraktowany jako już zabezpieczenie do boosterow, więc nie był w nic dodatkowo pakowany i wygląda trochę jakby ktoś go już raz zjadł. niby boostery są najważniejsze, ale szkoda mi, zwłaszcza, że drugi raz opakowanie przesyłki pozostawiawiele do życzenia.
Ostatnio zmieniony 27 maja 2014, 22:26 przez kudlacz135, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Catra
Posty: 18
Rejestracja: 09 maja 2014, 19:33

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Catra »

Kwestia tylko czy ISA ma karty na wymiane, czy tylko towar zapakowany.
magneticzero
Posty: 411
Rejestracja: 31 gru 2011, 19:04
Lokalizacja: Rybnik

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: magneticzero »

U mnie to samo bardzo slabo opakowany karton z booster boxa i jest strasznie poniszczony szczegolnie na rogach. Trolle się nie popisały.
Awatar użytkownika
Martin_Valdez
Posty: 329
Rejestracja: 29 gru 2008, 15:00
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Martin_Valdez »

No do mnie dotarło moje zamówienie dzisiaj, czyli podstawka, 15 boosterków luzem i box 60. Otworzyłem na razie luźne boostery i wynik chyba średni C 14 (6 dubli), U 6 (1 dubel), R 4. I teraz mam pytanie. Ile powinno się mieć kostek na kartę? Z drugiej strony trzeb to chyba podwoić jak przeciwnik będzie chciał tą samą postać do gry :) Ogólnie ten system mi daje trochę do myślenia po niby zbiera się i karty i kości lecz na kości ma się większe zapotrzebowanie. Czyli w obiegu handlowym będzie znacznie więcej kart niż kości i to może okazać się problemem w dłuższej perspektywie :)
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: yosz »

Ja wczoraj grałem swoim zestawem (podstawka + 30 boosterków) i starczało na zabawę według zasad standardowych na dwie osoby. Owszem nie dawało się grać tymi samymi postaciami przeciwko sobie, ale nie było z tym jakiegoś problemu. Nie zawsze też chce się brać po 3-4 kości na kartę - czasem wystarczy jedna, albo dwie. I zabawy było co niemiara - 7 partii pod rząd, różne kombinacje (jak ja nie cierpię grać przeciw Storm :P). Jak jeszcze raz usłyszę od kogoś że to taki Quarriors to ten ktoś dostanie fangę w nos ;)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: kudlacz135 »

Fajnie, że raczej odzew po zakupach jest pozytywny (pomijając aspekty techniczne) :) W takim razie teraz tylko czekać, aż jakaś scena turniejowa zacznie się tworzyć :)
bambuko
Posty: 14
Rejestracja: 23 lut 2011, 13:22

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: bambuko »

Hawkeye - poprawię w spisie, mój błąd.

Cyclops - przy jednym blokującym i tak się nie rozdziela. nie zawsze dałem dosłowne tłumaczenie, ale sens powinien być zachowany.

wymiana - WizKids nie wymieni. pewnie najłatwiej byłoby pytać w sklepie, ale jeśli karta jest pospolita, to może nie ma co zawracać głowy. skro wydawnictwo ma taką politykę zwrotów, to dystrybutor i sklep też nie mają kart na wymianę. pewnie i tak mogą co najwyżej zwrócic te 4 złote. towarem niestety nie jest konkretna karta, ale losowy zestaw.
Awatar użytkownika
zbajszek
Posty: 530
Rejestracja: 18 sie 2012, 19:18
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 7 times
Been thanked: 17 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: zbajszek »

Dobra reszta otwarta.

Statystyka dotycząca samego Boxa: 75C, 34UC, 10R, 1SR; Duplikaty: 44C, 5UC

Po zsumowaniu wszystkich 90 boosterów wychodzi 180 kart z czego:
112C, 49UC, 18R i 1 SR.

Duplikaty:
82C, 14UC, 2R

Brakuje mi jeszcze 19 kart żeby mieć komplet, mam wszystkie commony, nie mam 2UC, 14R i 3SR.

