Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Dyskusje o konkretnych grach bitewnych
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2465
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 572 times
Been thanked: 279 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: Markus »

Troche chore ceny jak za dodatek do gry. Lepiej tego nie kupować bo jeszcze FFG uwierzy ze droga ktora podaza jest wlasciwa :-)
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: Karit »

Myślę że to nie jest koniec wielkich statków od FFG :)

Zwłaszcza że one (a na razie ten pierwszy) dobrze się sprzedają. Jeszcze ostatnio na Rebelu w top 20 był 18 a dzisiaj już 12.

Jak by jednak nie patrzeć 280 zł za dodatek to chyba najwięcej na rynku za tego typu produkt...
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2810
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 312 times
Been thanked: 528 times

Re: Odp: Star Wars: X-Wing

Post autor: kaszkiet »

Ale ciekawe czy Rebel wylicza ten ranking wg sprzedanych sztuk czy kwoty.
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: vojtas »

Barbus pisze:Kontynuujemy cykl na BoardTimes. Poszliśmy za radą Hiu i opisaliśmy Lambdę ;) http://boardtime.pl/2014/05/kosmiczny-a ... zyc-c.html
Świetna robota. Ta gra coraz bardziej mnie interesuje. Ech, spędzało się długie godziny przy X-Wingu i TIE Fighterze w latach 90. ;)
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Odp: Star Wars: X-Wing

Post autor: Karit »

kaszkiet pisze:Ale ciekawe czy Rebel wylicza ten ranking wg sprzedanych sztuk czy kwoty.
Wydaje mi się że Rebel jak i inne sklepy określa TOP XX na podstawie sztuk a nie kwoty.
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
trpaslík
Posty: 29
Rejestracja: 20 lut 2013, 12:06

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: trpaslík »

Przejrzałem pobieżnie temat i chyba przeoczyliście zapowiedź 4 fali dodatków
Obrazek

Jak widać powoli kończą im się stateczki i wychodzą poza ere Imperium i X-Wingów
Awatar użytkownika
Wintermute
Posty: 945
Rejestracja: 22 wrz 2013, 15:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: Wintermute »

trpaslík pisze:Jak widać powoli kończą im się stateczki i wychodzą poza ere Imperium i X-Wingów
Juz HWK byl z expanded universe. Zapowiedziane statki byly najczesciej obstawianymi typami na zachodnich forach...

Teraz imperium dostaje swoj czolg, a rebelsi beda mogli latac swarmem...
Alien Frontiers, Descent 2ed, D&D: Drizzt, Doom, Dreadfleet, Fortune & Glory+Exp, Ghost Stories, High Command, LOTR LCG, Middle-Earth Quest, Sid Meier's Civilization, Space Hulk, Warhammer Quest ACG, War of the Ring + Exp, Warzone, X-Wing
Awatar użytkownika
beerbear87
Posty: 96
Rejestracja: 11 mar 2014, 17:34
Lokalizacja: Gliwice

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: beerbear87 »

Ja tam juz mam odłożone pieniądze na Tie-Phantoma, nie mogę doczekać sie tej opcji dodatkowego ruchu po decloak-u :]
Awatar użytkownika
Usul
Posty: 308
Rejestracja: 29 sie 2006, 19:31
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: Usul »

A ja na dzień dziecka (znaczy imieniny, ale ta data lepiej sie tak kojarzy) dostaję od narzeczonej transportowiec :) Będzie się działo :) Sorry, za chwalenie się, ale nie mogłem się powstrzymać :)
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: kwiatosz »

Kurczę, zagrałem wczoraj i spodobało mi się dużo bardziej niż sądziłem :) Tak więc zamierzam kupować, tylko mam taki problem - z polecanego 2 strony wcześniej zestawu część statków niedostępna - wiadomo coś o dodrukach, czy Galakta na bieżąco uzupełnia, czy raczej muszę zbierać z tego co jest dostępne, a na resztę nie liczyć przez dłuższy czas? Zaznaczę, że zakupy planuję dopiero w lipcu pewnie.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1347
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 565 times
Been thanked: 284 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: Atamán »

W 3 kwartale tego roku mają być dodruki niedostępnych statków (A-wing, Tie Interceptor, Sokół Millenium). Sokół skończył się niedawno - jak poszukasz, to może jeszcze uda Ci się go dostać. Ja jednak na pierwszy ogień bym go nie polecał, więc spokojnie możesz na niego poczekać.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: kwiatosz »

Szybkie pytanko - czy kupowanie bez przesadnego myślenia o tym, tylko falami ma sens? Bo widzę pierwsza fala jest dostępna, to bym kupił po 1 statku po prostu (dodruk tak daaaleko, za płacąc kartą kredytową spłacę ją w lipcu, więc to jak bym w lipcu kupował ;) ).
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
beerbear87
Posty: 96
Rejestracja: 11 mar 2014, 17:34
Lokalizacja: Gliwice

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: beerbear87 »

Kwiatosz, zabierz dwie podstawki, do tego po jednym statku z pierwszej fali i "będziesz pan zadowolony" :)
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: kwiatosz »

Na drugą podstawkę mnie nie stać na razie :( Ale od zadania pytania widziałem że 2 statki spadły z "mały zapas" na "ostatnia sztuka" - więc spanikowałem i kupiłem ;)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
beerbear87
Posty: 96
Rejestracja: 11 mar 2014, 17:34
Lokalizacja: Gliwice

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: beerbear87 »

Szukaj po różnych tablicach(olx) czy gumtree, czasem sie trafiają w okazyjnych cenach, a jednak drugi zestaw kostek i wskaźników manewrów plus kolejne 2Tie i 1X-wing tez się przydadzą :)

EDIT:
Plus chyba niepotrzebnie sie pospieszyles bo właśnie cos takiego znalazlem na allegro http://allegro.pl/star-wars-x-wing-zest ... 39958.html
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: kwiatosz »

Wczoraj grając rozpakowywanie z pudełka i później pakowanie z powrotem trwało koszmarnie długo - grając w domu trzymacie te modele złożone gdzieś na półce czy za każdym razem tak trzeba się męczyć? Rozważam dobudowanie piwnicy i trzymanie tam zawsze rozłożonej gry ;)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
beerbear87
Posty: 96
Rejestracja: 11 mar 2014, 17:34
Lokalizacja: Gliwice

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: beerbear87 »

Trzymać złożonych modeli nie ma sensu bo aby zmienić pilota i tak musisz ściągnąć model z kolumienki.

Ja mam tak że kolumienki mam juz wstępnie połączone i w woreczku, przez co odpada mi składanie ich :) a tak to standardowo żetony w woreczkach foliowych plus mam takie male aluminiowe pojemniczki by w nich trzymać żetony podczas gry, aby byl porządek na stole.

Tak ti najwięcej czasu zajmuje ustalenie eskadry, ale jak juz ma się określonych pilotów albo wizje to to idzie szybko ;)
Awatar użytkownika
Wintermute
Posty: 945
Rejestracja: 22 wrz 2013, 15:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: Wintermute »

kwiatosz pisze:Szybkie pytanko - czy kupowanie bez przesadnego myślenia o tym, tylko falami ma sens? Bo widzę pierwsza fala jest dostępna, to bym kupił po 1 statku po prostu (dodruk tak daaaleko, za płacąc kartą kredytową spłacę ją w lipcu, więc to jak bym w lipcu kupował ;) ).
No to fale kupisz pierwsza i trzecia bo z drugiej to chyba najlatwiej Slave'a dostac (zeby nie napisac jedynie...)

A-wingiem na poczatku bym sie nie przejmowal i nie rzucal - trzeba sie troche 'olatac' zeby go wyczuc. Nie wiem czym latasz, ale dla rebelii na poczatek wystarczy podstawa - xwingi (4) i czolgi - y-wing i b-wing (po 2) do tego HWK (1) - ale jesli chodzi o niego to tez trzeba sie nauczyc go prowadzic. Z sokolem mozna spokojnie poczekac az polata sie malymi, chyba ze potrzebujesz apgrejdow z niego (Shield upgrade!). I szykuj kase na 4ta fale bo wejda rebelianckie odpowiedniki mysliwcow tie - tanie i do latania swarmem.

Imperium latam mniej ale tu potrzeba wiekszego wkladu finansoweg. Tie lubia latac swarmem i trzeba tego talatajstwa kupic, Advanaca na pewno jednego (Vader), ze dwa bombery, a brak interceptorow (fajnie sie tym lata...) do biedy mozesz zastapic kupujac asy imperium. Slave I jest spoko, ale na poczatek niekonieczny, Lambda kontrowersyjna w lataniu - jedni uwielbiaja, inni nienawidza, zdecydowanie nie sa to statki na poczatek.
Ostatnio zmieniony 29 maja 2014, 13:54 przez Wintermute, łącznie zmieniany 1 raz.
Alien Frontiers, Descent 2ed, D&D: Drizzt, Doom, Dreadfleet, Fortune & Glory+Exp, Ghost Stories, High Command, LOTR LCG, Middle-Earth Quest, Sid Meier's Civilization, Space Hulk, Warhammer Quest ACG, War of the Ring + Exp, Warzone, X-Wing
Awatar użytkownika
Wintermute
Posty: 945
Rejestracja: 22 wrz 2013, 15:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: Wintermute »

kwiatosz pisze:Wczoraj grając rozpakowywanie z pudełka i później pakowanie z powrotem trwało koszmarnie długo - grając w domu trzymacie te modele złożone gdzieś na półce czy za każdym razem tak trzeba się męczyć? Rozważam dobudowanie piwnicy i trzymanie tam zawsze rozłożonej gry ;)
Setup moze wkurzac, ale ulatwia wczesniejsze umowienie sie z kims na ile punktow latacie, potem szybkie projektowanie eskadry a na koniec odkladasz sobie te stateczki, ktorymi bedziesz latal.