A tak wygląda zawartość 90 boosterów w moim wykonaniu. Teraz trzeba to jakoś poukładać i karty wrzucić pod pudełko z TI3 żeby się wyprostowały :D. A i mój SR też był w 3 od końca boosterze, kiedy już myślałem że nie będzie żadnego.
Spoiler:
--------------------Zbajchu Plays--------------------
---Moja Planszoteczka --- Sprzedam/Wymienię Topic ---
Awatar użytkownika
Catra
Posty: 18
Rejestracja: 09 maja 2014, 19:33

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Catra »

Widze, że też masz parę niepotrzebnych kostek :D
Awatar użytkownika
Martin_Valdez
Posty: 329
Rejestracja: 29 gru 2008, 15:00
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Martin_Valdez »

Czy ktoś odpowie ile powinno być kostek na postać?
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: rastula »

Martin_Valdez pisze:Czy ktoś odpowie ile powinno być kostek na postać?

max 5
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: kudlacz135 »

Martin_Valdez pisze:Czy ktoś odpowie ile powinno być kostek na postać?
To zależy od karty, zazwyczaj są 4, tak jak napisano powyżej, maks jest 5, parę kart ma maks 3 z tego co pamietam.
Awatar użytkownika
Don_Silvarro
Posty: 131
Rejestracja: 28 sty 2010, 20:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Don_Silvarro »

Większość kart dopuszcza 4 kostki. Jedynie uncommonowe warianty postaci ze startera dopuszczają więcej, bo 5 kostek. Najniższa wartość to 2 kostki na niektórych wariantach Nicka Fury i bodajże Phoenix.
Bohr
Posty: 167
Rejestracja: 16 maja 2009, 00:52
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 37 times
Been thanked: 43 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Bohr »

Hey,

Ja też dzisiaj dostałem swój skromny core set i 13 boosterow - 1SR (Goblin) 3R 6UC i 16 C
Karty oczywiście powyginane, kostki super(na pierwszy rzut oka przy świetle lampki wygląda wszystko ok)...czuję, że jak córka się rano obudzi i znajdzie te kostki to zostaną mi same karty.
Grafiki bardzo fajne - czuje klimat komiksów :).... ale to że różne karty mają te same grafiki to przesadzili - z początku sądziłem że karty z tej samej "rzadkości" mają te same obrazki....myślałem że karta super rare będzie miała tak wypaśną grafikę że po jej zobaczeniu osiągnę stan nieważkości ...a tu ten sam goblin co z karty common..hmm, to mi się nie podoba - mogli się tu bardziej postarać (a nawet powinni!!!)....nie wnikając w zasady(bo ich jeszcze nie znam:P) to można przyczepić się tylko do tych grafik...reszta dla mnie po prostu rewelacja bo wychowałem się na komiksach wydawanych przez tm-semic (to był chyba wydawca polskiej serii :)
Jutro przeczytam szybko zasady i w weekend pierwsza gra.....oczywiście dodatkowych boosterów już pewnie nie ma gdzie zamówić :(
Awatar użytkownika
Martin_Valdez
Posty: 329
Rejestracja: 29 gru 2008, 15:00
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Martin_Valdez »

@ Bohr - niezły fart z SR przy 13 boosterach :P
Ja mogę zrobić pełne podsumowanie po 75 boosterach:
C - 30 ( 64 powtórzenia); brak 0
U - 28 ( 13 powtórzeń); brak 6
R - 11 ( 3 powtórzenia); brak 19
SR - 1; brak 3
Oczywiście z miłą chęcią się wymienię :) Nie patrzyłem jeszcze jak stoję z kostkami :)
Awatar użytkownika
Ezekiel
Posty: 240
Rejestracja: 27 sty 2010, 23:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 35 times
Been thanked: 92 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Ezekiel »

No to ja się pochwalę, że trafiłem SR Wolverina w 5 boosterach kupionych spontanicznie :mrgreen:
czekam teraz na resztę i trzeba zabrać się za granie :D
s7ven
Posty: 81
Rejestracja: 11 maja 2014, 18:39

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: s7ven »

Ezekiel pisze:No to ja się pochwalę, że trafiłem SR Wolverina w 5 boosterach kupionych spontanicznie :mrgreen:
czekam teraz na resztę i trzeba zabrać się za granie :D
Ja bym chciał screena jednak ;)
Awatar użytkownika
dustptb
Posty: 133
Rejestracja: 26 lut 2012, 20:37

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: dustptb »

No ja podobnie - 8 boosterów i Wolverin SR :) Ale, że turniejowo grać nie zamierzam to rozważam wymienienie go na jakieś UC - zawsze więcej kości/kart.
ODPOWIEDZ