Jak zlapiesz bakcyla to zamarzy Ci sie latanie na macie, ktora imituje kosmos:) Duzo lepsze wrazenia niz zwykly stol :lol:
Alien Frontiers, Descent 2ed, D&D: Drizzt, Doom, Dreadfleet, Fortune & Glory+Exp, Ghost Stories, High Command, LOTR LCG, Middle-Earth Quest, Sid Meier's Civilization, Space Hulk, Warhammer Quest ACG, War of the Ring + Exp, Warzone, X-Wing
Awatar użytkownika
Wintermute
Posty: 945
Rejestracja: 22 wrz 2013, 15:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: Wintermute »

beerbear87 pisze:Kwiatosz, zabierz dwie podstawki, do tego po jednym statku z pierwszej fali i "będziesz pan zadowolony" :)
Eee, latanie bez B-winga? Jak on wkurza wszystkich imperialnych... Jak mu dodac FCS plus HLC to Imperium ma niezly bol d...
Alien Frontiers, Descent 2ed, D&D: Drizzt, Doom, Dreadfleet, Fortune & Glory+Exp, Ghost Stories, High Command, LOTR LCG, Middle-Earth Quest, Sid Meier's Civilization, Space Hulk, Warhammer Quest ACG, War of the Ring + Exp, Warzone, X-Wing
Awatar użytkownika
beerbear87
Posty: 96
Rejestracja: 11 mar 2014, 17:34
Lokalizacja: Gliwice

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: beerbear87 »

Wintermute pisze: Eee, latanie bez B-winga? Jak on wkurza wszystkich imperialnych... Jak mu dodac FCS plus HLC to Imperium ma niezly bol d...

Chciałem zaproponować taki zestaw na początek - budżetowo :P a że B-wing potrafi byc irytujący dla imperium to wiadomo :D
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: vojtas »

@Wintermute

Hehe, B-Wingi rządzą, zawsze tak było. Imperialiści mogą tylko złorzeczyć.

Obrazek
Awatar użytkownika
Wintermute
Posty: 945
Rejestracja: 22 wrz 2013, 15:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: Wintermute »

vojtas pisze:@Wintermute

Hehe, B-Wingi rządzą, zawsze tak było. Imperialiści mogą tylko złorzeczyć.
I ginac :)

Z tymi pudelkami to dobry pomysl, sam wlasnie robie rekonesans po Obi i innych, zeby kupic cos takiego.
Alien Frontiers, Descent 2ed, D&D: Drizzt, Doom, Dreadfleet, Fortune & Glory+Exp, Ghost Stories, High Command, LOTR LCG, Middle-Earth Quest, Sid Meier's Civilization, Space Hulk, Warhammer Quest ACG, War of the Ring + Exp, Warzone, X-Wing
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: vojtas »

Co do przechowywania - niektórzy fajnie to sobie poukładali. Nie wiem, na ile szybciej się to wyciąga, ale na pewno jest ładniej i bezpieczniej. :)
http://community.fantasyflightgames.com ... 7-storage/
http://community.fantasyflightgames.com ... age/page-2
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: Hiu »

Ja poki co probuje sie zmiescic w pudlo wiekosci Wallenstein'a. Pianka juz do mnie dotarla - teraz trzeba to jakos ogarnac logistycznie i planistycznie. Tylko jak zyc panie premierze, jezeli mam tam wpakowac 2 transportowce i kolejny wave... OK, transportowce i duze statki to i tak stoja na polce, ale malizne ze wszystkimi przyleglosciami (wszystkie male po kilka szt kazdy) powinno tam sie udac ulozyc tak, zeby bylo bezpiecznie. Ilosc zetonow jest jednak spora. Te najczesciej uzywane w trakcie gry - spakowalem do pudelka (wielkosci dodatku do Elder sign lub malego karcianego z AH) z przegrodami z pianki. Reszta w woreczkach czena na wene.
Niechetnie upychalbym sie w tego typu plano boxa. Descenta tez tak skladuja - ale mimo wszystko - latawiej mi z pudlami niz takimi kobylami plano.
ODPOWIEDZ